Phjončhanas olimpiskās spēles: trešās sacensību dienas kopsavilkums

Phjončhanas olimpiskās spēles: trešās sacensību dienas kopsavilkums
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pirmdien tiek aizvadīta trešā sacensību diena, kurā sportisti cīnīsies par kārtējiem medaļu komplektiem.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi.

Phjončhanas olimpisko spēļu 3. sacensību diena
Latvijas sportistu starti:Biatlons, iedzīšanas sacensības vīriešiem un sievietēmKamaniņu sports, sievietes, 1. un 2. brauciens
Ar to arī noslēgusies trešā sacensību diena Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet jau rīt sportisti atkal izies uz starta, lai cīnītos par medaļām, par ko informēsim portāla "Delfi" teksta tiešraidē!Ar rītdienas sacensību kalendāru varat iepazīties šeit:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/kalendars/
Slovākiju pārstāvošā krievu biatloniste Anastasija Kuzmina ir noskaņota izcīnīt vēl vienu medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Viņa to vēlas veltīt savam brālim Antonam Šipuļinam, kurš netika pielaists olimpiskajām spēlēm. “Protams, man pietrūkst brāļa. Līdz pēdējai minūtei cerēju, ka viņš šeit piedalīsies. Viņš man teica, lai iegūstu divas medaļas - vienu par mani un vienu par viņu. Man ir žēl mana brāļa un esmu šeit, lai cīnītos par medaļām savai ģimenei. Esmu izcīnījusi vienu un vēlos iegūt vēl vienu par viņu.”
Tramplīnlēkšana, sievietesLieliska cīņa tramplīnlēkšanas sacensību finālā, vadošajām sportistēm demonstrējot vienai par otru labākus un tālākus lēcienus. Par olimpisko čempioni kļuva norvēģiete Marena Lundbija ar iespaidīgu 264.6 punktu summu, kura nosargāja un vēl palielināja pirmajā kārtā iegūto pārsvaru. Sudrabs vācietei Katarīnai Althausai (252.6 p.), bronza - japānietei Sarai Takanaši (243.8 p.).
Tramplīnlēkšana, sievietesLīdz ar vēju, kas gan ir nedaudz nomierinājies, ir viegla snigšana - tramplīna darbinieki pēc katras lēcējas aktīvi strādā ar īpašiem fēniem, pūšot sniegu prom no sliedēm.
Hokejs, sievietesZviedrija - Koreja 8:0. Spēle noslēgusies.Arī otrajā spēlē korejietes ielaiž astoņus vārtus. Zviedrija gūst otro uzvaru turnīrā. Līdz ar to Šveice un Zviedrija nākamajā spēļu kārtā cīnīsies par uzvaru B grupā. Uzvarētājas automātiski iekļūs pusfinālā. 
Tramplīnlēkšana, sievietesDiezgan pamatīgi mokās ar kaprīzo vēju arī šajās sacensībās. Tikai divas sportistes paguva izpildīta fināla kārtas lēcienus, tad atkal pauze.Pirmajā kārtā uzvarēja norvēģiete, šāgada Pasaules kausa līdere Marena Lundbija (125.4 p.). Otrā palika vāciete Katarīna Althausa (123.2 p.), trešā - japāniete Sara Takanaši (120.3 p.).
Distanču slēpošanā sprinta distancē klasiskajā stilā 13. februārī bija jāstartē divām Latvijas pārstāvēm, Patrīcijai Eidukai un Ingai Paškovskai, taču uz starta izies tikai Eiduka. Paškovska izvēlējusies startēt brīvajā stilā, jo izrādījies, ka viņa šajās olimpiskajās spēlēs drīkst startēt tikai vienā disciplīnā.
Ātrslidošana, sievietes. 1500 metru distancē tomēr Japānas sportiste Miho Takagi neļāva nīderlandietēm izcīnīt visas medaļas. Viņa uzrādīja otro ātrāko laiku un nodrošināja sev sudraba medaļu (+0,20). Savukārt Irēna Vusta izcīnīja savu piekto zelta medaļu olimpiskajās spēlēs. Bronzu ieguva Marita Lēnstra (+0,91). 
