Interesanti fakti par Latvijas olimpisko komandu Sočos

Interesanti fakti par Latvijas olimpisko komandu Sočos
Foto: F64

Otrdien kļuva zināms Latvijas olimpiskās komandas sastāvs 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, kurā iekļauti 58 sportisti. Tāpat Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) apkopojusi dažādus interesantus faktus par olimpisko komandu.

Latvijas komandā Soču olimpiskajām spēlēm ir 58 sportisti, kas ir tāpat kā pirms četriem gadiem Vankūverā. Sočos mūsu sportisti startēs 9 sporta veidus (hokejs, biatlons, bobslejs, kamaniņu sports, skeletons, šorttreks, ātrslidošana, kalnu un distanču slēpošanas), kas arī ir tāpat kā pirms 4 gadiem Vankūveras Olimpiādē.

Komandas vidējais vecums ir samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk kā Vankūverā – 27 gadi. "Visjaunākā" komanda bija 1992.g. Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus.

Komandas vecākais atlēts būs hokeja aizsargs Sandis Ozoliņš (41 gads), savukārt jaunākā – kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa, kura savu 18.dzimšanas dienu svinēs 7.februārī olimpisko spēļu atklāšanas dienā.

Vispieredzējušakais sportists, kuram Soču Olimpiāde būs piektās olimpiskās spēles karjerā ir Mārtiņš Rubenis, savukārt ceturtās olimpiskās spēles būs hokejistiem Herbertam Vasiļjevam un Edgaram Masaļskim. Nākamie pieredzes bagātākie atlēti ar dalību trīs Olimpiādēs ir skeletonisti Martins un Tomass Dukuri un kamaniņbraucēji Andris un Juris Šici, kā arī hokejisti Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Mārtiņš Cipulis, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Armands Bērziņš. Savukārt 23 sportistiem šīs olimpiskās spēles būs pirmās viņu mūžā.

Komandas raženākais atlēts ir bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens (193cm un 108kg), tikai mazliet no viņa atpaliek hokejists Armands Bērziņš un bobslejists Raivis Broks (abiem 192cm un 102kg). Vissmalkākā sportiste ir biatloniste Žanna Juškāne (157cm un 52kg).

Mūsu olimpiešu iecienītākais vaļasprieks ir aktīva atpūta, kas ir saistīta ar dažādām sporta spēlēm un ceļošanu, kam seko makšķerēšana un medības, kā arī grāmatu lasīšana un ģitārspēle.

Latvijas komandā būs pārstāvētas 5 ģimenes:

Skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri ar treneri un tēvu Daini Dukuru;
Ātrslidotājs Haralds Silovs ar tēvu un treneri Edvīnu Silovu;
Hokejisti brāļi Miķelis un Krišjānis Rēdlihi;
Kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici;
Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks un viņa mamma un trenere Jana Zvejniece.

Pieci sportisti savas dzimšanas dienas svinēs olimpisko spēļu laikā:

5.02. – 28 gadi bobsleja stūmējam Jānim Strengam;
7.02. – 18 gadi kalnu slēpotājai Agnesei Āboltiņai;
15.02. – 22 gadi kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam;
16.02. – 26 gadi bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim;
20.02. – 30 gadi bobslejistam Raivim Brokam.

Savukārt 23.februārī savu vārda dienu atzīmēs ātrslidotājs Haralds Silovs.

27 sportisti nāk no Rīgas, 26 sportisti no Vidzemes, 5 no Kurzemes, 1 no Latgales.

Dzimtā pilsēta Rīga ir 28 atlētiem, 12 sportistiem tā ir Sigulda, pa 3 sportistiem nāk no Alūksnes un Gulbenes, pa 2 no Jūrmalas un Madonas, bet pa 1 sportistam nāk no Kauguriem, Burtniekiem, Aizputes, Saldus, Ventspils, Ērgļiem, Skrīveriem, Cēsīm

Olimpieši, kas beiguši vai turpina studijas:
13 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā;
4 Latvijas Universitātē;
2 Ventspils augstskolā;
Pa 1 Banku augstskolā, RSEBAA, Nacionālā Aizsardzības akadēmijā.

Studijas, ko ir apguvuši vai apgūst atlēti pārsvarā saistītas ar sportu un veselības mācību.

Izplatītākā svešvaloda, ko apguvuši sportisti ir angļu valoda, kam seko krievu un vācu valodas zināšanas. Ir sportisti, kas apguvuši arī somu, čehu, ukraiņu, slovāku un norvēģu valodas. 35 sportisti zina 2 svešvalodas, bet 10 atlēti pārvalda 3 svešvalodas.

Olimpisko spēļu pieredzes ziņā bagātākais treneris ir bobsleja treneris Sandis Prūsis (7 olimpiskās spēles), nākamie ar 5 spēļu pieredzi ir skeletona treneris Dainis Dukurs un kamaniņu mehāniķis Sandris Bērziņš, bet 4 spēļu pieredze ir bobsleja fiziskās sagatavotības trenerim Jānim Ozolam un kamaniņu sporta trenerim Pēterim Cīmanim.

Izplatītākais brīvā laika pavadīšanas veids treneriem ir dažādi aktīvās atpūtas veidi, kas tomēr saistīti ar sportu. Otrs izplatītākais hobijs ir lasīšana un makšķerēšana.

Olimpisko komandu apkalpos 5 sporta ārsti, 5 fizioterapeiti. Brīvajā laikā mediķi nodarbojas ar sportu un mīl ceļot.

Vairākas svinamdienas arī komandas apkalpojošajam personālam:

04.02. – dzimšanas diena slēpošanas trenerim Jēkabam Nākumam (42 gadi);
7.02. – dzimšanas diena bobslejam mehāniķim Olafam Kļaviņam (50 gadi).

Soču olimpiskajās spēlēs kā pirmie Latvijas komandas pārstāvji uz startu 8.februārī dosies mūsu kamaniņbraucēji Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš un biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Savukārt olimpisko spēļu pēdējā dienā starts bobsleja četrinieku ekipāžām ar Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani priekšgalā.

Source info

DELFI Sports


Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas