Neliels dzīvoklis Lietuvā
Foto: T.Serket

Šī mājīgā ligzdiņa, kuru apciemoja manonamai.lt radošā komanda, iekārtota kādā Lietuvas kūrortpilsētā, renovētā daudzdzīvokļu namā. Ģimene to izmanto kā brīvdienu mājokli, tādēļ arhitekte Romualda Daineliene mēģināja radīt mājīgu interjeru, kurš atbilstu piejūras vides romantiskajai noskaņai un tajā pašā laikā būtu gana funkcionāls.

Lai gan var teikt, ka darbi bija jāplāno ekonomiskā režīmā, iekļaujoties ļoti konkrētā budžetā, projekta autore ir gandarīta par gala rezultātu – dzīvokļa vide izdevusies eleganta un ērta, atsvaidzināta ar spilgtiem akcentiem.

Vispirms arhitekte, izlemjot par labu funkcionalitātei, samazināja vannas istabu un mainīja sākotnējo vannas istabas durvju atrašanās vietu. Pateicoties šim risinājumam, bija iespējams izveidot sienas skapi un loģiski atdalīt funkcionālās zonas.

Ēdamistabai īpašu akcentu piešķir gaismekļu austrumnieciskais motīvs un krāsaino stikla pērlīšu gaismas rotaļas uz sienām. Savukārt priekšnamā galveno lomu spēlē ar kājām gaisā novietotie, senatnīgie dzelzī kaltie pakaramie.

Dzīvokļa krāsu risinājumam arhitekte izvēlējās maigi krēmīgu toni. Šī krāsa it kā atstaro maigu gaismu, radot romantisku vidi, kas palīdz atslābināties. No otras puses, lēmums par visu telpu vienotu krāsojumu sakņojas remonta budžetā. Šī paša iemesla dēļ arī grīdai tika izvēlēts lamināta segums, bet, tiesa, ļoti kvalitatīvs.

Ievērojot ekonomisko režīmu, lielākā daļa mēbeļu tika iegādātas, pievēršot uzmanību galvenokārt cenai un dizainu atstājot otrajā plānā. Virtuves mēbeles, viesistabas dīvāni un bērnistabas iekārta tika pasūtīti no vietējiem Lietuvas ražotājiem. Saimniekiem bija svarīgs ne tikai estētisks izskats, bet arī mēbeļu praktiskums, tāpēc izvēle tika izdarīta par labu izturīgām un viegli tīrāmām mēbelēm.

Guļamistabā arhitekte centās radīt maigu un romantisku atmosfēru, uzsverot to ar klasiska stila gultu, lampu un nakts skapīšiem. Kā atsauce uz kūrortpilsētiņas atmosfēru ir jūras motīvs gleznā, kurai atrasta vieta virs lakoniskā gultas galvgaļa.

Dekoratīvi akcenti izskatās lieliski pat nelielā telpā – to pierāda šī dzīvokļa masīvais vannas istabas sienas spoguļa rāmis.

Brīvdienu dzīvoklī ir svarīgi radīt ne tikai estētisku vidi, bet arī integrēt pēc iespējas vairāk guļvietu, tādēļ tika izvēlētas funkcionālas mīkstās mēbeles – transformējams dīvāns un krēsls, kurus nepieciešamības gadījumā var ātri pārveidot par ērtām guļvietām.

Meitas guļamistabu, kura reizēm tiek izmantota arī ciemiņu izmitināšanai, atsvaidzina rotaļīgas detaļas – koši, austrumnieciski dīvāna spilveni un mīkstais krēsls, sulīgi zaļš galdiņš, grezns spogulis krāsainu stikla pērlīšu ietvarā

Arhitekte iesaka: lai radītu interjerā intrigu, nebaidies samierināt šķietami nesamierināmus stilus - piešķir interjeram raksturu ar neparastiem akcentiem.

Rezultātā ir atrasts zelta vidusceļš, radot mājīgu un vienkāršu vidi, kura papildināta ar atraktīviem dizaina elementiem – gaismekļiem, svītrainu paklāju, krāsainiem spilveniem, pulksteņgaldiņu un citam uzmanību piesaistošām detaļām. Savu artavu mājīguma radīšanā dod arī pārdomātais, zonētais apgaismojums.

Tags

Dizains Dzīvoklis Mazs dzīvoklis

Comment Form