Dzīvot uz viļņa – pasakainas mājas ūdens tuvumā
Foto: Charly W. Karl / cc

Apvaicājot apkārtējos par savu sapņu māju, ne viens vien atbildēs – māja pie kādas ūdenstilpnes. Vai tas būtu ūdens šalkoņas vai dabas dēļ, ūdens klātbūtni pie dzīvesvietas vēlas ļoti daudzi, tāpēc apkopojām skaistas mājas no dažādām pasaules malām, kas uzbūvētas pie vai pat uz ūdens, no kā smelties iedvesmu savu sapņu realizēšanā.

Izvēloties ūdenstilpni mājas būvniecībai, populāra izvēle ir jūra, taču arī ezeru klātbūtne neatpaliek – ekskluzīvas vai pat ļoti pieticīgas mājiņas uzbūvētas uz pāļiem vai nelielas saliņas ūdens vidū. Ūdens savu varenību nezaudē arī tad, ja māja uzbūvēta tuvā piekrastē, jo no logiem tāpat ir ļoti labi saredzama krastmala. Tiem, kam netīk dabas skarbums, jūras piekraste laikam nebūs tā piemērotākā vieta, jo spēcīgās šalkas un lielie viļņi reizēm radīs baisāku noskaņu, taču mierpilna dzīve pie ezera gan šķiet vilinoša.

Vai tā būtu bungalo stila mājiņa, klasiska māja ezera tuvumā vai pavisam moderna būve uz ūdens, tām visām kopīga ūdens nomierinošā klātbūtne, kas patīkama katrā gadalaikā. Ziemā visapkārt paveras bezgalīgs baltums, savukārt vasarā košākās dabas krāsas redzamas ūdens atspulgā, tāpat kā rudens iekrāsojošo lapu krāšņums. Lai vai kurā pasaules malā šīs mājas atrastos, katra no tām ir īpaša un ar savu rozīnīti.

Starp citu, ļoti interesantu māju uz ūdens radījusi kāda zaļi domājoša ģimenīte Kanādā, iekārtojot pat gana plašu dārzu. Vairāk par šo neparasto māju vari lasīt šeit.

Iedvesmas foto:

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Brīvdienu māja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form