Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas labāko sešiniekā pēc pirmās dienas Phjončhanā

Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas labāko sešiniekā pēc pirmās dienas Phjončhanā
Foto: F64

Abi Latvijas Oskari — Melbārdis un Ķibermanis — svētdien iesāka olimpiskās sacensības bobsleja divniekiem, aizvadot pirmos divus no četriem braucieniem, un dienas beigās abas Latvijas ekipāžas ir labāko sešiniekā. Sacensību līderi ir vācieši Niko Valters/Kristians Pozers.

Pēc pirmā brauciena situācija kopvērtējumā bija ļoti patīkama Latvijas līdzjutējiem — Oskars Melbārdis atradās kopvērtējuma vadībā, bet Oskars Ķibermanis bija ceturtais.

Otro braucienu ļoti labi aizvadīja Vācijas ekipāžas, kas pārņēma vadību, jo atstarpe starp līderiem pēc pirmā brauciena bija vien dažas sekundes simtdaļas. Oskars Melbārdis trasi abas reizes veica bez kļūdām, taču ātrumā piekāpās gan Valteram, gan Frančesko Frīdriham, un kopvērtējumā pazaudēja trīs pozīcijas, atkrītot uz ceturto vietu.

Oskars Ķibermanis divu pozīciju zaudējumā gan var vainot arī sevi, jo pirmais brauciens viņam bija tīrāks un līdz ar to rezultāts labāks. Pēc pirmajiem diviem braucieniem "mazajam" Oskaram sestā vieta kopvērtējumā.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības bobslejā divniekiem: 1. un 2. brauciens
Provizoriskais TOP20 šobrīd izskatās šādi:
Oskars Melbārdis/Jānis Strenga paši sev startā zaudē 0,02 sekundes, svarīgākās trases vietas "uz aci" izbrauc tīri, bet zaudē ātrumā un braucienā uzrāda tikai 10. rezultātu. Divu braucienu summā Oskars šobrīd ir ceturtais, Niko Valteram piekāpjoties 0,23 sekundes. Frīdrihs priekšā 0,04 sekundes.
Džastins Kripss otrajā braucienā Valteram piekāpjas 0,12 sekundes un pamet otro vietu kopvērtējumā. 
Niko Valters trases sākumā atkal zaudē daudzām ekipāžām, bet trases beigās viņu ātrums atkal ir izcils. Valtera bobs gan uzreiz pēc finiša līnijas apkrīt, bet viņa rezultātu tas nekādi neietekmēja. Pirmais laiks braucienā - 49,27 sekundes, kas atkal ir jauns trases rekords, un vismaz trešais rezultāts summā.Neliela aizkavēšanās, kamēr novāc kamanas, bet ekipāžai viss ir kārtībā, smaidīgi un gandarīti par pirmo vietu.
Oskars Ķibermanis atkārto startu (4,91 sek.), bet šis brauciens mazajam Oskaram nav tik precīzs, tikai devītais laiks braucienā (49,57 sek.) un Ķibermanis kopvērtējumā ir aiz Lohnera (+0,20 sek.) un Frīdriha (+0,10 sek.).
Frančesko Frīdrihs uzrāda jaunu starta rekordu - 4,85 sekundes, bet kļūda trases augšdaļā un trešais rezultāts aiz Lohnera un Vona. Līderim Frīdrihs zaudē 0,12 sekundes un kopvērtējumā šobrīd otrais.
Johaness Lohners brauc agresīvi, ar ātrumu kompensē sīkas kļūdas, un finišā viņiem labākais rezultāts braucienā - 49,34 sekundes, par piecām sekundes simtdaļām priekšā korejiešiem.
Brits Bredlijs Hals pēc pirmā brauciena apsteidza Springu par 0,01 sekundi, bet Maijeru par 0,04 sekundēm. Halam braucienā ceturtais laiks aiz korejiešiem, bet kopvērtējumā viņš ir 0,01 sekundi priekšā Maijeram.
Kanādietis Kriss Springs aizvada ne to labāko braucienu un finišā ir sestais laiks braucienā, bet summā Springs riskē palikt aiz TOP10 pēc pirmās sacensību dienas.
Austrietis Bendžamins Maijers korejiešiem zaudē 0,08 sekundes un viņa pārsvars summā pār Vonu samazinās no deviņām līdz vienai sekundes simtdaļai.
Polonjato nenosargā savu 12. vietu kopvērtējumā, jo korejiešiem braucienā piekāpjas 0,09 sekundes. Tagad viņus šķir 0,07 sekundes jau par labu Vonam.
Bijušais Pasaules kausa ieguvējs Vons par 0,11 sekundēm uzlabo savu rezultātu un pārspēj Riko Peteru braucienā un attiecīgi arī summā. Arī korejiešiem izredzes pakāpties augstāk kopvērtējumā, jo kanādietis Niks Polonjato ir priekšā korejiešiem tikai 0,02 sekundes.
Ļoti augstajā 14. vietā pēc pirmā brauciena bija rumānis Mihajs Kristians Tenteja, bet otrais rumāņiem vairs nav tik labs, 0,19 sekundes piekāpjas Peteram un pazaudē divas vietas summā.Te arī neliels trīs ekipāžu mikromačs, jo amerikānis Olsens, austrietis Treihls un Tenteja bija iebrakuši 0,02 sekundēs.Markuss Treihls uzrāda trešo laiku braucienā un kopvērtējumā palaiž garām Peteru ar Dvoržāku, un 0,07 sekundes ir priekšā rumānim.Toties amerikānis Džastins Olsens sāk ar labāko startu, bet arī viņš nepārspēj Riko Peteru, zaudējot viņam braucienā 0,02 sekundes, bet kopvērtējumā saglabā savu 13. vietu.
Nākamās brauc divas Šveices ekipāžas, Klemenss Brahers un Riko Peters, un te ir neliels lokālais mikromačs, jo Peters savu tautieti pirmajā braucienā apsteidza tikai par 0,01 sekundi. Brahers pieļauj daudz kļūdu, piekāpjas gan Rinaldi, gan Einriham, bet summā noslīd uz 19. vietu, pirms OAR sportista Stuļņeva.Savukārt Riko Peters par 0,16 sekundēm pārspēj Rūdiju Rinaldi un saglabā savu 16. vietu ar potenciālu uzlabot situāciju kopvērtējumā.Tā arī ir - čehs Dominiks Dvoržāks piekāpjas Riko Peteram un palaiž šveiciešus garām uz 15. vietu kopvērtējumā.
Francūzis Romēns Einrins, neskatoties uz kļūdu startā, uzrāda otro labāko rezultātu braucienā, 0,04 sekundes piekāpjoties Rinaldi, tomēr summā Monako ekipāža ir 0,07 sekundes aiz francūžiem.
Monako ekipāža otrā braucienā paši sev vinnē divas sekundes desmitdaļas - 49,69 sekundes. Nākamie startē OAR sportisti un Stuļņevs piekāpjas Rinaldi, turklāt diezgan pamatīgi. Pēc pirmā brauciena krievu ekipāža bija priekšā Monako braucējiem 0,07 sekundes, bet otrajā zaudēja 0,30 sekundes, palaižot Rinaldi garām kopvērtējumā.
Otrajā braucienā TOP20 startēs apgrieztā secībā, Ķibermanis trasē dosies septiņpadsmitais, Melbārdis - 20. Pēc viņa otro braucienu aizvadīs sportisti, kas ieņēma 21. līdz 30. vietu.
Ar to pirmais brauciens ir noslēdzies un skats uz kopvērtējumu ir ļoti un pat ļoti patīkams - Latvijai pirmā (Melbārdis) un ceturtā (Ķibermanis) vieta. 
Un nu pienācis laiks startēt pēdējai, 30. ekipāžai. Korejieši Vons/Seo sāk ar ceturto labāko startu (4,92 sekundes), atbalsts trasē ir milzīgs, tomēr 450 braucieni šai trasē neļauj korejiešiem iekļūt pat labāko desmitniekā. Finišā viņi 0,42 sekundes zaudē Melbārdim un ieņem 11. vietu. 10. vietā esošais Polonjato korejiešiem priekšā tikai 0,02 sekundes.
https://twitter.com/GeneralisLV/status/965194754572148736
Skarba cīņa arī par labāko desmitnieku. Sākot ar astoto vietu, ekipāžas šķir pa vienai, trim, septiņām sekundes simtdaļām. Lielākais pārsvars ir 0,18 sekundes, par cik kanādietis Polonjato apsteidz amerikāni Olsenu.
https://twitter.com/toniflink/status/965190958307475457
Čehs Dominiks Dvoržāks sāk ar iespaidīgu, ceturto labāk startu, taču turpinājums nav tik gluds un finišā 12. vieta.
Tagad startē pēdējās 10 ekipāžas, un ar nepacietību gaidām mājiniekus, korejiešus Junjonu Vonu/Jungvu Se, kuri šai trasē veikuši vairāk nekā 450 braucienus. Dienvidkorejas izlases treneris sagaida no viņiem medaļas... 
Austrietis Klemenss Brahers vienā no virāžām uzrauj līdz trases jumtam, bet nav tālu no labāko desmitnieka, 12. vietā.Aleksejs Stuļņevs kļūdās devītajā virāžā, beigu virāža ar diviem izteiktiem viļņiem, un 13. vieta.Nākamie startē vēl viena ASV ekipāža, Džastins Olsens, un paliek 0,18 sekundes aiz 10. vietā esošā kanādieša Polinjato.
Amerikānis Niks Kaningems kļūdas pieļauj jau trases sākumā un finišā Melbārdim zaudē daudz, 0,88 sekundes. 
Kanādietis Niko Polonjato uzrāda devīto rezultātu, 0,40 sekundes aiz Melbārža. Bendžamins Maijers aizvada labu braucienu, bet arī viņš nepārspēj latviešus un nobīda Polonjato uz 10. vietu.
Oskars Melbārdis/Jānis Strenga sāk ar otru labāko startu, 4,90 sekundes. Ļoti labs brauciens, visas virāžas izbrauktas precīzi un Melbārdis pārņem sacensību vadību! 49,08 sekundes ir Oskara rezultāts, Kripsam priekšā 0,02 sekundes, Ķibermanis atpaliek 0,13 sekundes un ir ceturtais.
Šveicietis Riko Peters uzrāda tikai astoto rezultātu, Kripsam zaudējot 0,62 sekundes. Brauciens ir diezgan tīrs, smagnējas ir trases beigas, bet ātrums ir zemāks.
Trešā Vācijas ekipāža, ko pilotē Niko Valters, sāk ar septīto startu, bet starts nav viņa stiprā puse. Valtera stiprā puse ir kamanu ātrums, un to vācieši uzskatāmi parāda, finišā tikai 0,02 sekundes piekāpjoties Kripsam, lai arī brauciens nebija bez kļūdām. Ķibermani Valters apsteidz par 0,09 sekundēm.
Johaness Lohners pēc grafika brauciena laikā ilgi turas priekšā Ķibermanim, bet finišā ir 0,01 sekundei aiz "mazā" Oskara, ierindojoties trešajā vietā.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/965185312749117440
Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis sāk ar otro labāko startu - 4,91 sekunde. Brauciens ir ļoti labs, nedaudz piekoriģē devītajā virāžā, bet ātrums ir labs un finišā otrais rezultāts - 49,21 sekunde. Kripsam Ķibermanis zaudē 0,11 sekundes.
Kanādietis Kristofers Springs, kurš arī aizvadīja veiksmīgu Pasaules kausa sezonu, uzrāda tikai ceturto rezultātu, paliekot aiz Kripsa, Frīdriha un Hala. Brauciens bez acīmredzamām kļūdām, taču finišā 0,28 sekundes aiz līdera.
Vācietis Frančesko Frīdrihs sāk ar labāko startu 4,86 sekundes, kas ir atkārtots starta rekords, un uz tā rēķina izvirzās vadībā. Tālāk gan vācieši salasa dažas kļūdas un finišā 0,12 sekundes piekāpjas Kripsam.
https://twitter.com/druvka/status/965183306588459008
Kanādietis Džastins Kripss izvirzās sacensību vadībā, taču viņu pārsvars pār Halu nav liels, tikai 0,27 sekundes. Kripsam jauns trases rekords - 49,10 sekundes.
Nu sacensības sāk spēcīgāko grupa, un pirmie no ekipāžām, kas var uzrādīt atbilstošus rezultātus, ir OAR divnieks ar pilotu Maksimu Andrianovu. Brauciens krieviem gan ir ļoti netīrs, ar daudzām kļūdām un krievi pārspēj tikai horvātus, 1,39 sekundes zaudējot Bredlijam Halam.
Austrālijas divnieks, ko pilotē Lukass Mata, piekāpjas britiem - 49,88 sekundes. Horvāts Dražens Siličs aizvada ļoti vāju braucienu un zaudē pat brazīliešiem.
Lielbritānijas bobs ar pilotu Bredliju Halu viegli un pārliecinoši pārspēj brazīliešus - 49,37 sekundes, un uz kaut kādu laiku briti būs trases rekorda īpašnieki.
Brazīlijas ekipāžas starts 5,10 sekundes, veiksmīgi tiek līdz finišam, bet viņu rezultāts - 50,14 sekundes - noteikti nebūs orientieris, lai arī ir jauns trases rekords. Iepriekšējais - 50,24 sekundes, piederēja Vācijai.
Sacensības sākušās!
https://twitter.com/Brivsolis/status/965172489293877248
Kā ziņojām, pēc trenera lēmuma Oskars Melbārdis startēs kopā ar Jāni Strengu, nevis Daumantu Dreiškenu.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/melbardis-divniekos-brauks-kopa-ar-strengu-un-startes-ar-13-numuru.d?id=49756651
Pirmais starta numurs ir Brazīlijas ekipāžai, ko pilotē Edsons Bindilati. Devītais trasē dosies Oskars Ķibermanis, bet trīspadsmitais - Oskars Melbārdis.
Svētdien, 18. februārī, olimpiskās sacensības iesāk bobslejisti, divnieku ekipāžām aizvadot pirmo un otro braucienu.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas