Rastorgujevs un Bendika jaukto pāru stafetē sasniedz Latvijas vēsturē labāko rezultātu
Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Latvijas vadošie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika sestdien Pokļukā Pasaules kausa sestā posma jaukto pāru stafetē izcīnīja septīto vietu, kas Latvijas komandai ir līdz šim labākais sasniegums.

Uzvaru sacensībās svinēja Francijas duets Emiljēns Žakelēns un Anaī Beskona, finišējot pēc 38 minūtēm un 33,4 sekundēm. Viņi par 5,9 sekundēm apsteidza Igaunijas duetu, bet 12,1 sekundi lēnāki bija austrieši.

Kā pirmais no Latvijas komandas distancē devās Rastorgujevs, kurš startēja ar 25.numuru. Viņš pirmajā ugunslīnijā bija nekļūdīgs, kā rezultātā izdevās pakāpties uz devīto pozīciju. Otrajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu, tomēr tāpat spēja pakāpties par pozīciju.

Pēc nodotās stafetes Bendika pirmajā šautuvē kļūdījās trīs reizes, bet otrajā vēl vienu, kā rezultātā viņa noslīdēja uz desmito pozīciju. Rastorgujevs pēc savas trešās šaušanas, kurā viņš pieļāva četras kļūdas, spēja pakāpties uz septīto vietu, bet pēdējā ugunslīnijā viņam neizdevās aizvērt trīs mērķus, tāpēc Bendika pēdējo etapu uzsāka kā devītā. Latvijas biatloniste septītajā šautuvē pieļāva četras kļūdas, bet pēdējā ugunslīnijā bija nekļūdīga, tobrīd ieņemot desmito pozīciju.

Līdz finišam Bendika pakāpās par trim pozīcijām un sasniedza visu laiku labāko rezultātu Latvijas komandai - septītā vieta.

Latvijas duetam rekords Pasaules kausa pāru stafetē līdz šim bija divas astotās vietas, kas tika sasniegtas 2015./2016.gada sezonā, bet šosezon viņi šajā disciplīnā, kas tika aizvadīta pirmajā posmā, nav piedalījušies.

Vēlāk Latvijas komanda 2x6+2x7,5 kilometru jauktās stafetes sacensībās izcīnīja 25.vietu Pasaules kausa sestā posma ietvaros.

Startējot ar 24.numuru 26 komandu konkurencē, Latvijas vienība, tiekot apdzīta par apli, ieņēma 25.vietu.

Aleksandrs Patrijuks pirmajā šautuvē izmantoja vienu rezerves patronu, šautuvi atstājot augstajā 16.vietā priekšā Austrijai, Zviedrijai, Somijai un Krievijai, bet otrajā bija spiests mērot soda apli un stafeti nodeva 23.vietā divas minūtes un 29,1 sekundi aiz līderes Francijas.

Otrajā posmā Roberts Slotiņš pirmajā šautuvē ar pieciem mērķiem tika galā vien ar trim papildu patronām, šautuvi atstājot 25.vietā. Otrajā ugunslīnijā viņš iznīcināja piecus mērķus piecos šāvienos un stafeti Jūlijai Matvijenko nodeva 24.vietā.

Matvijenko šaušanā guļus piecus mērķus sašāva vien ar trim rezerves patronām un atkāpās uz 25.vietu, palaižot priekšā Igauniju. Otrajā šautuvē viņa bija spiesta izmantot vēl divas rezerves patronas, saglabājot 25.vietu, bet tika apdzīta par apli, Baibai Bendikai līdz startam ceturtajā posmā netiekot.

Uzvaru izcīnīja Francija, kas šaušanā kļūdījās astoņas reizes un distanci veica stundā 17 minūtēs un 53,3 sekundēs. Otro vietu ieņēma Norvēģija, kas šaušanā kļūdījās vien četrreiz, bet no francūžiem atpalika par 40,6 sekundēm. Trešie ar pieciem "pūdeļiem" ugunslīnijā finišēja vācieši, kuri no Francijas atpalika par minūti un 1,4 sekundēm.

Lietuva finišēja 17., bet Igaunija - 20.vietā.

Pirmajā posmā Estešundā Latvija jauktajā stafetē tika apsteigta par apli un ieņēma 24.vietu 25 komandu vidū.

Pasaules kausa sestais posms noslēgsies svētdien ar sacensībām masu startā. Latviju tajās pārstāvēs Rastorgujevs.

Jau ziņots, ka ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē vīriem Rastorgujevs izcīnīja 19.vietu, Patrijuks bija 96.pozīcijā, bet Slotiņš - 103.vietā. Piektdien 15 kilometros sievietēm Bendika izcīnīja 24.vietu, bet Jūlija Matvijenko bija 93.pozīcijā.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika un Jūlija Matvijenko.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.

Tags

Biatlons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form