Meklējot simtgades māju: īpašā projektā pētīs latviešu koka amatniecību

Meklējot simtgades māju: īpašā projektā pētīs latviešu koka amatniecību
Foto: Publicitātes attēli

Maijā uzsākts jauns projekts, kas pētīs mājokļu rašanās pirmsākumus Latvijas teritorijā, pirmās koka guļbūves, kā arī senlatviešu koka amatniecību – "Īsta simtgades māja".

Kādu mantojumu mums ir atstājuši senlatviešu māju meistari un ko mēs no tā varam mācīties? Sagaidot Latvijas simtgadi, koka māju ražotājs "Dores Fabrika" nolēmis to izpētīt un uzsāk Latvijas mājas radīšanu projektā "Īsta simtgades māja", stāsta projekta koordinatore Ieva Zaharova.

Projekta ietvaros tiks pētīti mājokļu rašanās pirmssākumi Latvijas teritorijā, pirmās koka guļbūves, kā arī senlatviešu koka amatniecība. Kopā ar nozares profesionāļiem tiks runāts par to, kā pēdējo simts gadu laikā ir veidojusies privātmāja Latvijā, kas to ietekmēja un kur Latvijas iedzīvotājs dzīvos pēc nākamajiem simts gadiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka simtgade ir tikai sākums un tas var kļūt par lielisku atskaites posmu un pavērsienu privātmājas arhitektūrai Latvijā, lai pēc nākamajiem simts gadiem Latvijas māju pazīst gan vietējie, gan iebraucēji," norāda projekta organizatore Ieva Zaharova.

"Īstas simtgades mājas" meklējumos aicināts iesaistīties ikviens, daloties "Facebook" un "Instagram" ar saviem stāstiem par to, ko katram nozīmē vārdi "simtgades māja" – vieta, kas raisa atmiņas, emocijas vai citādi ir īpaša, atzīmējot to ar tēmturi #istasimtgadesmaja.

Skaistākie stāsti un attēli tiks apkopoti pastkaršu komplektā, kas būs pieejamas visā Latvijā, atklāj Ieva Zaharova, izsakot cerību, ka tādējādi iedvesmos jaunos arhitektus radīt Latvijai veltītu īstu simtgades māju.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka