Ķibermanis/Miknis mājās Siguldā izcīna sudrabu; lieliska PK debija Bērziņam/ Spriņģim
Foto: F64

Pasaules kausa posmā Siguldā sestdien, 8. decembrī, bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis izcīnīja otro vietu, bet lielisku debiju Pasaules kausā piedzīvoja Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi.

Ķibermanis/ Miknis pirmajā braucienā bija trešie, bet otrajā sasniedza otro labāko laiku, arī kopvērtējumā pakāpjoties uz sudraba pozīciju.

Pārliecinoši posmā uzvarēja olimpiskā čempiona Frančesko Frīdriha divnieks, summā apsteizot Ķibermani/ Mikni par 0,42 sekundēm. Savukārt bronzu ieguva austrietis Benjamins Maiers, kurš no Ķibermaņa atpalika par 0,26 sekundēm.

Lieliski Pasaules kausā debitēja Bērziņš ar stūmēju Spriņģi. Ja pirmajā braucienā viņiem bija 12. vieta, tad otro braucienu Bērziņš/ Spriņģis veica izcili, uzrādot trešo labāko laiku un summā ieņemot dalītu septīto vietu. No piektās vietas Bērziņa divnieku šķīra tikai 0,02 sekundes.

Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā nākamajā nedēļas nogalē turpināsies ar otrā posma sacensībām Vācijā, Vinterbergas trasē.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK posms bobslejā Siguldā
Fridrihs - lielisks starts un milzīgs pārsvars augšdaļā. Lai gan pieļauj nelielas kļūdas, tas neko nemaina un pārliecinoši kļūst par posma uzvarētāju!Ķibermanis līdz ar to otrais, bet Bērziņam dalīta septītā vieta
Maiers - augšdaļā zaudē Ķibermanim, lejasdaļā rupja kļūda un zaudē Ķibermanim 0,26 sekundes.
Ķibermanis / Miknis - labs starts un labs ātrums augšdaļā. Labs brauciens, lai gan riskants, bet apsteidz čehus par 0,50 sekundēm.Ķibermanis arī labo Bērziņa sasniegto otrā brauciena labāko laiku.
Vācietis Valters - rupjas kļūdas augšdaļā, kas uzreiz liek manīt. Izdodas bobu savākt, tomēr par līderi neizdodas kļūt. Dvoržākam zaudē 0,12 sekundes un tikai par 0,01 sekundi apsteidz Bērziņu.Tagad Ķibermanis/Miknis
Dvoržāks - labs starts un labs ātrums augšdaļā. Rupjas kļūdas lejasdaļā, tomēr tas neliedz kļūt par līderiem (-0,11 sekundes)
Krievu pilots Andrijanovs - vājš starts, labi veikta vidusdaļa, bet rupjas kļūdas pēdējās virāžās. Krievijas bobslejisti tomēr izglābjas un kļūst par līderiem, apsteidzot Bērziņu un vāciešus tikai par 0,02 sekundēm.
Amerikānis Baskē - labs starts un augšdaļā ievērojams pārsvars. Lejasdaļā krietni zaudē ātrumā un pēdējās virāžās zaudē visu pārsvaru Finišā Bērziņam un vāciešiem 0,01 sekundes pārsvars.
Vācietis Hāfers - augšdaļā vēl priekšā Latvijas ekipāžai, tad sāk zaudēt, bet pēdējās virāžās atkal ātrāks un finišā divu braucienu summā vienāds laiks ar Bērziņa divnieku. 
Krievs Bredihins - vājš starts Krievijas ekipāžai. Lejasdaļā vairākas kļūdas un zaudē Bērziņam/ Spriņģim 0,21 sekundes.
Polis Lutijs - lejasdaļā svarīgā vietā kļūdījās, kas neļāva uzņemt lielāku ātrumu. Finišā zaudē latviešem 0,10 sekundes, tādējādi Bērziņš/ Spriņģis debijā Pasaules kausā iekļūst desmitniekā.
https://twitter.com/leldejuuu/status/1071387175546167297
Austrietis Treihls - brauciens nav tik tīrs, lejasdaļā pēdējās virāžās neuzņem ātrumu un zaudē Bērziņam/ Spriņģim 0,07 sekundes.
Bērziņš/ Spriņģis - atkārto savu starta laiku. Vēl viens lielisks brauciens, to var redzēt arī trenera Sanda Prūša emocijās. Finišā pārliecinši kļūst par līderiem!
De Bruins piedzīvo kritienu turpat, kur šveicieši. Holandieši finišē un nav pēdējie.Abi sportisti izkāpj no boba, viņiem nekas nekaiš.Tagad startēt vajadzēja Bērziņa ekipāžai, kuriem nāksies pagaidīt, jo trase pēc kritiena ir slēgta.
Korejietis Vons - slikts brauciens, lejasdaļā daudz kļūdu un zaudē Kasjanovam 0,27 sekundes.
Krievs Kasjanovs - Siguldas trasi labi zinošajiem krievu bobslejistiem izgāšanās pirmajā braucienā. Otrajā vēl vājāks starts, bet pats brauciens labs. Finišā labākais laiks braucienā un viņš kļūst par līderi.
Amerikānis Olsens - ar grūtībām savalda kamanas un finišā zaudē pat Meijerhansam. Braucienā vājākais rezultāts starp trim ekipāžām.
Šveices veterāns Meijerhanss - visnotaļ labs brauciens priekš šveicieša un braucienā ir labāks par Fogtu.
Šveicietis Fogts pēc kritiena pirmajā braucienā veic otro mēģinājumu. Viņa laiks 51,03 sekundes, kas pirmajā braucienā būtu 16. laiks.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc brīža sāksies 2. brauciens. Bērziņa ekipāža startēs septītā, bet Ķibermaņa divnieks - 16., jo pirmajā braucienā bija trešais 18 ekipāžu konkurencē.
Tagad 40 minūšu pārtraukums un otrais brauciens pulksten 14:30.
1. brauciena pēdējā ekipāža - šveicietis Mejerhanss. Bobsleja vecmeistaram vājākais starts starp visiem dalībniekiem un divreiz iglābjas no kritiena. Finišā apsteidz tikai kritienu piedzīvojušos komandas biedrus.
Šveicietis Fogts - negaidīti vājš brauciens un seko kritiens. Viņi gan iebrauc finišā un laiks tiks ieskaitīts (17. vieta, +3,11 sekundes).Sportisti paši izkāpj no boba un vizuāli nav cietuši.
Korejietis Vons - vājš brauciens un finišā 14. vieta (+0,81 sekunde).
Bērziņš/Spriņģis - starts zem 5 sekundēm (4,98). Drošs brauciens, bet finišā 12. vieta (+0,70 sekundes).
Ivo de Bruins - arī vājš starts, kas Siguldā daudz maksā. Nedrošs brauciens un finišā 12. vieta (+0,75 sekundes)Tagad Bērziņa divnieks
Amerikānis Olsens - arī vājš starts, kas neļauj pacīnīties par augstām pozīcijām turpinājumā. Kļūdām bagāts brauciens, gandrīz kritiens un finišā pārliecinoši vājākais (+1,17 sekundes).
Kasjanovs - ļoti vājš starts, jau pirmajā atskaites punktā zaudējot Frīdriham 0,26 sekundes. Slikts brauciens un finišā šobrīd pēdējais (+0,87 sekundes).
Niko Valters - vājš starts, ne visai labs brauciens un finišā ceturtais, uzreiz aiz Ķibermaņa (+0,43 sekundes).
Oskars Ķibermanis pēc pirmā brauciena LTV tiešraidē: varēja labāk, augšdaļā bija pāris kļūdas. Lejā labs brauciens. Noteikti jāpacīnās par pjedestālu. Vēl var pielikt 3.-4. virāžās, arī 11. virāžā
Fridrihs - labo Ķibermaņa starta rekrodu (4,82 sekundes), milzīgs pārsvars augšdaļā. Lai gan brauc ar kļūdām, finišā kļūst par līderi un pirmais Siguldā ātrāks par 50 sekundēm (49,86 sekundes).
Ķibermanis/Miknis - starta rekords (4,87 sekundes). Augšdaļā atsitiens vienā no virāžām, nervozs brauciens un finišā zaudē Maieram 0,03 sekundes.
Polis Lutijs - lai gan brauciens bez lielām kļūdām, bobam nav ātruma un finišā otrs vājākais šobrīd (+0,36 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Austrietis Maiers - lai gan augšdaļā zaudē čehiem, lejasdaļa izbraukta daudz labāk un jauns Siguldas trases rekords: 50,11 sekundes. Ķibermaņa sasniegtais trases rekords labots par 0,14 sekundes.
Čehs Dvoržāks - labs starts (4,93 sekundes), tomēr lejasdaļā nav liels ātrums. Strauji zūd pārsvars, bet finišā tikai par 0,01 sekundi apsteidz Andrijanovu.
Amerikānis Baskē labo starta rekordu (4,91 sekunde). Ne visai stabils brauciens un finišā zaudē Andrijanovam burtiski pēdējā virāžā (+0,01 sekunde).
Vācietis Hāfers - pēc starta pilota rokturis neiegāja bobā, bet tas daudz netraucēja. Pamatīgas kļūdas vidusdaļā un apakšā, kas pasliktina rezultātu. Otrais, zaudē Andrijanovam 0,09 sekundes.
Siguldas trase no bobsleja boba skatu punktahttps://www.youtube.com/watch?v=CEyYDeBJBNw
Austrietis Treihls - labi veikta augšdaļa, bet rupja kļūda lejsgalā un finišā zaudē līderiem 0,18 sekundes.
Krieva Bredihina bobs trasi veic 50,46 sekundēs, tikai 0,13 sekundes zaudējot saviem komandas biedriem
Pirmais trasi veic krieva Andrijanova divnieks - 50,33 sekundes, tikai par 0,08 sekundēm atpaliekot no trases rekorda. Visticamāk, ka trases rekords kritīs jau pirmajā braucienā.
Sacensības sākušās
Bobsleja divniekiem trases rekords ir Ķibermanim/ Jansonam un tas sasniegts pirms diviem gadiem (50,25 sekundes). Starta rekords ir Žaļimam/ Zīrupam (4,94 sekundes)
Atgādinām, ka lielais Osis jeb Oskars Melbārdis, visticamāk, izlaidīs visu sezonu. Traumas, traumas, traumas..https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardis-varetu-izlaist-nakamo-bobsleja-sezonu.d?id=50543957
Šī ir pēcolimpiskā sezona, kas ierasti ir "klusā". Tas izpaužas arī Siguldā, kur ieradušās vien 18 divnieku ekipāžas. Starp tām divas mājinieku - Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis (9. numurs) un Ralfs Bērziņš/ Dāvis Spriņģis (15. numurs).
Jau pēc brīža Siguldas trasē bobsleja un skeletona svētki turpināsies ar Pasaules kausa vīru bobsleja divnieku sacensībām. Pirmais brauciens 13:00, bet otrais 14:30.

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form