Latvijas bobsleja divnieki paliek ārpus labāko trijnieka Eiropas čempionātā
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža ar pilotu Uģi Žaļimu sestdien izcīnīja piekto vietu Sanktmoricas trasē Šveicē notikušajā Eiropas čempionātā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par uzvarētāju kļuva mājinieks pieredzējušais Beāts Hefti, kurš šosezon aizvada pirmās sacensības. Viņa rezultāts bija divas minūtes un 12,60 sekundes.

Sanktmoricā notikušais Eiropas čempionāts vienlaikus bija arī Pasaules kausa izcīņas septītā posma sacensības, tāpēc sacīkstēs piedalījās arī ekipāžas no citiem kontinentiem. Otrajā vietā 0,18 sekundes aiz Hefti palika amerikānis Stīvens Holkombs, bet viņam sekoja vācietis Niko Valters, kurš atpalika vēl par 0,02 sekundēm.

Trešais Eiropas čempionāta ieskaitē ir vācietis Maksimiljans Arnts, kurš Pasaules kausā ir ceturtais, bet no uzvarētājam zaudēja par 0,28 sekundes.
Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi Pasaules kausa ieskaitē izcīnīja septīto vietu, no Hefti atpaliekot par 0,56 sekundēm, taču starp eiropiešiem viņš ieņēma piekto vietu.

Tikmēr Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu Pasaules kausa posmā ierindojās dalītajā desmitajā vietā, uzrādot vienādu rezultātu ar kopvērtējuma līderi Frančesko Frīdrihu no Vācijas. Abas ekipāžas no šveicieša atpalika par 0,68 sekundēm. Savukārt Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni palika uzreiz aiz viņiem, ieņemot 12.pozīciju, no Hefti atpaliekot par 0,71 sekundi. Eiropas čempionātā Melbārdis attiecīgi astotajā vietā, bet Ķibermanis - desmitais.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK bobslejā Sanktmoricā, divnieku sacensības
Hefti - augšdaļā 0,56 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā gan nedaudz zaudē, bet nosargā pārsvaru (-0,18 sekundes) un kļūst par dubulto uzvarētāju - Pasaules kausā un Eiropas čempionātā!
Holkombs - augšdaļā daudz zaudē Valteram. Bet turpinājumā atkal palielina ātrumu un finišā apsteidz Valteru par 0,02 sekundēm.
Korejas pilots Voņs - uzlabo savu starta laiku. Augšdaļā pieļauj kļūdas, turpinājumā "izlieto nespēj sasmelt" un finišā tikai trešais šobrīd (+0,12 sekundes).Atlikušas divas labākās ekipāžas - Holkombs un Hefti.
Valters - labs brauciens un finišā kļūst par līderi. Valters sev garantē vismaz Eiropas vicečempiona titulu un var kandidēt uz medaļu Pasaules kausa vērtējumā.
Andrijanovs - tāpat kā citām Krievijas ekipāžām, ļoti labi slīd lejasdaļā. Finišā zaudē Arndtam (+0,17 sekundes), bet apsteidz Žaļimu.
Kasjanovs - vājš brauciens. Lai gan lejā liels ātrums, finišā trešais, zaudējot arī Žaļimam (+0,33 sekundes).
Arndts - ļoti labs brauciens, vidusdaļā krietnei paātrinājās un finišā labākais braucienā un summā (-0,28 sekundes).
Žaļims/ Dambis - ļoti vāja augšdaļa. Bet turpinājumā pārsvars sasniedz 0,32 sekundes. Lejā atkal sāk zust pārsvars un finišā kļūst par līderi (-0,10 sekundes). Braucienā gan otrais laiks.
Fridrihs - nedrošs brauciens un finišā summā vienāds laiks ar Melbārdi. Līderis jorojām Stuļņevs
Melbārdis/ Dreiškens - starts tikai 5,18 sekundes. Augšdaļā labs pārsvars 0,16 sekundes, bet tad zaudē un finišā zaudē krieviem 0,02 sekundes.Atliek cerēt uz Žaļima divnieku, jo neviens no Oskariem neiespraucās cīņā par Eiropas čempionāta medaļām.
Stuļņevs - vājš starts un kļūdas pirmajās virāžās. Lai gan trases vidū zaudē Ķibermanim 0,31 sekundi, turpinājumā fantastisks paātrinājums un finišā apsteidz par 0,05 sekundēm Latvijas divnieku.
Ķibermanis/ Miknis - starts 5,13 sekundes. Izdodas ar mazu koriģēšanu savaldīt bobu. Ļoti piesardzīgs brauciens, kas dod šobrīd pirmo vietu! Braucienā otrā vieta, bet summā apsteidz Springu par 0,05 sekundēm
Kaningems - nespēja nobraukt kanādiešu līmenī, bet summā šobrīd ir otrie.Tagad Ķibermanis/ Miknis, kuriem pirmajā braucienā bija iespēja sasniegt labu laiku
Kanādas pilots Springs - pagaidām labākais starts šodienas sacensībās 5,12 sekundes! Lai gan vairākas kļūdas, pārliecinoši labākais šobrīd gan braucienā, gan summā. Ar šādu braucienu kanādietis piesakās uz vietu desmitniekā. Pirmajā braucienā šāds laiks dotu 7. vietu.
Bertaco - ierasti vājš starts. Un daudz zaudē austrietim Maieram, kuram acīmredzami bijis labs brauciens. Un, pretēji prognozētam, trase tomēr nav kļuvusi ātrāka. Bertaco gan lejasdaļā strauji pietuvojas, bet apsteigt neizdodas (+0,02 sekundes).
Monako pilots Rinaldi - arī vājš brauciens un Maiers turpina kāpt kopvērtējumā augstāk!
Polis Lutijs - pagaidām izteikti vājākais brauciens otrajā mēģinājumā.
Pirmā brauciena neveiksminieks, mājinieks Riko Peters - augšdaļā nekļūdās un veic stipri labāk pirmās virāžas. Tomēr turpinājums atkal katastrofāls un savā mājas trasē paliek 19.vietā. Izgāšanās mājiniekam. 
Britu pilots Hols - veic vēl vājāk braucienu zaudē Maieram 0,07 sekundes (pirmajā braucienā abiem bija vienāds laiks).
Maiers savu laiku uzlabo tikai par 0,09 sekundēm. Ņemot vērā, ka trase ir kļuvusi ātrāka, tad Maieram otrais brauciens nav bijis pārāk labs, jo savu laiku vajadzēja krietnāk uzlabot.
Sākas 2. brauciens.20.vietu pirmajā braucienā izcīnīja austrietis Maiers, kurš arī iesāk otro braucienu
Jau pēc brīža sāksies otrie braucieni. Žaļimu/ Dambi no Eiropas vicečempionu titula šobrīd šķir 0,09 sekundes, kas ir reāli atspēlējams otrajā braucienā!
Pēc aptuveni 15 minūtēm Pasaules kausa posma un Eiropas čempionāta otrais brauciens bobsleja divniekiem. Ja par medaļām Pasaules kausa posmā Latvijas divniekiem ir maz cerību pacīnīties, tad par Eiropas čempionāta medaļām latvieši var pacīnīties. Uz to arī ceram!
Turpinājumā divnieki, kuri nespēj iesaistīties cīņā par desmitnieku. Otrais brauciens plānots pulksten 12:45. 
Andrijanovs - ļoti labs brauciens un finišā ir piektais, apsteidzot visas trīs latviešu ekipāžas, un arī savu komandas biedru Kasjanovu!
Bertaco - pēc starta piltoa rokturis palika ārā, taču tas netraucēja. Samērā labs brauciens un finišā tomēr 13. vieta (+0,62 sekundes).
Hefti - labs starts un liels pārsvars augšdaļā 0,45 sekundes. Pārsvars dilst, tomēr finišā saglabājas ļoti liels (-0,21 sekunde). Loģiski, ka jauns trases rekords. 
Kims - daudz koriģē bobu augšdaļā un jau pēc pirmajām virāžām zaudē Holkombam. Ļoti vājš brauciens un finišā 14. vieta (+0,76 sekundes).
Stuļņevs - augšdaļā labi veikta, bet lejasdaļā vairākas nelielas kļūdas un finišā dalīta astotā vieta ar Melbārdi (+0,26 sekundes).
Ķibermanis/ Miknis - Labs starts, atkārtots šodienas labākais starts. Augšdaļā 0,39 sekunžu pārsvars. Taču vidusdaļā viena kļūda, kas daudz maksā. Finišā zaudē 0,28 sekundes un tikai devītie. Brauciena laikā vairāk nekā pussekundi zaudēja.
Kaningems - augšdaļa apsteidz Holkombu, bet lejasdaļā neviens nevar sacensties ar Holkombu! Finišā tikai devītais (+0,35 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Springs - rupja kļūda augšdaļā, turpinājums arī netīrs un finišā zaudē arī Melbārdim. Pagaidām devītā vieta (+0,41 sekunde).
Arndts - augšdaļā priekšā Holkombam samērā daudz, bet lejasdaļu amerikānis veicis fantastiski un finišā tikai piektie (+0,19 sekundes).
Holkombs - tradicionāli vājš starts un atpaliek augšdaļā, bet lejasdaļā kāpina tempu un finišā pirmais ar trases sezonas rekordu: 1:06,38 (-0,09 sekundes pret korejiešiem).
Peters - rupja kļūda pēc starta pirmajā virāžā. Turpinājums vēl sliktāks, vairākās virāžas "netīri" izņem un finišā apsteidz tikai kanādieti Kripsu (+0,38 sekundes).
Frīdrihs - starts nav no labākajiem, bet lielākais izejas ātrums augšdaļā. Lejasdaļā nelielas kļūdas, kas atsaucas rezultātā - šobrīd piektie (+0,12 sekundes).
Kripss - starts ar kļūdām un diezgan problemātiski brauc turpinājumā. Finišā pārliecinoši vājākie šobrīd (+0,72 sekundes).
Voņs - korejiešiem nepadodas augšdaļa, bet tad brauc samērā tīri un negaidīti apsteidz Valteru par 0,02 sekundēm. Atgādinām, ka vakar korejieši guva pirmo uzvaru Pasaules kausā skeletonā un šobrīd korejieši līderi arī bobsleja divniekos.
Valters - ļoti labs brauciens augšdaļā, pārsvars 0,20 sekundes. Turpinājumā nedaudz sarūk pārsvars, bet finišā pirmais (-0,07 sekundes).
Melbārdis/ Dreiškens - startā pārsvars pār krieviem 0,14 sekundes (startā zaudē Žaļimam). Augšdaļā pārsvars 0,15 sekundes. Turpinājumā Melbārdis koriģē bobu, sāk zaudēt un finišā trešēi (+0,08 sekundes).
Žaļims/ Dambis - jau startā ievērojams pārsvars pār krievu duetu. Augšdaļā pārsvars pat 0,21 sekunde, bet tad kaut kur pazaudēja ātrumu un finišā zaudēja 0,02 sekundes.
Kasjanovs - labs brauciens un tikai par 0,10 sekundēm atpaliek no trases sezonas rekorda (1:06:56)
Sacensības sākušās
Pasaules kausa kopvērtējums diezgan neierasts
Vakardiena bija unikāla Latvijas sportā - uzreiz divi Eiropas čempioni vienlaicīgi!https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/brali-dukuri-klust-par-eiropas-cempioniem.d?id=47030097 
Starta saraksts
Sestdien unikālajā Sanktmoricas trasē risinās bobsleja divnieku Pasaules kausa sacensības, kurās piedālās arī trīs latviešu divnieki. Pirmais starts pulksten 10:30.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form