Dainis Dukurs: IBSF lēmums atcelt diskvalifikācijas ir spļāviens sejā godīgajiem sportistiem
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) lēmums atcelt Krievijas sportistu pagaidu diskvalifikācijas ir spļāviens sejā godīgajiem atlētiem, uzskata Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IBSF piektdien lēmusi, ka jāatceļ vairākiem Krievijas sportistiem piespriestās pagaidu diskvalifikācijas.

IBSF Uzklausīšanas komisija piektdien uzklausīja skeletonistus Aleksandru Tretjakovu, Jeļenu Ņikitinu, Olgu Potiļicinu, Mariju Orlovu un Sergeju Čudinovu, kā arī bobslejistus Aleksandru Kasjanovu, Aleksandru Zubkovu, Alekseju Puškarevu un Iļviru Huzinu.

Pēc uzklausīšanas IBSF nonāca pie secinājuma, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, lai saglabātu spēkā sportistu pagaidu diskvalifikācijas. Uzklausīšanas komisija aicina Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) pēc iespējas ātrāk IBSF prezentēt pamatotu lēmumu, lai varētu veikt turpmākās darbības.

"Cerēju, ka lēmums šoreiz būs citādāks, jo pierādījumu bija vairāk nekā gada sākumā, kad arī tika piespriestas pagaidu diskvalifikācijas. Tas liecina, ka ir kādi citi spēki, kas ietekmē šos lēmumus. Šoreiz bijām pārliecināti, ka viņi netiks cauri sveikā. Acīmredzot, ir citas sviras," teica Dukurs.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā 2014.gada Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 25 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Pirmdien SOK publicēja 46 lappušu garu detalizētu skaidrojumu par diskvalificētā distanču slēpotāja Aleksandra Ļegkova lietu, un, visticamāk, šādi ziņojumi būs arī par pārējiem sodītajiem sportistiem.

"Slēpošanas federācija arī Ļegkovu tik viegli nevarēja dabūt malā. Grūti spriest, vai IBSF pārliecinās jaunie argumenti. Tur ir citi spēki, krievi visu laiku presē. Tas ir spļāviens sejā "tīrajiem" sportistiem. Šo visu laiku bija pārliecība, ka lēmums būs citādāks. Ja Latvijas sportisti kaut ko tādu izdarītu, viņi sen jau būtu iznīcināti," skaidroja Dukurs.

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šobrīd gatavojas nākamajam Pasaules kausa posmam, kas pēc nedēļas norisināsies Vācijas trasē Vinterbergā.

"Šodien saņemsim tehniku no Ziemeļamerikas. Martins mainīs skeletonu, arī Tomass šo to uzlabos. Tagad būs daudz mierīgākas trases, nekā Ziemeļamerikā. Pasaules kausa posmos startējam ar domu par kaut ko augstāku," atzīmēja D.Dukurs.

SOK šobrīd diskvalificējusi 25 Krievijas sportistus, kuri piedalījušies valsts atbalstītā dopinga programmā. Ja sākotnējais pārbaudāmo lietu skaits bija 28, tad piektdien SOK ziņo, ka izmeklē par astoņiem gadījumiem vairāk, līdz ar to, iespējams, sekos vēl 11 diskvalifikācijas.

Kā vēstīts, SOK olimpisko spēļu zeltu atņēmusi arī Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam. Visticamāk, pēc viņa diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga.

Tāpat zelts atņemts bobsleja divniekos un četriniekos triumfējušajam Aleksandram Zubkovam, kas pirmo vietu četrinieku sacensībās, visticamāk, ļaus iegūt Oskaram Melbārdim, kuram pēc cita krievu pilota Aleksandra Kasjanova diskvalifikācijas pienāktos bronza arī divniekos.

Tiesa, par medaļu pārdali jālemj IBSF.

IBSF bija piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju pieciem Krievijas skeletonistiem un septiņiem bobslejistiem.

SOK komisija prioritāri izmeklē to sportistu lietas, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Tags

Dainis Dukurs Dopings Olimpiskās spēles Phjončhana 2018 Skeletons Soči 2014 Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form