Aparjods pēc diviem braucieniem pretendē uz olimpisko sešinieku un cīņu par medaļām

Aparjods pēc diviem braucieniem pretendē uz olimpisko sešinieku un cīņu par medaļām
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

XXIII ziemas olimpisko spēļu sacensības sestdien, 10. februārī, iesāka kamaniņu braucēji, aizvadot pirmos divus no četriem braucieniem, un labākais no Latvijas sportistiem ir Kristers Aparjods, kurš pēc diviem braucieniem ieņem septīto vietu un var iesaistīties cīņā par medaļām.

Pēc pirmā brauciena Aparjods atradās augstajā sestajā vietā, arī otro braucienu veica gandrīz nevainojami, taču divu braucienu summā piekāpās vēl arī itālim Kevinam Fišnalleram, noslīdot uz septīto vietu.

Pēc pirmā brauciena vadībā diezgan negaidīti bija austrietis Dāvids Gleiršers, kurš par 0,022 sekundēm apsteidza šīs sezonas Pasaules kausa uzvarētāju, vācieti Fēliksu Lohu, taču pēc otrā brauciena Lohs atjaunoja "status quo", pārņemot vadību kopvērtējumā.

Ja Loha pirmā vieta izskatās visai droša, ja vien vācietis pats nepieļaus kļūdas atlikušajos divos braucienos, tad cīņā par sudraba un bronzas medaļām var iesaistīties vismaz septiņi sportisti, mūsu Kristeru Aparjodu ieskaitot. Otrajā vietā esošais Gleiršers no Loha atpaliek 0,188 sekundes, toties OAR sportistu Romānu Repilovu un amerikāni Krisu Mazdzeru šķir tikai viena sekundes tūkstošdaļa, bet Aparjodu no trešajā vietā esošā Repilova - 0,140 sekundes.

Pārējiem diviem Latvijas sportistiem, Ināram Kivleniekam un Artūram Dārzniekam, pirmie divi braucieni bija neveiksmīgi, kopvērtējumā viņiem attiecīgi 21. un 25. vieta.

Trešo un ceturto braucienu, kurā piedalīties tikai 20 labākie kamaniņu braucēji, sportisti aizvadīs svētdien, 11. februārī.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā vīriešiem. 1. un 2. brauciens
Sacensības vēl turpinās, taču sekojošie sportisti diez vai iesaistīsies cīņā par labāko desmitnieku, tāpēc šos rezultātus var uzskatīt par puslīdz stabiliem un paliekošiem:
Amerikānis Kriss Mazdzers pierāda, ka pirmā brauciena piektais rezultāts nav laimīga sakritība,  otrajā viņam pat ceturtais laiks, Aparjods braucienā ir sestais. Divu bracienu summā Mazdzers paceļas pat uz ceturto vietu, kamēr Kristers pamet olimpisko sešinieku, noslīdot uz septīto vietu.
Kevins Fišnallers pēc piermā brauciena bija astotais, otrajā viņam labāks rezultāts par Aparjodu, ceturtais. Arī divu braucienu summā Kevins apsteidz vadošo Latvijas kamaniņnieku, bet tikai par 0,010 sekundēm.
Inārs Kivlenieks atkal sāk ar labu startu, bet kļūdās tajā pašā virāžā, kur pirmajā braucienā, un finišā tikai 17. laiks. Divu braucienu summā Inārs šobrīd ir 18. vietā un arī riskē netikt labāko divdesmitniekā.
Kanādietis Sems Ednijs uzrāda trešo labāko rezultātu, par 0,079 sekundēm pārspējot Aparjodu, divu braucienu summā Kristers kanādietim zaudē 0,039 sekundes.
Artūrs Dārznieks kļūdu pieļauj jau startā, atsitas pret apmali, pamatīgi saslīd arī 10. virāžā un faktiski zaudē cerības uz ceturto braucienu, ko dotu 20. vieta trīs braucienu summā. Ļoti slikts brauciens Artūram...Rezultāts - 48,671 sek. - gan nav sliktākais, pēc Dārznieka vēl ir amerikānis Teilors Moriss un slovāks Jozefs Niniss, kuram pirmajā braucienā bija pat septītais laiks. 
Labus braucienus aizvada austrietis Volfgangs Kindls un kanādietis Reids Votss, kuri uzrāda attiecīgi sesto un septīto rezultātu. Abi sportisti pretendē uz labāko desmitnieku.Teilors Moriss pamatīgi sabojā savu rezultātu, pieļaujot rupju kļūdu "pūķa astē". Viņš attiecigi ir Kivlenieka un Dārznieka konkurents.
Krievu sportists Semjons Pavļičenko uzrāda astoto rezultātu, brauciens ar kļūdām un diez vai ļaus sportistam iekļūt labāko desmitniekā pēc diviem braucieniem.
Vācietis Johaness Ludvigs, kurš pēc pirmā brauciena bija trešais, aizvada vāju otro braucienu, kurā uzrāda tikai septīto rezultātu (47,940) un divu braucienu summā noslīd aiz Kristera Aparjoda! Kristeram šobrīd ceturtā vieta.
 Brauciena līdera godu pārņem krievu sportistus Romāns Repilovs, kurš Aparjodu pārspēja par 0,094 sekundēm, un palielina atstarpi divu braucienu summā līdz 0,140 sekundēm. Gleiršeram Repilovs divu braucienu summā zaudē 0,029 sekundes.
Izcilu braucienu aizvada vācietis Fēlikss Lohs, kurš pārspēj savu pirmā brauciena rezultātu un pārņem līderpozīciju summā.
Trasē dodas Kristers Aparjods!Starts 2,615 sekundes, kas ir tikai ceturtais no pieciem  startējušajiem. Arī šis brauciens Kristeram ir teicams, un pagaidām ātrākais laiks - 47,834 sekundes. Pirmā braciena līderis Gleiršers pārspēts par 0,001 sekundi, taču divu braucienu summā Aparjods joprojām zaudē austrietim, kopumā 0,169 sekundes.
Vācietis Andijs Langenhāns, kurš pirmajā braucienā bija tikai 18. vietā, otro mēģinājumu veic teju nevainojami un Gleiršeram zaudē tikai 0,015 sekundes.
Pirmā brauciena līderis, austrietis Dāvids Gleiršers veic vēl vienu labu braucienu - 47,835, kas gan ir lēnāks neķā pirmais,
Pirmais trasē dodas slovāks Jozefs Ninis, un pats sev zaudē ganrīz trīs sekundes - 50,014 sekundes.
Sācies otrais brauciens!
Oficiāli noslēdzies pirmais brauciens, un visiem 40 sportistiem ir rezultāts, nefinišējušo nav. Otrais brauciens pl. 14 pēc Latvijas laika.
Otrajā braucienā sportisti, kam bija no pirmā līdz 12. starta numuram, startēs apgrieztā secībā, tas nozīmē, ka Kristers Aparjods trasē dosies piektais. Tad aprieztā secībā startēs nākamais divpadsmitnieks – Artūrs Dārznieks startēs 18., Inārs Kivlenieks - 22., un tad trešais ducis.
Un tomēr Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks tiek izstumti no TOP20, to izdara austrālietis Alekss Ferlaco, kurš ierindojas 16.vietā, un polis Macejs Korovskis, kurš ieņem 19. vietu.Tā kā televīzijas translācijas ir beigušās, atliek tikai minēt, kas noticis ukrainim Andrijam Mandzijam, kurš Fēliksam Loham zaudē veselas 15 sekundes. Visticamākais, ir bijis kritiens.
Nu jau sacensības ir sākuši tie sportisti, kuriem arī TOP20 būs liels panākums. Taivānieši, gruzīni, rumāņi, indieši, ukraiņi un kazahi.
Nekas neliecināja, ka 19 gadus vecais kanādietis Reids Votss varētu iekļūt labāko divdesmitniekā, taču otrs liekākais ātrums un cīņa ar sakostiem zobiem deva viņam augsto 12. vietu!
Krievu sportists Stepans Fjodorovs, kā ierasts šīs valsts sportistiem, sāk ar teicamu, ceturto labāko, startu un uzrāda 12. rezultātu.Ar vāju startu un kļūdainu braucienu amrikānis Teilors Moriss tomēr uzrāda 14. rezultātu. Kivlenieks ar Dārznieku jau nobīdīti uz 17. un 18. vietu.
Artūrs Dārznieks nav apmierināts ar savu braucienu, lai gan iztika bez rupjām kļūdām. Artūrs uzrāda 16. rezultātu, ierindojoties uzreiz aiz Kivlenieka, kuram zaudē 0,031 sekundi.
Gandrīz visu trasi turējies labāko grafikā, tikai devītais finišā ir kanādietis Sems Ednijs. Aparjoda sestā vieta palika ir drošībā, bet Kivlenieks nobīdīts uz 14. vietu.Pēc itāļa Emanuela Rīdera brauciena Inārs jau ir 15. vietā, itālis uzrādīja 12. rezultātu.
Rumānis Valentīns Kretu "pazaudē" vienu no kamaniņu ragiem, ar ko stūrē braucamrīku, un tas, saprotams, nenāk par labu rezultātam, tikai 17. laiks.
Inārs Kivlenieks sāk ar labu startu, kurā ir piektais ārākais, pieļauj kļūdu trases augšgalā, virāžā, ko sauc par "pūķa asti",  bet spēj savākties un uzrāda 13. rezultātu - 48,274 sekundes. 
Pēc kļūdas trases "atlsēgas" vietā pirms devītās virāžas poli Mateušu Sohoviču pamatīgi izvazā pa visu trasi un tas nozīmē uz šo brīdi pēdējo, 15. vietu.
Lielākais ātrums - 132,4 km/h - tomēr neatļauj itālim Kevinam Fišnalleram pacelties augstāk par astoto vietu. Toties Fišnalleru ģimenes iekšējā sacīkstē viņš ir labākais, par 0,077 sekundēm apsteidzis savu brālēnu Dominiku, kurš nu ir nobīdīts uz devīto vietu.
Amerikāņu sportists Kriss Mazdzers nobīda Kristeru Aparjodu uz sesto vietu, apsteidzot mūsu sportistu par 0,022 sekundēm.
Slovāks Jozefs Niniss finišē uzreiz ar Aparjoda, sestajā vietā, un gandrīz apkrīt pēc finiša. Ļoti apmierināts ar savu rezultātu ir slovāku sportists.
Olimpiskais debitants Dāvids Gleiršers sasniedz lielāko ātrumu, virs 130 km/h, un pārņem sacensību vadību ar rezultātu 47,652 sekundes. Fēlikss Lohs viņam zaudē 0,022 sekundes, Aparjods, kurš nu jau ir piektais – 0,170 sekundes.
Trešais Vācijas pārstāvis Andijs Langenhāns uzrāda septīto rezultātu, ievērojami zaudējot ne tikai savas komandas līderiem, bet arī gandrīz trīs sekundes desmitdaļas Aparjodam.
Katastrofāls pirmais brauciens amerikānim Takeram Vestam, kurš gandrīz piedzīvo kritienu un ieņem pagaidām pēdējo, devīto vietu. 
19 gadus vecais Kristers Aparjods sāk ar sesto labāko startu, ļoti labas līnijas, brauciens tīrs, bez kļūdām un ceturtais rezultāts (47,822 sek.). Loham Aparjods zaudē 0,148 sekundes, Repilovs latvietim priekšā tikai 0,046 sekundes.
Austrietis Reinhards Egers diezgan pamatīgi piestūrē, un apsteidz tikai Semjonu Pavļičenko, ieņemot pagaidām sesto vietu.
Otrs krievu sportists Romāns Repilovs finišā ievērojami zaudē ātruma ziņā, bet brauciens ir tīrs un trešais rezultāts (47,776 sek.) aiz abiem vāciešiem. Loham Repilovs zaudē 0,102 sekundes.
Pasaules kausa uzvarētājs Fēlikss Lohs startā zaudē Ludvigam, nedaudz piestūrē pirms 12. virāžas, bet finišā ir pirmais - 47,674 sekundes, 0,090 sekundes priekšā Ludvigam. Vācija dubultvadībā.
Itālis Dominiks Finšnallers neprecīzi izbrauc otro un piekto virāžu, un finišā ir otrais pēc Johanesa Ludviga (47,930 sek.), 0,166 sekundes aiz vācieša.
Vācijas pārstāvis Johaness Ludvigs pirmais parāda, kas ir Vācija kamaniņu sportā – perfekts brauciens, jauns trases rekords un pirmā vieta. 47,764 sekundes ir Ludviga rezultāts (Kindlam +0,191 sek).
29 gadus vecais austrietis Volfgangs Kindls startā ir lēnāks par Pavļičenko, kļūdās trases augšgalā, bet tālākais brauciens ir bez kļūmēm un finišā ievērojami pārspēj krievu sportistu. Kindla rezultāts - 47,955 sekundes.
Pavļičenko sasniedz jaunu trases rekordu, taču pieļauj divas rupjas kļūdas un faktiski izslēdz sevi no medaļu pretendentu pulka, lai gan – četri braucieni un viss var notikt.
Sacensības ir sākušās!Pirmais trasē dodas Semjons Pavļičenko (OAR).
https://twitter.com/olympicchannel/status/962264909131083780
Viens no šo sacensību varoņiem ir indietis Šiva Kešavans, kuram šīs ir jau sestās olimpiskās spēles, un viņš ir viens no diviem Indijas sportistiem šajās olimpiskajās spēlēs.https://twitter.com/InvertedSphincH/status/962261487791190016
https://twitter.com/pyeongchang2018/status/962241703129137152
Starta kārtība pirmajam braucienam: no Latvijas sportistiem pirmais trasē dosies Kristers Aparjods, kam astotais starta numurs, Inārs Kivlenieks startēs septiņpadsmitais, Artūrs Dārznieks – 21. Sacensības atklās olimpiskais sportists no Krievijas Semjons Pavļičenko. Šīs sezonas Pasaules kausa iegvējs, vācietis Fēlikss Lohs startēs piektais.
Treniņos mūsējiem gāja dažādi:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/pedejos-kamaninu-brauceju-treninos-phjonchana-no-latviesiem-atrakais-aparjods-darzniekam-kritiens.d?id=49726917
Ko par Phjončhanas trasi teica komandas treneris, olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Rubenis:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/olimpiskais-medalnieks-rubenis-raksturo-latviesu-kamaninu-brauceju-iespejas-phjonchana.d?id=49725255
Pēc pirmajiem treniņbraucieniem Kristers Aparjods Phjončhanas trasi salīdzināja ar autobāni: https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-no-phjonchanas-aparjods-atro-phjonchanas-trasi-salidzina-ar-autobani.d?id=49723373
Olimpisko spēļu pirmajā dienā sacensības iesāk arī kamaiņu braucēji, kas šodien aizvadīs pirmo un otro braucienu.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas