Ķibermaņa kvartets PČ paliek ceturtais; Latvija paliek bez medaļām visā čempionātā
Foto: International Bobsleigh & Skeleton Federation (IBSF)

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieks svētdien Vācijā, Altenbergas trasē, četru braucienu summā ieņēma ceturto vietu, tādējādi Latvija bez godalgām noslēdza pasaules čempionātu bobslejā un skeletonā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs Latvijas pilots Oskars Melbārdis četru braucienu summā ieņēma astoto vietu.

Latvijas bobslejisti un skeletonisti kopš 2009. gada, kad bobsleja četriniekiem bronzu izcīnīja Jāņa Miņina kvartets, katru reizi pasaules čempionātā bija izcīnījuši kādu no medaļām. Lai gan Latvija palika bez medaļām, Ķibermaņa četrinieka sasniegtā ceturtā vieta ir labākais Latvijas rādītājs šajā pasaules čempionātā.

Ķibermanis ar stūmējiem Dāvis Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu pēc pirmās dienas bija ceturtajā vietā, tomēr tikai 0,11 sekunžu attālumā no trešajā vietā esošā Johannesa Lohnera kvarteta. Tomēr trešajā braucienā Ķibermanis zaudēja duelī ar Lohneru, uzrādot ceturto labāko laiku, taču atvadoties no reālām iespējām pacīnīties par bronzu. Ceturtajā braucienā Ķibermanis uzrādīja trešo labāko laiku, tomēr summā Lohneram zaudēja 0,16 sekundes.

Tikmēr Melbārdis ar stūmējiem Edgaru Nemmi, Lauri Kaufmani un Intaru Dambi pēc pirmās dienas bija sestais. Trešajā braucienā Melbārža kvartets uzrādīja septīto labāko laiku, summā noslīdot uz septīto vietu, bet saglabājot cerības uz labāko sešinieku. Pēdējā braucienā Melbārdis pieļāva dažas kļūdas, kas šoreiz maksāja vietu sešiniekā. Braucienā "lielajam Oskaram" tikai 13. labākais laiks, bet summā tas deva astoto vietu.

