Melbārža un Ķibermaņa divnieki labāko sešiniekā PČ pēc pirmās dienas
Foto: Reuters/Scanpix

Divas Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas sestdien Vācijā, Kēnigzē trasē, pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā pēc pirmajiem diviem braucieniem atrodas labāko sešiniekā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Melbārdis ar stūmēju Jāni Strengu divu braucienu summā atrodas piektajā vietā, bet labāko sešinieku noslēdz Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis. Trešais Latvijas divnieks Uģis Žaļims/ Jānis Jansons pēc diviem braucieniem ieņem dalītu 15. vietu.

Melbārža un Ķibermaņa divnieki arī pirmajā braucienā bija labāko sešiniekā, ieņemot attiecīgi piekto un ceturto vietu, tomēr saglabājot labas izredzes uz otro vietu. Otrajā braucienā Melbārdis sasniedza sesto labāko laiku, kas viņam gan ļāva saglabāt piekto vietu summā. Tikmēr Ķibermanis/ Miknis otrajā braucienā bija tikai 11. vietā, kopvērtējumā noslīdot uz sesto pozīciju. Savukārt Žaļims/ Jansons, otrajā braucienā startējot pirmie, uzrādīja arī sesto labāko laiku (tādu pašu, kā Melbārdis/ Strenga), kas ļāva summā no dalītas 20. vietas pakāpties uz dalītu 15. vietu.

Pārliecinošs līderis pēc pirmajiem diviem no četriem braucieniem ir vācu pilota Frančesko Fridriha divnieks, kas abos braucienos bija ātrākais. Otro vietu, atpaliekot par 0,52 sekundēm, pagaidām ieņem kanādieša Džastina Kripsa divnieks, bet trešā ir Johanesa Lohnera ekipāža (+0,63 sekundes). Izcili otro braucienu veica kanādieša Nika Polonjato pilotētais divnieks, kas uzrādīja trešo labāko laiku un summā no devītās vietas pakāpās uz ceturto (+0,73 sekundes), apsteidzot abus labākos Latvijas divniekus.

Melbārdis/ Strenga pēc otrā brauciena līderiem zaudē 0,77 sekundes, bet no trešās vietas atpaliek par 0,14 sekundēm. Tikmēr Ķibermanis/ Miknis summā bija vēl par 0,06 sekundēm lēnāks, bet Žaļims/ Jansons summā līderiem zaudē 1,11 sekundes. No labāko desmitnieka Žaļima divnieku šķir 0,19 sekundes, bet labāko sešinieka - 0,28 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību pirmās dienas teksta tiešraidi.

PČ bobslejā, divnieki. 1. un 2. braucieni
Pasaules čempionāta kopvērtējums pēc diviem braucieniem
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Kēnigzē trases: Melbārdim ar "S" taisni, jo jāsaka - labi, ka tā... Tur neieskrējās, tāpēc beigās nav ātrums. Ķibermanim arī ātrums kaut kā nebija, bet Žaļims labi veica otro braucienu, izmantojot savu pirmo starta numuru.
Fridrihs - vācu labākajai ekipāžai fantastisks ātrums un finišā apsteidz tuvākos konkurentus par 0,52 sekundēm!
Kripss - kanādietis labi jūtas Kēnigzē trasē un uzrāda labāko laiku otrajā braucienā, apsteidzot summā Lohneru par 0,11 sekundēm.
Lohners - lai gan labs brauciens, neizdodas palielināt pārsvaru pār izcili otro braucienu veikušo Polonjato. Finišā Lohners gan pirmais, bet tikai par 0,10 sekundēm labāks par kanādieti.
Ķibermanis/ Miknis - uzlabo starta laiku un labs ātrums pirmajās virāžās. Tomēr arī viņam "S" taisnes vieta ne visai laba. Lejasdaļā nav laba ātruma un summā tikai trešais (+0,10 sekundes). Kanādietis Polonjato apsteidz abas labākās Latvijas ekipāžas....
Melbārdis/ Strenga - labs starts, bet izejas ātrums nav visai labs. Slikti iegāja "S" taisnē, lejasdaļā zaudē ātrumu un zaudē kanādietim 0,04 sekundes!Melbārdim identisks laiks otrajā braucienā ar Žaļima ekipāžu
Niko Valters - vēl viena ekipāža vāji veic otro braucienu. Summā tikai ceturtais (+0,17 sekundes). Braucienā zaudē arī Žaļimam, kuram joprojām trešais labākais laiks otrajā mēģinājumā!Tagad divas Latvijas ekipāžas
Hefti - negaidīti arī otra šveiciešu ekipāža vāji veic braucienu, summā ir ceturtais (+0,19 sekundes). Braucienā zaudē 0,12 sekundes Žaļimam....Tagad labāko sešinieks ar divām Latvijas ekipāžām!
Šveicietis Peters slikti veic braucienu un summā tikai piektais (+0,26 sekundes). Žaļims summā atpaliek tikai par 0,12 sekundēm.
https://twitter.com/henks77/status/832892318185291778
Polonjato - kanādietis apliecina, ka pirmais brauciens nebija nejaušība. Uzrāda labāko laiku braucienā un summā apsteidz Holkombu par 0,14 sekundēm.
Austrietis Maiejers - austrietis netiek galā ar spriedzi, pieļauj kļūdas un finišā tikai devītais summā (+0,40 sekundes). Zaudē pat Žaļimam, kurš tādējādi būs vismaz dalītā 15. vietā.
Taskers - slikts brauciens, lai gan augšdaļā Holkombu apsteidz gandrīz par 0,30 sekundēm. Vidusdaļā sāk zaudēt ātrumā amerikānim un finišā otrais (+0,01 sekunde).Pēc 11 ekipāžām Žaļimam otrais labākais laiks otrajā braucienā. tas tikai apliecina Sanda Prūša teikto, ka Uģim pirmais brauciens nav bijis tas labākais.
Korejietis Vons - ļoti slikts brauciens un finišā tikai piektais, summā vienāds laiks ar Žaļimu! Tādējādi Žaļimam pēc 2. brauciena vismaz dalīta 16.vieta.
Springs - pēc starta pārliecinoši priekšā Holkombam, bet tad starpība sāk sarukt. Finišā zaudē Holkombam 0,08 sekundes.
Holkombs - kā ierasts, augšdaļā ir lēnāks. Bet vidusdaļā kāpina tempu un finišā kļūst par līderi (-0,15 sekundes). Braucienā apsteidz Žaļimu par 0,04 sekundēm.Nākamie piloti, visticamāk, Žaļimu summā apsteigs un var prognozēt, ka trešajam Latvijas pilotam pēc diviem braucieniem būs 17. vieta.
Stuļņevs - lai gan augšdaļā nav ātruma, beigās liels ātrums un tikai par 0,01 sekundi zaudē Rinaldi. Žaļims nobīdīts uz trešo vietu, bet otrajā braucienā joprojām viņam labākais laiks.
Rinaldi - pēc starta samazinās starpība ar Žaļimu. Trases vidusdaļā spēj uzņemt ātrumu un apsteidz Žaļimu par 0,09 sekundēm, bet braucienā zaudē Latvijas ekipāžai.
Kasjanovs - slikts starts un dīvaini jau pirmajās atzīmēs zaudē Žaļimam, lai gan pirms starta bija 0,13 sekunžu pārsvars. Trases lejasdaļā Kasjanovs nespēj uzņemt ātrumu un zaudē Žaļimam 0,17 sekundes. Braucienā Žaļims bija labāks par 0,30 sekundēm.
Polis Lutijs - vājš starts un turpinājumā starpība ar Žaļimu tikai aug. Finišā trešais (+0,16 sekundes).
Čehs Dvoržāks - pēc vienas no virāžām slikti veica izeju un tajā brīdī sāka zaudēt Žaļimam. Finišā zaudē Latvijas ekipāžai 0,11 sekundes.
Korejietis Kims - augšdaļā zaudē Žalimam un trases lejasdaļā to nespēj atgūt. Zaudē Latvijas ekipāžai 0,22 sekundes. Tādējādi Žaļims garantējis vietu TOP 20 arī pēc otrā brauciena.
Žaļims/ Jansons - lai gan brauciens samērā tīrs, ātrums nav visai liels. Finišā brauciena laiks 49,80 sekundes, par 0,11 sekundēm labāks par pirmo.
Sākas 2. brauciens
Pēc pāris minūtēm sāksies otrais no četriem braucieniem.
2. brauciena starts bija plānots jau pulksten 13:00.
1. brauciena rezultāti
Britu pilots Hols bija tuvu, lai izbīdītu Žaļimu no TOP 20. Lejasdaļā britu bobam nebija liela ātruma, kas ļāva Žaļimam izelpot. Otro braucienu Žaļims sāks pirmais.
Jāņa Miņina vadītās Polijas komandas pilots Lutijs pēc slikta starta finišē 18. vietā. Žaļims tagad uz robežas - tieši 20. vieta.
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Kēnigzē trases: te neapbalvo pēc labiem braucieniem, bet pēc rezultātiem. Braucieni gan labi, Uģim nedaudz labāk varēja. Uģim neslīdēja, arī citiem varēja būt labāk. Pagaidām kopumā labi, bet vēl jau trīs braucieni. 
Čehs Dvoržāks tikai pēdējās virāžās ar sliktāku ātrumu attālinās no labāko desmitnieka. Apsteidz gan Žaļimu, kas nobīdīts uz 18. vietu. Pēc tam Monako pilots Rinaldi finišē 15. vietā un Žaļimu nobīda uz dalītu 19. vietu.Ja Žaļims izkritīs no labāko divdesmit pulka, tad neērtāks 2. brauciens un vājas cerības tikt uz 4. braucienu.
Vēl startēs 15 ekipāžas, kuras gan, visticamāk, neieisaistīsies cīņā par labāko sešinieku.
Vācietis Elsners - arī rupja kļūda "S" taisnē, kas samazina ātrumu. Finišā 20.vieta (+0,95 sekundes)
Melbārdis/Strenga - trešais labākais starta laiks. Lai gan labs brauciens, nedaudz zaudē arī Ķibermanim (5. vieta; +0,42 sekundes). No otrās vietas atpaliek 0,13 sekundes.
Springs - lai gan ne visai labs brauciens, finišā tuvu labāko desmitniekam (12. vieta, +0,53 sekundes)Tagad Melbārdis/ Strenga
Taskers - lai gan sprinterim ne pārāk labs starts, labi veic braucienu un finišā desmitais (+0,49 sekundes).
Amerikānis Olsens - labi iesāk braucienu, bet rupja kļūda "S" taisnē un finišā nedaudz zaudē arī Žaļimam (16. vieta, +0,80 sekundes).
Žaļims/ Jansons - septītais starta laiks. Lai gan vidusdaļā brauca uz labāko desmitnieka, nav liela ātruma un finišā tikai 14. vieta (+0,76 sekundes).
Vēl viena krievu ekipāža ar pilotu Kasjanovu - nedrošs brauciens un tikai 13. vieta (+0,63 sekundes).Tagad Žaļims/ Jansons
Krievs Stuļņevs - ne visai labs brauciens un 12. vieta (+0,59 sekundes).
Holkombs - amerikāņu veterānu iegāž vājais starts. Lejasdaļā viņam gan labs ātrums, bet pagaidām 11. vieta (+0,56 sekundes).
Austrietis Maijers - trases lejasdaļā bobs neslīd tik labi un finišā devītais (+0,48 sekundes).
Kanādietis Kripss - lielisks brauciens un otrā vieta šobrīd. Finišā līderim zaudē 0,29 sekundes. Ķibermanis nobīdīts uz ceturto vietu.
Korejietis Vons - trases augšdaļā pieļauj rupju kļūdu, bet finišā spēj būt astotais (+0,50 sekundes). Ķibermanim zaudē tikai 0,10 sekundes.
Johanness Lohners - "netīrs" brauciens un savam komandas biedram zaudē ievērojami, bet Ķibermani apsteidz par 0,04 sekundēm.
Riko Peters - vājš starts, kas atsaucas uz laiku jau pirmajās virāžās. Finišā zaudē Ķibermanim 0,05 sekundes, bet no līdera atpaliek 0,45 sekundes.
Ķibermanis/Miknis - starts 4,81 sekundes (otrs labākais). Trasē vairākas atsišanās pret apmalēm, tomēr finišā ir otrais, zaudējot tikai Fridriham. No līdera atpaliek 0,40 sekundes.
Frančesko Fridrihs - viens no favorītiem veic teicamu braucienu un kļūst par līderi (-0,44 sekundes). No trases rekorda atpaliek tikai par 0,03 sekundēm.Tagad Ķibermanis/ Miknis
Niko Valters - trases lejasdaļā kamanas ieskrienas un pēdējās virāžās viņš apsteidz Hefti (-0,01 sekundes).
Beats Hefti - veic samērā drošu braucienu, bet finišā tikai par 0,02 sekundēm apsteidz Polonjato.
Itālis Bertaco - vājš brauciens un trešais no trijiem (+0,49 sekundes).
Korejietis Kims - zaudē kanādiešiem 0,29 sekundes, braucienu veicot kļūdaini. Pēdējās virāžās korejiešiem lielāks ātrums, bet ar to ir par maz.
https://www.instagram.com/p/BQpe1BPBR8a/
Kanādietis Polonjato - 49,62 sekundes. Tikai 0,50 sekundes sliktāk par trases rekordu!!! Tad var gaidīt trases rekordu un ātrus braucienus, jo ledus ir ātrs.
https://twitter.com/IBSFsliding/status/832885156180611074
Sacensības sākušās
Šajā sezonā sportisti otro reizi brauks Kēnigzē trasē, jo pasaules čempionāts uz Vāciju paŗcelts no Sočiem. Pasaules kausa posmā latviešu divnieki bija sešiniekā. Kā būš šoreiz?https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanim-un-melbardim-piekta-un-sesta-vieta-pk-posma.d?id=48457405
No Latvijas duetiem pirmie startēs Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis (7.), ar 16. numuru startēs Uģis Žaļims/Jānis Jansons, bet Oskars Melbārdis/ Jānis Strenga trasē dosies ar 20. numuru.
Pirms divām dienām 29. dzimšanas dienu nosvinējušais Oskars Melbārdis pasaules čempionātā startēs kopā ar Jāni Strengu. Melbārdis ar šo savu stūmēju pirms divām nedēļām pirmo reizi sezonā startēja divniekos, aizvietojot ierasto Melbārža stūmēju Daumantu Dreiškenu. Jaunais duets izcīnīja sudrabu un Melbārdim tas bija pirmais goda pjedestāls divniekos sezonā. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbarza-divnieks-izcina-sudrabu-pk-posma-iglsa.d?id=48480893
Piektdien sacensības uzsāka dāmu divnieku bobsleja ekipāžas, bet sestdien cīņu par pasaules čempionu titulu sāk vīru bobsleja divnieki. Pulksten 11:30 sāksies pirmais brauciens, bet pulksten 13 - otrais brauciens. Divnieku pasaules čempioni kļūs zināmi svētdien, 19. februārī, kad notiks 3. un 4. brauciens.
Ziemas sporta sezona lēnām tuvojas noslēgumam. Bobslejistiem un skeletonistiem šajā nedēļas nogalē Kēnigzē trasē sākas sezonas svarīgākās sacensības - pasaules čempionāts.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form