Latvijas kamaniņnieki lūkos reabilitēties par pērnajām neveiksmēm PK posmā Siguldā
Foto: Publicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē 9.- 10.janvārī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē notiks Pasaules kausa 5.posma sacensības kamaniņu sportā, kur Latvijas sportisti vēlas savu skatītāju priekšā revanšēties par pagājušās sezonas neveiksmēm, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Latvijas izlases vecākais treneris Kaspars Dumpis, iezīmējot komandas mērķus, saka, ka starp TOP 6 braucējiem latvieši varētu iekļūt. "Mēs būsim gandarīti, ja spēsim savu līdzjutēju priekšā revanšēties par pagājušā gada pasaules čempionātu un domāju, ka pirmais sešinieks mūsu labākajiem sportistiem ir aizsniedzams. Šajā sezonā komandas lielākajai daļai esam uztaisījuši jaunas kamanas - tieši asākām trasēm, kāda ir Siguldā, tāpēc vēlamies samēroties spēkiem ar citiem, lai redzētu un saprastu jaunākas tendences tehnikas jomā," sacīja treneris.

Savukārt Soču Olimpisko spēļu medaļniece Elīza Cauce prognozē, ka sacensības savā mājas trasē būs spraigas, jo laiks ir auksts, ledus ļoti ātrs un rezultāti līdz ar to būs diezgan blīvi.

Savu dalību šajās sacensībās ir apstiprinājuši 123 sportisti - 42 vīrieši, 33 sievietes un 24 vīriešu divnieku ekipāžas no 17 valstīm. Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Kristaps Mauriņš, Riks Kristens Rozītis, sievietēm – Elīza Cauce, Ulla Zirne, Zelma Bite, Elīna Žurzdiņa divnieku ekipāžām – Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels. Pasaules ranga kopvērtējums dalību Pasaules kausa 5.posma sacensībām garantē Elīzai Caucei un Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam, pārējiem atlētiem piektdien būs jāstartē Nāciju kausa izcīņā, kas ir kvalifikācija Pasaules kausa sacensībām.

Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) sadarbībā ar Siguldas pilsētas domi jau 23.reizi rīko Pasaules kausa posma sacensības. LKSF prezidents Atis Strenga uzteic kamaniņu sporta ilggadīgo atbalstītāju Izglītības un zinātnes ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras un SIA " Inchcape BM AUTO" ieguldījumu, kā arī aicina visus Latvijas kamaniņu sportistu līdzjutējus klātienē atbalstīt mūsu atlētus.

Ekonomikas ministrijas Ārvalstu investīciju piesaistes, tūrisma un eksporta veicināšanas nodaļas vadītājs Jānis Volberts atzīst: "Kamaniņu sports šobrīd ir viena no efektīvākajām sporta disciplīnām Latvijas kā tūrisma gala mērķa atpazīstamības veicināšanai. Šo sacensību translēšana sasniedz līdz pat 50 miljoniem plašu auditoriju, īpaši mums tik svarīgajā Vācijas tirgū. Tāpēc atbalstam kamaniņu sporta pasākumus jau trīs gadus un plānojam atbalstu arī turpmāk."

Piektdien 8.janvārī Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē notiks Latvijas skolu pieteiktās ekskursijas, kuru laikā varēs apskatīt ne tikai trasi, bet arī starta estakādi. Savukārt sestdien un

Svētdien sporta līdzjutēji varēs ne tikai priecāties par mūziķu "Jacob Noiman Festival Band" un "Flame&The Roltones" sniegumu, bet arī paši iejusties sportistu lomā, izmēģinot starta rāvienus estakādē. Ieeja sacensības bez maksas.

Latvijas kamaniņu sportistu sniegumus trasē kā līdz šim varēs vērot Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport, kas skatāms visās Lattelecom televīzijas platformās.

Pasaules kausa 5.posma Siguldā sacensību programma:

Piektdiena, 8.janvāris
plkst.9:30 – Nāciju kausa sacensības

Sestdiena, 9.janvāris
plkst.9:10 – 1.brauciens sievietēm
plkst.10:30 – 2.brauciens sievietēm
plkst.12:00 – 1.brauciens divvietīgajām ekipāžām
plkst.13:20 – 2.brauciens divvietīgajām ekipāžām
Apbalvošanas ceremonija

Svētdiena, 10.janvāris
Plkst.10:15 – 1.brauciens vīriešiem
Plkst.11:50 – 2.brauciens vīriešiem
Plkst.13:45 – komandu stafete
Apbalvošanas ceremonija

Tags

Andris Šics Artūrs Dārznieks Inārs Kivlenieks Juris Šics Kamaniņu sports Siguldas trase Ulla Zirne

Comment Form