Pirmdien, 3. janvārī Lohjā, Somijā Latvijas puišu izlase aizvadīja pirmo spēli pasaules čempionātā kērlingā junioriem B divīzijā. Spēles sākumā izsētais pārsvars tā arī netika atspēlēts, piekāpjoties Nīderlandei ar 4:9, ziņo Latvijas Kērlinga asociācija (LKA).

Roberts Buncis ar savu komandu, debitējot pasaules čempionātā, uzsāka pirmo apakšgrupas spēli ar nozagtiem diviem punktiem pirmajā endā. Tiesa gan, jau nākamajā nīderlandieši rezultātu dubultoja (2;4), kam trešajā pievienoja vēl divus nozagtus, sasniedzot četru punktu vadību (2:6).

Pārtraukumā ejot, Latvijas izlase rezultāta starpību samazināja par punktu (3:6). Nākamajos divos endos komandas apmainījās punkta guvumos, bet divi punkti septītajā endā Nīderlandes izlasei ar 4:9 ļāva sagādāt Latvijas izlasei zaudējumu atklāšanas spēlē.

Kopumā puišu konkurencē startē 19 valstu izlases, kuras sadalītas trīs grupās – vienā pa septiņām un divās pa sešām komandām. Grupās izlases aizvadīs vien apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas pēc papildrādītāja iekļūs čempionāta ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par goda pjedestālu.

Pirmo trīs vietu ieguvēji izcīnīs savai valstij vietu pasaules čempionātā A divīzijā, kas no 5. līdz 12. martam norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Roberts Reinis Buncis (skips), Aleksandrs Baranovskis, Renards Dzalbe, Roberts Ceimers, Ričards Vonda, treneris Rihards Jeske.