Ulla Zirne pēc diviem braucieniem ieņem astoto vietu, Cauce un Aparjode cīnās par TOP20

Ulla Zirne pēc diviem braucieniem ieņem astoto vietu, Cauce un Aparjode cīnās par TOP20
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu braucējas Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode pirmdien, 12. februārī, ar mainīgām sekmēm iesākušas olimpiskās sacensības, aizvadot pirmos divus no četriem braucieniem. Labāk pirmajos divos braucienos veicās Ullai Zirnei, kura divu braucienu summā ieņem astoto vietu, bet Cauce un Aparjode pēc ļoti neveiksmīga pirmā brauciena un kritiena cīnīsies par iekļūšanu TOP20.

Ļoti neveiksmīgi sacensības iesāka Kendija Aparjode, kura jau pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, tomēr spēja aizbraukt līdz finišam un tikt pie rezultāta, kas ļāva sportistei startēt arī otrajā braucienā.

Arī komandas pieredzējušākā braucēja Elīza Cauce aizvadīja ne pārāk veiksmīgu pirmo braucienu un ieņēma vien 25. vietu. Izlases līdera pienākumus uzņēmās Ulla Zirne, kura pirmajā braucienā uzrādīja devīto, bet otrajā — pat septīto rezultātu un divu braucienu summā ieņem augsto astoto vietu.

Kopvērtējuma līdere pēc diviem braucieniem ir vāciete Natālija Gaizenbergere, kura abos braucienos laboja trases rekordu, bet otrajā viņu sensacionāli pārspēja amerikāniete Samera Bričera, kurai tagad pieder trases rekords, bet tikai devītā vieta kopvērtējumā.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu sportā sievietēm. 1. un 2. brauciens
Trešo un ceturto braucienu sportistes aizvadīs otrdien, 13. februārī. Sacensību sākums pl. 12:30 pēc Latvijas laika, un arī par to norisi ziņosim īpašā teksta tiešraidē!
Ar to puse sacensību kamaniņu sportā sievietēm ir aizvadītas, un pēc diviem braucieniem situācija kopvērtējumā Latvijai tomēr ir patīkama:
Pēdējā startēja argentīniete Veronika Marija Ravenna, kura pieļauj rupjas kļūdas, taču kopvērtējumā joprojām par 0,065 sekundēm apsteidz Kendiju Aparjodi, kura pirmo sacensību dienu pabeidz 24. vietā. Līdz TOP20 Kendijai diezgan daudz, 1,2 sekundes. Toties Elīza Cauce, līdzīgi kā Inārs Kivlenieks vīru konkurencē, ar labu trešo braucienu var iekļūt labāko divdesmitniekā, kas tiek pie ceturtā starta.
Braucienā ukrainiete Olena Šumova ir ievērojami lēnāka par Cauci, taču kopvērtējumā joprojām priekšā. Elīza tagad ir 21. vietā, kas gan ir par četrām pozīcijām augstāk nekā pēc pirmā brauciena.
Krieviete Jekaterina Baturina uzrāda 16. rezultātu un kopvērtējumā tomēr apsteidz Elīzu Cauci. Abas šķir astoņas sekundes simtdaļas.
Tagad jau brauc sportistes, kas cīnās ar Cauci un Aparjodi par TOP20. Elīza šobrīd ir 19. vietā, Kendija - 21., bet abas vēl var zaudēt kādu pozīciju.
Elīzai Caucei joprojām 10. rezultāts otrajā braucienā!
Madelēna Egle laba brauciena gadījumā varētu pacīnīties ar Zirni, taču pieļauj kļūdas un uzrāda vien 14. rezultātu, līdz ar to Ullas astotā vieta paliek spēkā.
Ulla Zirne trases augšgalā brauc 14. rezultāta robežās, bet tendences ir labas, ātrums kāpj, Ulla labi izbrauc svarīgākās trases vietas, un finišā uzrāda septīto rezultātu, kopvērtējumā saglabājot astoto vietu!
Hanna Proka brauc stabili, uzrādot 12. rezultātu. Pirmajā braucienā viņai bija 13. laiks.
Birgitai Placerei otrais brauciens ir vēl neveiksmīgāks, viņa piedzīvo smagu kritienu bīstamajā devītajā virāžā, līdz finišam neaizslīd un tas nozīmē, ka brauciens nav ieskaitīts.
