Ķibermanim vēlreiz ceturtā vieta Pasaules kausa posmā bobsleja četriniekos
Foto: www.bobslejs.lv

Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa pilotētās ekipāžas svētdien Vinterbergas trasē aizvadīja Pasaules kausa otrā posma sacensības bobslejā četriniekiem, un Oskars Ķibermanis atkārtoja pirmā posma rezultātu, izcīnot ceturto vietu.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis un Bērziņš ieņēma attiecīgi sesto un 14. pozīciju, taču otrajā izdevās uzlabot savu sniegumu un atbilstoši arī rezultātus.

Pateicoties labam braucienam, Oskars Ķibermanis spēja pacelties uz ceturto vietu, atkārtojot pirmā posma sasniegumu, bet Pasaules kausa debitants Ralfs Bērziņš, izmantojot arī konkurentu neveiksmes, ieņēma 13. vietu.

Plašāku sacensību norises apskatu aicinām lasīt portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Pasaules kausa posms bobslejā: četrinieku sacensības Vinterbergā
Pasaules kausa kopvērtējums pēc diviem posmiem izskatās tieši tāpat kā šo sacensību rezultāti — vadībā ir trīs Vācijas ekipāžas, Frīdrihs (435 punkti), Valters (425 p.) un Lohners (410 p.), kam seko Oskars Ķibermanis (384 p.). Ralfs Bērziņš ar 256 punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā ieņem 11. vietu.
Pasaules kausa otrā posma rezultāti:
Frančesko Frīdrihs pārspēj Ķibermaņa starta laiku — 5,06 sekundes, un trasē kāpina savu pārsvaru, kas pēc pirmā brauciena bija vien 0,02 sekundes. Divu braucienu summā Frīdrihs uzvar ar 0,36 sekunžu pārsvaru.
Johaness Lohners otrajā braucienā nedaudz zaudē savam tautietim Niko Valteram, taču ar iegūto pārsvaru pietiek, lai paliktu savā pozīcijā. Tādējādi izskatās, ka Vācijai atkal viss goda pjedestāls Vinterbergā.
Bendžamins Maijers startā pamatīgi kļūdās, paklūp viens no stūmējiem, un tas austriešiem sabojā visu braucienu; Oskars Ķibermanis pakāpjas jau uz ceturto vietu.
Arī Maksims Andrianovs startā ir lēnāks par Ķibermani, un otrais brauciens krieviem ir ar lielākām kļūdām nekā pirmais. Divu braucienu summā Andrianovs zaudē gan Valteram, gan Ķibermanim. Tādējādi Latvijas pirmā ekipāža ir pieciniekā.
Niko Valters Ķibermanim startā nedaudz zaudē, bet trasi veic pārliecinoši un arī uzlabo savu pirmā brauciena rezultātu. Divu braucienu summā Valters Ķibermanim ir priekšā 0,10 sekundes.
Oskaram Ķibermanim izcils starts — 5,08 sekundes, kas ir labāks nekā pirmajā braucienā. Trases sākums atkal ir ar nelielām kļūdām, bet tālāk viss sanāk, trases lejas daļa laba, un pirmais rezultāts, uzlabots arī pirmā brauciena laiks — 54,56 sekundes. Tā kā TOP6 Oskaram ir garantēts!
Dominiks Dvoržāks jau trases augšdaļā zaudē pārsvaru pret Bredihinu un zaudē krievu ekipāžai divu braucienu summā, atkrītot uz septīto vietu. Trasē diezgan redzami snieg.
Korejietis Junjons Vons jau startā pazaudē to 0,01 sekundes pārsvaru, kas viņam bija pār Berdihinu. Brauciens ir neprecīzs un Vons palaiž Berdihinu uz 8. vietu.
Aleksandrs Berdihins pirmais labo Bērziņa starta rezultātu (5,17 sek.) Labs brauciens, bez rupjām kļūdām un pārsvars pār Treihlu finišā tiek vairāk nekā divkāršots, 0,31 sek. Tikai par vienu simtdaļu lēnāks otrajā braucienā, salīdzinot ar savu pirmo, ir Berdihins — 54,76 sek.
Sākas cīņa par TOP 10, un pagaidām neviena ekipāža nepārspēj Bērziņa starta laiku — 5,18 sekundes. Arī austrietis Markuss Treihls ir lēnāks (5,20 sek.), taču ir pirmais, kurš izbrauc no 55 sekundēm — 54,94 sek. 
Pēc pirmā brauciena holandietis Ivo de Brujns dalīja 11. vietu ar Fogtu, bet otrajā ir ātrāks par 20 gadus veco austrieti un izvirzās sacensību vadībā.
Jaunais Austrijas pilots Mihaels Fogts junioru duelī apsteidz Ralfu Bērziņu šajā braucienā par 0,03 sekundēm un kopsummā par 0,12 sekundēm. 
Amerikānis Džastins Olsens pēc pirmā brauciena Bērziņu apsteidza par 0,07 sekundēm, bet otrajā zaudē diezgan daudz un paliek aiz Latvijas otrās ekipāžas. Līdz ar to Ralfam vismaz 13. vieta Pasaules kausa otrajā posmā.
Ralfs Bērziņš otrajā braucienā ievērojami uzlabo startu — 5,18 sek. Brauciens nav slikts, taču ir nelielas kļūdas un paši sev puiši zaudē 0,03 sekundes, salīdzinot ar pirmo braucienu — 55,06 sek.
50 gadus vecais Pijs Meijerhans cīnās godam un saglabā savu 15. vietu.
Brits Brets Hals bez grūtībām apsteidz Meijersu Teilori, taču pacelties augstāk par 17. vietu francūzim neizdodas. Lai arī Romēns Einrihs braucienā zaudē Halam, divu braucienu summā francūži tomēr apsteidz angļus.
Sacensības iesāk vienīgā dāma, Elana Meijersa Teilore. Maz ticams, ka viņa var pretendēt uz ko vairāk kā 18. vietu, kas ir pēdējā. Otrais brauciens arī bez lielām kļūdām, taču par 0,04 sekundēm lēnāks kā pirmais.
Gaisa temperatūra tagad Vinterbergas trasē ir mīnus 2,2, ledus — mīnus 3,6 grādi. 
Otrajā braucienā, kā zināms, ekipāžas startē atbilstoši pirmā rezultātiem, tātad Ralfs Bērziņš startēs piektais, bet Oskars Ķibermanis — 13.
Komandas gatavas šā gada pēdējam sacensību braucienam. Pēc tam vēl gan paredzēti treniņi Eiropas trasēs kur nu kuram, bet Pasaules kauss atsāksies 2019. gadā.
Pirmā brauciena rezultāti:
Pa to laiku jaunākais šo sacensību dalībnieks Mihaels Fogts uzrāda 11. rezultātu, bet sacensību pēdējā startētāja Meijersa-Teilore, kurai arī mainīti stūmēji, tradicionāli ieņem pēdējo vietu.
Sandis Prūsis intervijā LTV7 pēc pirmā brauciena: vakar nebija tik traki, bet nesanāca, kā gribētos. Bērziņam vakar bija stipri labāks brauciens,  beigās sačakarējās. Jācīnās jau ir. 
Francūzis Romēns Einrihs ir lēnākais no finišējušajiem — 55,06 sek., gan tikai 0,03 sekundes aiz Bērziņa.
Atlikušās piecas ekipāžas vairāk cīnīsies par labāko desmitnieku nekā līderu grupu. Korejietis Vons iespraucas starp Dvoržāku un Bredihinu astotajā vietā — 54,74 sek. (+0,37 sek.)
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1074257908739858432
Niko Valteram tikai piektais starta laiks (5,16 sek.), pirmajā virāžā kamanas ir šķērsām, arī tālāk salasās pa kļūdiņai un vakardienas uzvarētājam tikai piektais rezultāts — 54,52 sekundes. Oskars Ķibermanis no Valtera atpaliek tikai 0,05 sekundes.
