Melbārža četriniekam teicams otrais brauciens ļauj izcīnīt sudrabu PK pēdējā posmā
Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Latvijas pilota Oskara Melbārža četrinieks svētdien, 21. janvārī, Kēnigzē trasē teicami veica Pasaules kausa pēdējā posma otro braucienu un izcīnīja sudrabu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdis tikai otro reizi sezonā startēja ar visiem labākajiem saviem stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strenga. Startējot spēcīgākajā sastāvā, Melbārža četrinieks pirmo reizi sezonā kāpa uz goda pjedestāla, kas ļāva nodrošināt arī vietu labāko sešiniekā sezonas vērtējumā.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis bija piektais, par 0,05 sekundēm apsteidzot Oskara Ķibermaņa četrinieku, kas noslēdza labāko sešinieku. Pārliecinošs līderis pirmajā braucienā bija vācu pilots Niko Valters, kurš par 0,17 sekundēm apsteidza savu tautieti Johannesu Lohneru. Vēl 0,15 sekundes lēnāks bija cits vācietis Frančesko Frīdrihs un austrietis Benjamins Maiers, kuri Melbārdim priekšā bija tikai 0,01 sekundi.

Otrajā braucienā Melbārdis uzrādīja otro labāko laiku, šajā braucienā tikai 0,03 sekundes zaudējot sacensību uzvarētājam Valteram (summā Melbārdis zaudēja 0,36 sekundes). Austrietis Maiers divu braucienu summā uzrādīja identisku laiku kā Melbārdis, līdz ar to šīs ekipāžas dalīja otro vietu, bet ceturtais palika Lohners (+0,41 sekunde).

Ķibermanis otrajā braucienā uzrādīja ceturto labāko laiku, kas ļāva summā pakāpties uz piekto vietu (+0,50 sekundes).

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja Lohners (1652 punkti), aiz sevis atstājot Fridrihu (1468 punkti) un Valteru (1421 punkts). Sezonas noslēgumā ceturtais bija kanādietis Džastins Kripss, kuru no goda pjedestāla šķīra tikai viens punkts (1420 punkti). Melbārdis pēc izcīnītās otrās vietas noslēguma kopvērtējumā bija piektais (1322 punkti), sestais bija Kriss Springs (1288 punkti), bet Ķibermanis palika septītais, Springam zaudējot astoņus punktus (1280 punkti).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kauss bobslejā Kēnigzē. Četrinieki
Pasaules kausa kopvērtējumā Melbārdim piektā vieta, pateicoties izcīnītajam sudrabam Kēnigzē. Ķibermanis sezonas kopvērtējumā paliek septītais, tikai nedaudz zaudējot Springam.
Vācietis Valters, kuram 0,33 sekunžu pārsvars pār Melbārdi. Perfekti veikts arī otrais brauciens, liels ātrums un finišā pārsvars 0,36 sekundes.
Vācietim Lohneram 0,16 sekunžu pārsvars pār Melbārdi. Startā nedaudz lēnāks par Melbārdi, bet labi izbrauc "S" taisni. Rūk starpība, ātrums nav tik liels un finišā trešais (+0,05 sekundes). 
Vācietis Fridrihs augšdaļā zaudē 0,05 sekundes Melbārdim, tad "S" virāžā sagriežas slieces, kas ietekmē turpinājumu. Finišā tikai ceturtā vieta (+0,20 sekundes).
Austrietis Maiers augšdaļā pēc starta zaudē Melbārdim, bet lejasdaļā lēnām deldē starpību un finišā uzrāda identisku laiku summā kā Melbārdim.
Melbārdis apsteidza mazo Osi par 0,05 sekundēm pirmajā braucienā. Melbārdim labāks starts, labs izejas ātrums pirmajā virāžā, kas ļauj vidusdaļā sasniegt 0,13 sekunžu pārsvaru. Labs brauciena turpinājums un apsteigts Ķibermanis par 0,14 sekundēm.Abi Latvijas kvarteti nodrošina vietu labāko sešiniekā
Ķibermanim diezgan neveikls starts, lai gan nedaudz labāks nekā pirmajā braucienā. Perfekti veikts brauciens un labākais laiks braucienā, uzlabots pirmā brauciena laiks un apsteigts Springs par 0,22 sekundēm
Tagad abas Latvijas ekipāžas - sākumā Ķibermanis, pēc tam Melbārdis.
Kanādietis Kripss augšdaļā krietni apsteidz tautieti Springu, pateicoties pirmajā braucienā iegūtajam pārsvaram. Lejasdaļā krietni sarūk starpība, bet pietiek pirmajai vietai (-0,05 sekundes). Braucienā Springs gan bijis labāks par 0,12 sekundēm.
Stuļņevs trases lejasdaļā zaudē savu pārsvaru un finišā trešais, zaudējot Springam 0,10 sekundes.
Austrietis Treihls ar labu braucienu nespēj iegūt tik labu paātrinājumu un finišā trešais (+0,11 sekundes).Līderis joprojām ir Springs, kurš sev ir nodrošinājis vietu desmitniekā.
Olsens trases lejasdaļā zaudē savu pārsvaru un ir otrais (+0,05 sekundes).
Amerikānis Baskē braucienu veic ar rupjām kļūdām, bija pat tuvu kritienam ne tik sarežģītajā trasē. Finišā otrais (+0,21 sekunde).
Kasjanovs ar ne pārāk labu startu jau augšdaļā zaudē Springam. Finišā tikai trešais, zaudējot arī Peteram (+0,29 sekundes).
Springs teicami veic braucienu un kļūst par negaidīti pārliecinošu līderi (-0,25 sekundes).
Šveicietis Peters vidusdaļā "S" virāžā rupji kļūdās, tomēr ātrums ir pietiekošs un finišā ir pirmais summā (-0,07 sekundes).
Šveicietis Brahers otro braucienu neveic tik labi, ātrums nav lielāks kā līdzšinējiem braucējiem un ir tikai trešais summā (+0,11 sekundes).
Andrijanovs trase vidusdaļā zaudēja drošu pārsvaru, bet lejasdaļā atkal kamanas slīdēja ļoti labi un finišē kā pirmais šobrīd ar labāko laiku braucienā (-0,08 sekundes).
Polonjato apsteidz Dīnu par 0,10 sekundēm, bet tad pārsteidz de Bruins, kurš apsteidz kanādieša četrinieku par 0,30 sekundēm.
Čehu pilots Vrba tomēr nav starp 2. brauciena dalībniekiem, bet viņa vārds protokolā vispār vairs nav. Vēlāk gan parādāsd informācija, ka Vrba diskvalificēts.Dvoržāks krietni uzlabo sava pirmā brauciena laiku, bet pēc tam viņu apsteidz brits Dīns.
Sākas 2. brauciens. Tajā startēs 21 ekipāža, jo 20. vietu dala divas čehu ekipāžas
Jau pēc brīža atsāksies sacensības, jo otrais brauciens paredzēts tomēr 18:15.
Otrā brauciena sākums paredzēts 18:30 pēc Latvijas laika. Tiesa, arī pirmajam braucienam bija jāsākas 17:00, bet IBSF izlēma to sākt nedaudz ātrāk.
Pirmo braucienu noslēdz divas čehu ekipāžas. Vrba ieņem 20. vietu, bet Dvoržāks sasniedz identiksu laiku ar Vrbu un abas ekipāžas kā pēdējās iekļūst 2. braucienā.
Andrijanovs nespēj iespraukties labāko desmitniekā (14. vieta), bet pēc tam viņa kolēģis Stuļņevs sasniedz astoto laiku. Pēc tam amerikānis Olsens sagādā nelielu pārsteigumu un ir desmitais (+0,54 sekundes).
Sandis Prūsis LTV tiešraidē: Abām ekipāžām braucieni nebija slikti. Lielajam Oskaram pa daudz uz beigām pazuda pārsvars, bet nezinu, kas pie vainas. Cīņa par trešo vietu būs. Startam bija jābūt labākam un ceram, ka 2. braucienā būs labāks.
1. braucienu vēl jāveic 5 ekipāžam - diviem krieviem, diviem čehiem un amerikāņiem.
Kanādietis Polonjato nespēja pacīnīties par labāko desmitnieku (15. vieta, +0,97 sekundes).
Francūzis Kostērs iespraucas starp divām britu ekipāžām (18. vieta, +1,08 sekundes).
Šveicietis Peters cīņās par vietu labāko desmitniekā, bet finišā 12. vieta (+0,63 sekundes).
Brits Hals braucienu veic tikpat vāji, kā kolēģis Dīns. Finišā apsteigti rumāņi un rumānietes (+1,16 sekundes). Visticamāk, viņiem secen ies otrais brauciens. 
Austrietis Maiers pārsteidz un labi veic braucienu, finišā sasniedzot dalītu trešo vietu (+0,32 sekundes). Melbārdis atpaliek tikai 0,01 sekundi, bet Ķibermanis 0,06 sekundes.
Amerikānis Baskē tikai nedaudz apsteidz Kasjanovu un ir astotais (+0,56 sekundes).
Krievu pilots Kasjanovs - augšdaļā konkurē uz vietu sešiniekā, bet vāji veikta lejasdaļa, ātrums nebija no tiem lielākajiem, un finišā astotā vieta (+0,58 sekundes).
Vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Frīdrihu veic ne pārāk labu ekipāžu, bet apsteidz latviešus. Pagaidām trešais (+0,32 sekundes).
Vācietis Lohners negaidīti nespēj izrādīt konkurenci Valteram un zaudē 0,17 sekundes. Melbārža ekipāža gan apsteigta par 0,16 sekundēm.
Kripss nepieļauj lielas kļūdas, bet ātrums nav tik liels un zaudē arī abām Latvijas ekipāžām (4. vieta un +0,42 sekundes).
Britu pilotam Dīnam vājš starts, līdz ar to augšdaļā zaudē vāciešiem jau 0,41 sekundi. Finišā tikai astotie, apsteidzot vien rumāņu vīru un dāmu kvartetus.
Mājinieks Valters teicami veic braucienu, liels ātrums un finišā Melbārdis apsteigts par 0,33 sekundēm.
Kanādietim Springam kļūdains brauciens un finišā tikai ceturtais (+0,26 sekundes). Springs ir galvenais Melbārža konkurents cīņā par labāko sešinieku sezonas noslēgumā.
Melbārdis - otro reizi sezonā labākajā sastāvā. Starts arī 4,86 sekundes. Trase vidū pārsvars sasniedza pat 0,10 sekundes, bet lejasdaļā kaut kur pieļauta kļūda, kādēļ sarūk pārsvars. Finišā pirmie, Ķibermanis apsteigts par 0,05 sekundēm.
Ķibermanis - starts 4,86 sekundes. Trases augšdaļā neliels pārsvars, bet labi veikta vidusdaļa ļauj finišā sasniegt 0,15 sekunžu pārsvaru. Ne pārāk labs brauciens, jo sagaidāms, ka citiem konkurentiem būs krietni labāki laiki.
No vājāko grupas kā piektā ekipāža brauc holandieša de Bruina četrinieks, kurš šobrīd ir trešais (+0,23 sekundes). Tagad pēc kārtas brauks divas Latvijas ekipāžas - sākumā Ķibermaņa kvartets, pēc tam Melbārža četrinieks
Šveicietis Brahers neapsteidz austrieti Treihlu (+0,14 sekundes), bet tad sacensības veica četras rumānietes, zaudējot līderiem 2,57 sekundes.
Pirmais nobrauca rumāņa Grigores četrinieks (49,83 sekundes), bet tad viņu par 0,79 sekundēm apsteidz austrietis Treihls. Viņam gan brauciens nebija tas labākais, bet tāpat rumāņus apsteidz bez problēmām.
Starta rekords ir Melbārža četriniekam (4,73 sekundes), kas sasniegts pērnā gada 25. februārī. Trases rekords ir vācieša Lohnera četriniekam un sasniegts arī šajā datumā (48,26 sekundes).
Ķibermaņa četrinieks brauks sestais un uzreiz pēc tam Melbārža četrinieks.
Sacensības sākušās
Vakar noslēdzās divnieku Pasaules kausa sezona https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-vadosas-bobsleja-divnieku-ekipazas-nosledz-pirmo-sesinieku-pk-pedeja-posma.d?id=49661303
Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņiem etapiem līderis ar 1460 punktiem ir vācietis Johaness Lohners, kuram ar 1292 punktiem seko pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs Frančesko Frīdrihs, bet trešais ar 1252 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss. No latviešiem Melbārdis ar 1112 punktiem atrodas septītajā pozīcijā, kamēr Ķibermanis ar 1086 punktiem ir astotais.
Šovakar Kēnigzē noslēdzas Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā. Pēdējās būs četrinieku sacensības. Pirmais brauciens paredzēts pulksten 17:00

Tags

Bobslejs Oskars Melbārdis Sandis Prūsis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form