Latvijas šorttrekisti Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš piektdien Nagojā nesasniedza Pasaules kausa otrā posma ceturtdaļfinālu 1000 metru distancē.

Priekšsacīkstēs Krūzbergs uzvarēja savā slidojumā ar finiša laiku viena minūte un 26,948 sekundes, droši sasniedzot pirmo kārtu. Savukārt Bērziņš savā slidojumā vienubrīd bija otrais un finišēja ceturtais, taču saņēma sodu un palika bez ieskaitīta rezultāta.

Vēlāk pirmās kārtas sacensībās Krūzbergs savā slidojumā 1000 metrus pabeidza vienā minūtē un 31,479 sekundēs. Pirmajā divniekā finišējušie sportisti, kas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, bija 0,724 sekunžu attālumā. Pirmais šajā slidojumā bija titulētais krievs Semjons Jeļistratovs.

Krūzbergs svētdien 1000 metros piedalīsies slidojumā, kurā pirmo kārtu nepārvarējušie sportisti sadalīs vietas šajā distancē.

Jau ziņots, ka 1500 metru distancē Bērziņš sasniedza pusfinālu, bet Krūzbergs apstājās ceturtdaļfinālā, kamēr 500 abi latvieši nepārvarēja pirmo kārtu.

Otrais Pasaules kausa posms Japānā norisināsies līdz svētdienai. Pirmajā posmā gūtā savainojuma dēļ Japānā nestartē Endijs Vīgants.

Novembra beigās nākamie posmi notiks Ungārijā un Nīderlandē. Pasaules kausa posmos sportisti cīnās par punktiem 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.