Rubenis atgriežas kamaniņu sportā un strādās par mehāniķi
Foto: DELFI

Divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis gadu pēc karjeras beigām atgriezies kamaniņu sportā un sācis strādāt par Latvijas junioru izlases mehāniķi, tomēr paredzams, ka viņa darba lauks būs daudz plašāks, pastāstīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2006.gadā Turīnas Olimpiādē Rubenis kļuva par pirmo sportistu kopš neatkarības atjaunošanas, kurš Latvijai izcīnījis godalgu Ziemas olimpiskajās spēlēs, bet pērn februārī Sočos viņš Latvijas izlasei palīdzēja tikt pie bronzas stafetes sacensībās.

2014.gada pavasarī Rubenis noslēdza sportista karjeru un sāka personisko biznesu, kļūstot par ASV uzņēmuma "Green World Structures", kas ražo dažādu veidu inovatīvus siltumizolācijas un celtniecības materiālus, pārstāvi.

Septembra beigās Rubenis pavēstīja par saderināšanos ar kādreizējo skaistumkonkursu dalībnieci Ievu Kokoreviču, bet drīz pēc tam ar junioru izlasi devās uz treniņnometni Norvēģijā.

"Var teikt, ka kontaktu ar Mārtiņu šajā laikā tā arī nezaudējām. Federācijas prezidentam Atim Strengam sarunas ar viņu turpinājās ilgi, tomēr sākumā Mārtiņam bija savi plāni ASV. Kad viņš tika ar tiem galā, atgriezās ar mums," Gods-Romanovska stāstīja, ka Rubenis varētu tehnikas jautājumos palīdzēt arī pieaugušo izlases dalībniekiem, kuriem tas ir aktuāli, bet pašlaik viņš vairāk piesaistīts jaunatnei.

Latvijas jaunatnes izlase pašlaik Norvēģijā jau aizvada pirmo pirmssezonas treniņnometni. Kā uzsvēra Gods-Romanovska, LKSF šīs sezonas prioritāte ir nākamgad februārī Lillehammerē gaidāmā Jaunatnes ziemas olimpiāde.

"Mārtiņš ir ļoti stiprs gan tehnikas lietās, gan arī trases jautājumos," stāstīja federācijas prezidents Strenga. "Pie junioru izlases viņš ļoti sekmīgi pieslēdzās jau pirms iepriekšējās jaunatnes olimpiādes. Ceram pacelt jaunatnes izlases tehniskā nodrošinājuma līmeni, un attiecīgos brīžos Mārtiņš palīdzēs arī lielajai izlasei."

Pirmās oficiālās sacensības kamaniņu sportā šogad Siguldā plānotas 24. un 25.oktobrī, kad risināsies Latvijas čempionāts. Tas būs arī viens no atlases kritērijiem Jaunatnes olimpiādei.

Olimpiskās spēles Sočos Rubenim bija piektā Olimpiāde karjerā, kas viņu padarīja par pieredzējušāko Latvijas izlases dalībnieku.

Karjeras ievadā Rubenis 1998.gadā Siguldā kļuva par pasaules junioru čempionu, bet 2003.gadā Latvijā ieguva pasaules čempionāta sudrabu. Tāpat viņš pasaules meistarsacīkšu godalgu individuālajās sacensībās ieguva arī 2004.gadā, kad tika pie bronzas.

Savukārt Eiropas čempionātu ietvaros Rubenis pie godalgām tika četras reizes, bet tās visas tika izcīnītas komandu cīņās.

Tags

Kamaniņu sports Mārtiņš Rubenis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form