Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika trešdien, 25. janvārī, Polijā izcīnīja augsto septīto vietu Eiropas čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē, gūstot labāko panākumu kontinenta sacensībās un vienu no lielākajiem sasniegumiem savā karjerā.

Vēl viena Latvijas biatloniste Žanna Juškāne sacensībā ieņēma 76. vietu 85 sportistu konkurencē.

Bendika savu vienīgo kļūdu šaušanā pieļāva jau pirmajā šautuvē. Finišā viņa jaunajai Eiropas čempionei, precīzi šāvušajai krievietei Irinai Starihai zaudēja divas minūtes un 28,9 sekundes. Sudraba medaļu ieguva vienu kļūdu pieļāvusī krieviete Svetlana Sļepcova (+viena minūte un 3,8 sekundes), bet vēl tikai 1,2 sekundi lēnāka bija ukrainiete Anastasija Merkušina, kura arī šaušanā kļūdījās reizi.

Juškāne šaušanā 20 mēģinājumos pieļāva deviņas kļūdas, finišā uzvarētājai zaudējot 14 minūtes un 21,5 sekundes.

Bendika otro reizi startē Eiropas čempionātā, bet līdz šim viņas labākais sasniegums bija 40. vieta. Savukārt Pasaules kausa posmos viņas labākais sasniegums ir pagājušajā sezonā Kanādā notikušajās sprinta sacensībās izcīnītā piektā vieta.