Poliete Natālija Vojtuščišina, kas pirmajā braucienā bija tikai 29. vietā, otrajā krietni uzlabo savu sniegumu un uzrāda 13. rezultātu. Arī viņa pakāpsies uz augšu kopvērtējumā, lai gan nedz Aparjodei, nedz Caucei garām poliete netika.
Korejas pārstāve Ailīna Friša tomēr nesagādā sensāciju un kopvērtējumā nokrītas no piektās uz septīto vietu.
Brūka Apškruma konkurē ar Elīzu Cauci par otro desmitnieku, un braucienā zaudē latvietei četras sekundes desmitdaļas.
Rumāniete Stramaturaru arī otro braucienu veic tīri, uzrāda 10. reuzltātu un vismaz pagaidām saglabā savu astoto vietu.
Amerkānietei Emīlijai Svīnijai nesanāk trases beigas un finišā viņai pēdējais rezultāts, vēl aiz Aparjodes. Līdz pēdējām virāžām Svīnija brauca astotā rezultāta robežās.
Tikmēr korejiete Junruna Suna uzrāda 11. rezultātu, apsteidzot gan Aparjodi, gan Robačeri.
Erina Hemlina cīņā par olimpisko sešinieku uzrāda piekto rezultātu braucienā, bet viņai vēl jāgaida Frišas starts, lai redzētu, vai izdosies pakāpties kopvērtējumā.
Trešā Vācijas pārstāve Tatjana Hifnere otrajā braucienā piekāpjas gan savām tautietēm Eitbergerai un Gaizenbererei, gan Bričerei un Gohai, uzrādot vien piekto rezultātu. Tas ļauj Aleksai Gohai pakāpties uz trešo vietu kopvērtējumā.
Itāliete Sandra Robačere trases rekordu nelabo, viņa piekāpjas pat Kendijai Aparjodei, uzrādot līdz šim sliktāko, desmito, rezultātu. Tas diez vai uzlabos itālietes cerības aizkļūt līdz labāko desmitniekam - pēc pirmā brauciena viņa bija 12. vietā.
Un arī nākamā sportiste labo trases rekordu! Samera Bričere trasi veic jau 46,132 sekundēs, taču tas viņai neļauj iekļūt labāko trijniekā, jo pēc pirmā brauciena amerikāniete bija vien 15. vietā.
Vāciete Dajana Eitbergere labo pirms brīža uzstādīto trases rekordu! Tagad tas ir 46,193 sekundes, un kopvērtējumā Eitbergere, kura pēc pirmā brauciena bija septītā, pabīda uz leju Aleksu Gohu!
Natālija Gaizenbergere aizvada vēl vienu izcilu braucienu un vēlreiz labo trases rekordu, kas tagad ir 46,209 sekundes. Pēc diviem braucieniem viņas pārsvars kopvērtējumā pār Gohu ir 0,191 sekunde.
Kanādiete Kimberlija Makreja, kura pēc pirmā brauciena bija ceturtā, uzrāda otro rezultātu, 0,121 sekundi zaudējot savai tautietei Aleksai Gohai, bet pārspējot Cauci par 0,028 sekundēm.
Andrea Fetere, kas pēc pirmā brauciena noslēdza labāko desmitnieku, šajā zaudē Caucei 0,006 sekundes un uzrāda pagaidām trešo rezultātu.
Veiksmīgi izdodas otro braucienu veikt Kendijai Aparjodei, viņas rezultāts - 46,927 sekundes. Skatīsimies, vai tas ļaus Kendijai pakāpties augstāk kopvērtējumā.
Martina Kohere, kura pirmajā braucienā bija 17. vietā, Elīzai zaudē gandrīz divas sekundes desmitdaļas.
Elīza Cauce otrajā braucienā savu rezultātu uzlabo par veselu sekundi - 46,477 sekundes, kas vairāk izskatās pēc Elīzas spējām. Pirmajā braucienā tas Caucei dotu 10. vietu!
Sācies otrais brauciens!
Otrajā braucienā sportistes startēs pa dučiem - vispirms pirmās 12 sportistes apgrieztā secībā, tad nākamās 12 un pārējās. Līdz ar to Elīza Cauce, kurai bija 12. starta numurs, trasē dosies pirmā, Kendija Aparjode - ceturtā, bet Ulla Zirne - 21.
Ar to pirmais brauciens ir noslēdzies, labā ziņa Latvijas līdzjutējiem ir tā, ka Ulla Zirne ir iekļuvusi labāko desmitniekā, bet Elīzai Caucei un vēl jo vairāk Kendijai Aparjodei būs vēl jāpacīnās par tiesībām veikt visus četrus braucienus.TOP 10 pēc pirmā brauciena izskatās šādi:
Aiz ukrainietes Oļenas Steckivas paliek ledus putekļu mākonis kā aiz mašīnas, kas brauc pa ūdeni, kad sportiste mēģina savaldīt saslīdējušās kamanas. Aboslūti sliktākais rezultāts, gandrīz piecas sekundes aiz līderes.
Priecīga par savu 23. vietu ir 20 gadus vecā Katarina Simonakova, kura par 0,020 sekundēm apsteidz Cauci.
Tikmēr arvien zemāk un zemāk kopvērtējumā turpina slīdēt Cauce un Aparjode, kuras pārspējušas tādas autsaideres kā argentīniete Veronika Marija Ravenna. Ļoti vāju braucienu aizvada arī horvātiete Darja Obratova, kura pārspēj tikai polieti Vojtuščišinu.
Arī mājiniece (īstā mājiniece) Junruna Suna gandrīz piedzīvo kritienu, taču noturas un tomēr iekļūst TOP20 ar 18. rezultātu.
Rumāniete Raluka Stramaturaru pierāda to, ko portālam "Delfi" pirms došanās uz Dienvidkoreju teica Latvijas izlases treneris Kaspars Dumpis - rumāņi kļūst par nopietniem konkurentiem, kad tiek pie labas tehnikas. Stramaturaru uzrāda astoto labāko rezultātu, nobīdot Ullu Zirni uz 9. vietu.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/luge/latvijas-kamaninu-izlases-olimpiska-sezona-eksperimenti-nakotnes-plani-un-konkurentu-uzmanisana.d?id=49684983
Naturalizētā korejiete, Vācijā dzimusī Ailīna Friša parāda mājinieku priekšrocības Phjončhanas trasē - otrs labākais starts, bet finišā tomēr nokrītas uz piekto vietu - 46,350 sekundes, Geizenbergerei zaudē 0,105 sekundes.
Zigzagiem brauc pa trasi poliete Natālija Vojtučišina, un pat bez kritiena zaudē veselu sekundi Kendijai Aparjodei, ieņemot uz to brīdi pēdējo, 19. vietu.
Birgitas Placeres kamanas "paceļas spārnos" devītajā virāžā, un austriete apsteidz tikai Cauci un Aparjodi. 
Leģendārā austriešu kamaniņu braucēja Markusa Proka 18 gadus vecā meita Hanna nobīda savu tautieti Egli uz 11. vietu, noslēdzot labāko desmitnieku. Ullas Zirnes septītā vieta ir drošībā.
Trešā Latvijas sportiste Ulla Zirne sāk ar 15. starta laiku (4,414 sek.), bet labi izbrauc trasi, ātrums ir augsts un finišā 7. vieta! 
Austriete Madeleina Egle iekļūst labāko desmitniekā, uzrādot 9. rezultātu. 
Arī OAR sportiste Jekaterina Baturina nav konkurente pirmā desmitnieka braucējām, krieviete pārspēj tikai Cauci un Aparjodi, ieņemot 11. vietu.
Elīza Cauce sāk ar devīto starta laiku - 4,383 sekundes, devītajā virāžā arī viņas kamanas aiziet šķērsām, atlikušo trases daļu Elīza veic salīdzinoši tīri, bet ātrums nav augsts un 11. vieta, priekšā tikai Kendijai.
Kanādiete Aleksa Goha aizvada izcilu braucienu un kopvērtējumā izšķir abas vācietes, ierindojoties otrajā vietā. 0,072 sekundes aiz Gaizenbergeres, un 0,005 sekundes priekšā Hifnerei.
Šveiciete Martina Kohere arī nav tālu no kritiena, bet noturas, un uzrāda devīto laiku, saprotams, ka pirms Aparjodes.
