Melbārdis pēc diskvalifikācijas nav cerējis tik ātri atgriezties pirmajā grupā
Foto: LETA

Pēc sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā saņemtās diskvalifikācijas Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža pirmajā starta grupā atgriezusies negaidīti ātri, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja sportists.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā zināms, Melbārdis ar stūmējiem diskvalificēti tika Kalgari notikušajā Pasaules kausa pirmā posma četrinieku sacensībās, kad viņiem tika konstatēts viena kilograma pārsvars.

Neskatoties uz diskvalifikāciju, Melbārdis FIBT rangā četriniekiem pēc trim posmiem jau iekļuvis pirmajā desmitniekā, jo nākamajos posmos Pārksitijā un Leikpleisidā, startējot beigu daļā, viņš spēja izcīnīt attiecīgi ceturto un piekto vietu.

"Varbūt vienīgi otrie divnieku mači Leikpleisidā nebija pārāk labi, tomēr kopumā ar sezonas sākumu varu būt apmierināts," uzskata Melbārdis.

Divniekos pēc sezonas pirmajiem diviem posmiem viņš kopvērtējumā atradās pat ceturtajā vietā, bet Leikpleisidā notika divas sacīkstes, kurās abās Melbārža ekipāža finišēja desmitā un rangā tagad atkritusi līdz septītajai vietai.

"Pirmajā grupā četriniekiem tikām pārāk ātri. Pirms Leikpleisidas vēl likās, ka nebūs variantu, jo gaidāma grūta trase. Tomēr parādījām raksturu," stāstīja Melbārdis. "Jāatzīst gan, ka pirmajā grupā esam nokļuvuši, iespējams, arī citu sportistu neveiksmju dēļ."

Pēc Melbārža diskvalifikācijas tika veiktas izmaiņas abu Latvijas labāko četrinieku ekipāžu aizmugurējos stūmējos. Tagad Melnbārža ekipāžā startē Jānis Strenga, bet Oskara Ķibermaņa četrinieku nu stumj Intars Dambis.

"Pēc rezultātiem var spriest, ka šīs izmaiņas uz slikto pusi neietekmēja, jo starta laiki bija tādā pat līmenī," secina Melbārdis. "Varbūt kādas pārmaiņas tieši bija vajadzīgas."

"Pēc diskvalifikācijas nevienam vainu neuzgrūdām un visi to uzņēmāmies kopēji. It kā treniņos vienmēr sveramies un fiksējam svaru, rezerve bija normāla," secināja pilots. "Laikam kādreiz tā bija jānotiek, lai turpmāk mēs būtu uzmanīgi. Labāk tas notika pašā sezonas sākumā, kad izlieto ūdeni vēl var sasmelt."

Melbārdis arī izteica prieku, ka sportistiem nav raižu par tehniku. "Līdzšinējā tehnika pierādīja, ka iet, turklāt mājās vēl stāv jaunais četrinieku bobs. Nākamajos posmos gaidāma izšķiršanās, ar ko tiks braukts Olimpiādē."

Jau šī gada beigās sportisti dosies uz Vinterbergu, kur 3.-5.janvārī gaidāms nākamais Pasaules kausa posms.

"Līdz tam turpināsies fiziskie treniņi, tomēr ļoti svarīgi nedaudz atiet no braukšanas un nedaudz atpūsties," Melbārdis izteica prieku par nelielo atpūtas laiku. "Sākot no treniņnometnes, esam braukuši jau ilgu laiku. Atpūtīsimies un pēc tam varēsim sākt no jauna."

FIBT rangā divniekiem pašlaik 22.vietu ieņem Uģis Žaļims, kurš sezonu iesācis Eiropas kausa sacīkstēs, bet Ķibermanis, kurš pēc kritiena Leikpleisidas posmā nestartēja, šobrīd atrodas vien 53.pozīcijā.

Savukārt četriniekiem Ķibermanis ir 15.vietā, bet Žaļims atrodas 29.pozīcijā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.

Tags

Bobslejs FIBT Intars Dambis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form