Martins Dukurs kļūst par seškārtēju pasaules čempionu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vistleras trasē, Kanādā, izcīnīja savu sesto pasaules čempiona titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dukurs šajā pasaules čempionātā sasniedza gan jaunu trases rekordu (51,91 sekunde), gan jaunu starta rekordu (4,47 sekundes). Četru braucienu summā latvieša rezultāts bija trīs minūtes un 28,11 sekundes.

Dukurs par 0,51 sekundi apsteidza krievu Ņikitu Tregubovu, bet par 0,88 sekundēm - korejieti Sunbinu Junu. Tomass Dukurs vēl pirms pēdējā brauciena bija trešajā vietā, taču pēdējā braucienā šo pozīciju nespēja nosargāt un noslīdēja uz piekto vietu, savam brālim zaudējot tieši vienu sekundi.

Šī Martinam Dukuram bija sestā uzvara pasaules čempionātos. Pirms tam par pasaules čempionu viņš kļuva 2011., 2012., 2015., 2016. un 2017. gadā, bet 2013. gadā latvietis ieguva sudraba godalgu.

Šosezon Martins Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā, bet janvārī izcīnīja savu desmito Eiropas čempiona titulu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts skeletonā: 3. un 4. brauciens
Pasaules čempionāta TOP 10:
Dainis Dukurs intervijā LTV7: "Starta rekordu negaidīju, zinot viņa veselības stāvokli. Braucienā bija kļūda, taču Martins malacis. Mēs sezonā daudz eksperimentējām. Viņa vecumā vairs nav tā enerģija, tāpēc bija jāizvēlas sacensības. Arī Tomass ieguldīja lielu darbu. Tas ir komandas sasniegums."
MARTINS DUKURS SEŠKĀRTĒJAIS PASAULES ČEMPIONS!
Martins Dukurs pasaules čempionātu noslēdza ar jaunu starta rekordu (4,47), un trasē latvietis brauca bez kļūdām. Viņa pārsvars trasē bija vairāk nekā pussekundi liels, lielākais ātrums bija 144,9 km/h un finišā zelta medaļa ar rezultātu 3:28,11.
Ņikita Tregubovs no Krievijas startā uzrādīja 4,55 ātru laiku, un trasē viņam bija nelielas kļūdas, kas viņa stabilo pozīciju nekādi neietekmēja. Lielākais ātrums bija 144,6 km/h, bet rezultāts finišā bija 3:28,62 minūtes, kas viņam garantēja vismaz sudraba medaļu. 
Tomass Dukurs izšķirošo braucienu sāka ar 4,56 sekunžu ātru ieskrējienu. Trases augšdaļā viņam bija neliels pārsvars pār korejieti, tomēr vidū latvietis pēc neliela atsitiena pret apmali sāka zaudēt laiku. Ātrums bija 143,5 km/h, un finišā Tomass Dukurs iebrauca aiz Juna (+0,10). 
Dienvidkorejas skeletona līderis Sunbins Juns ieskrējās 4,51 sekundē, bet pirmo virāžu viņš izbrauca neprecīzi. Turpinājumā korejietis brauca "tīri", sasniedza ātrumu 144 km/h un uzrādīja par 0,10 sekundēm ātrāku laiku nekā Grotērs - 3:28,99.
Vācietis Kristofers Grotērs startēja 4,59 sekundes, taču trases augšdaļā viņš bija iedzinējos. Pēc labi veiktās trases augšdaļas viņš izvirzījās vadībā, sasniedza 145 km/h lielu ātrumu un finišēja par 0,15 sekundēm ātrāk, uzrādot rezultātu 3:29,09 minūtes
Sākās cīņa par godalgām, un krievs Aleksandrs Tretjakovs trasē devās ar 4,51 sekundes ātru startu. Tretjakovs brauca diezgan haotiski, taču tik un tā viņa kamanas slīdēja ļoti labi, un finišā krievs iebrauca ar 0,95 sekunžu pārsvaru - 3:29,24 minūtes. 
Vācietim Aleksandram Gasneram starts jau ierasti nebija labākais (4,69), tāpēc trases augšdaļā viņš bija iedzinējos. Tomēr labi izbrauktās virāžas un ātri slīdošās kamanas viņam ļāva saglabāt savu pozīciju, Florianu apsteidzot par 0,03 sekundēm. 
ASV skeletonists Ostins Florians pēc 4,51 sekundes ātra starta brauca "tīri". Kamanas viņam neslīdēja tik ātri kā korejietim (142,9 km/h), taču viņš spēja saglabāt 0,10 sekunžu pārsvaru - 3:30,22.
