Oskars Melbārdis brauc Īglsas trasē, Austrijā
Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas bobslejista Oskara Melbārža divnieku ekipāža svētdien izcīnīja piekto vietu Austrijas trasē Īglsā notiekošajā pasaules čempionātā, kamēr Oskara Ķibermaņa stūrētās kamanas ieņēma 14.vietu, bet Uģa Žaļima ekipāža ierindojās pozīciju zemāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais divnieks pēc pirmās dienas ieņēma trešo vietu. Melbārdis kopā ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmajā braucienā finišu sasniedza pēc 51,54 sekundēm, kas ir jauns trases rekords un kas tobrīd ļāva atrasties pirmajā vietā. Savukārt otro braucienu latvieši veica 51,75 sekundēs, kas summā lika atkāpties uz trešo vietu.

Trešajā braucienā Melbārdis zaudēja vēl vienu pozīciju, bet līderi ar identisku laiku pirms izšķirošā brauciena bija vācieši Johaness Lohners un pašreizējais pasaules čempions Frančesko Frīdrihs, no kuriem Melbārdis atpalika par 0,28 sekundēm. Tikmēr trešais bija Šveices pilots Beāts Hefti, kurš Melbārdi apsteidza par 0,16 sekundēm.

Savukārt ceturtajā braucienā Melbārdis zaudēja vēl vienu pozīciju, par astoņām sekundes desmitdaļām četru braucienu summā piekāpjoties brita Brūsa Taskera pilotētajam divniekam.

Tikmēr spraigā cīņā par čempiona titulu Lohnera vadītās kamanas trases vidusdaļā saslīdēja šķērsām, tomēr vācietim pārsvaru pār Hefti izdevās nosargāt. Savukārt Frīdrihs trases pirmajā daļā vēl zaudēja savam tautietim, taču veica labu braucienu un kļuva par čempionu, četru braucienu summā Lohneru apsteidzot par 0,17 sekundēm, bet bronzas godalgu izcīnīja pieredzējušais Hefti, kurš bija vēl par piecām sekundes desmitdaļām lēnāks.

Melbārdis Frīdriham zaudēja tieši pussekundi, izcīnot piekto vietu. Tikmēr Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni ceturtajā braucienā ievērojami uzlaboja savu rezultātu un pakāpās uz 14.vietu, Frīdriham zaudējot 1,75 sekundes. Savukārt Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi ierindojās pozīciju zemāk, no Ķibermaņa atpaliekot trīs sekundes desmitdaļas.

Pērn Melbārdis divniekos kļuva par vicečempionu, Žaļims bija sestais, bet Ķibermanis ieņēma astoto pozīciju.

Četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību trešā un ceturtā brauciena teksta tiešraidi.
PČ bobslejā. Divnieki, 3. un 4. brauciens
Sveiciens ziemas sporta cienītājiem mīlnieku dienā 14. februārī. Šodien Austrijā, Īglsas trasē, pasaules čempionāta medaļas sadala vīriešu bobsleja divnieku ekipāžas. Uz medaļām cerības nav atmetuši Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu, bet Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa divnieki pēc neveiksmīgās pirmās dienas nekandidē uz godalgām.Trešā brauciena sākums pulksten 10.30, bet izšķirošais, ceturtais, sāksies pulksten 12.30.
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardisdreiskens-bronzas-pozicija-pec-pasaules-cempionata-pirmas-dienas.d?id=47058859
Trešajā braucienā sportisti trasē dosies atbilstoši kopvērtējuma pozīcijai - Melbārdis kā trešais, Žaļims - 14., Ķibermanis - 18. Otro braucienu sestdien neveica itālis Simone Bertaco, bet tagad no sacensībām ir izstājies čehs Jans Vrba, liecina starta saraksts.
Atgādināsim, kā izskatās čempionāta kopvērtējums pēc diviem braucieniem - cik sekundes simtdaļas un desmitdaļas sportistiem ir līdz medaļām un augstākām pozīcijām:
Sacensības sākušās!
Sacensību šābrīža līderis Johannes Lohners sāk ar jaunu trases rekordu - 51,47 sekundes! Starts - 5,05 sekundes, kas ir lēnāks kā vakar.
Frančesko Frīdrihs jau startā zaudē Lohneram 0,01 sekundi - 5,06 sekundes. Brauciens ir precīzs, gan ar nelielām kļūdām, ātrs, jaunās slidas slīd labi un atkal labots trases rekords - 51,32 sekundes! Un tagad Lohners ar Frīdrihu dala pirmo vietu! Abiem rezultāts pēc trim braucieniem - 2:34,59.
Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens atkārto Frīdriha startu - 5,06 sekundes. Trasi mūsu līderi veic bez kļūdām, brauciens ir labs, bet vāciešiem slīd labāk - zaudētas vēl 0,11 sekundes un triju braucienu summā no līderiem Melbārdis atpaliek jau 0,28 sekundes. 
Šveicietis Beats Hefti no Melbārža atpalika 0,05 sekundes. Starts šveiciešiem lēnāks par mūsējiem - 5,09 sekundes. Taču turpinājums Hefti ir teicams, ātrums augstāks un Melbārdis noslīd uz ceturto vietu... Hefti no līderu dueta atpaliek 0,12 sekundes un apsteidz Oskaru par 0,16 sekundēm.
Kanādietis Kriss Springs uzrāda pagaidām lēnāko startu - 5,10 sekundes. Nelielas kļūdas trases augšgalā, kas noved pie rezultāta, kas līdzīgs Melbārdim - 51,57 sekundes. Tādējādi Springs saglabā vismaz savu piekto vietu, no Melbārža atpaliekot 0,17 sekundes.
Sestdienas pārsteigums Brūss Taskers atkal uzstumj labu startu - 5,07 sekundes, un jau sadeldē 0,02 sekunžu starpību ar Springu. Vēl viens labs brauciens britu izpildījumā un viņi gandrīz apsteidz Melbārdi! Trešais labākais rezultāts - 51,40 sekundes un kopvērtējumā Taskers paceļas uz piekto vietu, 0,02 sekundes aiz Melbārža.
Donjuns Vons startā atkal nav ātrs - 5,14 sekundes un braucienā sliktākais rezultāts no visiem startējušajiem - 51,59 sekundes, lai arī kļūdu trasē nav. 0,06 sekundes aiz Krisa Springa un pagaidām septītā vieta. 
Otra Šveices ekipāža, ko pilotē Riko Peters, atkārto otrā brauciena startu - 5,16 sekundes, arī brauciens nav tik ātrs, ar kļūdām, un lai arī trešais viņam ir ātrākais brauciens pašam - 51,65 sekundes, augstāk par savu astoto vietu viņš nepaceļas. 
Kanādietis Džastins Kripss cīņā par TOP10 - starts 5,10 sekundes, bet braucienā zaudē gandrīz sekundes desmitdaļu Riko Peteram un atpaliek no šveiciešiem ne vairs 0,02, bet jau 0,13 sekundes.
Vācietis Niko Valters, kurš otrajā braucienā uzrādīja vien 17. rezultātu, startu uzstumj līdzīgu - 5,14 sekundes. Brauciens ar nelielām kļūdām, startā nedaudz "aizķērās" rokturis, un Valters attālinās no Kripsa 0,13 sekunžu attālumā, paverot iespējas iekļūt desmitniekā austrietim Benjaminam Maieram.
Benjamins Maiers ātri vien trasē atgūst 0,04 sekundes, kas viņu šķīra no Niko Valtera un paceļas uz 10. vietu. Braucienā austrietis ir par 0,15 sekundēm ātrāks par Valteru un pietuvojas Kripsam 0,03 sekunžu attālumā.
Aleksejam Stuļņevam vājš starts - 5,23 sekundes un lēnākais brauciens - 51,87 sekundes, kas neļauj viņam pamest savu 12. vietu. Nu jau izredzes pacelties ir Kaningemam un varbūt arī Žaļimam. Kā zināms, Kaningems un Žaļims dala 13. vietu pēc diviem braucieniem un no Stuļņeva abi atpalika vien 0,02 sekundes.
Nikam Kaningemam starts pat vēl vājāks kā krieviem - 5,25 sekundes, un amerikāņi neizmanto iespēju apsteigt Stuļņevu, daudz kļūdu braucienā - 51,93 sekundes un 13. vieta.
Uģis Žaļims/Intars Dambis startā uzrāda piekto labāko laiku - 5,09 sekundes. Tomēr neizdodas izvairīties no nelielām kļūdām, bet neslīd tik labi un atkal identisks rezultāts ar Kaningemu - 51,93 sekundes un atkal abas ekipāžas dala 13. vietu. Nu jau Stuļņevs priekšā 0,08 sekundes.
Maksimiljana Arndta starts - 5,16 sekundes, brauciens, lai arī neprecīzs, tomēr labs un vācieši paceļas no 15. uz 13. vietu, apsteidzot Kaningemu un Žaļimu. Pārsvars gan nav liels - 0,05 sekundes.
Stīvens Holkombs skrien, nedaudz pieklibojot, un turpina uzrādīt ne pārāk labu startu - 5,25 sekundes. Brauciens no lēnākais no līdz šim startējušajiem - 52,06 sekundes un pieredzējušais amerikānis paliek savā 16. vietā.
Aleksandrs Kasjanovs parāda lēnāko startu - 5,28 sekundes, tomēr brauciens ir ātrāks kā Holkombam un Kasjanovs paceļas uz 16. vietu.
Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis atkal teicami startā - 5,06 sekundes, kas ir otrs labākais šodien. Lai arī braucienā mūsējie ir ātrāki par Kasjanovu, kopvērtējumā viņi netiek garām krieviem, bet Holkombs ir apsteigts. Tādējādi "mazais" Oskars ar 14. rezultātu - 51,90 sekundes - paceļas uz 17. vietu. Atgādinām, ka pēc pirmā brauciena viņš bija 20.
Pa to laiku Eiropas čempionātā kamaniņu sportā neliela sensācija - mūsu Elīza Cauce pēc pirmā brauciena ir pirmajā vietā EČ un Pasaules kausā! 
Tomēr neizdodas pacelties uz 17. vietu Ķibermanim - brits Brets Halls aizvada labu trešo braucienu, uzrāda 11. rezultātu - 51,80 sekundes - un paceļas uz 16. vietu, nobīdot zemāk Kasjanovu un Ķibermani.
Monako ekipāža Rinaldi/Vains tā arī paliek 20. vietā, uzrādot līdz šim lēnāko braucienu, un riskē palikt bez pēdējā brauciena - ceturto braucienu veiks tikai 20 labākās ekipāžas trīs braucienu vērtējumā.
Par mata tiesu jaunais kanādietis Niks Polonjato paliek ārpus TOP20 - uzrādot par 0,17 sekundēm ātrāku rezultātu kā Rinaldi, kanādietis tomēr paliek 21. vietā.
Sandis Prūsis pēc trešā brauciena intervijā LTV7 par vāciešu izcilajiem rezultātiem: Es nezinu, mīkla... Subjektīvs vērtējums - slieču apstrāde. Atļauts, neatļauts, grūti pateikt. Man izskatās, ka slidas ir tās pašas Frīdriham, bet apstrāde ir daudz efektīgāka nekā vakar. Tendence ir graujoša, tur jau vairs nav līdzīga cīņa. Man nav, ko pārmest Osim un Daumantam ne par iestumšanu ne braukšanu. Ar Hefti ir līdzīga situācija, bet mums slieču apstrāde ir "bērnu autiņos". Briti - būs grūti. Labi materiāli, treneri, mehāniķu brigāde - augstā līmenī, viņi gatavojas. Uģim bija labāks brauciens kā vakar pirmais, bet tā tendence nav, un viss. Ķibermanis joprojām ir eksperimentētāja statusā, brauc ar jaunām kamanām, katru dienu kaut ko fiksē, pārbauda, mēra, bet ar to visu domājām, ka būs labāk. 
Pasaules čempionāta kopvērtējums pēc 3. braucieniem. Šīs 20 ekipāžas turpinās cīņu PČ ceturtajā braucienā: 
Trešais brauciens paredzēts pēc stundas, ap pl. 12.30, un ekipāžas startēs apgrieztā secībā - tātad pirmais no Latvijas sportistiem, kas dosies trasē, būs Oskars Ķibermanis un tā līdz pat Oskaram Melbārdim un Frīdriham.
Tikmēr Elīza Cauce ir sagādājusi Latvijai medaļu Eiropas čempionātā kamaniņu sportā! https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/luge/eliza-cauce-sensacionali-klust-par-eiropas-vicecempioni.d?id=47060459 
Cerīgi izskatās arī Ziemas jaunatnes olimpiskajās spēlēs Lillehammerē - Kristers Aparjods pēc pirmā brauciena ir līderis!
Klāt izšķirošie notikumi 2016. gada pasaules čempionātā bobslejā divnieku ekipāžām!
Sacensības sākušās! Monako ekipāža Rinaldi/Vains ceļā uz 20. vietu pasaules čempionātā.
Stīvenam Holkombam šis čempionāts nav no veiksmīgākajiem - vēlreiz katastrofāls starts - 5,30 sekundes, tomēr 19. vieta saglabāta.
Trase pa šo stundu ir labi sagatavota ceturtajam braucienam, novērtē TV komentētājs un bijušais bobslejists Jānis Ķipurs.
Oskars Ķibermanis arī ceturtajā braucienā uzrāda lielisku startu, ātrāko no šajā PČ uzstumtajiem - 5,05 sekundes! Un arī brauciens ir ātrākais no četriem, bez nopietnām, redzamām kļūdām - 51,85 sekundes. Holkombs apsteigts par 0,39 sekundēm, un jācer, ka ar to pietiks, lai pakāptos vēl par kādu vietu augstāk no astoņpadsmitās. Aleksejs Kasjanovs ir 0,03 sekundes priekšā Oskaram, Bredlijs Halls - 0,09 sekundes.
Kasjanovs jau starta zaudē Ķibermanim - 5,31 sekundes starts. Vājš brauciens un "mazais" Oskars pakāpjas par vienu pozīciju augstāk. Ceturtajā braucienā Kasjanovs Ķibermanim zaudēja 0,31 sekundi un četru braucienu summā - 0,28 sekundes.
Bredlijs Halls startā Ķibermanim zaudē 0,07 sekundes, sīkas kļūdas trasē, arī ātrums nav tik augsts un Latvijas ekipāža joprojām ir pirmie, paceļoties uz 16. vietu. Briti kopvērtējumā apsteigti par 0,06 sekundēm.
Niks Kaningems Ķibermanim bija priekšā vienu sekundes desmitdaļu, un startā amerikāņi zaudē uzreiz divas desmitdaļas - 5,26 sekundes! Arī trasē amerikāņiem vairs neslīd tik labi un finišā Kaningems ir aiz Ķibermaņa! "Mazais" Oskars paceļas jau uz 15. vietu! 0,03 sekundes zaudē Kaningems latviešiem četru braucienu summā.
Tagad divu Latvijas ekipāžu duelis - trasē dodas Uģis Žaļims.
Uģim Žaļimam arī labs starts - 5,09 sekundes. Sekundes desmitdaļas pārsvars gan trasē tiek pazaudēts, dažas sīkas kļūdas, bet ātrums nav tik liels un Žaļims piekāpjas Ķibermanim. Uģis dala ar Kaningemu 15. vietu, bet Ķibermanis paceļas jau uz 14. vietu.
Maksimiljana Arndta pārsvars pār Ķibermani bija 0,15 sekundes, kas ir diezgan daudz. Startā tiek jau nedaudz zaudēts - 5,13 sekundes, tomēr brauciens vācietim ir labs un savu 13. vietu Arndts saglabā. Ķibermanis no viņa atpaliek 0,16 sekundes.
Aleksejam Stuļnevam viduvējs starts - 5,21 sekunde, bet trases lejasdaļā viņam labi slīd un piekāpjas tikai Arndtam, apsteidzot Ķibermani. Arndts līdz ar to paceļas uz 12. vietu.
Niko Valters jau uzsāk cīņu par TOP10. Starts 5,15 sekundes, braucienā gan tikai septītais rezultāts, tomēr finišā saglabā pārsvaru pār Arndtu - 0,01 sekunde! Šāds rezultāts gan diez vai ļaus cerēt uz iekļūšanu desmitniekā.
Mājinieks, austrietis Bejamins Maiers uzrāda trešo starta laiku - 5,11 sekundes, brauciens ir precīzs un finišā palielina pārsvaru pār Niko Valteru no 0,11 līdz trim sekundes desmitdaļām. 
Kanādietis Džastins Kripss Maieram pēc trim braucieniem bija priekšā 0,03 sekundes, un pievieno vēl vienu simtdaļu startā - 5,10 sekundes. Šīs četras simtdaļas tiek saglabātas arī finišā, lai gan trases vidū Krips jau zaudēja Maieram. Tādējādi kanādietis ir vismaz devītais kopvērtējumā.
Šveicietis Riko Peters gan vairāk cer uz cīņu par labāko sešinieku, jo Kripss no Petera bija 0,13 sekunžu attālumā. Starts šveicietim atkal ne pārāk labs - 5,15 sekundes, arī brauciens kļūdains un finišā Peters ir aiz Kripsa, piekāpjoties kanādietim 0,04 sekundes. 
Korejieša Junjona Vona pārsvars pār Kripsu pirms pēdējā brauciena bija pietiekami liels, lai Vons varētu saglabāt savu septīto vietu - 0,36 sekundes. Starta laiks gan vājš - 5,18 sekundes, arī braucienā zaudēts Kripsam 0,17 sekundes, tomēr ar iekrāto pārsvaru pietika, lai korejieši paliktu vismaz septītie.
Kanādietis Džastins Springs jau ir konkurenti Oskaram Melbārdim cīņā par pjedestālu, ja izdosies labs brauciens. Starts - 5,11 sekundes, un Springs beidzot uzrāda ceturtā brauciena pagaidām labāko laiku - 51,74 sekundes. Vons apsteigts jau par 0,34 sekundēm un atliek gaidīt, ko paveiks šā čempionāta pārsteigums Brūss Taskers. Vismaz sestā vieta Springam ir kabatā.
Briti Taskers/Fīrons startā - 5,08 sekundes, kas ir otrs labākais aiz Ķibermaņa. Dažas kļūdas, kuras izdodas izlabot, nedaudz zaudē Springam, bet saglabā 0,12 sekunžu pārsvaru pār kanādiešiem. Atgādinām, ka Taskers Melbārdim kopvērtējumā zaudēja tikai 0,02 sekundes.
Startē Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens!
Melbārdim labs starts - 5,07 sekundes. Dažas sīkas kļūdas, brauciens kopumā labs, bet britiem ir zaudēts... Brauciena rezultāts - 51,72, kas ir par sekundes desmitdaļu lēnāks un kopvērtējumā Melbārdis zaudē Taskeram 0,08 sekundes. Līdz ar to Latvijas ekipāžai vismaz piektā vieta šajā pasaules čempionātā.
Šveicietis Beats Hefti nedaudz uzlabo savu startu - 5,-9 sekundes, agresīvs un spēcīgs brauciens, labākais laiks - 51,60 sekundes, un ir pārliecinoši priekšā Taskeram. Medaļa garantēta!
https://twitter.com/TheKenChilds/status/698827232580657152
Johanness Lohners pirmais sāk cīņu par zelta medaļu. Izcils starts - 5,00 sekundes! Vācieši zaudē Beatam Hefti braucienā, tomēr ar iekrāto 0,12 sekunžu pārsvaru pietiek vismaz sudrabam - finišā Lohners par 0,05 sekundēm priekšā šveiciešiem.
Frančesko Frīdrihs uzrādīja teicamu trešo braucienu, kurā laboja trases rekordu un nonāca dalītā pirmajā vietā ar Lohneru. Tā kā Lohners pieļāva dažas kļūdas ceturtajā braucienā, Frīdriham ir izredzes...
Starts Frīdriham lēnāks - 5,03 sekundes, bet brauciens ir "tīrs", precīzs un ātrs, un finišā konkurents pārspēts iespaidīgi - par 0,17 sekundēm! Frančesko Frīdrihs - 2016. gada pasaules čempions!
Līdz ar to noslēdzies pasaules čempionāts divnieku ekipāžām - nākamnedēļ uz starta stāsies četrinieki, un mēs atkal varam gaidīt labus rezultātus no Latvijas ekipāžām!
Pasaules čempionāta kopvērtējums divniekiem:
Sandis Prūsis intervijā LTV7 atzina ka "visi braucieni Melbārdim bija labi, man nav, ko piebilst!" Runājot par četrinieku sacensībām, Latvijas izlases traneris pastāsīja, ka Uģim Žaļimam būs jaunas kamanas, Melbārdim būs "zelta" bobs no pagājušā gada, bet Ķibermanim - jaunās "Eurotech" kamanas. "Tā kā katram būs savs bobs," saka Prūsis.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form