Art deco valdzinājums: Ciemos lieliski restaurētā mājoklī
Foto: Anda Krauze

Dace Gaile ir veiksmīga homeopāte, izaudzinājusi piecus bērnus. Enerģijas viņai ir pārpārēm it visā – arī dzīvokļa restaurācijā un iekārtošanā. Gluži neticami, ka mūsdienās vēl ir šādi mājokļi, jaunākajā numurā raksta žurnāls "Mājas Viesis".

Plašais mājoklis radies, apvienojot divus dzīvokļus. Vienā no tiem sākumā bijusi ārstes prakse, tālab telpu iekārtojumā ir atkāpe no vēsturiskā stila. Arī virtuve ir laikmetīga. Tomēr arī šeit jūtams mājasmātes prieks par skaistām detaļām. 

"Atceros, šurp pārcēlāmies 18. novembrī. Ienāca būvuzraugs un iesaucās - ooo! Jautāju, par ko viņš sajūsminās. Viņš atzina, ka neviens dzīvoklis Rīgā nav tik kvalitatīvi restaurēts," par mājokli priecājas Dace Gaile.

"Restaurācija bija dārga un pamatīga. Uz to pašu labāko! Man vajag, lai viss būtu pareizi, turklāt dabiskiem materiāliem paveikts. Ir restaurēti visi vecie logu rāmji. Jā, dārgi, bet plastmasas rāmji būtu tik vulgāri. Redziet, oriģinālie rokturi! Tos "Latgalītē" sameklēju vienā dienā! Restaurators brīnījās: "Es rokturus nevaru dienām sameklēt, bet tu vienā dienā visus 64!" Jā, ļoti paveicās! Arī puķu kasti uz balkona arhitekte Daiga Lēvalde uzzīmēja atbilstoši stilam. Dzīvokli iekārtoju pati. Jā, es zinu, ko gribu. Gan Rīgas, gan citu Eiropas pilsētu antikvariātos meklēju mēbeles, lustras, vāzes (...)," par lietu atnākšanu aizrautīgi stāsta Dace.

Dzīvoklī pārņem tik neparasta, tikai filmās redzēta starpkaru laika lielpilsētu dzīvokļu noskaņa - miers, bagātīgums, pacilātība, vērojot skaisti veidotās mēbeles, gleznas, lietas... Tā vien gribas ieslīgt brīnišķīga angļu samta pārvilktā art deco sofā, pacelt kājas no perfekti atjaunotā parketa ar smalkiem trīs kokšņu ielaidumiem un aizklīst tapešu rakstos līdz griestiem ar ģipša rozetēm...

Comment Form