Ķibermanis/Miknis pēc Valtera diskvalifikācijas Altenbergas PK posmā paceļas uz trešo vietu
Foto: Viesturs Lācis

Pasaules kausa izcīņas posmā Altenbergas trasē Vācijā labākie no latviešiem bija Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, kuri sākotnēji izcīnīja ceturto vietu, bet pēc vācieša Niko Valtera diskvalifikācijas pacēlās uz trešo pozīciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otra labākā Latvijas ekipāža bija Uģis Žaļims un Jānis Jansons, kuri ierindojās 12. vietā, bet Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens palika pēdējā, 21. vietā. Melbārdis šajās sacensībās startēja ar augšstilba savainojumu, kas liedza pacīnīties par augstām vietām.

Ķibermaņa ekipāža pirmajā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu, bet otrajā braucienā viņam neizdevās pietuvoties labāko trijniekam, tāpēc nācās samierināties ar ceturto vietu arī divu braucienu summā. Vēlāk pēc sacensībām par materiālu neatbilstību tehniskajiem noteikumiem tika diskvalificēta vācieša Niko Valtera ekipāža, kas Ķibermani pacēla uz trešo vietu.

Žaļims pēc pirmā brauciena bija 11. pozīcijā, bet otrais brauciens bija neveiksmīgāks, un tas atmeta uz dalītu 13. pozīciju, kas pēc Valtera diskvalifikācijas pārvērtās par 12. vietu. Savukārt Melbārdis savainojuma dēļ nevarēja stumt kamanas, tās viens pats iestūma Daumants Dreiškens, kas atņēma cerības uz augstu vietu. Latvieši pie otrā brauciena netika.

Par uzvarētājiem kļuva kanādieša Džastina Kripsa ekipāža, kas abos braucienos sasniedza jaunu starta rekordu. Uz goda pjedestāla kāpa arī vācieši Frančesko Frīdrihs/Martins Grothops.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu sacensību notikumu aprakstu.

PK posms Altenbergā. Bobsleja divnieku sacensības
Līdz ar to Ķibermanis/Miknis izcīnīja ceturto vietu, bet Žaļims/Jansons ierindojās dalītā 13. pozīcijā. Melbārdis/Dreiškens netika pie otrā brauciena un noslēdza sacensības 23. vietā. 
Kanādas sportisti Kripss un Kopačs startā atkal uzrādīja starta rekordu – 5,11 sekundes. Trases vidusdaļā Kripss uz brīdi zaudēja līderpozīciju, bet pēc tam izdevās atkal izvirzīties vadībā un finišā iebraukt kā sacensību uzvarētājiem, par 0,09 sekundēm apsteidzot Frīdrihu.
Vācieša Frīdriha ekipāža startā uzrādīja laiku 5,16 sekundes. Vizuāli viņa brauciens nebija tik “tīrs” kā Valteram, tomēr kamanas slīdēja labi un viņa rezultāts bija 1:49,30 minūtes.
Vācietis Valters savā mājas trasē otrajā braucienā ieskrējās 5,27 sekundēs, tāpēc trases augšdaļā viņš bija nelielos iedzinējos. Valters brauca ļoti veiksmīgi, pārņēma vadību un sasniedza 15,4 km/h lielu ātrumu. Finišā viņa pārsvars pieauga līdz 0,24 sekundēm.
Ķibermanis un Miknis savā otrajā braucienā startā kamanas iestūma 5,13 sekundēs. Trases augšdaļā viņš brauca bez rupjām kļūdām un turējās minimālā vadībā pār Polonjato. Ķibermanis turpināja labu braucienu, kamanas sasniedza 124,1 km/h lielu ātrumu un finišā iebrauca kā līderi – 1:49,72, kas bija par 0,08 sekundēm ātrāk nekā Polonjato. Ceturtā vieta garantēta šajā posmā.
Kanādietis Polonjato ar stūmēju Raitu startā ieskrējās 5,16 sekundēs, un pilots aizvadīja labu braucienu. Trases augšdaļā viņam bija 0,55 sekunžu pārsvars, bet līdz finišam tas sadila līdz 0,18 sekundēm.
Austrietis Treihls startā bija lēnāks nekā pirmajā – 5,35 sekundes. Viņam arī turpinājumā vairs neveicās, tika pieļautas vairākas kļūdas un finišā Treihls iebrauca tikai 13. vietā (+0,58).
Šveicietis Peters kamanas iestūma 5,24 sekundēs, un trases augšdaļu viņš veica pietiekami “tīri”. Turpinājumā pēc dažām nelielām kļūdām tika zaudēts laiks, un finišā šveicieši iebrauca ceturtajā vietā (+0,07).
Krieva Andrianova ekipāža arī trases lejasdaļā nespēja konkurēt ar savu tautieti Stuļņevu. Turklāt viņš pēc kļūdām pamatīgi zaudēja ātrumu un finišēja sestajā vietā, līderim zaudējot 0,19 sekundes.
Cita Krievijas ekipāža, ko pilotē Kasjanovs, trases augšdaļā turējās vadībā, taču pēdējās virāžās viņš nebija pietiekami precīzs un finišēja trešajā vietā (+0,04).
Ar Krievijas sportista Stuļņeva ekipāžu sākās TOP 10 sportistu braucieni. Stuļņevam kamanas trases beigu daļā slīdēja ātri, sasniedzot 125,6 km/h lielu ātrumu un finišā viņš par 0,02 sekundēm apsteidza Lohneru - 1:59,98 minūtes. 
Žaļims un Jansons šoreiz startā bija vēl lēnāki – 5,30 sekundes. Trešajā un ceturtajā virāžā pieļautās kļūdas maksāja daudz laika, un tas neļāva pacīnīties par vietu TOP 10. Finišā tikai astotais laiks otrajā braucienā, bet summā viņš ierindojās ceturtajā vietā, līderim zaudējot 0,22 sekundes.
Austrietis Maiers arī startā uzrādīja labu laiku – 5,18 sekundes, un trases augšdaļā viņš bija vadībā. Tad devītajā virāžā austriešu kamanas pamatīgi saslīdēja, un arī pēc tam kļūdas turpinājās. Finišā trešā vieta un 0,09 sekunžu deficīts.
Vācietis Lohners ar stūmēju startā kamanas iestūma 5,17 sekundēs. Viņš aizvadīja solīdu braucienu, taču viņa ātrums nebija lielāks nekā Lutijam. Finišā pārsvars vāciešiem sadila līdz 0,07 sekundēm. Jaunais līderu rezultāts ir 1:50,00.
Polijas pilots Lutijs startā nebija pārāk ātrs, tomēr braucienu viņš aizvadīja diezgan labi, un vidusdaļā izvirzījās vadībā. Pārsvaru viņš līdz finišam palielināja līdz 0,15 sekundēm – 1:50,07.
Kanādas sportists Springs startā ieskrējās 5,20 sekundēs, taču trases augšdaļā viņš pieļāva kļūdu. Tuvojoties finišam pārsvars Springam sāka dilt, tomēr summā viņa rezultāts bija 0,05 sekundes ātrāks nekā Hols – 1:50,22.
Čehs Dvoržāks startā ieskrējās 5,23 sekundēs un trases augšdaļā viņš bija vadībā. Pēc tam kamanas pāris reizes atsitās pret apmali, tas maksāja laiku un finišā čehs bija par 0,12 sekundēm lēnāks, ieņemot otro vietu.
Francijas pilots Heirihs trases augšdaļā brauca diezgan tīri, bet lejasdaļā viņam bija vairākas kļūdas un nespēja pietuvoties Holam. Finišā otrā vieta un 0,18 sekunžu deficīts.
Lielbritānijas pilots Hols aizvadīja drošu braucienu, un viņš vēl vairāk palielināja savu pārsvaru pār Baskē. Summā brita rezultāts bija 1:50,27 minūtes.
Amerikānis Baksē spēja otro braucienu aizvadīt nedaudz veiksmīgāk, un tas ļāva apsteigt Vrbu. Viņš bija par 0,12 sekundēm ātrāks nekā čehs.
Vrba trasē devās pirmais, un startā bija par 0,03 sekundēm lēnāks nekā pirmajā braucienā – 5,39 sekundes. Viņš summā sasniedza laiku 1:50,94 minūtes.
Sākas 2. brauciens. 
Viss ir sagatavots otrajam braucienam. Pēc brīža jau trasē kā pirmais dosies Vrba. 
Pirmais brauciens ir noslēdzies. Ķibermanis/Miknis ierindojas ceturtajā vietā, Žaļims/Jansons ieņem 11. pozīciju, bet Melbārdis/Dreiškens palika pēdējā, 23. vietā, netiekot pie otrā brauciena.
Sandis Prūsis intervijā LTV par pirmo braucienu: "Melbārža atveseļošanās process iet uz priekšu, varbūt rīt mēģinās dažus soļus paskriet. Šodien nevajadzēja riskēt. Ķibermanis un Miknis saniknosies startā, tāpēc vēl varētu laiku nomest. Braucienā bija kļūdas. Ja Žaļims tiks galā ar ceturto virāžu, tad viņš augstu tiks."
Krieva Stūļņeva ekipāža, neraugoties uz 5,36 sekunžu startu, spēja izstumt Žaļimu no TOP 10, būdams par 0,01 sekundi ātrāks nekā latvietis. Līderim krievs zaudēja 0,47 sekundes.
Austrietis Maiers palika uzreiz aiz labāko desmitnieka (+0,49), bet Dvoržāks uzrādīja 14. rezultātu (+0,74).
Arī Kanādas trešā ekipāža ar Polonjato pie stūres aizvadīju diezgan līdzīgu braucienu ka Ķibermanis, bet kanādieši finišēja aiz latviešiem piektajā vietā (+0,33). Žaļims šobrīd ierindojas 10. vietā.
Ķibermanis/Miknis startā kamanas iestūma 5,15 sekundēs. Latvieši veica drošu braucienu bez rupjām kļūdām un finišā iebrauca ceturtajā vietā, Kripsam zaudējot 0,30 sekundes.
Vācijas komanda Frīdrihs/Grotkops arī atkārtoja starta rekordu 5,12 sekundes. Frīdrihs veica veiksmīgu braucienu un bija līderis, bet tad viņš gandrīz piedzīvoja kritienu. Šī kļūda viņam atņēma iespēju pacīnīties par pirmo vietu braucienā (+0,13).
Amerikānis Baskē aizvadīja nepārāk ātru braucienu un finišu sasniedza 10. pozīcijā (+0,97).
Kanādas ekipāža Kripss un Kopačs uzrādīja starta rekordu Altenbergas trasē – 5,12 sekundes. Braucienu Kripss veica pietiekami veiksmīgi un finišu sasniedza līderpozīcija, uzrādot laiku 54,49 sekundes. Valteru kanādietis apsteidza par 0,13 sekundēm.
Kanādas ekipāža ar Springu pie stūres trases augšdaļā brauca veiksmīgi, bet pēc tam sekoja trīs kļūdas pēc kārtas. Tas viņa rezultātu sabojāja, un finišā Springs iebrauca astotajā vietā (+0,51).
Peters startā ieskrējās 5,26 sekundēs, taču pirmajās virāžās tika pieļauta rupja kļūda. Viņam trasē neizdevās atgūt zaudēto laiku, un viņš finišēja trešajā vietā, zaudējot Valteram 0,26 sekundes. Šveicietis trasē sasniedza otro lielāko ātrumu.
Krievs Kasjanovs ar stūmēju startā uzrādīja laiku 5,37 sekundes. Lai arī starta laiks viņam nebija tik labs, tomēr viņam izdevās apsteigt Žaļimu, ieņemot ceturto vietu (+0,33).
Vācijas pilota Lohnera ekipāža sasniedza ātrāko starta laiku līdz šim – 5,20 sekundes. Trases augšdaļā viņš bija vadībā, bet pēc tam vidusdaļā tika pieļautas kļūdas, kas maksāja daudz laika. Finišā viņš zaudēja 0,46 sekundes, kas deva tikai piekto vietu. Ceturtajā vietā ir Žaļims.
Vācieša Valtera ekipāža sāka ar starta laiku 5,26 sekundes, un turpinājumā viņš brauca bez rupjām. Viņš uzrādīja 133,8 km/h lielu ātrumu un finišā iebrauca 54,62 sekundēs, kļūstot par līderi.
Melbārdis un Dreiškens trasē devās nākamie. Melbārdis augšstilba savainojuma dēļ nevarēja ieskrieties, tāpēc viņš sēdēja kamanās, kamēr Dreiškens iestūma kamanas. Šī iemesla dēļ starta laiks latviešiem bija 5,94 sekundes, kas uzreiz atņēma cerības pacīnīties par augstu vietu. Melbārdis/Dreiškens finišā Treihlam zaudēja 1,01 sekundi.
Čehs Vrba jau no pirmajām virāžām nespēja konkurēt ar vadošajiem sportistiem, un viņš bija par 0,61 sekundi lēnāks nekā līderis.
Žaļims un Jansons startā ieskrējās 5,24 sekundēs, kas līdz šim ir labākais rezultāts. Trases augšdaļā latvieši pieļāva kļūdas trajektoriju izvēlē, tāpēc tika zaudēts laiks. Lai arī lielākais ātrums būs 131,4 km/h, taču viņš piekāpās gan Treihlam, gan Andrianovam (+0,10).
Itālietis Bertaco startā bija salīdzinoši lēns – 5,41 sekunde. Pēc lēnā starta viņš trases augšdaļā zaudēja daudz laika, kuru atspēlēt neizdevās. Finišā viņš zaudēja 0,64 sekundes.
Kā otrie trasē devās Andrianovs no Krievijas. Starta laiks viņam bija 5,35 sekundes, bet lielākais ātrums bija 130,4 km/h. Trases lejasdaļā krievs sāka tuvoties Treihlam, taču finišā viņš piekāpās par 0,06 sekundēm.
Pirmais trasē devās austrietis Treihls, kurš sasniedza rezultātu 54:87 sekundes. Brauciens viņam bija bez rupjām kļūdām, tomēr kamanas neattīstīja tik lielu ātrumu.
Sacensības sākušās!
Pasaules kausa kopvērtējumā sestais ar 784 punktiem ir Ķibermanis, astoto vietu ar 744 punktiem ieņem Melbārdis, kamēr Žaļims ar 447 punktiem atrodams 16.pozīcijā. Līderis ar 1014 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss
No Latvijas sportistiem pirmie trasē dosies Uģis Žaļims un Jānis Jansons, kuriem ticis ceturtais starta numurs, bet ar sesto numuru startēs Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens. Kā 15. startēs Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis.
Pasaules kausa izcīņa 2018. gadā turpinās ar bobsleja divnieku ekipāžu sacensībām Altenbergas trasē. 

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form