Jaunais Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis sestdien izcīnīja 13.vietu Kanādas pilsētā Kalgari notiekošā Pasaules kausa izcīņas posmā.

Divu braucienu summā ātrāko laiku uzrādīja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, no kura par 0,324 sekundēm atpalika amerikānis Kriss Mezdzers.

Tikmēr trešo vietu ieņēma austrietis Volfgangs Kindls, kurš Loham zaudēja 0,369 sekundes.

Savukārt Rozītis, kurš bija devītais pēc pirmā brauciena, otro braucienu veica krietni sliktāk, divu braucienu summā Loham zaudējot 0,881 sekundi un ieņemot 13.vietu.

Tikmēr 21.pozīcijā bija Artūrs Dārznieks, kurš uzvarētājam zaudēja 1,112 sekundes. Savukārt 27.vietu ieņēma Kristaps Mauriņš, kurš bija 1,471 sekundi lēnāks nekā Lohs. Aiz Maruiņa 28.pozīcijā finišēja Inārs Kivlenieks, kurš bija vēl trīs sekundes simtdaļas lēnāks.

Turpinājumā plkst.23.30 pēc Latvijas laika sāksies sacensības Sprinta kausā. Tajās piedalīsies etapa labākie sportisti.

Kā ziņots, posms sākās piektdien. Tajā Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš izcīnīja astoto vietu divnieku sacensībās, bet trīskārtējie olimpiskie čempioni Andris un Juris Šici palika 11.pozīcijā.

Tikmēr dāmām Elīza Cauce ierindojās 12.vietā. Abas divnieku ekipāžas un Cauce garantējuši dalību Sprinta kausa sacensībās.

Jauno sezonu Latvijas sportisti iesākuši ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem - komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnījusi divas otrās vietas, kas dod līderpozīciju kopvērtējumā, bet Šici otrajā posmā pirms divām nedēļām guva bronzu divnieku sacensībās.

Tiesa, pirmajos trijos posmos dažādi Latvijas sportisti četras reizes tikuši diskvalificēti.

Šis ir sezonas pēdējais posms šogad un arī Ziemeļamerikā. Nākamais Pasaules kausa posms janvāra sākumā risināsies Siguldas trasē.

Tikmēr pasaules čempionāts 30. un 31.janvārī notiks Kēnigsē.

Pēc sekmīgajām Soču olimpiskajām spēlēm, kurās Latvija guva divas godalgas, šī gada sākumā Siguldā notikušajā pasaules čempionātā mājinieki iztika bez augstām vietām, labāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Nedaudz gan Latvijas sportisti reabilitējās sezonas izskaņā aizvadītajā Eiropas čempionātā, kurā Šici izcīnīja trešo vietu, Kivlenieks noslēdza pirmo piecinieku, bet izlase tika pie bronzas arī komandu stafetē.