Kādu gultu izvēlēties

No dizaina līdz pareizam novietojumam – vērtīgi padomi īstās gultas meklējumiem
Foto: Shutterstock

Gultas izvēle lielā mērā nosaka kopējo guļamistabas stilu un spēj raisīt attiecīgas sajūtas, tomēr atsevišķiem gultas elementiem vēlams pievērst lielāku uzmanību. Dizainere liek atcerēties, ka, izvēloties gultu salonveikalā, tur telpas lielākoties ir plašas, kas nozīmē, ka gultu iespējams apskatīt no attāluma un ievērot visas tās nianses, tomēr guļamistabas mums lielākoties ir salīdzinoši mazas, tāpēc arī mājās gulta izskatīties citādāk.

Pirms dodies uz veikalu skatīt jau ko konkrētu, pirms tam jau vajadzētu saprast – ir vēlme pēc zemas, vidēja augstuma vai augstas gultas, ko ietekmē arī iekārtojamās istabas parametri. Ja istaba ir ar zemiem griestiem, proporcionāli labāk izskatīsies zemās gultas, savukārt, ja istaba ir šaura, praktiskākas būt tā saucamās Continental tipa gultas, kuras izceļas ne vien ar to, ka matracis tiek novietots tieši uz gultas bāzes, ne par centimetru nepalielinot gultas platumu (gulta būs tikpat plata, cik matracis), bet arī ar to, ka ir augstākas kā pārējās gultas. Šo vērts paturēt prātā cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar muguru, jo augstākā gultā ir gan vieglāk iekāpt, gan vieglāk no tās izkāpt.

Ja istabas izmēri nekādi neierobežo gultas izvēli, lielāko uzmanību vēlams pievērst tieši galvgalim, jo tā ir redzamākā gultas daļa. Ja tās forma apmierina, atliek to pasūtīt vēlamajā apdarē. Dažas ierosmes galvgaļu dizaina dažādībā vari apskatīt šajā rakstā.

Lai gulta nav slogs

Izvēloties gultu, jāsaprot, vai ir vēlme pēc tapsētas vai koka gultas. Katrai ir savu plusi un mīnusi, taču nav gluži tā, ka viena ir praktiskāka par otru. Koka gultu kopt būs vieglāk, taču ir lielāks risks savainoties vai no rītiem steidzoties sasist kāju pret gultas malu. Šādos gadījumos tapsētās gultas pasargās no zilumiem un sasitumiem, kas ir īpaši svarīgi, ja mājās ir mazi bērni, taču to kopšana prasīs lielākas pūles.

No dizaina līdz pareizam novietojumam – vērtīgi padomi īstās gultas meklējumiem
Foto: Shutterstock

Protams, īpaša uzmanība jāpievērš atsevišķām dizaina vai konstrukcijas niansēm, kas var norādīt uz gultas praktisko raksturu – piemēram, ja gultas kājas iziet ārpus gultas perimetra, ar pārliecību var apgalvot, ka aiz tām regulāri sanāks aizķerties. Tāpat ieteicams izvairīties no asiem stūriem vai gultām ar ļoti platām malām, kas var traucēt iekāpt vai izkāpt no gultas.

Protams, gultas praktiskumu ietekmē arī izmantotie apdares materiāli – gaiša auduma gultas būs grūtāk kopt, bet auduma vietā var izvēlēties ādu, kas šo procesu atvieglo. Uz tumša koka mēbelēm ātrāk būs pamanāmi putekļi, ja salīdzina ar gaišāku koku.

Tomēr lielā mērā gultas praktiskumu nosaka tieši tās kvalitāte, un to nereti var noteikt, pievēršot uzmanību dažādām smalkām detaļām, piemēram, šuvuma vīlēm, savienojuma vietām, furnitūrai, izmantotajiem materiāliem utt. ''Ja šie smalkumi izstrādāti pavirši, tad, iespējams, arī mēbeļu nesošās konstrukcijas ir tikpat neakurātas, kas būtiski saīsina izvēlētās mēbeles kalpošanas laiku, tāpēc dažkārt izdevīgāk par mēbeli samaksāt vairāk, tādējādi pasargājot sevi gan no traumām, gan regulāras mēbeles labošanas vai nomaiņas,'' iesaka dizainere.

Tags

Guļamistaba Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form