Martins Dukurs Altenbergā izcīna pirmo uzvaru sezonā
Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā Altenbergas trasē izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā sezonā, bet Tomass Dukurs ierindojās astotajā pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šim šajā sezonā Martins Dukurs divreiz bija kāpis uz goda pjedestāla, un viena no tām reizēm bija pirmajā posmā Altenbergas trasē, kad viņš ierindojās trešajā pozīcijā.

Šajās sacensībās pēc pirmā brauciena latvietis bija otrajā vietā, tā brīža līderim Akselam Jungam piekāpjoties 0,23 sekundes. Tomēr otrajā braucienā Martins Dukurs vēlreiz nobrauca augstvērtīgi, kamēr konkurentam nervi tomēr neizturēja. Jungs nodemonstrēja vājāku sniegumu, kas Latvijas skeletona līderim ļāva izcīnīt uzvaru ar 0,19 sekunžu pārsvaru.

Jungam bija jāsamierinās ar otro vietu, bet trešajā pozīcijā ierindojās Kristofers Grothērs, kurš summā uzvarētājam zaudēja 0,41 sekundi.

Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena bija sestajā vietā, taču vājāks otrais brauciens viņam lika atkāpties divas pozīcijas. Astotās vietas ieguvējs uzvarētājam zaudēja 0,94 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs pakāpās uz trešo vietu ar 963 punktiem, piekāpjoties Grothēram (1035) un Jungam (1021). Savukārt Tomass Dukurs spēja pakāpties uz desmito vietu ar 672 punktiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no sacensībām Altenbergas trasē.

Pasaules kausa posms skeletonā, otrais posms Altenbergā
Sacensību rezultāti
Martinam Dukuram pirmā uzvara šajā sezonā!
Pirmā brauciena līderis Aksels Jungs startā uzrādīja 5,01 sekundes laiku. Vācietim savās mājās nervi neizturēja, un viņš aizvadīja diezgan vāju braucienu, sasniedzot tikai piekto rezultātu. Tas summā viņu atmeta uz otro vietu, Martinam piekāpjoties 0,19 sekundes.
Martins Dukurs uzlaboja savu starta ieskrējienu, un trasē devās 4,94 sekundēs. Viņš aizvadīja ļoti labu braucienu, pakāpeniski palielināja pārsvaru pār Grothēru un uzrādīja labāko rezultātu gan braucienā, gan summā – 1:53,90.
Cīņa par goda pjedestālu turpinājās, un Kristofers Grothērs trasē devās 5,10 sekundēs, un viņam šo deficītu pret Tretjakovu izdevās atspēlēt. Ar labu braucienu un ātri slīdošu tehniku viņš izvirzījās vadībā un savu pārsvaru palielināja līdz 0,21 sekundei (1:52,31). Otrajā braucienā viņš gan piekāpās Maieram un Tregubovam.
Aleksandrs Tretjakovs uzrādīja 4,94 sekunžu starta ieskrējiena laiku. Krievs sev ierastajā agresīvajā braukšanas stilā otrajā braucienā uzrādīja tikai ceturto ātrāko rezultātu, taču summā viņš saglabāja pozīciju, summā par 0,08 sekundēm apsteidzot Maieru. Tretjakova rezultāts ir 1:54,52
Maiers un Tregubovs turpināja uzlabot savas pozīcijas. Arī brits Mets Vestons viņiem piekāpās (+0,22), taču viņš tikai par 0,02 sekundēm apsteidza Tomasu Dukuru, neraugoties uz diezgan rupju kļūdu trasē.
Tomass Dukurs savu otro braucienu iesāka 5,08 sekundēs, kas bija par 0,01 sekundi sliktāk nekā pirmajā braucienā. Viņam arī vienā brīdī pārsvars bija 0,33 sekundes, taču trases beigu daļā deficīts strauji sadila. Lai arī rupjas kļūdas nebija, tomēr kamanas neslīdēja pietiekami ātri. Viņš piekāpās gan Maieram, gan Tregubovam (+0,24), garantējot sev vismaz astoto vietu.
Vācijas skeletonists Aleksandrs Gasners piekāpās Maieram, Tregubovam un Semjonovam. Viņam bija 5,06 sekunžu starts, trasē trajektoriju izvēle nebija pati labākā, un viņa deficīts pret Maieru bija 0,47 sekundes.
Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs trasē devās 4,99 sekundēs, tomēr viņa pārsvars trases augšdaļā tika sadeldēts. Viņš nespēja konkurēt ar Maiera sniegumu trases beigu daļā, un uzrādīja par 0,15 sekundēm sliktāku rezultātu.
Austrietis Samuels Maiers atkal startēja 5,23 sekundēs, un viņš aizvadīja kvalitatīvu braucienu, par pussekundi uzlabojot savu rezultātu, ja salīdzina ar pirmo piegājienu. Viņa rezultāts summā ir 1:54,60 minūtes, kas bija par 0,28 sekundēm labāks nekā Semjonovam.
Krievijas skeletonists Vladislavs Semjonovs ievadīja TOP 10 braucēju startus. Viņš devās trasē, bet ne televīzijas tiešraidē, ne tiešsaites protokolā viņa rezultāts netika fiksēts.
Dienvidkorejas skeletona līderis Sunbins Juns startēja 4,98 sekundēs, taču brauciens viņam neizdevās. Trases otrajā pusē viņš brauca ar kļūdām, un finišā Juns piekāpās gan Banjim, gan Heraskevičam (+0,44).
Itālis Amadeo Banjis startēja 4,98 sekundēs, un viņam bija labākais brauciens līdz šim. Lai arī trases beigu daļā iekrātais pārsvars sadila, viņš tik un tā bija par 0,31 ātrāks nekā Heraskevičs – 1:55,22 minūtes.
Gens Veņcjans no Ķīnas aizvadīja ļoti vāju braucienu, viņam sliktāks rezultāts nekā pirmajā braucienā. Viņam izdevās aiz sevis noturēt Gaspari, taču ķīnietis 0,15 sekundes piekāpās Herskavičam.
Itālis Matia Gaspari nespēja konkurēt ar Heraskeviču, un summā viņā piekāpās ukrainim 0,23 sekundes.
Ukrainim Vladislavam Heraskevičam starta ieskrējiens bija tikai 5,20 sekundes, taču viņš aizvadīja ļoti kvalitatīvu braucienu. Sīkas kļūdas tika pieļautas beigu daļā, taču viņš gandrīz par pussekundi uzlaboja rezultātu, ja salīdzina ar pirmo braucienu. Summā viņa laiks ir 1:55,53, Jungu apsteidzot par 0,24 sekundēm.
Seungi Jungs no Dienvidkorejas startā ieskrējās 4,95 sekundēs, taču trases augšdaļu precīzi veikt viņam neizdevās. Turpinājumā brauciena kvalitāte uzlabojās, kas ļāva sasniegt rezultātu summā 1:55,77 minūtes. Viņš bija par 0,19 sekundēm ātrāks nekā tautietis Kims.
Korejietis Čisū Kims startēja 4,92 sekundēs, bet braucienā bija lēnāks nekā Jaņs, taču summā viņš saglabāja savu pozīciju. Viņa pārsvars pār ķīnieti ir 0,04 sekundes.
Jaņs Veņgans no Ķīnas aizvadīja labāku braucienu nekā pirmajā piegājienā, viņš braucienā bija par 0,1 sekundi ātrāks nekā Vaiats, kas summā ļāva pārsvaru pieaudzēt līdz 0,11 sekundēm. Viņa rezultāts ir 1:56,00
Lielbritānijas skeletonists Markuss Vaiats izmantoja konkurenta slikto rezultātu, un viņš savu pārsvaru pār Bazilu palielināja līdz 0,67 sekundēm.
Šveicietis Bazils Zībers otrajā braucienā bija lēnāks nekā pirmajā, uzrādot par 0,34 sekundēm sliktāku rezultātu. Summā šobrīd viņam rezultāts 1:56,89 minūtes.
Sācies 2. brauciens!
Pirmais brauciens noslēdzies un noskaidroti tie 20. skeletonisti, kuri turpinās sacensības. Otrā brauciena sākums pulksten 11.45.
Arī otrs itālis Matia Gaspari veica savam līmenim labu braucienu, ierindojoties 14. vietā (+1,20). Brīdi vēlāk ukrainis Vladislavs Heraskevičs ierindojās tieši aiz Gaspari, būdam tikai 0,01 sekundi lēnāks nekā itālis.
Itālietis Amadeo Banjis uzrādīja 12. rezultātu (+0,96), bet sacensību turpinājumā risināsies cīņa par vietu otrajā braucienā.
Latvijas skeletona izlases treneris Mihails Arhipovs bija apmierināts ar Martina un Tomasa Dukura braucieniem sacensību pirmajā pusē. Viņš norādīja, ka sportisti izmanto to pašu tehniku, kuru lietoja arī pirms divām nedēļām. 
Čisū Kims no Dienvidkorejas un Ķīnas sportists Jaņs Veņgans aizvadīja diezgan vājus braucienus. Ķīnietis ļoti daudz triecās trases apmalēs, tomēr ātrums joprojām bija liels. Abi ierindojās 13. un 14. vietā. Tad trasē devās arī austrietis Samuels Maiers, kurš 5,23 sekunžu starta laiku tomēr spēja sasniegt TOP 10, finišā līderim piekāpjoties 0,76 sekundes.
Olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas pēc 4,99 sekunžu starta uzreiz pieļāva kļūdu. Finišā viņam kamanas neslīdēja pārāk ātri, ļoti daudz koriģēja kamanas, līdz finišā iebrauca tikai 10. vietā (+0,92).
Tomass Dukurs startēja 5,07 sekundēs, kas ir astotais labākais starta ieskrējiena laiks. Latvijas skeletona veterānam izdevās pietiekami labs brauciens, taču sīkas neprecizitātes bija trases beigu daļā. Viņam finišā sestā vieta (+0,56).
Krievijas skeletonists Vladislavs Semjonovs finišēja astotajā vietā, ierindojoties tieši aiz sava tautieša Tregubova (+0,79).
Sezonas līderis Kristofers Grothērs no Vācijas startēja 5,11 sekundēs, un tas viņam braucienu pamatīgi ietekmēja. Šādu deficītu viņš trasē nespēja atspēlēt, un sīkas neprecizitātes viņam nepalīdzēja. Finišā viņam izdevās apsteigt Tretjakovu, taču tikai 0,01 sekundi viņš zaudē Martinam Dukuram. Sacensību līderis Jungs tautietim priekšā 0,24 sekundes.
Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas startā ieskrējās 4,96 sekundēs, un viņš iesaistījās cīņā par vietu uz goda pjedestālu. Pēc apļa virāžas viņš atsitās pret apmali, kas samazināja viņa tempu. Finišā krievam trešā vieta (+0,32). Dukurs savu principiālo konkurentu šobrīd apsteidz par 0,09 sekundēm.
Seungi Jungs no Dienvidkorejas atkārtoja šo sacensību labāko starta laiku (4,95), bet trasē viņam neizdevās pacīnīties ar vadošajiem sportistiem. Viņam šobrīd septītā vieta (+1,28).
Lielbritānijas skeletonists Mets Vestons pēc 4,98 sekunžu starta laika aizvadīja diezgan labu braucienu, un viņš piekāpās tikai Jungam un Dukuram (+0,55). Kļūda trases beigu daļā palielināja deficītu pret līderiem, taču Gasners un Tregubovs palika aiz viņa.
Gens Veņcjans no Ķīnas brauca ļoti kļūdaini, bet kamanas tāpat slīdēja labi. Viņš ierindojās piektajā vietā, līderim zaudējot 1,03 sekundes.
Martins Dukurs savu pirmo braucienu uzsāka ar piecu sekunžu starta laiku, un trases augšdaļā viņš bija nelielā vadībā. Lai arī braucienā rupju kļūdu nebija, tomēr sīvi paspēkoties ar Jungu neizdevās. Finišā latvietis bija par 0,23 sekundēm lēnāks nekā šī brīža līderis.
Aleksandrs Gasners no Vācijas startēja 5,10 sekundēs, un viņam izdevās finišēt tieši priekšā Tregubovam (+0,74).
Krievs Ņikita Tregubovs startēja 5,07 sekundēs, bet brauciens viņam neizdevās pietiekami ātrs. Lai arī rupju kļūdu nebija, tomēr kamanas neslīdēja, un Krievijas skeletonists bija par 0,75 sekundēm lēnāks.
Sacensības sāka arī vadošie skeletonisti. Kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Aksels Jungs trasē devās ar 5,03 sekunžu starta ieskrējienu, un trasē viņš brauca ļoti precīzi. Svarīgo apļa virāžu viņš veica augstvērtīgi, un finišā uzrādīja laiku 56,79 sekundes, kas ir par 1,43 sekundēm ātrāk nekā Zīberam.
Kā ierasts, trasē pirmie devās vājākās grupas sportisti. Brits Tompsons sacensības atklāja ar rezultātu 58,26 sekundes, bet viņam bija diezgan daudz kļūdu, braucot uz kritiena robežas. Pēc tam startēja šveicietis Bazils Zībers, kuram ļoti vājš starts (5,27) netraucēja par 0,04 sekundēm apsteigt Tompsonu. Kā trešais startēja kanādietis Kails Marejs, bet viņš bija pārliecinoši lēnāks, finišā Zīberam zaudējot teju sekundi (+0,99).
Sacensības sākušās!
Martinam Dukuram gaidāmajās sacensībās būs 7. starta numurs, bet Tomasam Dukuram - 14.numurs.
Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā sportisti pēc nedēļas pārtraukuma spēkojas Altenbergas trasē. Pirms divām nedēļām uz goda pjedestāla kāpa Martins Dukurs, bet Tomass Dukurs sasniedza sezonas labāko rezultātu, iegūstot septīto vietu. Aizvadītajā nedēļā Vinterbergas trasē abiem latviešiem goda pjedestāls gāja secen. Sezonas kopvērtējumā Martins Dukurs ar 738 punktiem ierindojas ceturtajā, bet Tomass Dukurs ar 512 punktiem - 11.vietā.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form