Šveices sportistes Jolanda Nefa, Linda Inderganda un Sina Freja otrdien izcīnīja medaļas Tokijas olimpisko spēļu kalnu riteņbraukšanas sacensībās, Šveicei aizņemot visu goda pjedestālu.

28 gadus vecā Nefa jau no sacīkšu pirmajiem kilometriem atrāvās, pēc sešiem kilometriem apsteidzot otrajā vietā esošo Eviju Ričardsu (Lielbritānija) pa 28 sekundēm. Nefa savu vadību vien palielināja, lepnā vientulībā finišējot pēc stundas, 15 minūtēm un 46 sekundēm.

Ričardsu apsteidza Freja un Inderganda, kuras nodrošināja Šveicei arī sudraba un bronzas medaļas. Freja no tautieties atpalika pa minūti un 11 sekundēm, bet Inderganda finišēja vēl astoņas sekundes vēlāk.

Šveicei tā ir pirmā zelta medaļa olimpiskajās spēlēs, un tagad valstij ir arī pa divām sudraba un bronzas medaļām.

Ziņots, ka pirmdien kalnu riteņbraukšanas sacensības aizvadīja vīrieši. Par Tokijas olimpisko spēļu čempionu kļuva 21 gadu vecais Lielbritānijas sportists Toms Pidkoks.