Foto: PantherMedia/Scanpix
Agrāk baltas mēbeles bija greznība, ko atļāvās bagātnieki – tās ātrāk notraipījās un bija jāmaina. Mūsdienās pieejamie tīrīšanas līdzekļi baltos interjera akcentus, tai skaitā dīvānus, padara daudz pieejamākus. Patiesībā notraipās visas mēbeles, uz baltajām mēbelēm tas tikai ir ātrāk pamanāms. To, kādus baltos dīvānus un cik bieži cilvēki izvēlas, kas jāņem vērā, izvēloties šādas mēbeles, "Cālis.lv" vaicāja uzņēmumam, kas piedāvā baltus dīvānus – SIA «Ambergs».

Baltās krāsas nozīme interjerā

Baltā krāsa ir krāsa, kas pēc būtības saskan ar visiem krāsu toņiem. Ja apkārtējais interjers ir veidots spilgtās un aktīvās krāsās, tad mīkstā mēbele baltā krāsā, to kombinējot ar pārdomātiem interjera dizaina priekšmetiem un aksesuāriem, izcelsies uz fona un būs lielisks akcents mājokļa interjerā. Turpretī, ja mēs sienas un grīdu noformējumā izvēlēsimies maigākas krāsas toņus, tad balta mīkstā mēbele lieliski iederēsies un papildinās jau iesākto toņu gammu. Baltas mīkstās mēbeles iederēsies jebkurā mājokļa interjerā un izcelsies uz jebkuru krāsu fona.

Ja balto krāsu izmanto citur interjerā, tā optiski paplašina telpu, padara to gaišāku, rada elegances, miera, stabilitātes, tīrības un kārtības izjūtu un labi izceļ citu toņu nianses.

Baltie dīvāni – banāli vai klasiski?

Baltā krāsa vairāk izceļ mīkstās mēbeles eleganci un formu. Baltā krāsa mēbeli padara izteiksmīgāku, tā piešķir izsmalcinātību. Baltajai krāsai ir klasiska nozīme, jo tā ir bijusi aktuāla visos gadsimtos un ir spējusi saglabāt savu nozīmību un nemainību līdz pat mūsdienām.

Baltas mīkstās mēbeles ir iecienītas tādu cilvēku vidū, kuriem patīk pārbaudītas lietas un vērtības, kuri ir nosvērti un pašpārliecināti.

Izvēloties jebkuras krāsas mīksto mēbeli, tai skaitā arī baltās, ir jāņem vērā tas, ka būs nepieciešama rūpīga kopšana un tīrīšana. Svarīgi ir atcerēties to, ka arī mīkstās mēbeles ikdienā ir jākopj un jātīra, to nedrīkst darīt tikai tad, kad tā jau ir netīra. Kopšana ikdienā nodrošinās mīkstās mēbeles ilglaicīgāku kalpošanu tās saimniekam. Patiesībā varbūt pat nav tik svarīgi, kādā krāsā ir mīkstā mēbele, svarīgāk ir tas, kā cilvēks jūtas, atpūšoties savā iemīļotajā un ērtajā dīvānā.

Kas jāņem vērā, izvēloties ādas mēbeļu toni

Pirms izvēlas ādas toni, noteikti liela uzmanība jāpievērš ādas kvalitātei. Iegūstot ādu, tā tiek dalīta vairākās kārtās, no kurām augstvērtīgākā, protams, ir virsējā. Pārējās ādas ir krietni neizturīgākas, līdz ar to tās ātrāk izstaipīsies. Izvēloties ādu, var iegādāties pavisam ko citu, jo viena no tehnoloģijām ir apakškārtas ādu pārklāt ar speciālu plastmasu, kurā tiek iespiests ādas raksts. Šobrīd bieži dzirdēts nosaukums ir «eko āda», kas īstenībā ir tā pati plastmasa, tikai uz auduma oderes, līdz ar to ādas tur vispār nav.

Veidojot piegrieztnes, āda tiek iedalīta piecās kategorijās, no kurām «Rolf Benz» (SIA «Ambergs» ir oficiālais «Rolf Benz» pārstāvis Latvijā) izmanto tikai trīs augstvērtīgākās, turklāt mēbeles priekšējā puse ir A1, apakša, sāni un aizmugure – A2 vai A3.

Atšķirīga ir arī krāsošana. Viens no veidiem ir ādu krāsot, to iemērcējot un papildu pēc tam neapstrādājot. Āda būs ļoti mīksta, silta, tai pat laikā ļoti jutīga pret ārējiem faktoriem, saules gaismu, skrāpējumiem u. tml. Tāda āda ir atbilstoša lietpratējiem, kas spēj novērtēt un saprast tās dabīgumu un neuztrauksies par katru mazāko skrāpējumu. Baltai ādai šī kategorija nav iespējama, jo tad tā būtu pārāk neaizsargāta. Baltās ādas ražošanā izmanto daļēji vai pilnībā pārklātās ādas, kuras ir daudz noturīgākas pret ārējiem faktoriem.

Kad un kā izvēlēties un kopt baltas mēbeles

Izvēloties ādas veidu un krāsu, ir viens labs salīdzinājums – sportot mēs nedosimies uzvalkā un augstpapēžu kurpēs, bet uz balli nevilksim treniņtērpu un sporta apavus. Ja dīvāns ir centrālā pulcēšanās vieta, ģimenē ir bērni un mājdzīvnieki un to ir ierasts izmantot arī kā ēdamzonu, nelakota vai gaiša āda noteikti nebūs labākā izvēle.

Augstvērtīgām mīkstajām mēbelēm noteikti nepieciešama telpa, un tās vislabāk izvietot telpas vidū, jo tām nav B kategorijas puses, kas būtu jāslēpj pie sienas. Parasti pircējs izvēlas modeli, tad mēbeles platumu vai stūra grupu, atsevišķām kolekcijām arī sēdvirsmas augstumu un stingrību, roku balstu veidu, kājas un tikai pašās beigās audumu vai ādu un krāsu.

Svarīga ir ādas kopšana. Vismaz divreiz gadā, pirms un pēc apkures sezonas, āda jātīra ar tam speciāli paredzētu līdzekli un pēc tam obligāti jāapstrādā ar speciālu krēmu, kas ādai nodrošina nepieciešamo mitruma līmeni un aizsargā no UV stariem. Jāatceras, ka ādai neder universālie tīrīšanas līdzekļi un tas, kas ir domāts logu vai koka virsmu tīrīšanai, pavisam noteikti nav piemērots ādai. Izvēloties atbilstošu kopšanas līdzekli, noteikti jākonsultējas ar speciālistu. Tas pats attiecas arī uz traipiem – katram veidam ir speciāls tīrītājs, tāpēc nevajadzētu eksperimentēt ar visu mājās pieejamo sadzīves ķīmijas klāstu, jo tā ādu var neatgriezeniski sabojāt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!