Par 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni sieviešu tenisa vienspēļu turnīrā negaidīti kļuvusi Monika Puiga, kura finālā ar 6-4, 4-6, 6-1 pārspēja Angeliku Kerberi no Vācijas.

Puiga WTA rangā šobrīd ierindojas 34. vietā un savā karjerā izcīnījusi tikai vienu WTA titulu, tomēr olimpiskajās spēlēs viņa spēlēja ļoti veiksmīgi, pārspējot tādas slavenas tenisistes kā Garbīni Mugurusu un Petru Kvitovu. Finālā viņa pieveica arī 2016. gada "Australian Open" čempioni Kerberi, kura pasaules rangā ieņem otro pozīciju.

Tādējādi Puiga nodrošināja savai valstij pirmo zelta medaļu olimpisko spēļu vēsturē. Puertoriko līdz šim olimpiskajās spēlēs bija tikusi pie divām sudraba un septiņām bronzas medaļām.

Tikmēr bronzas godalgu olimpiskajā tenisa turnīrā ieguva čehiete Petra Kvitova, kura ar rezultātu 7-5, 2-6, 6-2 pārspēja amerikānieti Medisonu Kīzu.

Savukārt vīriešu turnīrā kļuva zināmi abi finālisti. Londonas olimpisko spēļu čempions Endijs Marejs pusfinālā ar 6-1, 6-4 pieveica japāni Kei Nišikori, bet Huans Martins del Potro no Argentīnas pusfinālā ļoti saspringtā cīņā ar 5-7, 6-4, 7-6 (7:5) uzvarēja Rafaelu Nadalu.

Vēl sieviešu tenisa dubultspēļu bronzas mačā uzvarēja čehietes Lūcija Šafrāžova un Barbora Stricova, kuras pārspēja savas tautietes Andrea Hlavackovu un Lūciju Hradecku – 7-5, 6-1. 14. augustā tiks sadalītas atlikušās godalgas tenisa turnīrā.