Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien teju atkārtoja karjeras labāko sasniegumu pasaules čempionātos desmit kilometru sprinta disciplīnā, alūksnietim ieņemot augsto 15. pozīciju.

Rastorgujevs nekļūdīgi sašāva pirmos piecus mērķus, pirms otrās šaušanas ieslēpojot ar astoto labāko laiku. Tomēr viena kļūda otrajā šautuvē piespieda Latvijas sportistam mazliet atkāpties, Rastorgujevam distances finišā ieņemot 15. vietu.

Sacensībās pārsteidzoši triumfēja Zviedrijas sportists Martins Ponsiluoma, kurš savai valstij sagādāja pirmās zelta medaļas pasaules biatlona čempionātu vēsturē.

Viņam pa 11,2 sekundēm piekāpās Francijas sportists Simons Destjē, bet trešo pozīciju ieņēma viņa tautietis Emiljāns Žakelīns, kurš no līdera atpalika pa 12,9 sekundēm, taču vienreiz kļūdījās pirmajā šautuvē.

Rastorgujevs no pirmās vietas atpalika pa 53,9 sekundēm, taču sportists saglabā labas iespējas pacīnīties par augstu vietu svētdien gaidāmajā 12,5 kilometru iedzīšanas disciplīnā.

Zīmīgi, ka pirmo reizi 2020./2021. gada biatlona sezonas augstākā līmeņa sacensībās ārpus labāko trijnieka palika visi Norvēģijas sportisti. Ceturto pozīciju ieņēma Juhanness Dāle (+22,4 sekundes, viena kļūda), bet piektais palika Pasaules kausa izcīņas līderis Juhanness Tīngnēss Bē (+22,5 sekundes, divas kļūdas).

Edgars Mise ar trim pieļautām kļūdām finišēja 89. pozīcijā (+3:38,6), bet Roberts Slotiņš ierindojās 95. vietā (4:18,4), 104 sportistu konkurencē apsteidzot deviņus cīņu biedrus.

2018. gadā pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Rastorgujevs izcīnīja otro vietu sprintā Pasaules kausa posmā Somijā, bet vēlāk bija ceturtais posmā Krievijā, kas ir viņa labākie sasniegumi šajā disciplīnā.

Sestdien 7,5 kilometru sprinta disciplīnas sacensības aizvadīs dāmas, starp kurām startēs arī Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika.