Pēc neveiksmīga otrā brauciena Šici PK posmā ierindojas 13. vietā
Foto: AP/Scanpix

Veicot neveiksmīgu otro braucienu, Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici sestdien Dienvidkorejas trasē Phjončhanā, kur pēc gada risināsies Ziemas olimpiskās spēles, Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā – astotā – posma sacensībās ierindojās 13. vietā.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu.

Šici pirmo braucienu veica 47,227 sekundēs, kas tobrīd ļāva atrasties desmitajā vietā. Tomēr otrais brauciens viņu izpildījumā bija "netīrāks" un tas tika veikts 47,492 sekundēs, kas blīvo rezultātu dēļ lika atkāpties par vairākām pozīcijām.

Par šo sacensību uzvarētājiem sestdien tika kronēti Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, no kuriem Šici divu braucienu summā atpalika par 1,138 sekundēm.

Sestdien gūtā uzvara Egertam un Benekenam pirmo reizi nodrošināja uzvaru arī šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā.

Visu goda pjedestālu sestdien aizņēma Vācijas sportisti, jo otro vietu izcīnīja Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri uzvarētājiem piekāpās par 0,212 sekundēm, bet trešie bija Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms.

Tikmēr jau otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas kritienu piedzīvoja Gudramovičs ar Kalniņu, kuri turklāt šoreiz sacensības nevarēja turpināt un bija spiesti izstāsies.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņos posmos aizvadītām 11 sacensībām divniekiem uzvaru nodrošinājuši Egerts un Benekens, kuri šobrīd iekrājuši 1040 punktus. Otro vietu ar 858 punktiem ieņem Vendls un Arlts, bet trešajā pozīcijā ar 601 punktu ir Gīke/Gamms.

Tikmēr Šici ar 472 punktiem ir sestie, kamēr no piektās uz septīto pozīciju ar 464 punktiem noslīdējuši Gudramovičs/Kalniņš. Jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kuri Phjončhanā nestartē, ar 157 punktiem atrodami 23. vietā.

Savukārt pulksten 12 uz starta dosies dāmas, kur dalībnieču vidū būs Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode. Sacensības tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls "Best4Sport".

Šici, tāpat kā Zirne un Aparjode piektdien startēja Nāciju kausa sacensībās. Brāļu divnieks ieņēma trešo vietu, kamēr Zirne un Aparjode dāmu konkurencē bija attiecīgi ceturtajā un astotajā pozīcijā, arī kvalificējoties pamatsacensībām.

Latvijas kamaniņu braucēji Dienvidkorejā atrodas jau otro nedēļu, jo pirms tam Phjončhanā norisinājās treniņu nedēļa, kurā lielākā daļa sportistu ieguva pirmo pieredzi šajā trasē.

Brāļiem Šiciem pēdējā laikā nav veicies tik labi, jo Pasaules kausa posmā janvārī Siguldā Andris Šics guva pleca traumu, kas gan neliedza startēt nākamajās cīņās. Tomēr pasaules čempionātā Īglsas trasē, Austrijā, viņi palika 13. vietā, savukārt sprintā bija septītie, bet pirms divām nedēļām Pasaules kausa posmā Oberhofā, Vācija, pēc neveiksmīga otrā brauciena Šici palika 11. pozīcijā.

Savukārt Gudramovičs/Kalniņš, kuri Siguldā ieņēma otro vietu ne tikai pamatsacensībās, bet arī sprintā, pasaules čempionātā bija 11. vietā, bet Oberhofā pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un palika priekšpēdējie 24 divnieku konkurencē.

Arī dāmas ar augstām vietām pēdējā laikā nav spīdējušas. Pasaules čempionātā Cauce krita otrajā braucienā, labākā ar 20. vietu bija Aparjode, bet Zirne ieņēma 40. vietu. Savukārt iepriekšējā Pasaules kausa posmā labākā ar devīto vietu bija Cauce.

Svētdien sacensības aizvadīs vīrieši un notiks komandu stafete. Latviju kungu konkurencē pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks, Kristaps Mauriņš un šī gada junioru pasaules čempions Kristers Aparjods.

Pēc sacensībām Phjončhanā šīs sezonas Pasaules kausa izcīņa noslēgsies ar pēdējo posmu Vācijas trasē Altenbergā.

Tags

Andris Šics Artūrs Dārznieks Elīza Cauce Inārs Kivlenieks Juris Šics Kamaniņu sports Ulla Zirne

Comment Form