Seungi Jungs no Dienvidkorejas braucienu iesāka ar 4,56 sekunžu ātru startu, taču turpinājumā viņš pieļāva pāris kļūdas, kuras gan netraucēja saglabāt devīto vietu kopvērtējumā. Viņa rezultāts četru braucienu summā bija 3:30,32.
Trasē devās arī labāko desmitnieks. Vācietis Aksels Jungs startā ieskrējās 4,53 sekundēs, un trases augšdaļā iegūto pārsvaru viņš ar lielām grūtībām nosargāja līdz finišam - 3:30,39 minūtes. 
Kanādietis Deivs Greščižins pēc starta (4,68) trases augšdaļā bija iedzinējos, taču ar "tīru" braucienu viņš spēja deficītu atgūt un finišā iebraukt ar 0,24 sekunžu pārsvaru - 3:30,41 minūtes. 
Brits Markuss Vaiats startā ieskrējās 4,50 sekundēs, veiksmīgi iesākot braucienu. Lai arī trasē kļūdu nebija, lielākais ātrums bija “tikai” 142,9 km/h, taču tas viņam ļāva finišā iebraukt līderpozīcijā ar rezultātu 3:30,65.
Ķīnietis Gengs daudz koriģēja kamanas un nespēja izbraukt labākās trajektorijas, un tas viņu atmeta uz pagaidu piekto pozīciju (+0,49).
Vācietis Fēlikss Keizingers līdz šim bija labākais gan startā (4,54), gan braucienā (52,67), taču brauciens viņam bija “netīrs”. Summā vācietis saglabāja savu pozīciju ar rezultātu 3:30,88.
Ukrainas skeletonists Vladislavs Heraskevičs startā uzrādīja ļoti vāju rezultātu (4,82), taču viņš līdz trases finišam spēja atgūt zaudēto un uzrādīja tādu pašu rezultātu kā Kims - 3:31,15 minūtes. 
Korejietis Džisū Kims brauciena iesākumā ieskrējās 4,62 sekundēs, kas viņam līdz šim ir sliktākais starta laiks šajā čempionātā. Trasē viņš daudz koriģēja kamanas, bet rupjas kļūdas nepieļāva. Finišā viņa rezultāts bija 3:31,15 minūtes. 
ASV sportists Gregs Vests spēja saglabāt savu pozīciju un četru braucienu summā uzrādīja rezultātu 3:31,36 minūtes. Pēdējais brauciens Vestam bija bez rupjām kļūdām. 
Florianam Aueram no Austrijas starts bija tikai 4,76 sekunžu ātrs, tomēr tas viņam netraucēja aizvadīt stabilu braucienu bez rupjām kļūdām. Sacensības viņš noslēdza ar rezultātu 3:31,51 minūtes, kas bija par 0,25 sekundēm ātrāk nekā Braunam.
Ķīnas skeletonists Vengangs Jaņs trases vidus daļā pieļāva rupjas kļūdas, kas viņam neļāva nosargāt 19. vietu. Summā Jaņs Braunam zaudēja 0,30 sekundes. 
Pasaules čempionāta pēdējais brauciens iesākās ar Kaila Brauna 4,60 sekunžu startu. Braucienā viņam izdevās izvairīties no lielām problēmām līdz trases beigu daļai, taču noslēgumā spēcīgs atsitiens pret apmali. Sacensības Brauns noslēdza ar rezultātu 3:31,76 minūtes. 
Sākas 4. brauciens! 
Līderi pēc trim braucieniem: 1. Martins Dukurs (Latvija) 2:35,982. Ņikita Tregubovs (Krievija) +0,493. Tomass Dukurs (Latvija) +0,794. Sunbins Juns (Dienvidkoreja) +0,865. Kristofers Grotērs (Vācija) +0,896. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) +0,97
Ceturtā brauciena starts gaidāms pulksten 20:45.
TOP 20 pēc trim braucieniem: 
Dainis Dukurs intervijā LTV7 pēc trešā brauciena: "Viss ir kārtībā. Martinam bija solīds brauciens, lai arī starta grope bija smagāka. Domāju, ka otrajā braucienā varētu vēlreiz tikt labots trases rekords. Tomasam bija lielas kļūdas sestajā, septītajā un 15. virāžās, bet viss ir pašu rokās. Cīņa par bronzas medaļām rezultāti ir ļoti blīvi. Mūsu tehnikai labāk patīk siltāks laiks, un uz ceturto braucienu jau būs siltāk."
Sacensību mājinieks Deivs Greščižins trešo braucienu iesāka tikai ar 4,70 sekunžu ātru startu, un arī pēc tam viņš brauca ļoti veiksmīgi, sasniedza ātrumu 145,9 km/h un finišēja ar piekto labāko laiku trešajā braucienā. Summā tas viņam ļāva pakāpties uz 11. vietu (+2,02).
Lielbritānijas skeletonists Markuss Vaiats aizvadīja diezgan veiksmīgu braucienu, kas ļāva viņam pakāpties uz 11. vietu (+2,17). Savukārt ukrainis Vladislavs Heraskevičs ar savu braucienu apsteidza trešo korejieti Džisū Kimu un ieņem 14. vietu (+2,26). Austrietis Florians Auers ar lēnāko braucienu līdz šim saglabāja 16. vietu (+2,77).
Ķīnas skeletonists Venkjangs Gengs, neraugoties uz 4,73 sekunžu ātro startu, arī tika garām Keizingeram un pakāpās uz 11. vietu (+2,18).
Sacensību turpinājumā vācietis Aksels Jungs ar solīdu braucienu apsteidza savu tautieti Fēliksu Keizingeru. Jungs no Martina Dukura atpaliek 1,95 sekundes, bet Keizingers jau zaudē 2,23 sekundes.
Amerikānis Ostins Florians startā ieskrējās 4,52 sekundēs, un arī turpinājumā viņš brauca diezgan veiksmīgi, trešajā braucienā uzrādot labāku laiku nekā Tomass Dukurs. Summā viņš apsteidza korejieti Jungu un pakāpās uz astoto vietu (+1,68).
Aleksandrs Gasners no Vācijas aizvadīja neveiksmīgu braucienu un summā viņš līderim zaudē jau 1,53 sekundes. Otrs Dienvidkorejas skeletonists Seungi Jungs braucienā bija nedaudz ātrāks nekā Gasners, taču viņš tik un tā saglabāja savu astoto vietu (+1,80).
Dienvidkorejas skeletonists Sunbins Juns braucienu iesāka ar labu startu (4,51) un labi veiktu trases augšdaļu. Lai arī turpinājumā bija sīkas kļūdas, tomēr tas netraucēja pakāpties uz ceturto vietu (+0,86). 
Vācietis Kristofers Grotērs ieskrējās 4,63 sekundēs, un viņš braucienu aizvadīja daudz "tīrāk" nekā Tretjakovs. Lielākais ātrums vācietim bija 146,2 km/h, kas ļāva apsteigt Tretjakovu. Līderim vācietis zaudē 0,89 sekundes. savukārt Tomasam Dukuram viņš pietuvojās līdz 0,1 sekundei. 
Šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs Aleksandrs Tretjakovs startā uzrādīja 4,51 sekunžu ātru startu, un arī viņam bija problēmas trases augšdaļā. Krievs trases beigu daļā pieļāva rupju kļūdu un ātrums viņam bija 143,5 km/h. Braucienu Tretjakovs Martinam Dukuram summā zaudē 0,97 sekundes. 
Tomass Dukurs pēc 4,62 sekunžu ātra starta trases augšdaļu veica ļoti precīzi. Trases vidusdaļā bija pāris neprecizitātes izejās no virāžām, un viņa deficīts summa pieauga līdz 0,79 sekundēm. 
Krievs Ņikita Tregubovs braucienu iesāka ar 4,59 sekunžu starta laiku un sānslīdi. Arī turpinājumā viņš pieļāva sīkas kļūdas, lielākais ātrums viņam bija 145,7 km/h, un finišā Krievijas sportists iebrauca ar 0,49 sekunžu deficītu trīs braucienu summā. 
Martins Dukurs atklāja trešo braucienu, un startā viņš kamanas iestūma 4,55 sekundēs. Trases augšdaļā Martins brauca ļoti precīzi, un arī turpinājumā viņš turēja augsto līmeni. Beigu ātrums bija 146 km/h, bet braucienu viņš noslēdza 51,92 sekundēs. Trīs braucienu summā Martina Dukura rezultāts bija 2:35,98 minūtes.
Trešais brauciens sācies! 
Trešo braucienu skeletonisti veiks tādā secībā, kādā ierindojas pēc pirmās sacensību dienas. Līdz ar to Martins Dukurs startēs pirmais, bet Tomass Dukurs - trešais. 
Martins un Tomass Dukuri pasaules čempionāta pirmo dienu aizvadījuši ļoti veiksmīgi, un abi atrodas medaļu pozīcijās. Pēdējos divos braucienus abi lūkos nosargāt savas pozīcijas. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martinam-dukuram-jauns-vistleras-trases-rekords-un-liderpozicija-pec-pc-pirmas-dienas.d?id=50889637

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form