Tramplīnlēkšana, sievietesSievietes aizvada pirmās kārtas sacensības tramplīnlēkšanā no mazā tramplīna. Finālam kvalificējas 30 labāko rezultātu īpašnieces.
Kamaniņu sportā sievietēm pēc diviem braucieniem situācija līdzīga kā vīriem - viena Latvijas sportiste ir labāko desmitniekā, divas cīnās par iekļūšanu TOP20:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/ulla-zirne-pec-diviem-braucieniem-ienem-astoto-vietu-cauce-un-aparjode-cinas-par-top20.d?id=49734913
Ātrslidošana, sievietes. Arī 1500 metru distancē nevienam nav izdevies apturēt Nīderlandes dominanci. Vienu slidojumu pirms sacensību beigām līdere ir Irēna Vusta, kuras rezultāts ir 1:54,35 minūtes, bet viņai seko Marita Lēnstra (+0,91) un Lote van Bēka (+0,92).
Hokejs, sievietes. Zviedrija - Koreja 5:0. Noslēdzies 2. periods. Apvienotajai Korejas izlasei jau 100 minūtes olimpiskajās spēlēs nav izdevies gūt vārtus. 
Frīstaila slēpošana, mogulsPar olimpisko čempionu ar rezultātu 86,63 punkti kļuvis kanādietis Mikaels Kingsberijs, kurš aiz sevis atstāja Metu Greiemu (82,57) un japānieti Daiči Haru (82,19).
Hokejs, sievietesZviedrija - Koreja 5:0. Pernila Vinberga mača 25. minūtē panāk piecu vārtu pārsvaru savai komandai.
Frīstaila slēpošana, moguls. Noskaidroti seši finālisti, kuri cīnīsies par medaļām
Ātrslidošana, sievietes. 1500 metru distancē norit cīņa par medaļām. Uz ledus bijušas 14 sportistes, bet startēs vēl 14. 
Hokejs, sievietesZviedrija - Koreja 4:0. Noslēdzies 1. periods. Zviedrietes pārliecinoši spēlē pret korejietēm. Precīzi metušas Māja Nilena Persone, Elīna Lundberga, Johanna Falmana un Ērikas Udena Johansone.
Kērlings, jauktie pāri. Par otru finālistu kļuva Šveices izlase, kas ar rezultātu 7-5 pārspēja Olimpiskos sportistus no Krievijas (OAR). Finālā tiksies Kanādas un Šveices izlase, bet par bronzu cīnīsies Norvēģija un OAR. 
https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/bendika-tik-atru-iedzisanu-nebiju-vel-braukusi.d?id=49735701
Vārdabrāļi satikās:https://twitter.com/iocmedia/status/963008614817386497
Frīstaila slēpošanas mogula sacensībās vīriešiem sācies pirmais fināls. 
Kērlings, jauktie pāri.Šveices un OAR komandas turpina līdzīgo cīņu. Piektajā endā rezultāts ir 4-4. 
Andreja Rastorgujeva startam iedzīšanā var sekot līdzi šajā teksta tiešraidē: https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/phjonchanas-olimpiskas-speles-rastorgujevs-iedzisana-cinas-par-top-10-teksta-tiesraide.d?id=49735319
Kērlings, jauktie pāri. Krievu kērlingisti otrajā endā prata atspēlēt divus punktus un izlīdzināt rezultātu spēlē - 2-2. 
Phjončhanā dienas noslēgumā tiks sadalītas medaļas arī frīstaila mogula sacensībās vīriešiem, ātrslidošanā sievietēm 1500 distancē un sieviešu tramplīnlēkšanā no mazā tramplīna.
Kērlings, jauktie pāri.Šveices izlasei pusfinālā otrajā endā izdevies izvirzīties vadībā ar 2-0 pār Olimpiskajiem sportistiem no Krievijas. 
Latvijas dāmu kamaniņu braucēju sekmēm var sekot līdzi īpaši šīm sacensībām veltītajā teksta tiešraidē. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/cauce-zirne-un-aparjode-iesak-olimpiskas-sacensibas-kamaninu-sporta-teksta-tiesraide.d?id=49734913
Kērlings, jauktie pāri. OAR un Šveices izlases pēc brīža sāks cīņu par vietu finālā, kur jau iekļuva Kanādas duets. 
Frīstaila slēpošana, moguls.Slēpotaji šobrīd aizvada otro kvalifikāciju, bet šodienas laikā paredzēts arī sadalīt medaļas. Cerams, ka laika apstākļi neko nemainīs. 
Baiba Bendika iedzīšanas sacensībās finišēja 33. vietā, uzvarētājai zaudējot 3:24,1 minūti. Viņa pakāpās par sešām pozīcijām uz augšu, salīdzinot ar sprintu. 
Finiša spurtā sudraba medaļu izcīnīja slovākiete Anastasija Kuzmina, kura startēja ar 13. starta numuru, bet Anaī Beskona no Francijas ieguva bronzu, startējot no 19. vietas. 
Dālmeiere oficiāli kļūst par olimpisko čempioni 10 km iedzīšanas sacensībās, finišējot  30:35,3 minūtēs. Viņa šajās olimpiskajās spēlēs ir nepārspēta. Tāpat viņa ir pirmā sportiste, kurai izdevies vienlaicīgi būt gan olimpiskajai, gan pasaules čempionei iedzīšanā. 
Otro šaušanu sasniedza arī Bendika, un viņa bija nekļūdīga. Tas ļāva pakāpties uz 33. vietu (+3:38,7).
Kuzmina pieļāva vienu kļūdu, bet no soda apļa viņa atgriezās otrajā vietā. Beskona šāva precīzi un cīnīsies ar Kuzminu par sudraba medaļām. 
Dālmeiere pēdējo šaušanu veica perfekti un ar smaidu sejā pameta šautuvi, dodoties pretī zelta medaļai arī iedzīšanā. 
Dālmeierei distancē ir 38,2 sekunžu pārsvars pār Kuzminu. Trešā vieta no līderes atpaliek 58,9 sekundes. Savukārt Beskona ierindojas ceturtajā vietā (+1:03,4).
Bendika nopelnīja divus soda apļus, netrāpot pirmo un piekto mērķi. Pēc divu soda apļu veikšanas viņa trasē atgriezās 38. pozīcijā (+3:28,7)
Kuzmina un Dālmeiere trešajā šaušanā, kas jāveic stāvus, ieslēpoja kopā. Kuzmina pieļāva divas kļūdas, bet Dālmeiere bija precīza un atguva līderpozīciju. Cīņā par trešo vietu Vitkova arī bija nekļūdīga, atgūstot pozīciju TOP3. 
Kuzmina trasē ātri atspēlēja deviņu sekunžu deficītu un pārņēma līderpozīciju. 
Baiba Bendika otrajā šaušanā kļūda nepieļāva, un viņa distancē atgriezās 35. vietā (+2:19,8). 
Dālmeiere otro šaušanu sasniedza 11:20 minūtēs. Viņa nopelnīja vienu soda apli, tāpat viena kļūda arī Kuzminai un Vitkovai. Savukārt perfekti šāva šveiciete Kaduriša, kura izvirzījās trešajā vietā. Dālmeieirei 9,2 sekunžu pārsvars pār Kuzminu, bet pār Kadurišu - 11,9 sekunžu pārsvars. 
Astoņas sportistes slēpo vienas minūtes ietvaros. Dālmeieres pārsvars pār tuvāko sekotāju Vitkovu ir 17,8 sekundes. 
Bendika pirmajā šaušanā pieļāva kļūdu otrajā mērķī, un viņa noslīdēja uz 43. pozīciju, Dālmeierei zaudējot 2:8,5 minūtes. 
Dālmeieres pārsvars līdz pirmajai šaušanai pār tuvākajām sekotājām saruka. Vāciete šāva piesardzīgi un trāpīja visos mērķos, atgriežoties līderpozicijā. Vitkova arī bija nekļūdīga un izvirzījās otrajā vietā, bet Kuzmina pakāpās uz trešo vietu. Viņa startēja kā 13. 
Trasē devusies arī Baiba Bendika.
Biatlons, sievietes. 10 kilometru iedzīšanas sacensības ir sākušās!