Pārliecinoši par pasaules čempionu arī četriniekos kļuva Frančesko Fridrihs, kurš bija ātrākais visos četros braucienos. Summā viņš par 0,79 sekundēm apsteidza sudraba medaļu ieguvēju Benjaminu Maieru. Lohners uzvarētājam zaudēja 1,51 sekundi, bet no Maiera atpalika par 0,72 sekundēm.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules čempionāts bobslejā, četrinieki. 3. un 4. braucieni
Lohneram pirms pēdējā brauciena 0,62 sekunžu pārsvars. Lai gan brauciens nav tas "tīrākais", labākais laiks arī ceturtajā braucienā un pelnīti kļūst par pasaules čempionu arī četriniekos.
Austrietim Maieram 0,55 sekunžu pārsvars. Stabils brauciens, braucienā uzlabo Ķibermaņa laiku un apsteidz Lohneru par 0,72 sekundēm.
Lohneram 0,24 sekunžu pārsvars pār Ķibermani. Pēc starta pārsvars palielinās līdz 0,27 sekundēm lai gan startas vājāks. Lejasdaļā Ķibermanis bijis labāks, tomēr summā vācieši apbrauc latviešu par 0,16 sekundēm.Tagad brauks abi līderi, bet pirms šiem braucieniem praktiski zināmi visis medaļnieki - Fridrihs čempions, Maieram sudraba medaļas, bet Lohneram bronza.
Ķibermanis - pirms starta 0,09 sekunžu pārsvars pār Kripsu. Augšdaļā 0,16 sekunžu pārsvars. Labs ātrums beigās, stabils brauciens un finišā pārliecinoši kļūst par līderi (-0,26 sekundes). Labākais laiks braucienā, bet vai tas palīdzēs aizsniegties līdz medaļām? To rādīs tuvākās dažas minūtes.
Kripsam bija 0,77 sekunžu pārsvars pār Gaitjukeviču. Braucienā zaudē 0,01 sekundi Gaitjukevičam, tomēr summā pārliecinoši 0,76 sekunžu pārsvars.Tagad Ķibermanis
Vācietis Hāfers pieļauj rupjas kļūdas, nav ātruma, bet summā četru braucienu summā uzrāda identisku laiku ar Gaitjukeviču. Pirms brauciena vāciešiem bija 0,28 sekunžu pārsvars.
Melbārdis - pirms brauciena bija 0,26 sekunžu pārsvars. Slikts brauciens, kļūda lejasdaļā, kas liedza pēdējās virāžās vismaz būt priekšā summā. Finišā zaudētas 0,05 sekundes.Tādējādi kopvērtējumā, visticamāk, astotā vieta.
Vons tikai par 0,01 sekundi pirms brauciena apsteidza Gaitjukeviču. Korejiešiem slikts brauciens un finišā tikai sestais laiks braucienā, summā otrais (+0,24 sekundes).Tagad Melbārdis
Gaitjukevičam 0,22 sekunžu pārsvars par Springu. Pēc starta krietni lielāks pārsvars, tas turpina pieaugt un beidzot labots arī Andrijanova laiks. Summā apsteidz Springu par 0,41 sekundi.
Kanādietim Springam 0,20 sekunžu pārsvars pār Stuļņevu. Lejasdaļā ātrāks braucienā par Stuļņevu, bet summā apsteidz par 0,25 sekundēm.
Šveicietis Fogts lejasdaļā pieļauj rupju kļūdu, kas liedz pacīnīties par vadību. Finišā šobrīd trešā vieta (+0,12 sekundes).
Stuļņevam 0,10 sekunžu pārsvars pēc trim braucieniem. Pēc brauciena tieši šī starpība saglabājas, tādējādi Stuļņevs veicis laika ziņā identisku braucienu kā Dīns.
Dīnam pirms starta 0,17 sekunžu pārsvars. Brauciens ar nelielām kļūdām, tomēr izdodas nosargāt vadību četru braucienu summā (-0,03 sekundes).
Baumgartners šoreiz veic labu braucienu, tomēr Andrijanovs bijis vēl labāks. Itāļi zaudē Andrijanova kvartetam 0,19 sekundes.
Krietienu pēc trešā brauciena finiša piedzīvojušais Andrijanovs uzrāda ļoti labu laiku, pārliecinošo kļūstot par līderu. Krievijas bobsleja un skeletona federāciju pārstāvošajam pilotam labas iespējas pakāpties augstāk par 15. vietu kopvērtējumā
Čehs Dvoržāks braucienā tikai trešais, bet summā nosargā vismaz 16. vietu kopvērtējumā.
Korejietis Suks braucienā zaudē de Bruinam un arī summā piekāpjas Nīderlandes kvartetam par 0,08 sekundēm.
De Bruins pēdējā braucienā nobrauc labāk par Foladoru un nodrošina sev vismaz 18. vietu. Korejietis Suks līdz šim trīs braucienu summā bija par 0,05 sekundēm ātrāks.
Šveicietis Foladors pēdējā braucienā sasniedz labāko laiku no visiem četriem mēģinājumiem. Vai tas viņam līdzēs pakāpties augstāk par 19. vietu? No de Bruina viņu šķīra 0,24 sekundes.
Jau pēc pāris minūtēm sākas pēdējais brauciens
Pēdējais brauciens sāksies pulksten 17:30!
Korejietis Suks apsteidz summā de Bruinu, pakāpjas uz 17. vietu. Pēdējais ir šveicietis Folladors, kurš ir vājākais no visiem un kā pirmais sāks pēdējo braucienu.
Sacensības turpinājās pēc vairāku minūšu pauzes. Dvoržāks pārliecinoši vājākais no visiem startējušajiem. Pēc tam de Bruins nespēj izmantot Dvoržāka kļūdu, veic arī sliktu braucienu un paliek 17. vietā.Vēl divas ekipāžas šajā braucienā.
Arī Dīnam labs brauciens (desmitais laiks), kas ļauj summā apsteigt Baumgartneru. Pēc Andrijanovs, kurš vakar otrajā braucienā bija septītais, šoreiz neveic tik labu braucienu un pagaidām ir pēdējais, lai gan pietuvojas Baumgartneram.Andrijanovs jau pēc finiša piedzīvo kritienu, tomēr viņa bobu paspēj noķert tehniskie darbinieki, lai bobs nesāktu slīdēt atpakaļ trasē.
Baumgartners braucienā vājākais no startējušajiem un paliek 12. vietā. Pēc tam ļoti labu braucienu veic Stuļnevs, kurš braucienā uzrāda 11. labāko laiku un pakāpjas uz 12. vietu summā, apsteidzot Baumgartneru un pietuvojoties Fogtam, kuram zaudē vien 0,01 sekundi.
Kanādietis Springs ātrāks par Fogtu un summā pakāpjas uz desmito vietu (+2,49 sekundes). Kanādietis trīs braucienu summā Fogtu apsteidz par 0,20 sekundēm.
Šveicietis Fogts braucienā ir desmitais starp desmit braukušajām ekipāžām. Līdz devītajai vietai šveicietim 0,42 sekundes, lai gan pirms brauciena no Gaitjukeviča atpalika par 0,03 sekundēm.
Gaitjukevičs braucienā uzrāda to pašu laiku, ko Vons, un pirms pēdējā brauciena Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas sportistuš no korejiešiem šķir tikai 0,01 sekunde.
Korejietis Vons no Melbārža atpalika 0,18 sekundes. Braucienā korejieši lēnāki par Melbārdi un paliek pagaidām astotie (+2,26 sekundes).
Vācietis Hāfers no Melbārža atpalika tikai 0,05 sekundes. Relatīvi labs brauciens, lai gan mazas kļūdas. Finišā apsteidz Melbārdi par 0,02 sekundēm, tādējādi Melbārdis jau septītais.
Melbārdim maz cerību pakāpties augstāk, jo Kripss priekšā bija 0,33 sekundes. Starts ir vājāks par Kripsu, bet labāks nekā vakar. Braucienā vairākās vietās sānslīde, finišā vājākais no sešiem braucienā un vēl vairāk attālinās no piektās vietas. Summā līderim zaudē 2,01 sekundi, bet Kripsam - 0,51 sekundi.
Kripss zaudēja Ķibermanim 0,03 sekundes. Starts vājāks par Ķibermani. Lejasdaļā vairākas kļūdas un zaudē līderim 1,50 sekundes. Ķibermanim zaudēja braucienā un summā no "mazā Oskara" atpaliek 0,09 sekundes.Tagad "lielais Oskars" jeb Melbārdis
Ķibermanis - no trešās vietas pirms starta šķīra 0,11 sekundes. Labs starts, bet starpība krietni pieaug. Lejasdaļā vairākas kļūdas un finišā zaudē līderim 1,41 sekundi. No bronzas ķibermani šķir jau 0,24 sekundes, tādējādi braucienā Lohneram zaudētas 0,13 sekundes.
Lohners no otrās vietas zaudēja 0,33 sekundes (no līdera 0,71 sekunde). Kļūdains brauciens un finišā zaudē līderim 1,17 sekundes. No otrās vietas Lohneru šķir jau 0,55 sekundes.Tagad Ķibermanis
Austrietis Maiers arī kļūdās startā. Pirms starta zaudēja līderim 0,38 sekundes. Maiers gan veic relatīvi labu braucienu un finišā braucienā zaudē 0,24 sekundes. Summā starpība jau 0,62 sekundes.
Fridrihs atkal pieļauj kļūdu startā. Pēc tam brauciens ļoti labs un krietni uzlabo vakardienas savu labāko laiku (53,22 sekundes; vakardien 53,78 un 54,26 sekundes).Diez vai citiem izdosies iesaistīties turpmākajā cīņā par zeltu. Pārāk labs šobrīd ir Fridrihs.
Sacensības sākušās
Otrajā dienā "uz strīpas" palikuši tikai 19 četrinieki. Kritieni un savainojumi paretinājušas dalībnieku rindas. Pirmajā braucienā startēja 24 ekipāžas, otrajā - 23.
Lai gan Ķibermanis startēja tikai ar 23 numuru, ar diviem labiem braucieniem viņa kvartetam izdevies saglabāt iespēju pacīnīties vismaz par bronzu. Sudrabs un zelts gan ir stipri tālāk...https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanis-pec-pasaules-cempionata-pirmas-dienas-iesaistas-cina-par-medalam.d?id=52932695
Trešajā braucienā sportisti startē secībā pēc pirmajā dienā ieņemtajām vietām. Tādējādi Ķibermanis brauks kā ceturtais, bet Melbārdis - kā sestais.
Jau pēc dažām minūtēm Altenbergā sāksies pasaules čempionāta bobslejā un skeletonā noslēdzošie braucieni. Vīru bobu četriniekiem pēdējie divi braucieni. Vai Oskars Ķibermanis spēs aizsniegties līdz medaļai? Vai Oskars Melbārdis noturēsies labāko sešiniekā?

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form