Valsts kontrole aicina dzīvokļu īpašniekus aizpildīt anketu par apsaimniekotājiem
Foto: F64

Valsts kontrole (VK) pirms gada publicēja ēku drošuma revīzijas rezultātus, bet tagad aicina dzīvokļu īpašniekus aizpildīt pašnovērtējuma anketu, ar kuras palīdzību dzīvokļu īpašnieki varēs pārbaudīt savu apsaimniekotāju darba kvalitāti, izmaksas un to pamatotību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro VK pārstāve Līga Krapāne, pēc revīzijām pašvaldībās Valsts kontrole parasti sagatavo pašnovērtējuma anketas, ar kuru palīdzību arī citas pašvaldības var rast atbildes uz jautājumiem: vai pie mums šī revidētā joma ir sakārtota un, ja nav, tad kas būtu darāms lietas labā? Tagad izveidota pašnovērtējuma anketa par namu apsaimniekotājiem. Taujāta par to, vai šo anketu vajag kaut kur nosūtīt, Krapāne teic, ka nē. "Anketu nevajag nekur sūtīt, bet tā var kalpot kā pamats vērsties pie sava nama apsaimniekotāja un izrunāt konstatētos trūkumus," paskaidro VK pārstāve.

VK pārstāve atzīmē, ka anketa ir instruments, kas ļaus pārliecināties, vai ir ticis izdarīts viss, lai māja būtu droša un kalpotu ilgi. Valsts kontroles ieskatā, šie jautājumi kļūst īpaši aktuāli pirms apkures sezonas sākuma un laikā, kad tiek noteiktas jaunas apsaimniekošanas maksas.

Jau vēstīts, ka šī gada sākumā VK publiskoja revīzijas ziņojumu "Ēku drošums: vai darām pietiekami", kurā tika vērtēts, kā pašvaldību dibinātie ēku apsaimniekotāji apseko daudzdzīvokļu ēku stāvokli, plāno darbus, aprēķina ēku uzturēšanai vajadzīgos līdzekļus un veic nepieciešamos remontdarbus. Revīzijā atklājās, ka vairāk kā 50 % māju to dzīvokļu īpašnieki nemaz nevar uzzināt par savas ēkas stāvokli, jo ikgadējās ēku pārbaudes netiek veiktas. Turklāt apsaimniekotāji grēko ar ēku uzturēšanas darbu plānu un remontdarbu tāmju gatavošanu, un kopumā apsaimniekotāju vestās māju lietas ir nepilnīgas.

"Valsts kontroles darbības stratēģijā ir noteikts mērķis kļūt par sabiedrības atzītu tās interešu pārstāvi. Šajā gadījumā vēlamies nākt talkā iedzīvotājiem noskaidrot šķietami vienkāršas, bet sadzīvei ļoti nozīmīgas lietas, par kurām namu apsaimniekotāji nereti klusē. Ikviena Valsts kontroles revīzija tiek veikta, lai valsts kļūtu sakārtotāka un, lai valsts vara kalpotu cilvēkam, nevis otrādi," pauž valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

VK aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālākajai informācijai, jo pēc revīzijām konkrētās pašvaldībās VK organizē klātienes tikšanās ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu revīzijas rezultātus un atbildētu uz jautājumiem. Šādas tikšanās jau organizētas Garkalnes un Talsu novados.

Tags

Dzīvoklis Remonts Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form