Martins Dukurs triumfē arī otrajā Pasaules kausa posmā
Foto: Romualds Vambuts/ bobslejs.lv

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā, bet Tomass Dukurs ierindojās sestajā vietā.

Pirmajā braucienā Martinam Dukuram 0,18 sekunžu pārsvars pār vācieti Akselu Jungu, bet vēl labāko trijniekā bija krievs Aleksandrs Tretjakovs (+0,44). Savukārt Tomass Dukurs noslēdza labāko piecinieku, līderim zaudējot 0,53 sekundes.

Otrajā braucienā Martins Dukurs veica ļoti pārliecinošu braucienu, palielinot savu pārsvaru līdz 0,56 sekundēm. Savukārt Tomass Dukurs noslīdēja uz sesto vietu, piekāpjoties Kristoferam Grotheram.

Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs ir līderis, bet Tomass Dukurs ierindojas ceturtajā pozīcijā.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētāku sacensību aprakstu.

Pasaules kausa posms skeletonā vīriešiem Vinterbergas trasē
Tomass trasē dosies piektais, Martins - sestais.
Tikmēr Eiropas kausa posmā Ivo Šteinbergs bija desmitais, divu braucienu summā no uzvarētāja krieva Sergeja Čudinova atpaliekot par 2,67 sekundēm. Dāmu konkurencē Endija Tērauda ierindojās devītajā vietā. Uzvarētējai Olgai Potļicinai no Krievijas viņa zaudēja 3,40 sekundes.
Sākas sacensības! 
Aksels Jungs atklāj šīs sacensības, un braucienu vizuāli viņš veic labi. Finišā viņa rezultāts 57,15 sekundes. 
Kristofers Grothers jau pašā trases augšdaļā ir lēnāks par savu tautieti un līdz finišam nekas nemainās. Viņš bija par 0,39 sekundēm lēnāks. 
Metjū Antuāns nespēj īsti konkurēt ar abiem vāciešiem, un viņš finišā pašreizējam līderim Jungam zaudē 0,55 sekundes. 
Mihaels Zahrau sasniedz līdz šim ir lēnākais (+0,56).
Tomass Dukurs startā kamanas iestūma 4,98 sekundēs un trases augšdaļā viņam nav pietiekami liels ātrums un viena virāža tika izbraukta "netīri". Brauciena turpinājumā Jungam neizdevās pietuvoties un finišā Tomass otrais (+0,35)
Martins Dukurs startā ieskrēja 4,92 sekundēs un jau trases augšdaļā bija labāks par Jungu. Braucienu viņš veic ļoti labi un finišā iebrauc pirmajā vietā ar rezultātu 56,97 sekundes. 
Nākamais trasē devās Aleksandrs Tretjakovs, kurš startā kamanas iestūma ātrāk (4,88), bet ar to nepietika, lai konkurētu ar Martinu Dukuru. Krievs šo braucienu noslēdza trešajā vietā (+0,44).
Ņikita Tregubovs veic ļoti sliktu braucienu, no Martina Dukura atpaliekot sekundi. 
Dominiks Edvards Pārsons apsteidz tikai Tregubovu. Britam brauciens nebija ļoti kļūdains, taču ātruma kamanām nebija. 
Pāvels Kuļikovs šobrīd sasniedz 13.rezultātu, viņš līderim zaudē 1,31 sekundi. Pirmais desmitnieks jau nobraucis. 
Matiasam Gugenbergeram neizdodas konkurēt ar vadošajiem braucējiem. Savukārt Sunbins Juns ļoti labi iestumj kamanas un trasē sasniedz lielu ātrumu. Finišā korejietis ierindojas ceturtajā vietā (+0,50).
Deivam Greščižinam un Hansinam Lī neizdodas cīnīties par vietu pirmajā desmitniekā. Kanādietis paliek 11.vietā (+1,29), bet korejietis – 13.vietā (+1,35)
Mihails Arhipovs LTV intervijā: "Ja godīgi, Martins nobrauca sliktu braucienu. Viņam vēl ir rezerves startā un trasē. Savukārt Aksels Jungs nobrauca diezgan labi. Arī Tomasam ir daudz rezerves. Otrajos braucienos būs jācīnās."
Šobrīd startē sportisti, kuriem neizdodas iekļūt pirmajā desmitniekā. Itālis Matia Gaspari sasniedza vienādu rezultātu ar kanādieti Greščižinu. Abi no Martina Dukura atpaliek 1,29 sekundes.
