Ciemos: Romantiska brīvdienu māja pie ezera - ar cieņu pret tradīcijām un mīlestību pret ērtībām
Foto: A. Kašmočiaus

Šī romantiskā māja ezera krastā sākotnēji tika būvēta kā vasaras mītne ar samērā nelielu dzīvojamo platību - tomēr par plašuma sajūtas trūkumu iemītnieki sūdzēties nevar, jo gleznainie skati aiz loga ir elpu aizraujoši un silda ikviena dabas mīļotāja sirdi, raksta portāls Mano Namai.

Kad jaunie saimnieki nolēma atjaunot romantisko māju ezera krastā, vislielāko uzmanību viņi nolēma pievērst tieši interjera dizaina elementiem. Galvenais uzdevums bija atdzīvināt nedaudz "morāli novecojušo" istabu iekārtojumu un pielāgot to savai izpratnei par pilsētniekiem piemērotu vidi laukos. Šai procesā izdevies neaizmirst arī vēsturiskās saknes un apkārtnes ietekmi - iedvesma dekoratīvajiem elementiem nākusi no tradicionālajiem Lietuvas ornamentiem, kuri izmantoti gan mēbeļu, gan aksesuāru izvēlē.

Mājai lielāko pievienoto vērtību vizuālā ziņā dod lielie logi un plašā terase, kas ieskauj visu pirmo stāvu. Tomēr jaunajiem saimniekiem nācās ieviest lielas izmaiņas telpu sienu klājumā - tā kā māja bija būvēta pirms vairāk kā desmit gadiem, tad kā apdares materiāls bija izvēlēti koka dēļi. Lai izvairītos no "pirts telpu" sajūtas, dēļi no ārējās sienas tika noņemti un siena nokrāsota neitrālā tonī. Tāpat vairākas sienas tika pārkrāsotas dzīvīgās krāsās, lai telpās ienestu jaunu elpu un piešķirtu tām savu īpašu raksturu. Tas viss tika darīts ar mērķi izveidot mūsdienīgu, tajā pašā laikā ilgtspējīgu interjeru, kas būtu aktuāls arī desmit gadus tālā nākotnē.

Dzīvojamā istaba ir mājas vislielākā telpa un tā vizuāli sadalās divās zonās - atpūtas zonā un ēdamzonā. Atpūtas daļas centrālais elements ir mīksto mēbeļu atpūtas stūrītis, kas tā vien aicina iegrimt romantiskajā dīvānā, paņemt rokās mīļāko grāmatu un aizmirst par pārējo pasauli. Mēbeļu stils pieskaņots telpas apdarei - lauku romantika savijas ar Lietuvas vēstures elpu un tradicionālo pieeju lauku māju iekārtošanā. Savukārt ēdamzonas iekārtojums ir praktisks un pie lielā, pārējam telpas interjeram pieskaņotā saimes galda var pulcēties liela ģimene un arī viesi.

Padoms! Ja iekārto lauku māju vai pilsētas mitekli lauku romantikas stilā, izvēlies atjaunojamas mēbeles un to krāsošanas procesā virsmu dekorēšanai izmanto tautiskos ornamentus - tie ne tikai atdzīvinās konkrēto mēbeli, bet piešķirs tai savu raksturu un, ja nepieciešams, noslēps kādu defektiņu. Tomēr ar ornamentiem nevajadzētu aizrauties, jo labāk mazāk, bet labāk!

Comment Form