Melbārža četrinieks sensacionāli kļūst par pasaules čempioniem
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks svētdien Austrijā, Īglsas trasē, sensacionāli kļuva par 2016. gada pasaules čempioniem.

Tā ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad bobsleja ekipāža triumfē pasaules čempionātā.

Pasaules čempionātu Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu sāka ar 19. starta numuru un pirmajā braucienā ieņēma devīto vietu. Pēc otrā brauciena Latvijas labākais četrinieks pakāpās uz septīto vietu, saglabājot labas izredzes uz medaļām.

Svētdien abos braucienos Melbārdis uzrādīja labākos laikus, kas deva zelta medaļas. Pēc trešā brauciena Melbārdis pakāpās uz otro vietu, bet pēdējā braucienā izrāva uzvaru.

Četru braucienu summā Melbārdis par 0,04 sekundēm apsteidza vācieša Frančesko Frīdriha kvartetu, kas pēc pirmās dienas bija stabilā vadībā un kas tika uzskatīts par neapšaubāmu favorītu. Savukārt bronzu izcīnīja šveicieša Riko Petera ekipāža, kas zaudēja Melbārdim 0,22 sekundes.

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu četru braucienu summā palika desmitajā vietā (+1,30 sekundes), bet Uģis Žaļims ar stūmējiem Raivi Zīrupu, Helviju Lūsi un Intaru Dambi ierindojās 17. vietā (+2,27 sekundes).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pč bobslejā, četrinieki. 3. un 4. brauciens
Sveicināti portāla "Delfi" teksta tiešraidē par pasaules čempionāta pēdējiem diviem braucieniem bobsleja četrinieku ekipāžām.
Kā ziņojām, pēc pirmajiem diviem braucieniem sestdien labākā no Latvijas ekipāžām ir Oskars Melbārdis, kurš atrodas septītajā vietā. 11. vietā ir Oskars Ķibermanis, bet Uģis Žaļims noslēdz otro desmitnieku.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbarza-cetrinieks-ar-labu-otro-braucienu-saglaba-ceribas-uz-medalam-pasaules-cempionata.d?id=47088641
Joprojām Latvijas bobsleja izlase ir bez galvenā trenera Sanda Prūša, kurš Īglsas trasē neveiksmīgi lauzis potīti un atrodas Insbrukas slimnīcā.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobsleja-izlases-treneris-sandis-prusis-iglsa-lauzis-potiti.d?id=47085851
Kā zināms, pasaules čempionātā divnieku ekipāžām Oskars Melbārdis izcīnīja piekto vietu:https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardis-dreiskens-paliek-piektie-pasaules-cempionata.d?id=47060233
Starta secība trešajām braucieniem ir atbilstoši kopvērtējuma situācija - tas nozīmē, ka Melbārdis startēs septītais, Ķibermanis - 11., Žaļims - 20. Protams, svarīgākais mūsu sportistiem ir uzlabot savu situāciju kopvērtējumā, kā arī "lielajam" Oskaram pacīnīties par medaļām, Ķibermanim - pacīnīties par iekļūšanu TOP10, bet Žaļimam - tikt pie ceturtā brauciena, kurā piedalīsies vairs tikai 20 labākās ekipāžas.
Kas attiecas uz Īglsas trases rekordiem bobsleja četriniekiem, vakar "krita" visas trases rekords, kas tagad ir 50,61 sekunde, un autors - kopvērtējuma līderis Frančesko Frīdrihs. Starta rekords gan joprojām pieder mūsu Oskaram Melbārdim - 4,93 sekundes, kas uzrādīts 2013. gada janvārī.
Īglsā šodien ļoti silta diena - gaisa temperatūra ir plus 10,6 grādi, ledus - 0 grādu.
Jānis Ķipurs, komentējot LTV7, norāda, ka šādos apstākļos ir vajadzīgas īpašas slidas.
Sacensības sākušās!
Frančesko Frīdriha starts - 5,04 sekundes, brauciens otrs lēnākais pašam, pieļauj rupju kļūdu, kamanas sanes sānslīdē, ir jākoriģē brauciens - finišā 51,39 sekundes.
Niko Valters neizmanto iespēju startā pietuvoties Frīdriham - 5,07 sekundes. Brauciens bez lielām kļūdām, taču pievienotas vēl piecas sekundes simtdaļas pie atstarpes ar Frīdrihu - 51,44 sekundes braucienā un 0,32 sekundes no līdera. Bija 0,27 sekundes. 
Aleksandrs Kasjanovs no Valtera atpalika tikai sekundes simtdaļu, bet starts viņiem vēl lēnāks - 5,10 sekundes. Sīkas neprecizitātes braucienā, brauciens trešais ātrākais - 51,55 sekundes un nu jau Kasjanovs atpaliek no Valtera 0, 12 sekundes.
Lamins Dīns uzstumj labāko startu - 5,01 sekundes! Taču turpinājums ir katastrofāls - pēc kļūdas devītajā virāžā kamanas ir apkārt un Dīns faktiski izstājas no sacensībām! Uz kritiena brīdi Dīns jau bija uzlabojis potenciāli savu pozīciju par vismaz vienu kopvērtējuma vietu.
Neliela pauze trasē, lai sakoptu ledu.
Riko Petera starts - 5,05 sekundēs. Labs, precīzs brauciens un tā kā atstarpe starp līderiem bija niecīga, Paters pat paceļas uz otro vietu! 0,20 sekundes aiz Frīdriha, 0,12 sekundes priekšā Valteram, no kura atpalika 0,05 sekundes, un 0,24 sekundes - Kasjanovam, 
Maksimiljans Arndts startā uzrāda piekto laiku - 5,09 sekundes, nelielas kļūdas trasē, taču ātrums ir labs un viņš paceļas uz ceturto vietu kopvērtējumā. apsteidzot Kasjanovu par veselu sekundes desmitdaļu.
Oskaram Melbārdim teicams starts - 4,99 sekundes! Precīzs brauciens, ļoti labs ātrums - 127,5 km/h, un pirmais laiks - 51,15 sekundes! Otrā vieta kopvērtējumā, 0,17 sekundes aiz Frīdriha un 0,03 sekundes priekšā Riko Peteram! Šai braucienā vien Melbārdsi atvinnēja Frīdriham 0,24 sekundes!
Lohneram neliels misēklis startā, rokturis paliek ilgāk laukā, nelielas kļūdas braucienā un ar rezultātu 51,40 sekundes Lohners paliek septītais.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/701411735840956417
https://twitter.com/thearmi/status/701411716614250496
https://twitter.com/NaurisVizulis/status/701411617158909952
Mājinieks Benjamins Maiers arī uzstumj labu startu - 5,04 sekundes. 51,30 sekundes braucienā, kas ir trešais labākais rezultāts, un austrietis paceļas uz sesto vietu kopvērtējumā.
Aleksejs Stuļņevs neizmanto izdevību pakāpties augstāk - pāris kļūdas braucienā, 51,65 sekundes ir viņa rezultāts un devītā vieta, priekšā tikai kritušajam Dīnam.
Oskars Ķibermanis cīņu par nostabilizēšanos labāko desmitniekā sāk ar teicamu startu - 5,00 sekundes, kas ir otrs labākais aiz Melbārža! Tomēr turpinājums nav tik labs, ātrums ir 125,1 km/h, un tomēr nepakāpjas "mazais" Oskars augstāk, 10. vieta. 0,07 sekundes aiz Stuļņeva.
https://twitter.com/_Kriksis/status/701413755771625472
Kanādietis Kriss Springs pēc diviem braucieniem bija pietiekami tālu aiz Ķibermaņa, lai neapdraudētu mūsu otrās ekipāžas rezultātu, bet trešajā braucienā Springs pazaudē vēl, atpaliekot 0,29 sekundes, un 11.vieta.
Savukārt Džons Džeksons gan izmanto situāciju un ar labu braucienu pakāpjas vienu pozīciju augstāk, apsteidzot Springu. Ķibermaņa desmito vietu gan Džeksons ne pārāk apdraud, 0,23 sekundes aiz latviešiem.
Ņikita Zaharovs uzstumj labu startu - 5,01 sekunde, taču braucienā zaudē katrā virāžā un priekšpēdējais rezultāts braucienā. Kopvērtējumā Zaharovs paliek 13. vietā.
Loisk Kosteržs ar vāju startu - 5,17 sekundes, brauciens nav slikts, un Ņikitam Zaharovam francūzis ir pietuvojies jau 0,04 sekunžu attālumā (bija 0,15 sekundes).
Vājš brauciens Nikam Kaningemam, rupjas kļūdas, un pēdējais rezultāts - 51,91 sekundes. Kostergs, kas bija tikai vienas sekundes simtdaļas attālumā, jau ir amerikānim priekšā 0,31 sekundi.
Kanādietis Džastins Kripss ir nedaudz ātrāks braucienā par Kaningemu, taču kopvērtējumā apsteigt viņu nevar, atvinnētas vien 0,02 sekundes. Abus šķir kopvērtējumā 0,06 sekundes.
Nedaudz uzlabo savu startu Dominiks Dvoržāks - 5,11 sekundes, taču čehi ir pirmie, kas trasi veic 52 sekundēs - 52,01 sekundes un paliek 18. vietā. 
Pieredzējušais amerikānis Stīvens Holkombs bija priekšā Uģim Žaļimam 0,02 sekundes. Trešajā braucienā Holkombs uzstumj 5,15 sekundes startu, kas ir sliktākais no trim pašam. Arī turpinājums nav ātrs - 52,02 sekundes un paliek 18. vietā.
Uģis Žaļims parāda labu startu - 5,07 sekundes, kas ir par 0,08 sekundēm labāk kā Holkombam. Uz to brīdi mūsējie jau amerikāņiem priekšā. Brauciens nav slikts, Holkombs braucienā apsteigts par 0,11 sekundēm un Žaļims pakāpjas par vienu pozīciju augstāk. No Dvoržāka Uģis atpaliek 0,03 sekundes.
Bīstami ir vēl nākamie trīs braucēji - Bertaco, Meijerhanss un korejietis Vons - viņi no Žaļima atpaliek no 0,02 līdz 0,07 sekundēm.
Bertaco starts ir ļoti lēns - 5,25 sekundes, toties brauciens ir labs, trases beigās kāpina ātrumu un pakāpjas uz 17. vietu! 0,04 sekundes priekšā Žaļimam.
Šveicietis Pijs Meijerhanss startā ir vēl lēnāks par Bertaco- 5,26 sekundes. Braucienā pieļauj vairākas kļūdas, koriģē sevi, un uzrāda lēnāko rezultātu. Trīs braucienu summā šveicieši zaudē pat apkritušajam Dīnam!
Junjons Vons startā zaudē Žaļimam 0,13 sekundes, braucienā ir par vienu sekundes simtdaļu ātrāks par Uģi un izstumj no TOP20 Holkombu.
Latvijas izlases treneris Olafs Kļaviņš intervijā LTV7: Pirmajiem labi apstākļi nebija - saule bija pārāk stipra. Pusi atvinnējām. Ķibermanim nomainījām slidas, bet neiet. Uz leju ātrums dziest, Uģim līdzīgi. Melbārdis brauca ar tām pašām slidām, ko vakar. Redzams, ka tās slīd gan pa sniegu, gan pa siltu.
Poļa Ļutija ekipāža nesabremzējas pēc finiša un aizbrauc tālu prom. Labi, ka trases beigās nav betons, bet ir gumijas segums un poļi nesabojā sliedes.
Trešā brauciena noslēgumā brīnumi nenotiek un neviena no ekipāžām nepietuvojas labāko divdesmitniekam. Līdz ar to pēdējā, izšķirošajā braucienā startēs visas trīs Latvijas ekipāžas. Atgādināms, ka vispirms trasē dosies 20. vietas īpašnieks Vons un tā līdz kopvērtējuma līderim Frīdriham.
Sacensību sākums apmēram pēc 25. minūtēm.
Saule vēl nedaudz iespīd trasē, bet vakars jau tuvojas arī Īglsas trasē. Gaisa temperatūra ir nokritusies līdz plus 8,9 sekundēm, trases temperatūra - mīnus 3,1 grāds. Trešajā brauciena, kas Oskaram Melbārdim bija izcils, gaiss bija +10,6 grādus silts, bet trases ledus bija "uz nulles".
Sacensības iesāk korejietis Vons, un uzlabo savu rezultātu gandrīz par trim desmitdaļām - 51,61 sekundes ir Vona rezultāts pēdējā braucienā.
Uģis Žaļims atkal uzrāda pieklājīgu startu - 5,02 sekundes, atrāvienu trases augšgalā palielina līdz 0,3 sekundēm. Kļūdas Uģis nepieļauj, nedaudz sarūk pārsvars trases beigās - 51,42 sekundes braucienā un korejieši apsteigti summā par 0,25 sekundēm.
Čehs Dominiks Dvoržāks startā lēnāks par Uģi - 5,11 sekundes un uzreiz palaiž mūsējos garām. Turpinājumā čehi ātrumu nekāpina, pieļauj nelielas kļūdas un zaudē pat korejiešiem, noslīdot uz 20. vietu. Žaļims tātad pakāpies jau uz 18. vietu.
Itālim Simonem Bertaco vēlreiz vājš starts - 0,25 sekundes, un arī viņš uzreiz noslīd aiz Žaļima. Trases augšgalā Bertaco zaudē jau 0,4 sekundes, neliels atsitiens pret apmali, beigās nedaudz atgūst ātrumu, tomēr finišā Bertaco ir aiz Žaļima un arī aiz Vona. Tādējādi Žaļimam vismaz 17. vieta garantēta! Nākamais startētājs, Džastins Krips gan ir priekšā mūsējiem 0,20 sekundes, kas ir visai daudz.
Kripsam labs starts - 5,12 sekundes, trases vidū starpība ar Žaļimu ir minimāla, tad zaudē Uģim, tad priekšā, taču trases beigās kamanas slīd labi. Braucienā Kripss Žaļimam zaudē, bet summā pārspēj par 0,03 sekundēm.
Amerikānis Niks Kaningems ceturtajā braucienā uzrāda labu startu - 5,10 sekundes, agresīvs brauciens, un dalīts ātrākais rezultāts ar Žaļimu - 51,42 sekundes. Kaningems saglabā savu 15. vietu.
Francūzis Loiks Kosteržs saglabā savu 14. vietu, pārspējot Kaningemu un Žaļimu par ātrāko braucienu - 51,40 seku.
Savukārt Ņikitam Zaharovam vājš brauciens un viņš piekāpjas Kosteržam, četru braucienu summā zaudējot francūzim 0,06 sekundes.
Neprecīzs brauciens Springam, taču uz laba starta - 5,08 sekundes - un laba ātruma rēķina, viņš spēj nosargāt savu 12. vietu. Bremzēšanas josla ir tā "izrakta", ka arī Springa kamanas ieslīd gumijā.
Angļa Džona Džeksona pārsvars pār Springu bija neliels, startā viņš piekāpjas kanādietim, un summā pārspēj Springu par 0,03 sekundēm.
Oskars Ķibermanis iesāk cīņu par TOP10!
Atkārto trešā brauciena startu Ķibermanis - 5,00 sekundes. Nedaudz piekoriģē braucienu, labs ātrums - 127,3 km/h un finišā mūsējie ir pirmie summā. Braucienā ceturtais laiks - 51,41 sekundes, taču kopvērtējumā ir priekšā Džeksonam par 0,21 sekundi. Oskars Ķibermanis līdz ar to saglabā vismaz 10. vietu.
Aleksejs Stuļņevs startā lēnāks par Ķibermani - 5,07 sekundes, kas izlīdzina abu rezultātu kopvērtējumā. Trases augšgalā Stuļņevs zaudē, maksimālais ātrums ir nedaudz zemāks - 126,4 km/h un finišā Stulņevs uzrāda ātrāko brauciena laiku - 51,36 sekundes. Ķibermanis summā apsteigts par 0,12 sekundēm (pēc trešā pārsvars bija 0,07 sek.)
Vācietis Lohners uzrāda trešo labāko startu - 5,04 sekundes. Braucienā ir dažas neprecizitātes, taču kamanas slīd labi, 127,1 km/h maksimālais ātrums un atkal labāks brauciena rezultāts - 51,17 sekundes. Pārliecinoša astotā vieta.
Aleksandrs Kasjanovs ne pārāk labu startu uzstumj - 5,13 sekundes un uzreiz nonāk aiz Lohnera. Viņus šķīra tikai 0,02 sekundes, brauciens ir labs, taču finišā krievs ir aiz Lohnera, zaudējot vācietim 0,18 sekundes.
Arī austrietis Benjamins Maiers Lohneram bija priekšā nedaudz - 0,04 sekundes. Maiera starts - 5,05 sekundes. Ļoti labi slīd kamanas, arī pats nepieļauj kļūdas, brauc precīzi, un finišā summā Lohneru viņš apsteidz par 0,07 sekundēm, saglabājot savu sesto vietu.
Maksimiljanam Arndtam līdz šim ļoti stabils sniegums - piektā, ceturtā un piektā vieta. Pēdējā braucienā ne pārāk labs starts - 5,10 sekundes, uzreiz zaudējot Maieram. Maksimālais ātrums zems - 125,5 km/h un zaudēts ne tikai Maieram, bet arī Lohneram. Līdz ar to Arndts potenciāli noslīd no piektās uz septīto vietu kopvērtējumā.
Niko Valters atkārto Maiera startu - 5,05 sekundes. Lai gan tikai trešais rezultāts braucienā, ar to pietiek, lai saglabātu savu ceturto vietu - Valters apsteidz maieru par 0,02 sekundes.
Šveicietim Riko Peteram labs starts - 5,03 sekundes, kas ir pašu labākais. Brauciens ir precīzs, bez kļūdām, un šveiciešiem vismaz bronza! 0,17 sekundes priekšā Valteram.
Oskars Melbārdis Riko Peteram bija priekšā 0,03 sekundes pēc trim braucieniem. Izcils starts Oskaram - 4,98 sekundes! Teicams brauciens, bez kļūdām un labākais rezultāts, pirmā ekipāža, kas izbrauc no 51 sekundes - 50,98 sekundes!
Frančesko Frīdrihs ne pārāk labi veica trešo braucienu, kas ļāva kokurentiem pietuvoties. Cīņā ar Melbārdi Frīdrihs atkārto Oskara startu - 4,98 sekundes. Pāris rupjas kļūdas un Frančesko Frīdriham jāsamierinās ar sudrabu.
OSKARS MELBĀRDIS - 2016. GADA PASAULES ČEMPIONS!!!
https://twitter.com/Zane_P_P/status/701440566517743618
https://twitter.com/Prizhs/status/701440545814683648
Oskars Melbārdis šajā pasaules čempionātā no devītās vietas pēc pirmā brauciena ir uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena!
Sandis Prūsis no Insbrukas slimnīcas intervijā LTV7: Man gan ir sudraba stieņi kājā, bet būs jāpārtaisa uz zeltu. Šodien jūtos labāk kā vakar!
Latvijas izlases treneris Olafs Kļaviņš intervijā LTV7: beidzot mēs viņus pārspējām. Te visi bija priecīgi, izņemot vāciešus! Abi pēdējie braucieni labi, bez niknuma te nav, ko darīt! Sezonas noslēgums ir veiksmīgs.
https://twitter.com/Kilkuts/status/701442853482971136
https://twitter.com/Orlach/status/701442780887912449
https://twitter.com/Ducitis/status/701442590130831360
Līdz ar to neatkarīgās Latvijas vēsturē mums ir pirmais pasaules čempionāta zelts bobslejā, ko izcīnīja Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Intars Dambis Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Pasaules čempionāts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form