Oskars Ķibermanis sāk ar trešo labāko startu — 5,12 sekundes. Brauciens ir sliktāks nekā sestdien, toties trases lejas daļa ir laba un piektais rezultāts — 54,57 sekundes (+0,20 sek.). 
Frančesko Frīdriham labākais starts (5.09 sek.), trases sākumā viņš gan pieļauj diezgan rupjas kļūdas, bet tālākais brauciens ir labāks un finišā pirmais rezultāts — 54,37 sekundes. Lohners atpaliek 0.02 sekundes.
Jaunais Krievijas pilots Aleksandrs Berdihins aizvada pieklājīgu braucienu un ierindojas piektajā vietā, piekāpjoties Lohneram 0,36 sekundes. Pirmo braucienu pabeigušas 10 no 18 ekipāžām un Bērziņš šobrīd ieņem 9. vietu.
Austrietim Bendžaminam Maieram otrais starts — 5,14 sekundes, kas ir līdzīgi ar sestdienas rezultātu. Trases vidū austrieši nedaudz apsteidz Lohneru, taču trases beigās gandrīz apgāžas un finišā piekāpjas vācietim 0,08 sekundes. Maieram otrais rezultāts — 54,47 sekundes.
Johaness Lohners sāk ar labāko startu — 5,10 sekundes. Brauciens ir salīdzinoši tīrs, nedaudz šur tur piekoriģē, bet finišā pirmais laiks — 54,39 sekundes.
Krievijas ekipāža, ko pilotē Maksims Andianovs, pārņem vadību — 54,51 sek.
Ralfa Bērziņa starts ir 5,26 sekundes, kas šobrīd ir trešais labākais. Labi veikta trases augšdaļa, bet septītajā virāžā kļūda, kamanas ir šķērsām, ātrums zaudēts un finišā Bērziņa četrinieks (Bērziņš/Priekulis/Spriņgis/Dambis) ir piektais — 55,03 sekundes. Dvoržākam Ralfs zaudē 0,35 sekundes. Trasē ir sācis nedaudz snigt.
Jaunais Austrijas pilots Markuss Treihls Dvoržākam zaudē 0,20 sekundes un pagaidām ir otrais (54,88 sek.).
Čeha Dominika Dvoržāka ekipāža sāk ar ievērojami labāku startu nekā pārējie līdz šim braukušie — 5,18 sek., un ar labu braucienu pārņem vadību — 54,68 sek.
Šveiciešu veterāns Pijs Meijerhans pagaidām ir lēnākais braucējs — 55,04 sek.
Siguldas posma neveiksminieks (trīs kritieni!) holandietis Ivo de Bruins. Brauciens ir ar kļūdām trases augšgalā, taču finišā Olsenu viņam izdodas apsteigt par 0,02 sekundēm.
Džastins Olsens atklāj sacensības, viņa rezultāts — 54,96 sek., kas ir vājāks nekā dienu iepriekš.
Trases rekords ir 53,48 sekundes, kas pieder Niko Valteram, bet starta rekorda īpašnieks ir Oskars Melbārdis — 4,98 sek., un tas ir spēkā kopš 2014. gada 4. janvāra!
Gaisa temperatūra Vinterbergas trasē ir mīnus 2,9 grādi, ledus temperatūra — mīnus 4,2 grādi.
Ralfs Bērziņš PK otro posmu sāks sestajā starta pozīcijā, Oskars Ķibermanis trasē divpadsmitais.
Kā ziņojām, sestdien PK pirmajā posmā Latvijas ekipāžām teicami rezultāti — Oskaram Ķibermanim ceturtā, bet debitantam Ralfam Bērziņam — 11. vieta.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermana-cetrinieks-vinterbergas-trase-zaude-tikai-vaciesiem-un-paliek-aiz-pjedestala.d?id=50671343 
Bobsleja četrinieku ekipāžas svētdien Vācijā, Vintebergas trasē, turpina Pasaules kausa sezonu, aizvadot otro posmu.

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form