Ķibermanis labākais no Latvijas ekipāžām arī PK posmā četrinieku ekipāžām
Foto: F64

Turpinot Pasaules kausa trešā posma sacensības, svētdien, 8. janvārī, Altenbergas trasē devās četrinieku ekipāžas, un labāko rezultātu no Latvijas ekipāžām, tāpat kā pirms dienas divnieku sacensībās, uzrādīja Oskars Ķibermanis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis uzrādīja septīto labāko rezultātu, un šo pozīciju noturēja arī pēc otrā brauciena.

Veiksmīga atgriešanās sacensībās arī četrinieku konkurencē Oskaram Melbārdim, kurš sezonas pirmo pusi izlaida pēc muguras operācijas. Viņš palika uzreiz aiz labāko desmitnieka, 11. pozīcijā, bet Uģis Žaļims ierindojās 17. vietā.

Par Pasaules kausa trešā posma uzvarētāju kļuva vācietis Johanness Lohners, otro vietu izrāva Aleksandrs Kasjanovs, pēc otrā brauciena uz trešo vietu nostumjot citu vācieti Frančesko Frīdrihu.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

PK posms bobslejā četriniekiem Altenbergā
Svētdien, 8. janvārī, Pasaules kausa sacensības Altenbergas trasē turpina bobsleja četrinieki.
Kā ziņojām, divnieku ekipāžu sacensības Latvijai bija veiksmīgas - uz goda pjedestāla Oskars Ķibermanis. Oskars Melbārdis, kuram šīs bija pirmās sacīkstes pēc operācijas, ieņēma 13. vietu:https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanis-miknis-pirmo-reizi-karjera-izcina-medalas-pasaules-kausa-posmos.d?id=48384135
Starta secība pirmajam četrinieku ekipāžu braucienam Latvijas pārstāvjiem ir šāda - pirmais trasē dosies Oskars Ķibermanis, kuram trešais starta numurs, 17. startēs Žaļims, bet pēdējais, 20. - Oskars Melbārdis.
Latvijas ekipāžas šīs sezonas Pasaules kausa izcīņā pie punktiem nav tikušas, jo pirmos divus posmus Ziemeļamerikā izlaida, tā vietā piedaloties sacensībās Eiropā. 
PK kopvērtējumā četriniekiem līderis ir šveicietis Riko Peters, otrais - pieredzējušais amerikānis Stīvens Holkombs, kurš no Petera atpaliek par 33 punktiem, trešais - krievs Aleksandrs Karjanovs.
Pēc veiksmīgā divnieku posma Oskars Ķibermanis PK kopvērtējumā ir 19. vietā, Žaļims - 22, Melbārdis - 25. vietā
Gaisa temperatūra Altenbergas trasē ir mīnus 2,3 grādi, ledus temperatūra - mīnus 4,6 grādi.
Īstens vietējais no vāciešiem ir Frančesko Frīdrihs, kurš ir tieši Alrenbergas bobsleja kluba biedrs un ir no šā reģiona.
Sacensības sākušās!
Pirmais startē Niko Valters. Starts 5,13 sekundes, maksimālais ātrums 122 km/h un rezultāts - 54,80 sekundes, kas tagad ir atskaites punkts nākamajiem braucējiem.
Trases rekords ir 53,17 sekundes, kas pieder leģendārajam Langem.
Lielbritānijas četrinieks, ko pilotē Olivers Bidulfs, ir otrie, 0,27 sekundes aiz Valtera.
Tagad startē "mazais" Oskars - Ķibermanis.
Ķibermaņa ekipāžas starts - 5,14 sekundes, 0,01 sekundi aiz Valtera. Brauciens bez ievērojamām kļūdām trases augšgalā maksimālais ātrums 131 km/h, taču neprecīzi izbrauktas pēdējās virāžas un finišā otrais rezultāts - 54,83 sekundes. Vācietim tika zaudēts 0,03 sekundes.
Čehs Jans Vrba bez lielām kļūdām, tomēr pēdējais rezultāts no četriem startējušajiem - 55,35 sekundes (0,52 sekundes aiz Ķibermaņa).
Otra Čehijas ekipāža, ko pilotē Dominiks Dvoržaks aizvada ne pārāk labu braucienu, daudz atsitienu pret apmali, un tas atainojas arī rezultātā - 55,54 sekundes, Valteram zaudētas 0,74 sekundes un pagaidām pēdējā vieta.
Kopvērtējuma līderis Riko Peters startā zaudē arī Ķibermanis, nedaudz "nostaigā" garajā taisnē, kļūdas viscaur trasē, taču ātrums ir augsts 131,5 km/h un pirmā vieta - 54,79 sekundes. Valters atpaliek 0,01 sekundi, Ķibermanis - 0,04 sekundes.
Startē vēl viena Vācijas ekipāža, Vilhelms Lohners. Starts teicams - 5,09 sekundes, kas uz šo brīdi ir labākais. Labs brauciens, fantastiska slīdamība un finišā labākais laiks - 54,28 sekundes! Riko Peters apsteigts par veselu pussekundi! Ķibermanis ceturtais, 0,55 sekundes aiz Lohnera.
Krievijas ekipāža, ko pilotē Maksims Andrianovs, nespēj konkurēt ar Lohneru, arī maksimālais ātrums zems, 125 km/h, un piektais rezultāts - 55,01 sekundes. No Ķibermaņa Krievijas ekipāža atpaliek 0,18 sekundes.
Aleksejs Stuļņevs apsteidz savu komandas biedru Andrianovu, bet kopvērtējumā piektie, 0,16 sekundes aiz Ķibermaņa.
ASV ekipāža Kodijs Beskū pieļauj diezgan daudz kļūdu, un priekšpēdējais, devītais rezultāts - 55,42 sekundes. 
Austrietis Benjamins Maiers nobīda zemāk visus, izņemot Lohneru - 54,65 sekundes un otrais rezultāts, 0,37 sekundes aiz līdera. Ķibermanis tagad piektais.
Krievijas sportists Aleksandrs Kasjanovs pieļauj dažas nopietnas kļūdas, taču slīdamība tagad ir labāka, salīdzinot ar pirmajiem startētājiem, un Kasjanovs ir otrs ātrākais - 54,55 sekundes, 0,27 sekundes aiz Lohnera. Ķibermanis sestais.
Lielbritānijas ekipāža, ko pilotē Lamins Dīns, bīstamākajās trases virāžās uz kritiena robežas, uzrāda 10. rezultātu - 55,09 sekundes. Pirmo braucienu veikušas 13 ekipāžas.
Pasaules kausa kopvērtējuma pašreizējais vicelīderis Stīvens Holkombs uzrāda septīto rezultātu, 0,09 sekundes aiz Ķibermaņa.
Džastins Kripss nav konkurents līderiem - 12. rezultāts (55,21 sekundes).
Trešā Vācijas ekipāža, Frančesko Frīdrihs uzrāda otru labāko startu - 5,10 sekundes. Trases sākumā ir ātrāks par Lohneru, bet turpinājumā jau sāk zaudēt ātrumā, lai arī bez ievērojamām kļūdām, un finišā otrais rezultāts - 54,52 sekundes. No Lohnera Frīdrihs atpaliek 0,24 sekundes, Ķibermanis jau septītais.
Nākamie startē Uģis Žaļims ar Lūsi, Spriņģi un Brezinski.
Žaļima starts 5,20 sekundes, tomēr daudz kļūdu trasē un priekšpēdējais, 16. rezultāts - 55,47 sekundes. 
Pirms rumāņa Dorina Grigores starta sāk snigt sīks, smalks sniedziņš. Rumāņiem mazāk kļūdu braucienā, taču bobs neslīd un viņi uzrāda pēdējo, 18. rezultātu - 55,69 sekundes. 
Itālim Simonem Bertaco tradicionāli pavājš starts - 5,28 sekundes, tomēr lielā pieredze ļauj trasi izbraukt bez ievērojamām kļūdām un 13. rezultāts - 55,19 sekundes, Žaļims apsteigts par 0,28 sekundēm.
Un nu pirmais PK sezonas starts četriniekos Oskaram Melbārdim!
Melbārdim starts pieklājīgs - 5,15 sekundes, tomēr ieklemmē rokturi, kas nedaudz ietekmē braucienu. Trase izbraukta precīzi, un 11. rezultāts - 55,06 sekundes. Lohneram zaudētas 0,78 sekundes, Ķibermanim - 0,23 sekundes.
Pirmā brauciena rezultāti:
Uz otrā brauciena sākumu sniegts ir sācis snigt spēcīgāk.Startē ekipāžas, kā zināms, apgrieztā secībā pēc pirmā brauciena rezultātiem. Žaļims startēs trešais, Melbādris - desmitais, Ķibermanis - 14.
Altenbergā kļuvis vēl siltāks, gaisa temperatūra tikai mīnus 1,6 grādi, ledus temperatūra - mīnus 4,4 grādi. 
Rumānis Grigore, cīnoties ar sarežģīto un jau diezgan piesnigušo trasi, veiksmīgi tiek līdz finišam - 56,06 sekundes šā brauciena rezultāts. Pirmajā bija 55,69 sek.
Lai arī bobs brīžiem šķērsām, Dominiks Dvoržaks ir ātrāks par Rumānijas ekipāžu gan braucienā, gan summā - 55,68 sekundes.
Žaļimam starts lēnāks nekā Dvoržakam - 5,27 sekundes (pirmajā braucienā 5,20 sek.). Arī brauciens ir lēnāks nekā pirmais, lai arī brauciens ir tīrāks, pats sev zaudē 0,02 sekundes - 55,49 sekundes. Uģis pirmais braucienā un pirmais summā. Vismaz 18. vieta ir nodrošināta.
Amerikānis Beskū, lai arī pieļauj diezgan daudz kļūdu, veic ātru braucienu un saglabā savu 17. vietu. Žaļims divu braucienu summā no amerikāņa atpaliek 0,29 sekundes, pēc pirmā Besku pārsvars bija vien 0,05 sekundes.
Čehs Jans Vrba aizvada labu braucienu, tomēr ātruma nav, un čehi paliek aiz Besku, kurš paceļas uz 16. vietu.
Džastins Kripps braucienā otrais aiz Besku, tomēr divu braucienu summā ir pirmais. Nākamais startē pieredzējušais itālis Simone Bertaco; starts vājš - 5,32 sekundes, braucienā zaudē Kripsam 0,01 sekundi, un divu braucienu summā apsteidz kanādieti par 0,01 sekundi. Itālim līdz ar to vismaz 14. vieta šai posmā.
Laminam Dīnam neveiksmīgs starts - samisējas ar ielēkšanu kamanās, vienam stūmējam noslīd kāja no kāpšļa. Lai arī braucienā Dīns par 0,08 sekundēm lēnāks nekā Bertaco, tomēr divu braucienu summā pirmais un saglabā savu 13. vietu. Nākamie trasē dodas otra Lielbritānijas ekipāža, Oliverts Bidulfs, kuri uzrāda trešo labāko startu - 5,22 sekundes, tomēr brauciens ar nopietnām kļūdām un pazaudētas četras pozīcijas. Pēc pirmā brauciena Bidulfs bija 12. vietā, tomēr noslēgs šo posmu 16. vietā, ja neviens no nākamajiem startētājiem nekļūdīsies.
Oskars Melbārdis uzrāda līdz šim ātrāko startu - 5,18 sekundes. Brauciens bez lielām kļūdām, bet rezultāts braucienā ir tikai trešais, tomēr nosargāta sava pozīcija. Līdz ar to Oskaram sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā vismaz 11. vieta.
Krieva Maksima Andrijanova ekipāža startā lēnāka par Melbārdi, brauciens nav precīzs, trases vidus daļā jau zaudē Melbārdim, taču finišā ir par 0,01 sekundi ātrāki par Latvijas ekipāžu. Pēc pirmā brauciena krievi Melbārdi apsteidza par 0,05 sekundēm.
Aleksandrs Stuļņevs, kurš pirmajā braucienā bija devītais, 0,07 sekundes priekšā Melbārdim, otrajā uzrāda līdz šim labāko laiku - 55,24 sekundes, un ir arī pirmais divu braucienu summā.
Holkombs ar labu braucienu, tomēr ir lēnāks par Stuļņevu un paliek aiz krievu ekipāžas divu braucienu summā, ļaujot Stuļēvam pakāpties vismaz uz astoto vietu.
Ķibermanim pārliecinoši labākais starts - 5,12 sekundes. Tīrs brauciens, maksimālais ātrums 130,1 km/h, trases beigu daļā nelielas kļūdas, bet labākais laiks braucienā - 55,19 sekundes, un "mazais" Oskars saglabā vismaz savu septīto vietu šajā Pasaules kausa posmā.
Vācietis Niko Valters startā ir lēnāks par Ķibermani, zaudējot 0,04 sekundes. Trases augšgalā Ķibermanis ir priekšā, bet trases beigu daļu vācietis veic ļoti labi un apsteidz Ķibermani par 0,07 sekundēm divu braucienu summā. Pēc pirmā Valters bija Oskaram priekšā 0,03 sekundes.
Kopvērtējuma līderis Riko Peters startā zaudē arī Ķibermanim, bet aizvada ļoti labu braucienu, uzrādot labāko rezultātu šai braucienā - 54,86 sekundes un savu pārsvaru pār Valteru palielina līdz 0,30 sekundēm; pēc pirmā tās bija tikai 0,01 sekundes!
Arī austrietis Benjamins Maiers startā zaudē Ķibermanim. Trases augšdaļā viņa pārsvars pār Peteru sasniedz par 0,20 sekundes, kas trases lejas daļā tiek nedaudz pazaudēts, bet otrais rezultāts braucienā un saglabāta pirmā vieta jeb vismaz ceturtā posmā.
Aleksandrs Kasjanovs otrajā braucienā ievērojami uzlabo savu rezultātu attiecībā pret Maieru, to četrkāršojot - divu braucienu summā Krievijas ekipāža pārspēj austriešus par 0,40 sekundēm, un faktiski nodrošina sev vietu uz goda pjedestāla.
Frančesko Frīdrihs, kurš pēc pirmā brauciena Kasjanovam bija priekšā 0,03 sekundes, uzrāda labāko starta laiku - 5,09 sekundes. Tomēr brauciens nav tik precīzs, ātrums zemāks un braucienā zaudē krieviem 0,29 sekundes, atdodot savu otro vietu Kasjanovam.
Johannesam Lohneram starts lēnāks nekā Frīdriham - 5,11 sekundes, bet brauciens ir teju perfekts, neskatoties uz sniegu, un pirmais laiks gan braucienā - 54,45 sekundes, gan divu braucienu summā, un Lohners kļūst par trešā Pasaules kausa posma uzvarētāju!
Līdz ar to šīs Pasaules kausa posma sacensības ir noslēgušās. Latvijas ekipāžas pēc otrā brauciena saglabāja savu "status quo", izpildot trenera noteikto uzdevumu - izcīnīt punktus Pasaules kausa kopvērtējumā:

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Pasaules kauss Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form