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962989373279977476
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962986998880337921
Hokejs, sievietesŠveice - Japāna 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)Pēc vārtu guvuma japānietes aktīvi uzbruka un centās panākt izlīdzinājumu, pat nomanīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, taču šveicietēm izdevās nosargāt uzvaru. Viņas šo turnīru turpina bez zaudējumiem. Kā ziņojām, pirmajā mačā šveicietes ar 8:0 sagrāva apvienotās Korejas komandu, bet Japānai šis ir otrs zaudējums.
Bijušais Zviedrijas hokeja izlases uzbrucējs Peters Forsbergs uzskata, ka viņa valsts olimpiskajai komandai šogad ir iespēja Phjončhanā kļūt par olimpiskajiem čempioniem. "Uzskatu, ka Zviedrijai ir meistarīga un stipra komanda, kurai ir pa spēkam izcīnīt zeltu. Nevajag per mērķi izvirzīt pusfinālu. Vajag tiekties uz zeltu, tam ir visi priekšnoteikumi," slaveno hokejistu citē portāls "hockeynews.se" .
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962984436613595138
Līdz ar to varam sākt pievērsties sieviešu iedzīšanas sacensībām, kuras sāksies pēc 30 minūtēm. Baiba Bendika trasē dosies ar 39. starta numuru divas minūtes un astoņas sekundes pēc Lauras Dālmeieres.  https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/bendika-olimpiskaja-debija-phjoncahnas-spelu-sprinta-izcina-39-vietu.d?id=49730651
Spēļu rīkotāji ir paziņojuši, ka biatlona sacensības šodien notiks, kā ieplānots.
Hokejs, sievietes47:33 min. Šveice - Japāna 3:1Beidzot arī japānietēm izdodas pārspēt Šveices izlases vārtsardzi Florenci Šellingu. Mika Hori izdara metienu no tālas distances, ripas lidojumu pie vārtiem pielabo Hane Kubo un nodzēš nulli uz rezultātu tablo.
Hokejs, sievietes44:27 min. Šveice - Japāna 3:0Vēl viens ātrs individuāls uzbrukums, un Alīna Millere trīskāršo Šveices pārsvaru.
Vai nu ar draugiem reibumā saderējis, vai...https://www.delfi.lv/news/national/criminal/phjonchana-par-meginajumu-apzagt-somijas-sieviesu-hokeja-izlasi-aizturets-latvijas-pilsonis.d?id=49734419
https://twitter.com/apoikans/status/962944860972924928
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962972227397238784
Hokejs, sievietes33:10 min. Šveice - Japāna 2:0Solo uzbrukums Sāras Bencas izpildījumā un šveiciete vēlreiz pārspēj Japānas izlases vārtsardzi Nanu Fudžimoto.
Hokejs, sievietes. 30:19 min. Šveice - Japāna 1:0 Otrā perioda vidū Sāra Benca uzbrukuma zonā kontrolēja ripu un izdarīja spēcīgu metienu tuvējā vārtu stūrī, atklājot rezultātu.
Pēdējā pārbaudes spēlē pirms Phjončhanas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra sākuma Kanādas izlase ar rezultātu 4:1 pieveica Zviedriju. Kanādai vārtus guva Mets Robinsons, Kristians Tomass, Renē Burks, Vojteks Voļskis, bet zviedriem precīzs bija Diks Akselsons.
Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs viesosies Ziemeļkorejā. To viņš darīs pēc tam, kad izdevās panākt vienošanos par Ziemeļkorejas sportistu piedalīšanos olimpiskajās spēlēs.
https://twitter.com/NHLonNBCSports/status/962966792665751552
https://twitter.com/ScottMoir/status/962962924095483904
Hokejs, sievietes Šveice - Jāpana 0:0. Noslēdzies 1. periods.Pirmajā periodā abas komandas izcēlās ar labām vārtu gūšanas iespējām, bet neviens no momentiem tā arī netika realizēts. 
Kamaniņu divnieki pabeiguši šodien ieplānotos divus oficiālos treniņbraucienus. Ceturtajā braucienā abi Latvijas pāri atkal rezultātos viens aiz otra: brāļi Šici uzrādīja 13. ātrāko laiku (47,168 sek.), Gudramovičs/Kalniņš — 14. (47,320 sek.). Labākais rezultāts (46,220 sek.) vāciešiem Tonijam Egertam/Sašam Benekenam. 
Ganas skeletonista Akvasi Frimponga ķivere ir tikpat eksotiska kā viņa valsts ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirmajos dvos oficiālajos treniņos Frimpongs gan bija viens no pēdējiem, ātrākajiem zaudējot divas un par trīs sekundes, taču kā teikts olimpiskajā aicinājumā — galvenais ir nevis uzvara, bet cīnīties par uzvaru. Lai ganietim šai ziņā veicas!
https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/snovbordistes-kritize-phjonchanas-spelu-rikotajus-par-bistamu-sacensibu-aizvadisanu.d?id=49734091
Vēl nedaudz par atklāšanas ceremonijas aizkulisēm:https://twitter.com/intel/status/962880874852134912
Hokejs, sievietes.Šveice - Japāna. Spēle sākusies. 
Uzvaras prieks: https://twitter.com/pyeongchang2018/status/962945212669575168
Kamaniņu divnieki noslēguši savu trešo treniņbraucienu pirms oficiālajām sacensībām. Brāļi Šici uzrādīja astoto ātrāko rezultātu (46,516), bet Gudramovičs/Kalniņš ierindojās devītajā vietā (46,606). Ātrākie bija vācieši Egerts/Benekens – 46,045 sekundes.
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) neplāno pagaidām atcelt biatlona iedzīšanas sacensības, jo nav nekādu noteikumu par vēja stiprumu un ietekmi uz šaušanu. Pēc pusotras stundas paredzēta IBU tiesnešu sapulce, kas arī lems.Visticamāk, tiesneši gaidīs līdz pēdējam un sacensības varētu atcelt tikai tajā gadījumā, ja lielās valstis sāks protestēt.
Austriete Anna Gasere šodien nespēja apliecināt savu favorītes statusu snovborda sloupstaila disciplīnā, un viņa sacīja, ka lielu lomu tajā nospēlēja spēcīgais vējš. “Apstākļi bija smagi. Tas bija gandrīz tas pats, kā uzvarēt loterijā. Nedomāju, ka tas bija godīgi, un esmu vīlusies, ka organizatori lika aizvadīt sacensības,” sacīja Gasere.
https://twitter.com/pyeongchang2018/status/962928860432973824
Kamaniņu divnieki uzsākuši trešo oficiālo treniņu sesiju, un patīkami, ka šajās sacensībās arī organizatoru komandā ir latvieši - Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) žūrijas priekšsēdētājs ir Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga!
Ar ne pārāk draudzīgu attieksmi no konkurentiem sastapies Olimpiskais atlēts no Krievijas Ņikita Tregubovs, kurš ir medaļu pretendents skeletonā. “Amerikāņi ar mani nesveicinās, es nesveicinos ar viņiem. Arī briti nesveicinās. Kāpēc? Nezinu. Ja nesveicinās, tad lai viņi iet …” Krievijas žurnālists šo sarunu gan sāka ar jautājumu, vai viņš ar Dukuriem sveicinās, uz ko Tregubovs atbildēja, ka jā.
17 gadus vecā amerikāņu snovbordiste Kloja Kima starp kvalifikācijas sacensībām rampā savā sociālā tīkla “Twitter” profilā ierakstīja, ka viņa labprāt apēstu kādu saldējumu. Ņemot vērā, ka laika apstākļi šobrīd nav no patīkamākajiem, skaidrs ir viens – viņas saldējums noteikti neizkustu. https://twitter.com/chloekimsnow/status/962918340481056770
BBC žurnāliste laika apstākļus Phjončhanā sauc par brutāliem. https://twitter.com/EilidhBarbour/status/962857219233431552
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Phjončhanā joprojām uzturas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi. Vakar viņš bija kamaniņu sacensībās, kur iegriezās arī LTV komentētāju kabīnēs.Savukārt šodien Vējoņa kungs plānojis viesoties olimpiešu ciematā un kopā ar Latvijas sportistiem pusdienot.  
Tikmēr Deniss Vasiļjevs starp treniņiem un sava starta gaidīšanu jautri pavada savu laiku. https://twitter.com/DenissVasiljevs/status/962925578763476993
Martins Dukurs korejiešu nepiedalīšanos oficiālajos treninbraucienos uzskata par taktiskajām "spēlītēm":https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/martins-dukurs-dienvidkorejiesi-spele-paslepes.d?id=49733617
Līdz šim brīdim kopumā 13 valstis jau tikušas pie Phjončhanas olimpisko spēļu medaļām. Godalgu skaita ziņā līdere ar astoņām medaļām ir Norvēģija, kura vīriešu skiatlonā vien aizņēma visu pjedestālu. Visvairāk zelta medaļu – trīs – ir Vācijai.
Lelde Priedulēna pēc treniņos uzrādītā 13. un astotā ātrākā laika: https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/priedulena-treninos-cer-vairak-aprast-ar-nedraudzigo-phjonchanas-trasi.d?id=49733521
Šobrīd kvalifikāciju aizvada snovbordistes, kuras sacenšas sacensībās rampā. 
Skeletons, vīrieši.Aizvadīts arī otrais treniņbrauciens. Ātrāko rezultātu uzrādīja Dominiks Pārsons no Lielbritānijas 0 50,74 sekundes. Martins Dukurs ierindojās septītajā vietā (+0,85), bet Tomasam Dukuram 17. rezultāts (+1,36).
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Pjončhanā šobrīd ir pamatīgs brāzmains vējš. Mediju ciematā Kanninā oficiāli gaisa temperatūra ir kādi -5 grādi, tomēr pēc sajūtāms tas ir krietni virs -10. Savukārt āra sacensību vietās šobrīd gaisa temperatūra pēc sajūtām pārsniedzot -20 grādus.Jau ir izskanējušas runas par biatlona sacensību apdraudējumu, jo spēcīgāis, brāzmainais vējš ietekmē šaušanu. Vakarpusē ir fināls arī tramplīnlēkšanās sievietēm, kas atrodas burtiski blakus biatlona centram. Diez vai šādā laikā būtu prāts rītko šīs sacensības...
Snovbords, sievietes.Par olimpisko čempioni kļūst amerikāniete Džeimija Andersone. Viņa pie zelta medaļas tika otrajās spēlēs pēc kārtas. Sudraba medaļu ieguva kanādiete Lorī Bluīna, bet bronza - somiete Enni Rukajarvi. 
Daiļslidošana, komandu sacensībasVēl vienu izcilu priekšnesumu nodemonstrēja Tesa Virtū/Skots Moirs, atnesot Kanādai vēl 10 punktu komandu konkurencē un zelta medaļu. Summā Kanādai 73 punkti, OAR - 66, ASV - 63.
Snovbords, sievietesEnni Rukajarvi no Somijas izstūma Silji Norendālu no trešās vietas. Savukārt kanādietei Spenserai O’Braienai ļoti nepaveicās, jo pirms lielā lēciena viņa sajuta spēcīgo vēju un sabremzējās. Līdz ar to viņai vairs nebija iespēja tikt pie augstvērtīga rezultāta. Vienai no sacensību favorītēm Annai Gaserai no Vācijas tā arī neizdevās veikt “tīru” braucienu, pirms brīža viņa krita.
Snovbords, sievietes. Lorī Buīna no Kanādas ielauzās labāko trijniekā. Viņa pēc sava brauciena saņēma 76,33 punktus, kas deva pagaidu otro vietu. Pagaidām neizskatās, ka Džeimijas Andresonas līderpozīcija tiks apdraudēta. Trešajā vietā ierindojas norvēģiete Silje Norendala (73,91).
Snovbords, sievietes.Sloupstaila sacensībās atkal vējš pieņēmies spēkā, tāpēc sportistes nogaida īsto brīdi, lai dotos trasē. Arī tiesneši nesteidzina snovbordistes trasē, saprotot, ka situācija ir pietiekami nopietna. 
