Latvijas bobslejisti trešo reizi Siguldā paliek bez medaļām
Foto: F64

Svētdien, 29. novembrī, ar divnieku sacensībām Siguldā noslēdzās Pasaules kausa izcīņas posma sacensības, kurās piedalās trīs Latvijas pilotu ekipāžas. Divu nedēļu laikā notikušajās četrās sacensībās trešo reizi Latvijas bobslejisti palika ārpus godalgoto trijnieka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Labākais no Latvijas divniekiem bija Oskars Melbārdis/ Edgars Nemme, kuri bija ceturtie. Ralfs Bērziņš/ Arnis Bebrišs palika sestie, bet Oskars Ķibermanis/ Dāvis Spriņģis bija septītie 13 ekipāžu kokurencē.

Ceturto uzvaru četrās sacensībās Siguldā izcīnīja Frančesko Frīdrihs, kurš abos braucienus sasniedza identiskus laikus, kas tagad ir Siguldas trases rekords - 49,19 sekundes. 0,44 sekundes uzvarētājam zaudēja šveiciešu pilots Mihaels Fogts, kurš bija otrs ātrākais otrajā braucienā. Trešā vieta vēl vienam Vācijas pilotam Johanesam Lohneram (+0,53 sekundes).

Melbārdis/ Nemme divu braucienu summā uzvarētājiem zaudēja 0,63 sekundes, Bērziņš/ Bebrišs - 1,09 sekundes, bet Ķibermanis/ Spriņģis - 1,14 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā Siguldā, divnieki
Nākamnedēļ Latvijas sportisti dodas uz Eiropas kausa sacensībām, bet Pasaules kauss turpināsies pēc divām nedēļām Īglsā. Tur bobslejisti un skeletonisti sacentīsies arī divas nedēļas nogales pēc kārtas.
Frīdrihs teicami iestumj, vidū milzīgs pārsvars. Tad gan pieļautas dažas kļūdas, bet finišā atkārto trases rekordu un uzvar sacensībās (-0,44 sekundes).
Lohners labi iestumj bobu un pārliecinoša vadība augšdaļā. Vidū un lejasdaļā nav ātruma. Tas daudz maksā un finišā otrais (+0,09 sekundes).
Hāfers augšdaļā zaudē Fogtam uz ieskrējiena rēķina. Vāciešiem neizdodas brauciens un finišā zaudē arī Melbārdim (+0,24 sekundes).
Melbārdis/ Nemme - pēc starta, kas ir krietni vājāks, zaudē šveiciešiem. Starpība gan turpina augt turpinājumā, tikai lejā Latvijai lielāks ātrums . Finišā otrais šobrīd (+0,19 sekundes).
Šveicietis Fogts augšdaļā krietni labāks par latviešiem. Vidusdaļā pārsvars pat 0,47 sekundes, lejā vēl tas pieaug un stabili kļūst par līderi (-0,65 sekundes).
Bērziņš/ Bebrišs - startā zaudē Ķibermanim, brauciens labs, liels ātrums lejasdaļā un finišā apbrauc Ķibermani (-0,05 sekundes).
Ķibermanis/ Spriņģis - šoreiz startā neriskē un droši ielec ātrāk. Lejā nav tik liela ātruma, bet izdodas nosargāt vadību (-0,07 sekundes)
Francūzim Heinriham ne visai labs brauciens, pēdējās virāžās zaudē vadību un ir otrais pagaidām (+0,11 sekundes).Tagad Ķibermanis/ Spriņģis
Rumānis Tentea nav spēcīgs startā. Bet labs brauciens, bez redzamām kļūdām un kļūst par līderi (-0,19 sekundes).
Dvoržākam ne visai labs starts. Brauciens labs un ar labāko laiku arī braucienā kļūst par līderi uz kādu brīdi (-0,25 sekundes).
Itālis Baumgartners veic labāku braucienu par savu komandas biedru un gandrīz dubulto pārsvaru pār Variolu (-0,91 sekunde; pirms brauciena bija 0,52 sekundes).
Pirmais startē Variola, tādējādi šveicietis Fridli tomēr nestartē. Variola nedaudz uzlabo pirmā brauciena laiku. Viņam bija liela starpība ar tuvākajiem konkurentiem, līdz ar to var prognozēt, ka viņš paliks 12. vietā.
Sākas otrais brauciens
Otrajā braucienā, visticamāk, startēs 12 ekipāžas, jo šveicietis Fridli varētu nestartēt pēc kritiena.
Pēc apmēram 15 minūtēm atsāksies sacensības Siguldā.
Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais brauciens sāksies 16:30.
Šveicietis Fridli noslēdz pirmo braucienu - 13. virāžā kļūda un kritiens! Šveicieši aizslīd līdz finišam.Kritiens vizuāli izskatījās ļoti traki, bet abi bobslejisti izkāpj no boba un saviem spēkiem atstāj trasi.
Frīdriham lielisks starts, labs brauciens un jauns Siguldas trases rekords - 49,19 sekundes. 
Čehs Dvoržāks pieļauj vairākas kļūdas un finišā devītais (+0,64 sekundes).
Bērziņš/ Bebrišs - startā 4,93 sekundes. Trasē nav tik liela ātruma, vidējs brauciens un finišā apsteidz Ķibermani. Pagaidām piektais (+0,31 sekunde).
Rumānis Tentea ar ne visai labu braucienu finišā tuvu Ķibermanim. Rumāņiem septītā vieta (+0,45 sekundes).Tagad Bērziņš/ Bebrišs
Ķibermanis/ Spriņģis pieļauj kļūdu startā, izdodas tomēr savaldīt bobu. Līdz ar to brauciens ne visai sekmīgs un finišā tikai piektais (+0,43 sekundes).
Šveicietis Fogts startā nav starp ātrākajiem, bet labs ātrums augšdaļā. Labs brauciens un sasniedz tādu pašu laiku, kā Melbārdis (0,07 sekundes aiz līdera Lohnera).Tagad Ķibermanis/Spriņģis
Baumgartners ar vāju startu nespēj radīt apdraudējumu pašā braucienā. Finišā piektais (+0,71 sekunde).
Hāfers ar ne visai labu startu zaudē vidusdaļā. Tomēr ir labs ātrums un finišā savam tautietim zaudē tikai 0,05 sekundes. 
Lohners ar labu startu iegūst 0,14 sekunžu pārsvaru. Nav lielākais ātrums, bet saglabā vadību un apsteidz Melbārdi par 0,07 sekundēm. No trases rekorda šis rezultāts atpaliek par 0,05 sekundēm.
Itālis Variola pieļauj kļūdu startā, kas dārgi maksā. Pats brauciens arī ne visai sekmīgs un finišā zaudē 1,16 sekundes.
Francūzis Heinrihs braucienā ir krietni sliktāks, lai gan vizuāli veic labu braucienu. Melbārdim zaudē 0,37 sekundes.
Melbārdis/ Nemme - startā 4,98 sekundes, kas nav tas labākais starts. Brauciena laiks 49,43 sekundes, kas ir tikai par 0,12 sekundēm atpaliek no trases rekorda.
Sacensības sākušās
Vakar krita Siguldas trases rekordi. Sākumā Ķibermanis pirmajā braucienā laboja rekordu, bet otrajā to laboja jau Frīdrihs - 49,31 sekunde. Satrta rekords arī pieder Frīdriham, kurš pirms nedēļas ar pārinieku Šilleru bobu iestūma 4,75 sekundēs.
Pirms nedēļas Latvijas bobslejistiem bija izgāšanās pašmājās. Vakar Ķibermanis reabilitējās un izcīnīja sudrabu. Kā būs šodien?https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanismiknis-ar-sudrabu-sigulda-reabilitejas-par-izgasanos-pk-sakuma.d?id=52706161
Vakar Oskars Melbārdis startēja pēdējais, 13. Šodien startē pirmais.
Šodien Siguldā noslēdzas divu nedēļu bobsleja un skeletona maratons. Punktu diviem PK posmiem pieliek vīru bobsleja divnieku ceturtās sacensības. Uz starta arī trīs Latvijas divnieki.Pirmais brauciens pulksten 15:00, otrais - 16:30

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form