Foto: Mūsdienu amatnieku sarūpētās pērles un andele Brīvdabas muzejā
Foto: DELFI

Mūsdienu amatniecības festivāls Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ik gadu pārsteidz ar unikāliem darbiem, kas ir īsti meistarstiķi, un arī šis gads nav izņēmums. 3. un 4. augustā jau devīto reizi vienkopus muzejā pulcējas teju 150 dažādu amatu meistari, kas ar pašdarinātiem izstrādājumiem priecē katru apmeklētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" pastāstīja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāve Harita Maniņa, festivālā ir arī iespēja baudīt 35 pārtikas ražotāju sarūpētos labumus. Tie ar saviem sarūpētajiem kārumiem vilina apmeklētājus pļavās pie Juglas ezera. Tāpat festivālā šogad viesojas arī amata meistari no ārvalstīm – Azerbaidžānas, Gruzijas, Ķīnas un Lietuvas, kuri pārsteidz ar savām sarūpētajām pērlēm.

"Tava Māja" novēroja, ka festivālā var atrast burvīgus dekorus mājai, piemēram, vāzes, stilīgas krūzes, bļodiņas un citus traukus. Tāpat atrodamas arī citas noderīgas lietas, tajā skaitā arī aksesuāri. Smukumlietu ir tik daudz, ka grūti izvēlēties tikai vienu!

Šis pasākums arī atšķiras no tradicionālā gadatirgus jūnijā, jo augusta festivālā, kā skaidroja Maniņa, piedalās Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Turklāt amatniecības izstrādājumi ir ne tikai kvalitatīvi un amatnieku pašu rokām darināti, bet arī tie apvieno skaisto ar derīgo, proti, māksliniecisku patstāvību un amatniecisku varēšanu.

Kamēr andele rit pilnā sparā, tikmēr Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā paralēli norisinās arī piektie Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki, kuros divu dienu laikā var vērot 14 izrādes. Kopumā svētkos piedalās 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem. Kā atklāj muzeja pārstāve, īpašā pasākuma viešņa ir Pekinas jeb ķīniešu tradicionālās operas dziedātāja Zheng Lanju, kura uzstāsies 3. augustā.

Pasākums abas dienas norit no pulksten 10 līdz pulksten 17. Biļetes apmeklētāju ērtībai ir iespējams iegādāties arī interneta vietnē.

Foto ieskats Mūsdienu amatniecības festivālā:

Tags

Brīvdabas muzejs Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form