Melbārdis/ Dreiškens izcīna Eiropas čempionāta sudraba medaļas
Foto: AP/Scanpix

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/ Daumants Dreiškens sestdien Francijā, Laplaņas trasē, izcīnīja sudraba medaļu Eiropas čemionātā, kas bija arī Pasaules kausa sestais posms.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdim/ Dreiškenam otrā vieta arī Pasaules kausa posma vērtējumā, bet otrs divnieks Oskars Ķibermanis/ Vairis Leiboms Pasaules kausa posmā izcīnīja 13.vietu, bet Eiropas čempionāta vērtējumā bija devītie.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

EČ un PK posms bobslejā, divnieki
https://twitter.com/ineselibere/status/561523658016169986
https://twitter.com/sandradiezina/status/561522288445915136
Prūsis paziņoja, ka nākamajā posmā Īglsas trasē Latvija, visticamāk, atkal brauks ar trīs ekipāžām.
Sandis Prūsis: šī mums bija vissvešākā trase (lielais Osis trešo reizi brauca, mazais Osis - otro). Nav skaidrs, kādēļ pirmajā braucienā tendence tik slikta bija. Ledus kvalilitāte tik daudz netraucēja, mums tas tik daudz netraucēja, ir braukts par sliktākām trasēm.
Fridrihs - uzlabo savu startu. Augšdaļā sāk palielināt pārsvaru, bet tad nedaudz zaudē. Finišā apsteidz latviešus tikai par 0,04 sekundēm. Latvijai sudrabs!
https://twitter.com/vorompatra/status/561521109297008640
Hefti - augšdaļā spēj nosargāt nelielu pārsvaru. Tad pazaudē ātrumu, sāk zaudēt Melbārdim un finišā tikai ceturtais (+0,37 sekundes).
Melbārdis/ Dreiškens - labs starts un augšdaļā 0,16 sekunžu pārsvars. To nosargā līdz finišam, sasneidzot tobrīb gan braucienā, gan summā labāko laiku. Apsteidz Peteru par 0,17 sekundēm.
Peters - pēc starta pārsvars, bet tad pēc dažām kļūdām sāk zaudēt. Turpinājumā labo kļūdas, ātrums lielāks un finišā pirmais braucienā un summā, apsteidzot Kasjanovu par 0,17 sekundēm.Tagad Melbārdis/ Dreiškens
Valters - lejasdaļā zaudē startā iegūto pārsvaru un finišā tikai trešais (+0,18 sekundes).
Korejietis Vons - lai gan augšdaļā pieļāva nelielu kļūdu pēc starta, pārsvars pār Kasjanovu ievērojams. Tad starpība sāk strauji zust, rupja kļūda un finišā zaudē krieviem 0,17 sekundes.
Tagad labāko sešinieks, no kuriem visi cīnās par medaļām.
https://twitter.com/LeldeGrube/status/561517537494851584
Kasjanovs - pēc starta pārsvars pār Holkombu. Turpinājumā trasi veic labāk par Holkombu un apsteidz amerikāni par 0,27 sekundēm.
Holkombs - augšdaļa ļoti vāja, lejā sāk deldēt pārsvaru un finišā sasniedz lielu ātrumu, ir pirmais. Apsteidz Lohneru par 0,18 sekundēm.
Lohners - ļoti vājš braciens un tikai pateicoties pirmajam braucienam spēj noturēt pārsvaru summā (0,09 sekundes). Otrais brauciens vācietim sliktāks par 0,57 sekundēm.
Rinaldi - nobrauc slikti, lai gan 1.braucienā iekjļuva desmitniekā. Finišā zaudē arī Ķibermanim.
Kripss - augšdaļā pieļauj kļūdu, kur zaudē ātrumu. Taču tad atrod labākas trajektorijas, uzņem ātrumu un finišā par 0,01 sekundi nosargā pirmo vietu.
Pagaidām neviens pilots nav uzlabojis pirmā brauciena rezultātu.
Zaharovs - starts vājš, turpinājumā zaudē vēl vairāk un finišā zaudē arī Ķibermanim. Šobrīd piektais (+0,44 sekundes).
Ķibermanis/ Leiboms - uzlabo startu, kas dod pārsvaru augšdaļā. Lejā gan strauji zaudē pārsvaru un finišā tikai trešais (+0,18 sekundes). Augšdaļā bija pat pussekundes pārsvars....
Kaningems - lai gan augšdaļa ļoti vāji veikta, turpinājumā sāk palielināt ātrumu un finišā labākais brauciens, pirmā vieta summā.Tagad Ķibermanis/ Leiboms.
Amerikānis Baskē - vājš brauciens un finišā tikai trešie (+0,41 sekunde).
Springs - lai gan starts ievērojams, lejasdaļā ļoti slikti brauc un summā tikai trešais (+0,50 sekundes).
Kostērs - augšdaļā zaudē pēc sliktā starta, bet lejasdaļā strauji samazina starpību un tad arī izlabo rezultātu. Apsteidz britus par 0,21 sekundi.
Brūss Takers no Lielbritānijas - vēl viens pirmā brauciena pārsteigums. Ļoti labs starts, augšdaļā tas dod lielu pārsvaru. To nosargā, finišējot ar pagaidām labāko laiku.
Andrijanovs - augšdaļā ievērojami zaudē, bet tad sasniedz labu ātrumu un apsteidz britus par 0,15 sekundēm.
Brits Bredlijs Hols - pārsteidzoši iekļuva 2.braucienā. Tas gan sliktāks par pirmo braucienu.
Sākas 2.brauciens
Jau pēc nepilnām 10 minūtēm Laplaņā sāksies Pasaules kausa un Eiropas čempionāta otrais brauciens.
Tikmēr Otepē Eiropas čempionātā biatlonā sprintā finišējis Andrejs Rastorgujevs. Viņam katrā šautuvē pa vienai kļūdai un finišā viņš piektais pagaidām. Vietu desmitniekā Andrejs nosargās, tā kā cerības uz godalgu jāatliek uz svētdien, kad būs iedzīšana.
Vēl sacensībās brauks 12 divnieki, taču labākā gadījumā kāds no viņiem spēs pacīnīties par vietu desmitniekā. Otrais brauciens - pulksten 15:00.
Francūzis Kostērs - mājinieks neizmanto savas trases priekšrocības, zaudē arī Ķibermanim. 
Andrijanovs - arī slikts brauciens, finišā priekšpēdējais, zaudē precizi sekundi.
Kanādietis Polinjato - visvājākais brauciens un pirmais, kurš līderim zaudē vairāk par sekundi (+1,32 sekundes).
Springs - vājš brauciens un finišā zaudē Ķibermanim. Kopā 14.vieta (+0,77 sekundes).
Amerikānis Baskē - nobrauc ar kļūdām un pirmais, kas zaudē Ķibermanim.
Kaningems - vājš brauciens, bet finišā tāds pats rezultāts kā Ķibermanim. Mazajam Osim ļoti slikts pirmais brauciens bijis....
Vācietis Lohners - vēl trases vidū bija priekšā Fridriham, bet lejasdaļā staruji zaudē un finišā devītais (+0,38 sekundes).
Hefti - vājāks starts par Melbārdi. Brauc ar nelielām kļūdām, bet cīnās ar līderiem. Finišā otrais (+0,09 sekundes), apsteidzot Melbārdi par 0,03 sekundēm.
Holkombs - ļoti vājš starts, bet spēj iegūt lielu ātrumu. Finišā ir sestais (+0,27 sekundes).
Kripss - labāks starts par Fridrihu, bet nespēj uzņemt vajadzīgo ritmu. Finišā apsteidz tikai Ķibermani/ Leibomu (+0,49 sekundes, Ķibermani apsteidz par 0,19 sekundēm)..
Fridrihs - lai gan brīžiem nedaudz nedroši brauc, lejasdaļā sasniedz lielu ātrumu un apsteidz Melbārdi par 0,12 sekundēm.
Korejietis Vons - augšdaļā brauc nedaudz vājāk par Melbārdi. Turpinājumā brauc līdzīgi, bet tad viena rupja kļūda. Tomēr finišā zaudē tikai 0,04 sekundes!!!
Melbārdis/ Dreiškens - labs starts, bet pirmajās virāžās kļūdās. Starpība gan sāk augt, bet tad lejasdaļā sāk zaudēt pārsvaru. Finišā gan ir pirmais, apsteidzot līderus par 0,02 sekundēm.
Ķibermanis/ Leiboms - labākais starts tobrīd. Dažas virāžas veica sliktāk, zaudēja ātrumu un finišā strauji pieaug starpība. Finišā ļoti daudz zaudē (+0,54 sekundes).
Niko Valters - startā zaudē Peteram. Gandrīz visu trases gaitu zaudēja Peteram, bet lejasdaļu nobrauca labāk un finišē ar identisku laiku kā Peteram.Tagad Ķibermaņa divnieks
Kasjanovs - ievērojami vājāks starts. Lai gan turpinajumu veic labāk par Peteru, atgūt startā zaudēto neizdodas (+0,13 sekundes).
Riko Peters - augšdaļā nelielas kļūdas, tad vēl pāris vietās izbrauc ne pārāk droši. Finišā 59,13 sekundes.
Sacensības sākušās
https://twitter.com/crazynikolaa/status/561486296724828160
Bobslejisti iepriekšējā posmā Sanktmoricā startēja ar trīs divniekiem. Un tur mūsējie visus pārsteidza!https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobslejisti-sarupe-sensaciju-sanktmoricas-trase.d?id=45494296
Pulksten 14 pēc Latvijas laika tepat netālu Igaunijā, Otepē, sāksies Eiropas čempionāta spirnta sacernsības biatlonā, kur jātūr īkšķi par Andreju Rastorgujevu. Latvijas biatlonists startēs, lai gan Igaunija nav tik veiksmīga. Kā zināms, viņam, tur saplīsa plintes laide, taču tagad viss esot kārtībā. Teksta tiešraides laikā informēsim par to, kā veicas Rastorgujevam pie igauņiem.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/biathlon/sautene-atrasta-rastorgujevs-piedalisies-eiropas-cempionata-sprinta-sacensibas.d?id=45522840
Šodien ļoti sportiska nedēļas nogale. Nesen Lillehammerē noslēdzās Pasaules kausa posms kamaniņu braukšanā divniekiem. Brāļiem Šiciem piektā vieta, bet pēc Lillehammeres kamaniņnieki pārceļas uz Latviju - pēc divām nedēļām Siguldā notiks pasaules čempionāts.
Sestdien FIBT nācās atcelt sieviešu skeletona sacensības. Domājams, ka FIBT rūpīgi tagad domās, vai nākamgad rīkot šeit sacensības.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/atcel-pasaules-kausa-un-eiropas-cempionata-norisi-skeletona-sievietem.d?id=45524356
Labākā desmitnieka starta secība
Laplaņas trase bobslejistiem nav tik bīstama, kā skeletonistiem. Vakar trases sliktā stāvokļa dēļ FIBT nācās atcelt skeletona otro braucienu vīriem.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-ar-vienu-braucienu-sesto-reizi-klust-par-eiropas-cempionu.d?id=45518870
Kopš 2011.gada decembra Laplaņas trases starte rekords pieder latviešiem - Melbārdim/ Dreiškenam (5,73 sekundes). Trases rekords ir 58,68 sekundes, tas pieder vācu pilotam Langenam.
Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā sliktajā Laplaņas trasē sestdien turpinās ar vīru bobsleja divnieku sacensībām. Pirmā brauciena starts pulksten 13:30, bet otrais sāksies pulksten 15.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form