Pirmais brauciens ir noslēdzies. Otrais brauciens sāksies plkst. 17:30.
Pirmā brauciena rezultāti:1. Martins Dukurs 56,972. Aksels Jungs +0,183. Aleksandrs Tretjakovs +0,444. Sunbins Juns +0,50 5. Tomass Dukurs +0,53
Vinterbergā pacēlusies migla. Cerams, ka sacensību organizatoriem nevajadzēs atcelt otro braucienu. 
Otrais brauciens sākas ar šveicieša Marko Rorera braucienu. Viņš sasniedz finišu un summā sasniedz laiku 1:57,64 minūtes. 
Neitans Kramptons neļauj Roreram sevi apsteigt un finišā viņš bija par 0,61 sekundi ātrāks. 
Britu braucējam Edam Smitam neizdodas apsteigt Kramptonu, no amerikāņa atpaliekot 0,25 sekundes. 
Barets Martino no Kanādas spēj nosargāt savu pārsvaru un summā par 0,05 sekundēm apsteidza Kramptonu. 
Hiroatsu Takahaši veic labu braucienu un palielina savu pārsvaru pār Martino. Finišā japānis bija par 0,52 sekundēm ātrāks. 
Matiass Gugenbergers trases lejasdaļā piekāpjas Takahaši, kurš līdz ar to pakāpjas vienu vietu augstāk. 
Hansins Lī pēdējā kontrolpunktā zaudēja laiku, taču viņa pārsvar bija pietiekami liels, lai nepalaistu Takahaši sev priekšā. 
Pāvels Kuļikovs šajā braucienā zaudē divas vietas, sasniedzot pagaidu trešo vietu (+0,19).
Matia Gaspari neveiksmīgs brauciens, kurā viņš zaudē trīs pozīcijas. Arī kanādietis Deivs Greščižins nespēj apsteigt Lī un Takahaši. Abi braucēji no Āzijas ievērojami uzlabojuši savas pozīcijas. 
Sacensību turpinājumā startēs TOP 10 braucēji. 
Ņikita Tregubovs nobrauca nepārāk labi, bet viņš par mata tiesu apsteidza Lī - tikai par 0,01 sekundi, saglabājot sev vietu TOP 10.
Dominiks Edvards Pārsons trases augšdaļā zaudē Tregubovam, bet lejasdaļā viņam kamanas labi slīd un viņš krievu apsteidz par 0,32 sekundēm. 
Mihaels Zahrau nespēj pietiekami labi veikt trases pēdējās virāžas, un viņu par 0,13 sekundēm apsteidz Pārsons. 
Metjū Antuāns ļoti sīvi spēkojas ar Pārsonu, taču amerikānis piekāpjas gan Pārsonam, gan Zahrau (+0,14).
Grothers aizvada ļoti labu braucienu un summā par 0,37 sekundēm apsteidz Pārsonu, saglabājot savu vietu labāko sešiniekā.
Tomass Dukurs savu otro braucienu sāka ar starta laiku 4,96 sekundes. Trases augšdaļā latvietis brauc ļoti pārliecinoši, bet uz beigām pārsvars sāk sarukt. Finišā Tomass tomēr 0,03 sekundes zaudē Grotheram. 
Sunbins Juns startā kamanas iestūma 4,88 sekundēs. Trases vidū viņam nedaudz patraucē kļūda, bet viņa atrāviens bija pietiekami liels, lai finišā viņš saglabātu 0,09 sekunžu pārsvaru.
Aleksandrs Tretjakovs startā iestum kamanas ļoti ātri - 4,76 sekundēs. Lai arī viņam bija kļūdiņas, pārsvars nesaruka, un viņš korejieti apsteidza par 0,31 sekundi.
Aksels Jungs pēc lēnākā starta jau augšdaļā zaudē Tretjakovam, bet pēc tam vācietis tuvojas un finišā viņam ar krievu vienāds laiks - 1:55,29 minūtes. 
Martins Dukurs  startā iestumj kamanas 4,87 sekundēs. Augšdaļā viņam ir solīds pārsvars, kas turpinājumā tikai pieaug. Brauciens tiek veikts ļoti labs, un viņš izcīna uzvaru!
Sacensību rezultāti:
Latvijas skeletona izlases treneris Mihails Arhipovs LTV intervijā: “Malacis Martins. Uzstūma ātrāk, nobrauca labi. Par labo braucienu liecina arī rezultāts. Tomasam piektā virāža nebija labi izbraukta, kas maksāja laiku."

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs

Comment Form