Arī dzīvoklim nepieciešams vasarīgs vieglums
Foto: interjera salona RIPO publicitātes foto

Mainoties sezonai un pārejot uz vieglu, vasarīgu apģērbu, rodas dabiska vēlme un nepieciešamība pēc viegluma un gaisīguma it visur, arī mājās.

Žurnāls "Люблю!" piedāvā dažus vienkāršus, bet ļoti iedarbīgus veidus, kā arī mājokli padarīt vasarīgu.

Risinām smagsvara jautājumus

Tradicionālie dīvāni ir pilntiesīgi interjera ilgdzīvotāji, turklāt nereti tā ir masīvākā un smagnējākā mēbele telpā. Smaguma efekts ir vēl izteiktāks, ja dīvāns ir tumšā krāsā vai no ādas.

Dīvāna smagnējumu var vizuāli mazināt ar dažādiem līdzekļiem. Pirmais - radikālais - atbrīvoties no tā, iegādājoties mazāku un vieglāku dīvānu vai atpūtas krēslus. Otrais - piesegt tumšo dīvānu ar vieglu un gaišu pārklāju.

Trešais risinājums - izvēlēties dīvānu, kuram ir metāliskas vai koka kājas, izmantojot vizuālās uztveres īpatnības - pietiek vien smagu un masīvu konstrukciju nedaudz piepacelt virs grīdas, lai kopskats šķistu daudz vieglāks.

Gaisīgas tekstilijas

Nav lielāka brīvās telpas zagļa kā masīvi un tumši aizkari. Vasarā labāk no tādiem vispār atbrīvoties, lai pilnībā izmantotu visas priekšrocības, ko sniedz garās, gaišās dienas. Nevajag baidīties no tā, ka logi šķiet kaili. Gaisma un saules stari pilnībā kompensēs neierasto atklātības un atvērtības sajūtu.

Vasaras vieglumu var panākt arī ar aizkaru maiņu, izvēloties gaisīgus audumus, vienkrāsainus vai ar šovasar tik aktuālo ziedu rakstu.

Vēl viena nianse - noņemot smagos, biezos aizkarus, vizuāli mainīsies istabas ģeometrija - telpa šķitīs plašāka, kas nemaz nav slikti. Un... nedaudz zemāka, jo tumšās, vertikālās aizkaru joslas radīja vizuālu ilūziju par vertikālām "kolonnām".

Drapērijām - atā!

Bez aizkariem pie logiem ir arī citi interjera elementi, proti, drapērijas, lambrekeni, metāla vai koka stangas vai citi aizkaru stiprinājumi.

Nesen vēl tik populārie lambrekeni pēdējā laikā tiek izmantoti aizvien retāk. Un nav nekāds brīnums, tipveida dzīvokļos tie "noēd" jau tāpat ne pārāk augstos griestus, kā arī aizkaru kārtas padara smagnējākas.

Ja tradicionālo koka aizkaru stangu nomaina pret karnīzēm vai stiprinājuma sliedēm, vizuāli var panākt daudz vieglāku izskatu.

Pie griestiem stiprināmās metāliskās aizkaru sliedes, ko reizēm nez kādēļ mēdz saukt par "Berlīnes ceļu", īpaši labi izskatās ar viegliem un gaisīgiem, daļēji caurspīdīgiem aizkariem. Baltie griesti un caurspīdīgais audums līgani saplūst vienotā harmonijā. Papildu efektu var panākt, ja aizkars ir pa visu sienu - neatkarīgi no loga izmēriem.

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Aizkari Dīvāns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form