Martins Dukurs ar vienu braucienu sesto reizi kļūst par Eiropas čempionu
Foto: F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Francijā, Laplaņas trasē, sesto reizi pēc kārtas karjerā triumfēja Eiropas čempionātā, pie reizes svinot uzvaru arī Pasaules kausa sestajā posmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomasam Dukuram gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules kausā šoreiz trešā vieta. Tomasam Dukuram tā ir trešā bronza Eiropas čempionātos, bet vēl viņa kontā ir divas sudraba medaļas kontinenta nozīmīgākajās sacensībās.

Drošības apsvērumu dēļ šoreiz sportisti veica tikai vienu braucienu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

EČ un PK posms Laplaņā: Martins un Tomass Dukurs
Kā LTV tiešraidē skaidroja Dainis Dukurs, otrais brauciens atcelts sportistu veselības apsvērumu dēļ. Trases ledus sliktā stāvokļa dēļ vairākiem sportistiem pēc pirmā brauciena ne tikai sapējusi galva un pa degunu tecējušas asinis, bet dažiem pat bijusi vemšana. Tāpēc kopējā sapulcē lemts par otrā brauciena atcelšanu, saglabājot pirmā brauciena rezultātus.
Otrais brauciens atcelts
2.brauciena sākums atlikts par 10 minūtēm, tagad sāksies 11:44. Kā skaidro Dainis Dukurs LTV tiešraidē, starts atlikts ne dēļ laika apstākļiem, bet tas skaidrojams ar to, ka vairākiem sportistiem pēc lielā spiediena un smagā brauciena pa degunu tecējušas asinis.
Jau pēc dažām minūtēm Laplaņas trasē sāksies skeletona otrais brauciens. Turam īkšķus par Dukuriem!
Otrais brauciens - pulksten 11:30 pēc Latvijas laika
Treneris Mezencevs no Laplaņas - Martins stāstījis, ka neesot jaudas startā, kas daļēji izskaidrojams ar slimību. Arī Tomasam tā pati problēma, jo pēc iesildīšanās nav jutis jaudu.
Vēl jābrauc 12 sportistiem, taču šie grūtajā Laplaņas trasē nespēs pacīnīties par labāko sešinieku. Varbūt kāds veiksmes gadījumā varētu iespraukties labāko desmitniekā, bet galvenā cīņa starp viņiem - kurš tiks otrajā braucienā.
Čudinovs - vēl pirms pēdējām virāžām brauca Tomasa līmenī, bet tad strauji zaudēja ātrumu. Finišā sestais (+1,13 sekundes).
Kanādietis Greščiscins - finišā priekšpēdējais (+1,81 sekunde).
Fon Šlainics - lai gan trases lejasdaļā sasniedz lielu ātrumu, pēdējās virāžās fiziski neiztur braucienu. Starpība staruji ieaug, tikai desmitais (+1,53 sekundes).
https://twitter.com/TheKenChilds/status/561076028031135744
Korejietis Juņs - arī lejasdaļā nesasniedz lielu ātrumu, kas stipri ietekmē rezultātu. Finišā astotais (+1,31 sekunde).
Jungks - trases augšdaļā iet labāk par Tomasu, bet turpinājums ļoti vājš un finišā sestais (+1,14 sekundes).
Gugenbergers  - austrietim pārliecinoši šobrīd vājākais laiks (+2,17 sekundes).
Takahaši - ar vāju startu nevar cerēt uz labu vietu. Finišā tobrīd pēdējais (+1,55 sekundes).
Tomass Dukurs - lai gan augšdaļu labi veic, seko vairākas nelielas kļūdas, kas būtiski ietekmē ātrumu. Finišā tomēr ir trešais (+0,87 sekundes). No Tretakova atpaliek par 0,47 sekundēm, bet apsteidz Grotēru par 0,11 sekundēm.
Martins Dukurs - startā zaudē 0,13 sekundes, bet jau augšdaļā deldē starpību un sāk apsteigt Tretjakovu. Pārsvars strauji aug, lejasdaļā gan nelielas kļūmes, taču jauns trases rekords. Krievu skeletonists apsteigts par 0,40 sekundēm.
Grotērs - lai gan vācietim arī ievērojami sliktāks starts, lejasdaļā viņš ir labāks un finišā zaudē Tretjakovam 0,58 sekundes, šobrīd otrais.Tagad Martins Dukurs
Antuāns - trases augšdaļā dēļ vāja starta stipri zaudē, bet lejasdaļā uz brīdi sāk deldēt starpību. Tomēr finišā atkal starpība palielinās, viņš finišē šobrīd trešais (+0,86 sekundes).
Pērsons - arī vājš starts, salīdzinot ar Tretjakovu. Vājš brauciens un finišā +1,10 sekundes.
Tregubovs - samērā kļūdains brauciens, jau startā ievērojami zaudēja Tretjakovam, bet finišā starpība sasniedza 0,62 sekundes.
Tretjakovs - starts 5,58 sekundes, kas ir jauns starta rekords. Finišā jauns trases rekords - 1:00,17 minūtes.
Sacensības sākušās
Laplaņas trasē nedaudz snieg, bet kopumā laika apstākļi ļoti labi. Toties pirms sacensībām Laplaņas trasē esot bijis bardaks, kā atklāj Dukuru tēvs Dainis Dukurs. Ledus kvalitāte esot zem katras kritikas...
Labākais desmtinieks brauks šādā secībā
Dukuri Laplaņas trasē startēs viens pēc otra - Martinam sestais starta numurs, Tomass brauks septītais.
Iepriekšējā nedēļā bobslejisti un skeletonisti viesojās unikālajā Sanktmoricā. Latvijai tā bija triumfāla nedēļas nogalehttps://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-izcina-ceturto-uzvaru-piecos-pasaules-kausa-posmos.d?id=45488296
https://www.youtube.com/watch?v=f4TxNa1U44s&feature=youtu.be
Sveicināti! Pienākusi vēl viena nedēļas nogale un jau rīta stundas sporta faniem solās būt vētrainas. Pasaules kausa sacensības bobslejā un skeletonā iegriezušās Francijā, un piektdienas rītā skeletonisti cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām. Starp galvenajiem favorītiem, protams, Latvijas skeletona karaļi - Martins un Tomass Dukuri.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form