Olimpisko spēļu rīkotāji atvainojušies mediju pārstāvjiem, kuriem vakar no kamaniņu sporta sacensībām nācies atgriezties kājām, jo sniegputeņa un spēcīgā vēja dēļ nevarēja izbraukt mazie autobusi, kas nogādā žurnālistus līdz mediju centram. Arī portāla "Delfi" olimpiskais reportieris Uldis Strautmanis bija viens no "cietušajiem", kas dabūja brist uz centru."Mani informēja, ka autobusiem bija problēmas ar uzbraukšanu kalnā," aģentūra TASS citē orgkomitejas pārstāvi Sonu Peku Jū. "Mēs plānojam transporta sistēmai pievienot jaunus autobusus. Ļoti atvainojamies par sagādātajām neērtībām."
Skeletons, vīrieši. Pirmajā treniņbrauciena ātrāko laiku uzrādīja vācietis Kristofers Grothers, kurš finišēja 50,92 sekundēs. Tas bija par 0,21 sekundi ātrāk nekā Martinam Dukuram, kuram ceturtais rezultāts, un par 0,49 sekundēm ātrāk nekā Tomasam Dukuram (7. vieta).
Vīruss, tāpat kā vējš slēpošanas un snovborda trasēs, joprojām nerimstas – apstiprināti 19 jauni saslimšanas gadījumi ar norovīrusu Phjončhanā. Kopumā sasirguši 177 cilvēki.
Atgriežoties pie skeletona treniņu tēmas, tad, iespējams, korejieši vairs neko jaunu nevar tur iemācīties. Piemēram, bobslejā korejieši pirms olimpiskajām spēlēm tur veikuši 450 braucienus. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/korejas-bobsleja-izlases-treneris-sapno-par-divam-olimpiskajam-medalam-phjonchana.d?id=49698211
Snovbords, sievietēm.Sloupstaila sacensību otrajā finālbraucienā vairākas sportistes piedzīvojušas smagus kritienus. Līdere ar 83 punktiem ir amerikāniete Džeimija Andersone. Tā kā trešais finālbrauciens ir atcelts, medaļnieces tiks noskaidrotas šajā braucienā
Dienvidkorejas skeletonisti šajos treniņos nepiedalījās ne sieviešu, ne vīriešu konkurencē. Vai nu viņi trasi tik ļoti piebraukuši, ka treniņi nav vajadzīgi, vai arī viņi spēlē kaut kādas taktiskās spēlītes. .
Skeletons, vīrieši. Martins Dukurs treniņbraucienā uzrādīja laiku 51,13 sekundes, kas bija par 0,07 lēnāk nekā krievam Ņikitam Tregubovam. Tomass Dukurs finišēja pēc 51,41 sekundes (+0,35). Latvieši šobrīd ierindojas trešajā un piektajā vietā.
Somijas sportisti ir praktiski. Sočos viņi adīja šalli, tagad pa visiem – segu Somijas prezidenta jaundzimušajam dēliņam. Mīļi!https://twitter.com/OlympicTeamFI/status/962870948318728193
Pastāv risks, ka brāzmainā vēja dēļ tiks pārceltas arī biatlona sacensības. Lēmumu atbilstoši saviem noteikumiem pieņems Starptautiskā Biatlona savienība (IBU), informē spēļu orgkomiteja.
Sākušies treniņi skeltonā vīriešiem un vēsture notikusi – Gana debitē ziemas olimpisko spēļu skeletona sacensībās! Akvasi Frimpongs ir veicis pirmo oficiālo  treniņbraucienu.
Daiļslidošana, komandu sacensībasSensacionāli īso programmu noslidojušās Jevgeņijas Medvedjevas vietā izvēles programmu OAR komandā izpilda 15 gadus vecā Alīna Zagitova, kura ar savu uzdevumu tika galā nevainojami, pierādot, ka šajā valstī daiļslidošanā talantu ir pārpārēm. Zagitova nopelna savai valstij 10 punktus (tiesnešu vērtējums par slidojumu - 158.08, par 20 punktiem vairāk nekā amerikānietei Mirijai Nagasu!). Trešajā vietā kanādiete Gabriela Deilmena, itāliete Karolīna Kostnere ceturtā, japāniete Kaori Sakamoto piektā.Valstu kopvērtējums pirms izšķirošā pāru slidojuma:Kanāda - 63OAR - 58ASV - 53Itālija - 49Japāna - 44
Sacensību organizatori paziņojuši, ka kopumā pārdotas 84,3% procenti no sacensību biļetēm.
Snovbords, sievietes.Sācies pirmais brauciens sieviešu sloupstaila sacensību finālā. 
Daiļslidošanas komandu sacensībās sportistu sniegumu vērtē arī latviete Agita Ābele. Viņa sacensībās ir piektā tiesnese. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/pirmo-reizi-olimpisko-spelu-vesture-dailslidosanas-sacensibas-tiesas-latvijas-parstave.d?id=49673383
Skeletons, sievietes.Aizvadīts otrais treniņbrauciens, kurā Lelde Priedulēna uzrādīja astoto ātrāko laiku – 53,21 sekundes. Viņa bija par 0,76 sekundēm lēnāka nekā britu skeletoniste Laura Dīsa, kura bija ātrākā. Austriete Janīne Floka uzstādīja par 0,02 sekundēm lēnāku laiku, bet Ketija Ūlandere treniņu uzvarētājai piekāpās par 0,23 sekundēm. Pirmajā treniņā latviete uzrādīja 13. rezultātu - 53,71.
Krievijas Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka dopinga skandāls sācies tāpēc, kā ASV nespēj Krieviju uzvarēt godīgā cīņā. Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikācija un vairāku sportistu nepielaišana olimpiskajām spēlēm palīdz ASV saglabāt pasaules sporta līderes statusu, uzskata Lavrovs.
Austrālijas sportiste Tesa Kodija, kura ir tikai 17 gadus veca, sieviešu snovborda sacensību slopstaila disciplīnas treniņā guvusi nepatīkamu savainojumu. Viņa bija viena no pēdējām sportistēm, kura tika trasē, pirms organizatori atcēla treniņu spēcīgā vēja dēļ.
Daiļslidošana, komandu sacensības. Vīriešu izvēles komandā labākais bija Kanādas sportists Patriks Čans, kurš no tiesnešiem ieguva 179,75 punktu vērtējumu. Otrais bija OAR sportists Mihails Koļada (173,57), bet trešais – amerikānis Adams Ripons. Itālim Matero Rico un japānim Keidži Tanakam bija jāsamierinās ar 156,11 un 148,36 punktiem.Kopvērtējumā Kanāda tikusi pie 55 punktiem, par septiņiem punktiem apsteidzot OAR. ASV ir 44 punkti, Itālijai – 42 punkti, bet Japānai – 38.
Laika apstākļu dēļ nevar notikt arī sieviešu snovborda sacensību slopstailā fināli. 
Kērlings, jauktie pāri.Kanādas kērlingisti Keitlina Losa un Džons Moriss ar rezultātu 8-4 pārspēja norvēģus Kristinu Skaslienu un Magnusu Nedregotenu, kļūstot par pirmajiem finālistiem. Otrs pusfināls starp OAR un Šveices sportistiem sāksies pulksten 13:05.
Daiļslidošana, komandu sacensības.Sākušās izvēles programmas vīriešiem, un divi sportisti veikuši savus slidojumus. Olimpiskais atlēts no Krievijas Mihails Koļada pēc sava priekšnesuma savāca 173,57 punktus, ko itālis Matio Rico nespēja pārspēt. Šobrīd cīņu par medaļām turpina arī ASV, Kanāda un Japāna.
Kērlings, jauktie pāri.Šobrīd notiek cīņa par pirmo ceļazīmi uz olimpisko spēļu finālu starp Kanādu un Norvēģiju. Spēles septītajā endā Kanāda ir vadībā ar rezultātu 5-4.
Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sākusies jauna sacensību diena, taču atkal atceltas kalnu slēpošanas sacensības, kurās bija paredzēts startēt latvietei Leldei Gasūnai. Līdz ar to viņai, tāpat kā Kristapam Zvejniekam, savs pirmais starts šajās sacensībās jāatliek. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-no-phjonchanas-stiprais-vejs-atkal-ievies-korekcijas-olimpiskaja-kalendara.d?id=49733453

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas