'Pekina 2022': kērlingā zināmi visi pusfināla dalībnieki
Foto: Celine Stucki/WCF

Par pēdējām divām Pekinas olimpisko spēļu pusfinālistēm sieviešu komandu sacensībās kērlingā ceturtdien kļuva Japānas un Lielbritānijas pārstāves. Līdz ar to zināmas visas komandas gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās, kas turpinās cīņu par medaļām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējās kārtas spēlēs Japāna ar 4:8 zaudēja Šveicei, Lielbritānija ar 9:4 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu, Kanāda ar 10:4 droši pieveica dānietes, bet Zviedrijas vienība ar 8:4 pārspēja dienvidkorejietes.

Jau iepriekš vietu pusfinālā sev bija nodrošinājušas Šveices un Zviedrijas komandas, kuras pirms pēdējās kārtas mačiem nevarēja atstāt labāko četrinieku.

Šveicietes ar astoņiem panākumiem apakšgrupā ieņēma pirmo vietu, bet Zviedrijas komandai septiņas uzvaras deviņās spēlēs un otrā pozīcija.

Pēc pēdējās kārtas Japānas, Lielbritānijas un Kanādas komandām bija vienāds uzvaru skaits - pieci panākumi deviņos mačos un pa vienai uzvarai savstarpējās spēlēs. Lai noteiktu divas no trim komandām, kas kvalificēsies pusfinālam tika ņemts vērā pēdējo akmeņu (LSD) rezultāts, kur labākās izrādījās Lielbritānijas un Japānas pārstāves.

Lielbritānijas sportistes ar vidēji 35,27 centimetru rezultātu ierindojās trešajā vietā, japānietes ar 36,00 centimetriem ieņēma ceturto pozīciju, bet ārpus pusfināla piektajā vietā ar vidēji 45,44 centimetriem no mērķa finišēja kanādietes.

Sestajā vietā ar četrām uzvarām deviņās spēlēs ierindojās ASV kērlingistes, tālāk ar tādu pat bilanci septītās finišēja mājinieces ķīnietes, bet astotās - Dienvidkorejas sportistes. Devītajā vietā Olimpiādi ar divām uzvarām noslēdza Dānija, bet desmitajā vietā palika ROC komanda, kas deviņās spēlēs tika pie vienas uzvaras.

Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas - cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu.

Pusfinālā Šveices kērlingistes tiksies ar japānietēm, bet Zviedrijas komanda spēlēs ar LIelbritāniju.

Pusfināls tiks aizvadītas 18.februārī, cīņā par bronzu - 19.februārī, bet olimpiskās čempiones kērlingā sieviešu komandām tiks noskaidrotas 20.februārī.

2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs par zelta medaļas sieviešu kērlinga sacensībās izcīnīja Zviedrijas komanda, sudrabs tika Dienvidkorejas vienībai, bet pie bronzas tika Japānas izlase.

Vīriešu sacensībās jau pirms pēdējās kārtas vietu pusfinālā, kas notiks šodien, nodrošinājuši bija LIelbritānijas, Kanādas, Zviedrijas un ASV kērlingisti.

Ar uzvarām Pekinas olimpisko spēļu vīriešu komandu apakšgrupas sacensības ceturtdien noslēdza līderi Lielbritānijas kērlingisti.

Pēdējās kārtas mačā Lielbritānija ar 5:2 pieveica Kanādas komandu, bet ASV ar 7:5 uzvarēja Dāniju. Pie panākumiem pēdējā kārtā tika arī Šveice, kas ar 10:8 uzvarēja zviedrus, un norvēģi, kuri ar 9:4 pārspēja Itālijas kērlingistus.

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu kērlinga komandu apakšgrupas turnīru kā līderi ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs noslēdza Lielbritānija. Zviedrija ar septiņām uzvarām ieņēma otro vietu, trešajā vietā ar piecām uzvarām un četriem ierindojās Kanāda, bet ceturto pozīciju ar tādu pašu bilanci ieņēma ASV.

Piektajā vietā ar četrām uzvarām un pieciem ierindojās, kamēr tālāk ar tādu pašu uzvaru skaitu ierindojās Norvēģija, Šveice un Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienības. Itālija ar trim uzvarām ierindojās devītajā vietā,m bet turnīra tabulu noslēdza Dānija, kura deviņās spēlēs tika pie viena panākuma.

Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas - cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu.

Šodien plkst.14.05 pusfinālā Lielbritānija spēlēs ar ASV, bet zviedri tiksies ar Kanādas komandu. Pekinas olimpisko spēļu sacensības kērlingā vīriešu komandām noslēgsies ar cīņu par zelta medaļu 19.februārī.

Jau vēstīts, ka Pekinas olimpisko spēļu zelta godalgu kērlinga jaukto pāru sacensībās ieguva Itālijas duets, kas turnīrā uzvarēja visās desmit notikušajās spēlēs.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu kērlinga komandu sacensībās zeltu izcīnīja ASV, sudrabs tika zviedriem, bet pie bronzas medaļām tika Šveice.

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Kērlings Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form