Latvijas kamaniņu braucēji Phjončhanas trasē sāk iekšējo cīņu par vietām olimpiskajā izlasē
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 9. novembrī Phjončhanas trasē Latvijas kamaniņu sporta izlase aizvadīja pirmo no diviem kontroltreniņiem, kurā tika noskaidroti ātrākie izlases dalībnieki, informē Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Kontroltreniņš ir viens no atskaites punktiem, kurā izlases dalībniekiem ir iespēja iegūt punktus iekšējās atlases nolūkos, jo uz 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm kvalificēties var tikai trīs vīrieši, trīs sievietes un divas divvietīgās ekipāžas, bet šobrīd Latvijas kamaniņu sporta izlasē savstarpēji cīnās pieci vīri, četras dāmas un trīs divvietīgās ekipāžas.

Absolūti labāko rezultātu divu braucienu summā vīru konkurencē uzrādīja pieredzējušais Inārs Kivlenieks (1:37.416).

"Veicu divus stabilus braucienus ar nelielām kļūdām trases augšdaļā, bet ņemot vērā to, ka šosezon biju pirmo reizi sacensību režīmā, sanāca diezgan labi," saka Kivlenieks. "Kā jau visi zina, par lielāko klupšanas akmeni uzskata devīto virāžu, bet domāju, ka šajā trasē ir daudz vairāk vietu, kurās var rupji kļūdīties. Tāpēc visu trasi ir jābrauc maksimāli gatavam un sakoncentrētam, lai visu izdarītu laikā. Man pašam trase šoreiz padevās ļoti labi, ja salīdzinām ar pirmo reizi. Lielākā daļa sportistu trasi ir apguvuši ļoti labi, tāpēc sacensības olimpiskajās spēlēs būs ļoti sīvas un aizraujošas."

Otrajā pozīcijā ierindojās junioru pasaules čempions Kristers Aparjods (1:37.557), trešais labākais rezultāts bija Artūram Dārzniekam (1:37.828), bet ceturtais un piektais pirmajā sacensību dienā palika attiecīgi Kristaps Mauriņš un Riks Kristens Rozītis.

Sieviešu konkurencē līdere ir Elīza Cauce (1:34.842). "Pirmajā braucienā mazliet kļūdījos, bet otro braucienu nobraucu labi!" viņa saka. "Šobrīd trase ir daudz citādāka kā tā bija februārī, es teiktu –
labāka."

Otrajā vietā ierindojās Kendija Aparjode (1:35.395), trešā ātrākā divu braucienu summā bija Ulla Zirne (1:35.540), bet juniore Elīna Ieva Vītola, aizvadot vien septiņus treniņus olimpiskajā trasē, uzrādīja ceturto rezultātu.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē vien ar niecīgu pārsvaru labāko rezultātu uzrādīja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš (1:34.167), otrajā pozīcijā divu braucienu summā ierindojās Andris Šics/ Juris Šics (1:34.376), bet trešie - Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs (1:36.343).

Piektdien, 10. novembrī Latvijas nacionālā kamaniņu sporta izlase aizvadīs otro kontroltreniņu ar diviem sacensību braucieniem, kas ir kā ģenerālmēģinājums un reizē viena no iespējām iegūt punktus ceļazīmei uz 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm.

Tags

Andris Šics Elīza Cauce Inārs Kivlenieks Juris Šics Kamaniņu sports Phjončhana 2018 Ulla Zirne

Comment Form