Mūsu olimpiskā debitante Kendija Aparjode sāk ar devīto starta laiku - 4,415 sek., devītajā virāžā piešauj kājas pie ledus, lai stabilizētu kamanas, taču 16. virāžā seko kritiens... Kendija tiek līdz finišam, bet ir pēdējā, 1,858 sekundes aiz Geizenbergeres. Nekas, vēl ir trīs braucieni, kuros atgūt vismaz daļu no zaudētā laika.
Andrea Fetere pārsēj tikai savu tautieti Robačeri un amerikānieti Sameru Bričeri, ierindojoties sestajā vietā.
Kanādiete Kimberlija Makreja pirms četriem gadiem Sočos palika piektā, bet šīs sacensības iesāk ar labu braucienu un trešo vietu, 0,094 sekundes aiz Gaizenbergeres.
Vācijas kamaniņu sporta karaliene Natālija Gaizenbergere parāda, ka ir gatava cīņai ne jau par medaļām vispār, bet par zeltu. Izcils brauciens un ātrākais laiks - 46,245 sek., kas, saprotams, ir jauns trases rekords. Hifnere ir 0,077 sekundes aiz Gaizenbergeres, Hemlina atpaliek 0,112 sekundes.
Otra Vācijas pārstāve Dajana Eitbegere izvairās no atsišanās pret apmali devītajā virāžā, taču tur paliek dažas sekundes desmitdaļas, un finišā viņa ir trešā (46,381 sek.), piekāpjoties Hifnerei tikai 0,059 sekundes.
Otra ASV kamaniņu braucēja Samera Bričere labi iesāk, taču devītā virāža sabojā viņas pirmo braucienu un finišā viņa zaudē Hifnerei vairāk nekā pussekundi! Bričeres rezultāts 46,829 sek (+0,507 sek.).
Itāliete Sandra Robačere ir lēnāka par abām iepriekš startējušajām, nedaudz piestūrē trases sarežģītākajās vietās, un ir pagaidām trešā. Viņas rezultāts - 46,620 sek. (+0,298 sek.).
Pieredzējusī vāciete Tatjana Hifnere parāda, kura ir dominējošā nācija kamaniņu sportā. Jauns starta rekords (4,302 sek.), trases beigās gan vairāk nekā desmitdaļu lielais pārsvars sarūk līdz 0,035 sekundēm, bet tas ir jauns trases rekords - 46,322 sek.
Erina Hemlina trasi veic 46,357 sekundēs, brauciens bez kļūdām, ar labām trajektorijām, un viņa parāda, ka ledus ir ātrs.
Elegantās sarkani svītrainās žaketēs pie finiša stāv Hamlinas atbalstītāji, plīvo arī Austrijas unVācijas karogi.
Pirmā startēs amerikāniete Erina Hemlina, tad vāciete Tatjana Hifnere, itāliete Sandra Robačere un tad jau pārējās 27 sportistes.
Treniņos Latvijas sportistēm mainīgas sekmes, ātrākā no mūsējām bija gan Ulla Zirne, gan Kendija Aparjode, kuras pārspēja Elīzu Cauci. 
Kā zināms, savas sacensības jau aizvadījuši vīrieši, un debitantam ļoti augsto 11. vietu izcīnīja 19 gadus vecais Kristers Aparjods. Viņam bija iespēja pacīnīties par olimpisko sešinieku, bet trešais un ceturtais brauciens nav bijis tik labs, kā pirmie divi.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/aparjods-sobrid-ir-sajuta-ka-par-daudz-gribejas.d?id=49732965
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962972227397238784
Šodien olimpiskās sacensības kamaniņu sportā iesāk sievietes, uz starta stājoties trim Latvijas sportistēm. Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode dosies trasē aizstāvēt mūsu valsts godu.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
22. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, slaloms. Pirmais brauciens
Vīrieši, slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, 500 m fināls; Sievietes, 1000 m fināls; Vīrieši, 5000 m stafetes fināls
23. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, izvēles programma
Vīrieši, 1000 m
Tuvākās medaļu izcīņas
22. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, fināls. Kanāda - ASV
Vīrieši, slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, 500 m fināls; Sievietes, 1000 m fināls; Vīrieši, 5000 m stafetes fināls
Komandu sacensības, lielais tramplīns. Distanču slēpošana, 4x5 km stafete
Sievietes, 4x6 km stafete