Melbārdis/Dreiškens sezonu noslēdz ar piekto vietu Pasaules kausa posmā
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/ Daumants Dreiškens sestdien Vācijā, Kēnigszē trasē, izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā posmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzvarēja Kēnigszē posmā korejietis Dongjuns Vons, kurš ieguva arī Pasaules kausu kopvērtējumā.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis bija astotajā vietā, taču ar labu otro braucienu uzlaboja savu situāciju par trim pozīcijām. Otrs labākais no Latvijas pilotiem bija Uģis Žaļims, kurš ieņēma dalītu septīto vietu, bet 16. vietā ierindojās Oskars Ķibermanis, kurš pēc pirmā brauciena gandrīz neiekļuva TOP20, lai veiktu otro braucienu.

Pasaules kausa kopvērtējumā augstāko vietu no Latvijas pilotiem šosezon divnieku ekipāžu konkurencē ir izcīnījis Uģis Žaļims, kurš palika trešais. Oskars Melbārdis, kurš vairākus posmus izlaida, ir piektais, Oskars Ķibermanis - 14.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

Pasaules kausa pēdējais posms bobslejā divnieku ekipāžām
Sacensības Kēnigszē turpinās ar bobsleju - pēdējo Pasaules kausa posmu sestdien aizvada divnieku ekipāžas.
Izloze lēmusi, ka pirmais trasē dosies Uģis Žaļims, Oskars Melbārdis sartēs devītais, Oskars Ķibermanis - 14.
Kā zināms, pirms brīža daudzie Latvijas līdzjutēji Kēnigszē trasē pieredzēja Martina Dukura uzvaru pēdējā Pasaules kausa posmā un kopvērtējumā, jācer, ka bobslejisti arī sagādās rezultātus, ar ko lepoties.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-septito-reizi-izcina-pasaules-kausu.d?id=47118689
Komandai joprojām nevar palīdzēt treneris Sandis Prūsis, kurš joprojām Insbrukas slimnīcā ārstē lauzto potīti. Viņam gan bija iespēja apskatīt pasaules čempionāta zelta medaļas, ko pa ceļam uz Kēnigszē viņam ieveda Melbārža ekipāža.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/jaunie-pasaules-cempioni-bobsleja-slimnica-apmeklejusi-sandi-prusi.d?id=47099609
Kēnigszē trases rekords bobsleja divniekiem pieder Frančesko Frīdriham - 49,29 sekundes, starta rekords - Oskaram Melbārdim - 4,77 sekundes. Oskara rekords, starp citu, "turas" kau piekto gadu, tas uzrādīts 2011. gada 25. novembrī.
Gaisa temperatūra trasē ir nedaudz paaugstinājusies - plus 3,5 grādi, bet trase ir aukstāka - mīnus 1,1 grāds.
Sacensības sākušās!
Uģa Žaļima starts - 4,88 sekundes. Brauciens ir labs, precīzs, bez acīmredzamām kļūdām, ir divi atsitieni pret apmali, maksimālais ātrums 120,3 km/h un viņu rezultāts - 49,84 sekundes.
Šveicietis Riko Peters startā ir 0,04 sekundes lēnāks par Žaļimu - 4,92 sekundes. Dažas sekundes simtdaļas Peters Uģim zaudē līdz trases vidum, taču ātrumu kāpina - 121,7 km/h, un finišā apsteidz Žaļimu par 0,16 sekundēm.
Niko Valtera starts - 4,90 sekundes. Braucienā dažas sānslīdes, šur tur koriģē braucienu, bet labs ātrums 123,1 km/h. Finišā 0,02 sekundes aiz Riko Petera, 0,14 sekundes priekšā Žaļimam.
Korejietis Junjons Vons atkārto Valtera startu - 4,90 sekundes, bet brauciens ir labāks, un, lai arī ātruma zemāks - 121,8 km/h, korejieši ir pirmie - 49,59 sekundes. Peters ir 0,09 aiz viņiem.
Stīvens Holkombs uzstumj līdz šim lēnāko startu - 5,04 sekundes. Arī brauciens nav veiksmīgs un pēdējais rezultāts - 50,00 sekundes.
Kanādietis Kriss Springs startā zaudē arī Žaļimam - 4,94 sekundes, vājš brauciens Springam, atsitieni pret apmalēm un sānslīdes, daudz koriģē braucienu un Springs paliek pat aiz Holkomba - 50,20 sekundes.
Aleksandrs Kasjanovs arī krietni zaudē Žaļimam startā - 5,04 sekundes, turpinājums arī nav labāks, daudz koriģē braucienu un sestais rezultāts, apsteidzot tikai Springu - 50,03 sekundes.
Frančesko Frīdriham labs starts - 4,85 sekundes, kas ir par 0,03 sekundēm labāk kā Žaļimam. Frīdrihs pieļauj vairākas, arī rupjas kļūdas, maksimālais ātrums 121,4 km/h, un dalīta trešā vieta ar Valteru - 49,70 sekundes.
Oskars Melbārdis uzstumj 4,86 sekundes startu, kas ir otrs labākais. Trases beigās pazūd pārsvars pār korejiešiem, ātrums 120 km/h un piektais rezultāts, 0,19 sekundes aiz korejiešiem un 0,06 sekundes priekšā Žaļimam.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/703578517750079488
Kanādietis Džastins Kripss netiek īsti galā ar Kēnigszē trasi un paliek septītais - 49,91 sekundes. Kanādieši ir 0,07 sekundes aiz Žaļima.
Šveicietis Beats Hefti uzstumj labāko startu - 4,85 sekundes, pārsvars pār Vonu ir 0,12 sekundes, maksimālais ātrums 121 km/h, bet finišā tomēr 0,02 sekundes aiz korejiešiem.
Johaness Lohners uzrāda labāko startu - 4,83 sekundes, trases sākumā pārsvars vēl saglabājas, taču trases beigās ātrums zūd, maksimālais ātrums 120,8 km/h un par vienu sekundes simtdaļu Lohners ir priekšā Oskaram Melbārdim, kurš noslīd uz septīto vietu.
https://twitter.com/IvetaFomina/status/703579808417128450
Niks Kaningems ar viduvēju startu - 5,00 sekundes, aizvada ne pārāk labu braucienu, gandrīz apmetas, un apsteidz tikai Springu - 11. vieta - 50,12 sekundes.
Oskars Ķibermanis uzrāda labu startu 4,85 sekundes, kā Frīdriham. Daudz neprecizitāšu trasē, jau sākumā pieļauj rupjas kļūdas, ātrums arī zems - 119,6 km/h un pēdējais, 14., rezultāts - 50,26 sekundes. 
Aleksejam Stuļņevam švaks starts - 4,96 sekundes, taču brauciens ir labs un finišā Stuļņevs dala sesto vietu ar Johanesu Lohneru - 49,77 sekundes. 
Dongjuns Kims arī uzstumj lēnu startu - 4,97 sekundes, viņiem brauciens gan nav tik labs kā tautiešiem un finišā 12. rezultāts - 50,03 sekundes. Ķibermanis nostumts uz 16. vietu.
Simone Bertaco ar lēnāko satrtu no startējušajiem, tomēr arī apsteidz Ķibermani. Itālis ir 0,02 sekundes priekšā "mazajam" Oskaram, kura vājais rezultāts pakļauj viņu riskam nekvalificēties otrajam braucienam...
Holandietis de Bruins uzrāda vienu no lielākajiem ātrumiem - 123,5 km/h, taču ar to nepietiek un finišā 18. vieta, aiz Ķibermaņa.
Brūss Taskers uzstumj septīto labāko startu - 4,98 sekundes, taču daudz kļūdu braucienā un paliek pēdējais, 19.
Pagaidām Ķibermaņa 17. pozīcija izskatās "droša" un viņš sezonas pēdējā posmā varētu tikt pie otrā brauciena.
Benjamins Maiers gan nostumj Ķibermani vienu pozīciju zemāk, uzrādot 14. rezultātu.
Arī Anglis Bredlijs Hals apsteidz Ķibermani, uzrādot savukārt 14. rezultātu. Neskatoties uz daudzām kļūdām trasē, ātrums ir ļoti labs.
Par laimi, čehs Dominiks Dvoržāks ir lēnāks par Ķibermani, ieņemot 20. vietu. Vēl divām ekipāžām jāstartē.
Serbu pilots Vuks Radenovičs jau sēž kamanās, acīmredzot, guvis traumu, un kamanas iestumj tikai stūmējs. Līdz ar to rezultāts attiecīgs - pēdējā, 23. vieta.
Austrietis Lūkass Kolbsir ātrāks tikai par Radenoviču un paliek 22., tā kā Ķibermanis var gatavoties otrajam braucienam, kas notiks apmēram pēc pusstundas.
Pirmā brauciena rezultāti:
Sākas otrais brauciens!
Gaisa temperatūra trasē nav mainījusies - plus 3,5 grād, bet trase ir vēsāka - mīnus 1,5 grādi.
Sacensības iesāk čehs Dominiks Dvoržāks. Viņa starts - 4,95 sekundes, kas ie nedaudz labāks kā pirmajā, bet pats brauciens ir sliktāks - 50,61 sekunde (pirmajā - 50,48).
Oskars Ķibermanis vēlreiz uzstumj izcilu startu - 4,81 sekunde, kas pagaidām ir absolūti ātrākais pa abiem braucieniem! Arī braucienā Oskars nepieļauj pirmā brauciena rupjās kļūdas, taču ātruma pietrūkst. Tomēr čehi ir pārspēti, un pārliecinoši - par 0,60 sekundēm.
Itālis Simone Bertaco startā vien zaudē Ķibermanim vairāk kā divas sekundes desmitdaļas, braucienā abiem identisks rezultāts - 50,23 sekundes, un līdz ar to Ķibermanis paliek 19. vietā, tās pašas 0,02 sekundes aiz Bertaco.
Arī kanādietis Kriss Springs startā zaudē Ķibermanim, un arī braucienā ir par 0,12 sekundes aiz Oskara, kas atļauj Ķibermanim uzlabot savu situāciju kopvērtējumā. Divu braucienu summā Bertaco joprojām pirmais, tad 0,02 sekundes tālāk Ķibermanis, 0,08 sekundes - Springs.
Amerikānis Niks Kaningems, lai arī braucienā ir trešais, summā ir pirmais, par 0,05 sekundēm apsteidzot Bertaco un attiecīgi par 0,07 sekundēm - Ķibermani. 
Tā kā TOP20 lejas daļā atstarpe starp braucējiem bija neliela, dažas simtdaļas, izmaiņas kopvērtējumā ir biežākas - tā austrietis Benjamins Maiers ar kļūdainu braucienu noslīd uz 18. vietu aiz Ķibermaņa, summā zaudējot Oskaram 0,02 sekundes!
Bredlijs Hals beidzot uzrāda ātrāko rezultātu braucienā - 50,20 sekundes, un saglabā savu 14. vietu. 
Dongjuns Kims pieļauj ļoti daudz brāķa otrajā braucienā, uzrāda vien septīto rezultātu un kopvērtējumā nokrīt aiz Ķibermaņa, no 12. uz 17. vietu. Oskats līdz ar to pacēlies jau uz 16. vietu.
Aleksandrs Kasjanovs jau startā zaudē Halam, kuram priekšā bija tikai 0,01 sekundi. Trases vidū jau viss ir atvinnēts un finišā ar ātrāko braucienu - 50,08 sekundes, Kasjanovs saglabā savu kopvērtējuma pozīciju. Hals apsteigts summā par 0,13 sekundēm.
Amerikāņu vecmeistars Stīvens Holkombs startā ir lēnāks par sevi pirmajā braucienā - 5,06 sekundes. Tomēr brauciens izdodas, ātrumu amerikānis atgūst un Holkombs uzrāda labāko rezultātu - 50,03 sekundes. Pārsvars pār Kasjanovu - 0,08 sekundes.
Sākas cīņa par TOP10, ko iesāk kanādietis Džastins Kripss. Viņa starts - 4,91 sekundes, identisks kā pirmajā. Pārsvars pār Holkombu pieaug ievērojami un finišā sasniedz jau 0,25 sekundes. Krips turklāt ir pirmais, kurš "izbrauc" no 50 sekundēm - 49,87 sekundes.
Kripsa labais brauciens nedaudz sarežģī situāciju Uģim Žaļimam, kurš bija priekšā kanādietim 0,07 sekundes. Starts Uģim labs - 4,86 sekundes. Ir dažas kļūdas, pārsvars sarūk, brauciens Žaļimam lēnāks kā Kripsam, taču kopvērtējumā viņi ir "pa nullēm" un dala vismaz devīto vietu.
Oskars Melbārdis sezonas pēdējo cīņu sāk ar labu startu - 4,86 sekundes, kas ir labāk kā pirmajā braucienā. Dažas kļūdas trasē, 120,7 km maksimālais ātrums un otrais rezultāts braucienā, bet pirmais summā. Kripss un Žaļims apsteigti par 0,07 sekundēm.
Aleksejs Stuļņevs Melbārdim bija priekšā 0,01 sekundi, ko pazaudē jau startā - 4,98 sekundes. Braucienā rupju kļūdu nav, taču nav precizitātes, maksimālais ātrums līdzīgs, un finišā Stuļņevs piekāpjas ne tikai Melbārdim, bet arī Žaļimam un Kripsam. Tādējādi Melbārdis jau pakāpies uz septīto vietu. 
Lohners ar Stuļņevu dalīja sesto vietu, tas nozīmē, ka Melbārdim arī viņš pēc pirmā brauciena bija priekšā tikai 0,01 sekundi. Starts vāciešiem lielisks - 4,86 sekundes, un trasē notiek cīņa par sekundes simtdaļām. Neliela koriģēšana un finišā Lohners aiz Melbārža, Žaļima un Kripsa!  
Frančesko Frīdrihs iesāk cīņu par goda pjedestālu - starts 4,87 sekundes. Atsitieni pa apmalēm un rezultāts jau ir līdzīgs ar Melbārdi, trases lejas daļā gan ātrums pieaug un finišā ar ceturto rezultātu, summā tomēr saglabā pirmo vietu jeb ceturto kopvērtējumā. Melbārdis atpaliek 0,06 sekundes.
Niko Valteram salīdzinoši vājš starts - 4,92 sekundes, sliktāks nekā pašam pirmajā braucienā (4,90 sek.). Pieļauj kļūdas braucienā Valters, kas "noēd" pārsvaru, un braucienā viņam tikai septītais rezultāts, un divu braucienu summā viņš zaudē gan Frīdriham, gan Melbārdim!
Šveicietis Riko Peters, kurš pēc pirmā brauciena bija trešajā vietā, 0,10 sekundes priekšā Melbārdm, otro braucienu sāk ar viduvēju startu - 4,91 sekundes. Brauciens ir labs, taču piektais rezultāts un summā Peters zaudē 0,04 sekundes Frīdriham, bet ir 0,02 sekundes priekšā Melbārdim...
Atlikušas divas ekipāžas.
Šveicietis Beats Hefti uzstumj labu startu - 4,86 sekundes, precīzi izbrauc trasi, lai gan ir sīkas kļūdas, braucienā ir trešais - 49,94 sekundes, bet summā ir pirmais - Frīdrihs paliek 0,10 sekundes aiz viņa.
Pirmā brauciena līderis Junjons Vons otro braucienu iesāk ar labāku startu kā pašam bija pirmajā braucienā - 4,88 sekundes. Pamatīga sānslīde "S" kombinācijā, tomēr trases beigās ātrums ir atgūts, maksimālais ir 120,2 km/h un ir pirmā vieta pēdējā Pasaules kausa posmā. Pārsvar spŗ Beatu Hefti palielināts vēl par trim sekundes simtdaļām.
2015./2016. gada Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma rezultāti:
Šīssezonas Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām Uģis Žaļims ir 3. vietā!!! Melbārdis - piektais, Ķibermanis - 14.
Nu šajā Pasaules kausa sezonā ir atlikušas vien sacensības četrinieku ekipāžām, kas notiks svētdien.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Pasaules kauss Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form