Ungārijas sportists Šāndors Šaoliņs Liu pirmdien finišēja pirmais Pekinas olimpisko spēļu šorttreka sacensību 1000 metru disciplīnā, taču pēc tiesnešu lēmuma zeltu izcīnīja Žeņs Dzivei. Savukārt dāmu konkurencē 500 metru disciplīnā otro zeltu pēc kārtas izcīnīja Itālijas pārstāve Arianna Fontana.

1000 metru sacensībās jau ceturtdaļfinālā kārtā neiztika bez sadursmēm, pēc katra no četriem skrējieniem tiesnešiem lemjot par kādām sankcijām. Arīdzan finālā iekļuvušais ķīniešu izcelsmes Liu pusfinālu sasniedza, pateicoties soģu lēmumam piešķirt dzelteno kartīti nīderlandietim Šinkijam Knegtam, kurš Liu pirms kritiena mazliet aizskāra.

Fināla skrējienā pirmais finišēja Liu, kurš finiša spurtā noturēja pārsvaru pār Žeņu un sāka svinēt uzvaru. Taču tam sekoja ilga pauze, pēc kuras tiesneši atzina, ka Liu konkurentu apdzinis, veicot neatļautu trajektorijas maiņu. Šī manevra laikā Liu ar Žeņu arī mazliet sadūrās.

Zelts tika Žeņam Dzivei, sudraba medaļu izcīnīja Li Veņluns, bet apbēdinātajai Ungārijas delegācijai kā mazs mierinājums bija Liu brāļa Šaoana Liu bronzas medaļa.

Zīmīgi, ka ceturtajā vietā palika Phjončhanas olimpisko spēļu čempions 500 metru distancē Vu Dadzjins. Finālā piedalījās trīs Ķīnas sportisti un divi ķīniešu izcelsmes Ungārijas pārstāvji.

Aizraujoši notikumi neizpalika arī 500 metru disciplīnā dāmām. Itālijas sportiste Arianna Fontana krita pirmajā līkumā, aizķeroties aiz nīderlandietes Suzannas Šultingas slidas. Pēc atkārtotā starta Fontana konkurenti apdzina priekšpēdējā aplī, izraujot uzvaru un izcīnot otro zelta medaļu olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā pēc kārtas.

Ar otro vietu nācās samierināties Šultingai, kura 2021. gadā šajā disciplīnā kļuva par pasaules čempioni. Savukārt trešā palika kanādiete Kima Butēna, kura ir pašreizējā 500 metru distances pasaules rekorda īpašniece.

Ziņots, ka 1000 metru disciplīnas priekšsacīkstēs trešais savā skrējienā palika Roberts Krūzbergs, kurš nākamajai kārtai nekvalificējās.