Ķibermanis/ Miknis pirmo reizi izcīna medaļas Eiropas čempionātā
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni sestdien Vācijā, Vinterbergas trasē, izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionātā, izcīnot arī trešo vietu Pasaules kausa posma vērtējumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs Latvijas pilots Uģis Žaļims ar stūmēju Jāni Jansonu divu braucienu summā izcīnīja dalītu piekto vietu gan Eiropas čempionāta, gan Pasaules kausa posma vērtējumā.

Sniegainos laika apstākļos Ķibermanim/ Miknim izdevās divi stabili braucieni, kas ļāva "mazajam Osim" pirmo reizi karjerā pieaugušo konkurencē izcīnīt Eiropas čempionāta medaļas.

Latvijas bobslejisti tikai otro reizi pēc valsts neatkarības atjaunošanas izcīna medaļas Eiropas čempionāta vērtējumā divnieku ekipāžām. Pirms diviem gadiem Francijā, Laplaņas trasē, sudrabu izcīnīja Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Četrinieku konkurencē Latvijas bobslejistiem ir lielāki panākumi - par Eiropas čempioniem kļuvuši pilotu Melbārža, Jāņa Miņina un Sanda Prūša četrinieki. Prūsim ar saviem stūmējiem ir arī Eiropas čempionāta sudrabs, bet Melbārža četrinieks pirms gada Sanktmoricā bija trešais.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanim/ Miknim bija dalīta trešā vieta, bet otrajā braucienā, kas sniegputeņa dēļ sākās 30 minūtes vēlāk, viņi bija otrie, summā pakāpjoties uz trešo pozīciju. Pārliecinoši par Eiropas čempioniem kļuva vācieši Frančesko Fridrihs/ Torstens Margiss, kas abus braucienos bija ātrākie un summā par 0,71 sekundi apsteidza savus tautiešus Johanessu Lohneru/ Džošua Blūmu. Ķibermani/ Mikni no sudraba šoreiz šķīra tikai 0,06 sekundes.

Žaļims/ Jansons pirmajā braucienā bija astotie, otrajā sasniedza sesto labāko laiku, kas ļāva izcīnīt dalītu piekto vietu. No Ķibermaņa un bronzas medaļām otru Latvijas duetu šķīra 0,31 sekunde.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK posms bobslejā divniekiem, Vinterberga
Fridrihs - pārliecinoši veikts arī otrais brauciens un pelnīti Eiropas čempiona tituls!
Lohners - sākumā sarūk pārsvars līdz 0,06 sekundēm. Turpinājumā starpība sāk augt, bet finišā vācieši apsteidz latviešus tikai par 0,06 sekundēm
Stuļņevs - ļoti vājš starts un pēc pirmajām virāžām Ķibermanim 0,25 sekunžu pārsvars. Turpinājumā deldē pārsvaru un finišā zaudē Ķibermanim ar 0,10 sekundēmĶibermanim garantēta medaļa!
Ķibermanis/Miknis - lielisks starts (0,25 sekunžu pārsvars augšdaļā). Pēc pirmām virāžām pārsvars pieaug līdz 0,31 sekundei. Lejasdaļā Ķibermanis nobrauc stabili un apsteidz Žaļimu par 0,31 sekundi!Vēl tikai trīs ekipāžas!
Riko Peters - augšdaļā pārsvars 0,13 sekundes. Turpinājumā nedrošs brauciens, ātrums ne pārāk liels un finišā vienāds laiks ar Žaļimu!Tagad Ķibermanis/ Miknis!
Kasjanovs - augšdaļā zaudē Žaļimam. Pēc vienas virāžas bobs saslīd un ar to krievu pilots zaudē cerības apsteigt Žaļimu. Finišā ceturtais (+0,20 sekundes).
Holkombs - ierasti vājš starts, kas ļauj Žaļimam jau augšdaļā būt vadībā. Turpinājumā pieredzējušais amerikānis nespēj atgūt augšdaļā pazaudēto un finišā ir ceturtais (+0,29 sekundes).
Žaļims/ Jansons - startā ne pārāk liels ātrums, tāpēc pārsvars sarūk līdz 0,10 sekundēm. Turpinājumā izdodas atkal palielināt pārsvaru un kļūst par līderiem, lai gan braucienā zaudē Maieram. Summā austrieši apsteigti par 0,12 sekundēm.
Korejietis Kims - vājš brauciens un finišā vien astotais (+0,51 sekunde)Tagad Žaļims/Jansons
Korejietis Vons - nervozs brauciens, vairākas virāžas izbrauc neprecīzi un finišā zaudē austrietim 0,04 sekundes. Maiers tādējādi ir jau desmitniekā!
Hefti - starts ne visai labs, brauciens arī "netīrs" un finišā otrais (+0,35 sekundes).Nobraukušas desmit ekipāžas, tagad labāko desmitnieks.
Vinterbergas trasē atkal sācies sniegs, kas, iespējams, ietekmēja kanādiešu startu. Ja arī nākamiem braucējiem būs ievērojami sliktāki laiki, tiesneši varētu atkal domāt par sacensību tālāko norisi.
Kanādietis Kripss - ļoti vājš starts un jau augšdaļā zaudē ļoti daudz Maieram. Bobs neuzņem ātrumu un finišā tikai septītais (+0,57 sekundes).
Austrietis Maiers - vienā no virāžām rupji kļūdās, tomēr savalda bobu un finišā pirmais ne tikai summā, bet arī braucienā (-0,36 sekundes).
Polis Lutijs - tāpat kā iepriekšējās ekipāžas, arī poļi augšdaļā ir lēnāki. Lejā sadeldē pārsvaru, bet tomēr zaudē 0,02 sekundes līderim Taskeram.
Valters - vājš starts un augšdaļā zaudē Taskeram jau 0,26 sekundes. Lejasdaļā samazina starpību un finišā zaudē tikai 0,01 sekundi.
Andrijanovs - vājš starts, kas ietekmē rezultātu. Mazas kļūdas turpinājumā, bet labs ātrums un finišā zaudē līderiem tikai 0,03 sekundes.
Olsens - pirmajā braucienā viņam vienāds laiks ar Taskeru, bet otrajā braucienā zaudē britiem 0,16 sekundes.
Britu pilots Taskers - lielisks brauciens, uzlabo savu laiku par 0,41 sekundi un apsteidz Baskē par 0,43 sekundēm.
Amerikānis Baskē - augšdaļā palielina savu pārsvaru un finišā apsteidz Bertaco par 0,40 sekundēm. Viņš uzlabo sava pirmā brauciena laiku par 0,04 sekundēm.
Bertaco nobrauc bez redzamām kļūdām. Savam pirmā brauciena laikam zaudē tikai 0,08 sekundes, tā kā trase varētu arī nebūt tik lēna dēļ sniega.
Sākas 2. brauciens
Sacensības notiks un jau tūlīt trasē dosies itāļu pilota Bertaco divnieks.
Testa bobs nobraucis un žūrija tagad lems, vai notiks sacensības
Šobrīd trasē dosies kārtējais "iesildīšanās" bobs, kas būs par atskaiti, vai sacensības var norisināties. Pirmajiem jāstartē itāļiem un viņi atrodas starta estakādē ar savu bobu.
Lai gan vizuāli izskatās, ka sniegs vēl nedaudz rimies Vinterbergas trasē, ir stiprs vējš, kas varētu žūrijai likt atcelt sacensības.
Snigšana Vinterbergas trasē uz brīdi mitējusies, tomēr tiesneši ar trases darbiniekiem apspriežas. Vai vispār notiks otrais brauciens?
Tiesnešu žūrija lēmusi, ka otrais brauciens tagad varētu sākties pulksten 20:30 pēc Latvijas laikahttps://twitter.com/IBSFsliding/status/820333352590995457
Šobrīd rīkotāji neziņo par sacensību iespējamo sākuma laiku, informējot tikai, ka "sacensības kavējas stiprā sniega dēļ".
Sacensībām bija jāsākas 20:04, tomēr neliela kavēšanās, kamēr trases darbinieki attīra starta estakādi. Tagad starts paredzēts 20:10 pēc Latvijas laika.
Kā Martins Dukurs šodien triumfējahttps://www.instagram.com/p/BPQEv-qjV0A/?taken-by=ibsfsliding
https://www.instagram.com/p/BPQIK2QjbSt/?taken-by=ibsfsliding
Vinterbergas trasē sniegs snieg ar vēl lielāku spēku. Pagaidām gan sacensību norisē izmaiņas nav plānotas
Jau pēc brīža sāksies bobsleja divnieku sacensību otrais brauciens. 
Pirmais brauciens finišējis. 2. brauciens sāksies jau pēc 30 minūtēm - 20:00.
Pēc pirmā brauciena pārliecinošs līderis ir Fridrihs, bet pārējo pilotu rezultāti ir samērā blīvi. Arī 14. vietā esošais Lutijs šobrīd ir ar labām cerībām uz labāko desmitnieku, tāpēc 2. brauciens solās būt interesants.
Andrijanova stūmējs "pārcentās" startā, kas maksāja kļūdu Vinterbergas trases "nulltajā" virāžā. Finišā dalīts 15. laiks (+0,94 sekundes).Pēc tam kanādietis Poloniato finišē 20. vietā (+1,22 sekundes). Vēl brauks sešas ekipāžas, kas necīnīsies par desmitnieku. 
Žaļims/ Jansons - startējot tikai 20., ar labu braucienu izdodas iespraukties desmitniekā (8. vieta, +0,60 sekundes). No trešās vietas tikai 0,17 sekundes.
Austrietis Maiers nespēj sagādāt pārsteigumu, finišējot 12. vietā (+0,75 sekundes). Bet pēc tam mājinieks Valters ar vāju startu nespēj izrādīt konkurenci līderim (14. vieta, +0,94 sekundes).Tagad Uģis Žaļims ar stūmēju Jansonu
Amerikānis Olsens finišē 13. vietā (+0,96 sekundes). Pēc tam kanādietim Springam otrs vājākais brauciens no 17 pilotiem (+1,27 sekundes).
Labākie desmit piloti Pasaules kausa vērtējumā nobraukuši, sāk startēt teorētiski vājāko grupa, kurā būs arī Ķibermanis.
Ķibermanis/ Miknis - kļūdains brauciens, vidusdaļā un lejasdaļā nav liels ātrums, bet izdodas finišēt dalītā trešajā vietā (+0,43 sekundes).
Fridrihs - elektronika vienubrīd parāda gandrīz divu sekunžu pārsvaru, bet vēlāk viss "sakārtojas". Finišā tāpat pārliecinošs līderis, apsteidzot Lohneru par 0,36 sekundēm.Fridrihs pirms starta tika uzskatīts par galveno favorītu, ko pirmajā braucienā apliecināja.Tagad Oskars Ķibermanis ar stūmēju Mikni
Stuļņevs - lai gan brauciens ar kļūdām, tiek sasniegts labs ātrums un finišā otrais (+0,07 sekundes).
Riko Peters - šveicietim labs brauciens un finišā otrais, zaudējot Lohneram 0,13 sekundes.
Holkombs - pēc vāja starta, beigās sasniedz lielāko ātrumu šobrīd un finišē trešais (+0,23 sekundes).
Lohners - trases augšdaļā apsteidz Kasjanovu par 0,20 sekundēm. Lejasdaļā ātrums mazāks un finišā pārsvars sarūk līdz 0,15 sekundēm.
Korejietis Kims - labs brauciens un finišā zaudē līderiem tikai 0,10 sekundes.
Kasjanovs - augšdaļā zaudē korejiešiem, bet jau vidusdaļā uzņem labu ātrumu un finišā kļūst par līderi (-0,11 sekundes). 
Kanādietis Kripss - braucienā vairākas kļūdas, finišā trešais (+0,11 sekundes).
Korejietis Vons trases lejasdaļu nobrauc labāk un kļūst par līderi (-0,05 sekundes).
Amerikānis Baskē - ne pārāk labs brauciens, finišā trešais, zaudējot arī polim Lutijam (+0,32 sekundes).
Hefti liels pārsvars augšdaļā, bet lejā vairākās virāžās izbrauca nedroši, balansējot uz kritiena robežas. Finišā gan pirmais, apsteidzot Lutiju par 0,09 sekundēm.
Pieredzējušais itālis Bertaco ne pārāk labi veic braucienu, ar vairākām kļūdām. Finišā zaudē Lutijam 0,37 sekundes.
Polis Lutijs par 0,84 sekundēm apsteidz Vrbu. Finišā gan Lutijs gandrīz piedzīvo kritienu, pēdējā virāžā nobalansējot uz divām sliecēm.
Pirmais pilots Vrba sasniedz laiku 57,46 sekundes. Trases rekords ir 55,02 sekundes.
Sacensības sākušās
Skeletonisti Vinterbergā startēja lieliskos laika apstākļos. Tagad gan bobslejistiem būs grūtāk, jo sācis diezgan spēcīgi putināt sniegs. Vinterberga ar lielu sniegu saskārās jau ceturtdien,https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/video-vinterbergas-trasi-pirms-ec-skeletona-un-bobsleja-skar-specigs-sniegputenis.d?id=48407023
Savukārt pirms pusotras stundas šajā pašā Vinterbergas trasē brāļi Dukuri apsteidza visus savus konkurentus. Pērn viņiem Eiropas čempionātā bija dubultuzvaras, jo abiem bija vienāds laiks. Šoreiz Martins pirmais, Tomass - otrais.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/skeletonisti-dukuri-triumfe-eiropas-cempionata.d?id=48408081
https://twitter.com/mazapelite/status/820290836105555968
Latvijas bobslejam un skeletonam šodien ļoti laba diena. Melbārža četrinieks šodien Sanktmoricā uzvarēja Eiropas kausā.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbarza-pilotetais-cetrinieks-uzvar-eiropas-kausa-posma-sanktmorica.d?id=48408149 
Ķibermanis ar stūmēju Mikni šodien startās dosies ar 15. numuru, bet Žaļims ar Jansonu startēs ar 20. numuru. Kopā šodien startēs 28 ekipāžas.
Eiropas čempionātā šoreiz nestartē Oskars Melbārdis, kurš pēc muguras operācijas sacensību apritē atgriezās tikai pēc gadu mijas. Šajā nedēļas nogalē Melbārdis startē Eiropas kausa posmā Sanktmoricā.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardisdreiskens-eiropas-kausa-sanktmorica-izcina-zelta-medalas.d?id=48405547
Pasaules kausa posms un Eiropas čempionāts bobslejā un skeletonā Vinterbergas trasē sestdienas vakarā turpinās ar vīru bobu divnieku sacensībām. Tajās startēs Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima divnieki.Pirmā brauciena sākums pulksten 18:30, bet otrais būs 20:00.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form