Melbārža ekipāža savās sezonas pirmajās četrinieku sacensībās iekļūst TOP 5
Foto: Imago Sport/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža Šveices pilsētā Sanktmoricā Pasaules kausa izcīņas posmā izcīnīja piekto vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdis kopā ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu abos braucienos uzrādīja piekto rezultātu. Abos braucienos izdevās arī solīdi starta laiki – trešais un ceturtais ātrākais ieskrējiens. Sacensību noslēgumā Melbārdis uzvarētājam Frančesko Frīdriham piekāpās 1,1 sekundi.

Savukārt otra Latvijas ekipāža Ralfs Bērziņš, Arnis Bebrišs, Lauris Kaufmanis un Intars Dambis sacensības noslēdza 20. vietā, apsteidzot tikai vienu ekipāžu. Summā Bērziņš bija par 3,03 sekundēm lēnāks nekā uzvarētājs.

Vācijas pilota Frīdriha ekipāžai šī bija kārtējā uzvara Pasaules kausa izcīņā. Aiz viņa ierindojās Austrieša Rafaela Maiera ekipāža, kas piekāpās 0,29 sekundes, bet trešo vietu izcīnīja kanādietis Džastins Kripss (+0,49).

Šīs bija tikai otrās sacensības Pasaules kausa ietvaros. Pirms nedēļas bez Latvijas ekipāžu līdzdalības sacensības risinājās Vinterbergā.

Savainojuma dēļ startēt šobrīd nevar Latvijas vadošais pilots Oskars Ķibermanis.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa posms bobslejā, četrinieki. Sanktmoricas trase
Sacensību rezultāti: 
Frīdrihs ar saviem stūmējiem otrajā braucienā devās 4,97 sekundēs, atkārtojot pirmā brauciena starta laiku. Lai arī sīkas kļūdas trases augšdaļā bija, tas Frīdrihu neapturēja. Labākais rezultāts gan braucienā, gan summā ļāva viņam gūt kārtējo uzvaru Pasaules kausa ietvaros – 2:09,56 minūtes.
Austrijas pilota Maiera ekipāža steidza cīņā ar Frīdrihu, startā izskrienoties 4,99 sekundēs. Trases augšdaļā pārsvars pieauga līdz 0,40 sekundēm, bet neprecizitātes beigu daļā sadeldēja pārsvaru līdz 0,2 sekundēm. Sacensību noslēgumā 2:09,85 minūtes.
Kanādieša Kripa komanda startēja 5,06 sekundēs, bet sīvā cīņā trasē pašā beigu daļā viņš izrāva sev pagaidu līderpozīciju, uzrādot par 0,05 sekundēm ātrāku rezultātu – 2:10,05 minūtes.
Vācijas pilots Lohners ar saviem komandas biedriem arī startēja 5,05 sekundēs, tomēr viņi braucienā bija pārliecinoši ātrāki. Summā vācieši uzrādīja par 0,56 sekundēm ātrāku laiku nekā latvieši.
Melbārdis, Spriņģis, Miknis un Lindenblats ieskrējās 5,05 sekundēs, kas līdz šim ir otrais labākais rezultāts. Varēja redzēt, ka pilotam pamatīgi jāpiepūlas, lai kamanas vadītu taisnēs. Svarīgākās virāžas Melbārdis veica lieliski, braucienā uzrādīja labāko laiku, kas ļāva arī summā noturēt savu pozīciju. Rezultāts – 2:10,66 minūtes. Piektā vieta garantēta.
Nākamie trasē arī devās šveicieši – Fogta ekipāža ieskrējās 5,14 sekundēs, kas bija par 0,04 sekundēm lēnāk nekā pirmajā braucienā. Startā iekrāto deficītu tā arī neizdevās atspēlēt, finišā Gaitukevičam piekāpjoties 0,14 sekundes.
Sacensību mājinieks Frīdli ar savu komandu šoreiz brauca kļūdaināk, turklāt neprecīzi tika izbrauktas svarīgas virāžas. Beigās Frīdli piekāpās Gaitukevičam 0,26 sekundes, turklāt otrajā braucienā viņam tikai sestais rezultāts.
Krievijas ekipāža ar Gaitukeviču pie stūres ieskrējās 5,01 sekundē. Viņš rupjas kļūdas trasē nepieļāva, tikai sīkas neprecizitātes. Vienā brīdī pārsvars bija 0,42 sekundes, bet trases lejasdaļā tas nedaudz sadila. Tomēr Gaitukevičam izdevās uzrādīt labāko laiku braucienā un summā. Viņš ir līderis ar laiku 2:10,92.
Kanādietis Springs ar saviem stūmējiem startēja 5,16 sekundēs. Trases augšdaļā izdevās turēties vadībā, bet sniegums beigu daļā viņu atmeta aiz Hafera un Stuļņeva (+0,15).
Krievijas pilota Stuļņeva ekipāža savā otrajā braucienā devās 5,14 sekundēs. Trases otrajā pusē pieļautās kļūdas neļāva krievam noturēt vadību, piekāpjoties tikai 0,05 sekundes.
Vācijas trešā ekipāža ar pilotu Haferu startā bija lēnāks nekā pirmajā braucienā (5,14). Tomēr tas viņam nepatraucēja uzrādīt labāko rezultātu gan braucienā, gan summā, kļūstot par pagaidu līderi ar rezultātu 2:11,21.
Austrietis Treihls ar savu komandu startā ieskrējās tikai 5,18 sekundēs. Trases beigu daļā kamanas slīdēja ļoti labi, taču atgūt deficītu neizdevās. Finišā viņš piekāpās Heinričam un Dvoržākam (+0,05).
Francijas pilota Heinriča ekipāža veica ļoti līdzīgu braucienu kā Dvoržāks. Līdz trases vidum pārsvars bija 0,1 sekunde, bet trases beigās tas sadila līdz 0,03 sekundēm. Otro braucienu veikuši astoņas ekipāžas, bet Dīnam joprojām labākais rezultāts.
Amerikānis Beskjū līdz šim otrajā braucienā uzrādīja ātrāko starta laiku (5,10), tomēr trasē neizdevās noturēt savu pozīciju. Nelielo pārsvaru ASV ekipāža nenoturēja beigu daļā, Dvoržākam piekāpjoties 0,27 sekundes.
Itālijas ekipāža ar pilotu Baumgātneru ļāva Dīnam pakāpties vēl vienu pozīciju uz augšu. Itālis finišēja aiz Dvoržāk un Dīna (+0,39).
Dvoržāka ekipāža no Čehijas startēja 5,12 sekundēs. Braucienā čehi pieļāva vienu acīmredzamu kļūdu. Lai arī braucienā nedaudz čehi piekāpās Dīnam, summā viņi saglabāja savu pozīciju. Viņu rezultāts 2:11,52 minūtes.
Brits Dīns ar savu ekipāžu tiešām uzrādīja lielisku rezultātu otrajā braucienā. Viņu apsteigt nespēja arī Nīderlandes ekipāža ar pilotu de Bruinu, kurš piekāpās 0,12 sekundes.
Rumānijas pilota Tentea ekipāža atkārtoja savu 5,11 sekunžu starta laiku. Rumānis trases augšdaļā bija vadībā, bet tad vairākas kļūdas pēc kārtas strauji sadeldēja pārsvaru. Divu braucienu summā Tentea piekāpās 0,17 sekundes.
Bērziņam, Bebrišam, Kaufmanim un Dambim šoreiz starts bija nedaudz vājāks – 5,12 sekundes. Kamanas trases augšdaļā izskatījās nestabilas, brauciens bija diezgan kļūdains, līdz ar to Bērziņš finišēja 0,74 sekundes lēnāk nekā Dīns. Tas, visticamāk, nozīmē, ka Bērziņa ekipāža sacensības noslēgs 20. vietā.
Lielbritānijas pilots Dīns atkārtoja savu starta laiku (5,14), bet savu braucienu veica daudz labāk. Summā viņa rezultāts bija 2:11,85 minūtes.
Sācies 2. brauciens
Otrā brauciena starts pulksten 15:30.
Pirmā brauciena rezultāti: 
Pirmo braucienu noslēdza Bērziņš, Bebrišs, Kaufmanis un Dambis, kuri startā ieskrējās 5,11 sekundēs. Pēc starta kamanas pamatīgi nostaigāja pa trasi. Sīkas neprecizitātes jaunā pilota izpildījumā varēja saskatīt, bet beigu daļā bija rupjākas kļūdas. Beigās viņš apsteidza tikai Dīnu un Gadboī, ieņemot 19. vietu (+1,33).
Austrietis Treihls startēja 5,14 sekundēs. Brauciens viņam nebija pārāk precīzs, kļūdas sakrājās diezgan daudz, taču tik un tā spēja ierindoties 12. vietā (+0,84).
Brits Dīns uzreiz pēc 5,14 sekunžu ieskrējiena pieļāva pamatīgu sānslīdi. Turpinājumā viņš spēja apsteigt tikai amerikāni Gadboī (+1,37).
Kanādieša Springa ekipāža ieskrējās 5,12 sekundēs. Brauciens bija diezgan stabils, un tas ļāva ieņemt devīto vietu (+0,67).
Melbārdis, Spriņģis, Miknis un Lindenblats startā kamanas iestūma 5,03 sekundēs, uzstādot trešo ātrāko starta laiku. Trases augšdaļā taisnēs kamanas nedaudz “nostaigāja” pa trasi. Vēlāk “pakava” virāža tika veikta droši, bet sīkas neprecizitātes varēja saskatīt. Brauciena noslēgumā Melbārdim piektā vieta un 0,46 sekunžu deficīts pret Frīdrihu.
Amerikāņa Beskjū ekipāža startēja 5,08 sekundēs. Spēcīgi atsitieni pret apmalēm nebija, tomēr brauciens bija par 0,97 sekundēm lēnāks nekā līderim.
Cits šveicietis Fogts ar savu ekipāžu braucienu sāka 5,10 sekundēs. Vizuāli brauciens bija “netīrāks”, tomēr kamanas slīdēja labāk, kas ļāva apsteigt Frīdli, ieņemot piekto vietu (+0,59).
Sacensību mājinieks Frīdli startēja 5,11 sekundēs, bet trases augšdaļā pilots pieļāva diezgan rupju kļūdu. “Pakava” virāžu Frīdli veica ļoti precīzi, arī trases otrā daļā brauciens izdevās diezgan “tīrs”. Finišā piektā vieta un 0,63 sekunžu deficīts.
Francijas pilota Heinriča ekipāža arī ieskrējās 5,16 sekundēs, bet trasē francūži bija par 0,1 sekundi ātrāki nekā Baumgārtnera četrinieks.
Itālijas ekipāža ar Baumgarteru pēc lēnākā starta šajās sacensībās (5,16) spēja apsteigt četrus pilotus, līderim zaudējot apaļu sekundi.
Austrietis Maiers ļoti cerīgi iesāka savu braucienu, ieskrienoties 5,00 sekundēs. Arī trasē pilots kamanas vadīja ļoti solīdi, kas finišā ļāva iebraukt otrajā vietā, Frīdriham piekāpjoties tikai 0,04 sekundes.
Cits Vācijas pilots Lohners savu braucienu sāka ar 5,03 sekunžu ātru starta laiku. Trases augšdaļā Lohners sīvi spēkojās ar savu tautieti, bet neprecīzi veikta trases otrā daļa neļāva iegūt līderpozīciju. Lohners piekāpās arī Kripsam (+0,20).
Pasaules bobsleja superzvaigzne Frīdrihs ar savu komandu startēja 4,97 sekundēs. Trases augšdaļā bija trīs kļūdas, “pakavu” Frīdrihs arī veica droši. Trases beigas vācietis veica “tīri” un uzrādīja jaunu ātrāko laiku – 1:04,81.
Krievijas pilots Stuļņevs ar saviem stūmējiem startēja 5,12 sekundēs, bet trasē bija pāris atsitieni pret apmali. Tomēr viņam izdevās apsteigt vācieti Haferu (+0,54).
Vācijas pilota Hafera ekipāža startēja 5,10 sekundēs, tomēr pasaules bobsleja lielvalsts pārstāvis nespēja iesaistīties cīņā par līderpozīciju. Viņš piekāpās gan Kripsam, gan Gaitukevičam (+0,56).
Dvoržāka ekipāža no Čehijas startēja 5,08 sekundēs, bet trases otrajā daļā spēcīgs atsitiens pret apmali bija viena no daudzajām kļūdām, kas tika pieļauta. Pagaidām trešais labākais rezultāts (+0,82).
Krieva Gaitukeviča ekipāža arī startā ieskrējās 5,03 sekundēs, taču pirmajā taisnē kamanas pilots nespēja noturēt taisni. Brauciens Gaitukevičam bija kļūdaināks, tāpēc arī 0,47 sekunžu deficīts pret Kripsu.
Kanādas pilots Kripss ar savu komandu startēja 5,03 sekundēs. Visa brauciena garumā viņš pakāpeniski pieaudzēja savu pārsvaru, rupjas kļūdas netika pieļautas un finišā rezultāts bija 1:05,00.
Rumānijas pilota Tentea ekipāža startā atkārtoja iepriekšējā braucēja laiku. “Pakava” virāžu rumānis veica zemu, sīkas kļūdas trases otrajā daļā viņam neļāva noturēt 0,15 sekunžu pārsvaru, un finišā viņš iebrauca par 0,02 sekundēm lēnāk.
ASV ekipāža ar pilotu Gadboī startēja par 0,01 sekundi ātrāk nekā de Bruins (5,11). Amerikānim brauciens neizdevās, un finišā viņš iebrauca par 0,58 sekundēm lēnāk.
De Bruins no Nīderlandes trasē devās pirmais. Viņš no rupjām kļūdām izvairījās, bet bija vairākas sānslīdes. “Pakava” virāžu viņš veica ļoti precīzi, bet finišā rezultāts bija 1:05,92.
Sacensības sākušās!
Oskara Melbārža komanda šodien brauks ar jaunām "Wallner" četrinieku kamanām, kuras sacensībās vēl nav pārbaudītas.
Sacensībās piedalīsies 22 ekipāžas. Oskars Melbārdis brauks kopā ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu - viņiem 18.starta numurs. Savukārt Ralfs Bērziņš, Arnis Bebrišs, Lauris Kaufmanis un Intars Dambis trasē dosies ar pēdējo, 22.numuru. 
Latvijas bobsleja komanda pirmo reizi šajā sezonā startē Pasaule kausa izcīņas četrinieku ieskaitē.  Sezonas pirmās četrinieku sacensības pirms nedēļas notika Vinterbergā, Vācijā, bet Latvijas izlase uz šo posmu nedevās, jo vairākiem komandas dalībniekiem konstatēja saslimšanu ar Covid-19. 

Tags

Bobslejs Intars Dambis Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form